Skocz do zawartości

Playoff Picture 2012


agresywnychomik

Rekomendowane odpowiedzi

Coś czuję, że szykuje się podobny run Celtów jak w 2010 r., big3 co prawda ma 2 lata więcej, ale przy ich stylu gry nie ma to tak dużego znaczenia, no może przy Allenie, który ciężko już ma ze zdobyciem odpowiedniej przewagi po zasłonach. Ale, w porównaniu do poprzedniego sezonu, mają coś co może pomoże zapomnieć o stracie Perka - Stiemsma, który per36 notuje chore statystyki, bloki, zbiórka, hustle plays, no i całkiem pewna półdycha. Powiedziałbym, że kontuzja JO wyszła im tylko na dobre, dzięki czemu białas dostaje solidne minuty, dodać do tego Bradleya, który jest bardziej atletyczną i lepszą w obronie wersją Matta Barnesa, daje to zajebiste efekty. Przy takiej formie Celtics, nie jestem już pewien finału Bulls - Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiemsma, który per36 notuje chore statystyki, bloki, zbiórka, hustle plays

jak chcesz już kogoś chwalić, to nie wyolbrzymiaj, bo to tylko powoduje, że całość wygląda podejrzanie. Stiemsma w jednym z najsłabiej zbierających teamów notuje 8,3 rpg per36, 13,6% TRB, więc bardzo kiepściutko - poziom tegorocznego Scoli. Reszta prawda.

 

Chyba, że chodziło Ci, że chore w sensie negatywnym to ok, zwracam honor, ale nie o to chodziło prawda?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nikt nie bierze pod uwage Indiany w kontekscie powiedzmy sobie szczerze, pretendenta do mistrza? Pytam powaznie.

sa w gazie strasznym, z miami dobrze sie match-upuja zreszta niedawno ich rozjechali, we wczesniejszych meczach na styku pamietam że jeden z meczy na wyjezdzie przegrali o jedno posiadanie, ogólnie na tle czołówki nba na pewno w żadnym z meczy nie odstawali, maja szeroką rotację, wyrównany team czyli śolidną ławkę, Hansbrough i Hill to jedni z top10 6th manów w tej lidze imo, George i Granger nieobliczalni strasznie i mogą mieć serię 5-20 fg ale rownie dobrze może im sie trafić seria 60% FG/50% 3PTFG, jedna z lepszych defensyw w lidze co potwierdzają zarówno proste statystyki jak i obraz ich gry, wg mnie pracuja swietnie w team D, dobrze rotują m.in dzieki temu że George i Granger to bardzo wysocy gracze jak na obwodowców i mogą pokryć praktycznie każdego. Ogolnie moj czarny koń razem z NYK ;) Swoją droga Miami bedzie mialo chyba najciezsza drabinke. Na poczatek NYK pozniej wlasnie Pacers, bardzo ciezkie serie mogą ich czekać i nie wiem czy nie przyjmą czasem gdzieś wtopy po drodze do WCF... tymbardziej że ostatnio graja sredniawke, mecza sie z kazdym, nawet z Nets bez 40% Starting5 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronnie

 

Pacers nie będą w stanie zaatakować Miami tam gdzie najbardziej boli bo:

a) ich pierwszy rozgrywający to jest śmiech

B) Hibbert to chimera i zamiast dominować tę serię będzie pasywny

c) ich lider potrafi naprawdę ceglić i swoim cegleniem przegrać mecz(a jak mu siedzi wygrać ;])

 

Indiana jest spoko, ale akurat z Miami się nie matchupuje dobrze. Obstawiam, że wygrają z nami w serii 2 mecze jeśli do tego czasu jeszcze się nie rozpędzimy.

 

O wiele cięższy terminarz ma Chicago o czym przekonacie się w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theo może zainteresuj się Grangerem, jego standardowym slowstartem, pooglądaj statystyki, zerknij jak wypadł w ostatnich PO (22pkt 48%/35%/88% + zbiórki asysty i co tam jeszcze...), a potem wysuwaj jakieś niczym niepoparte wnioski...

Granger gra bardzo uniwersalnie, ma rzut z każdej pozycji i niewiele mu przeszkadza jakaś twarda playoffowa obrona...

 

Indy w zeszłym roku w 4 z 5 spotkań PO przeciwko CHI, miała prowadzenie w 4Q...

 

w obecnym - podawali staty jak ostatnio oglądałem, nie wiem czy dobrze usłyszałem, ale w crunch time (jakkolwiek go definiowali) mają 6 drtg ligi i najlepszą ofensywę ligi (główni za sprawą tego Grangera, który rzekomo miałby się zesrać...).

 

to mój czarny koń i sądzę, że mogą sprawić kłopoty każdemu.

Hill i George to elitarni obrońcy, Granger swoje 20 wrzuci, grają dobry D i mają czym straszyć pod koszem.

 

problemem jest/był Collison, ale może prowadząc 2unit się sprawdzi, mają tam kilka takich śmiesznych króliczków energizerów, będzie ciekawie...

 

Hill to nie jest klasyczny rozgrywajek, trochę West na tym cierpi, ale reszcie to w gruncie rzeczy obojętne, a za to daje mega D i pewną trójkę.

 

w lecie niech walczą o Rondo, albo Dragicia i utrzymają co mają, a każdy zacznie się ich bać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, bardziej niż playoffowa obrona przeszkadza mu defensywa rodem z regulara.

Nie bardzo wiem z kim mam dyskutować, bo piszesz jedno, a zaraz sobie zaprzeczasz w drugim zdaniu. Indy prowadziła w 4 z 5 spotkań z Bulls w 4Q, Granger jest znakomity w crunch time, ale.. ale jednak przepierdolili serię w 5 meczach. Coś tu nie halo.

 

Pacers może sprawili trochę kłopotów Chicago, ale nie przesadzajmy. Wszystko skończyło się bądź co bądź w 5g. Granger pograł nieźle w tym prawie sweepie, ale zobaczymy co będzie jak poważnie będą walczyli chociażby w 2 rundzie z Heat.. Czy wtedy też mu nie będzie przeszkadzała "jakaś twarda playoffowa obrona"..

W ogóle to chyba nadaje się do łapu-capu :D Objawił nam się Bóg! Bryantowi przeszkadza playoffowa obrona, Dirkowi, Lebronowi, Durantowi.. ale Grangerowi nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granger jest bardzo dobry, a serię przepierdolili bynajmniej nie przez niego - nie ma tu żadnej sprzeczności...

a jak w 4 z 5 spotkań jest zmiana prowadzenia w 4Q, to raczej trudna seria, mimo wyniku 4:1...

więc po prostu nie wiem na jakiej podstawie prorokujesz zesranie Grangera ?...

ja bardziej się martwię o kompletny brak penetracji ze strony Hilla i Georgea przeciwko elitarnym defensywom, bo ich ballhandling i firststep pozostawiają wiele do życzenia...

 

co zaś się tyczy obrony, to mocniejsza defensywa różnie się odbija na zawodnikach, Dirk, KB i Durex mają jeszcze lepszą midrange game niż Danny, ale to są allfarmerzy, za to np. taki LBJ bez regularowego taran mode to sporo traci, jak wielu twierdzi...

są zawodnicy których można ograniczyć łatwiej, ale tych z midrange game i trójką raczej ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaram sie Hill'em, jest swietny. podobal mi sie juz w SAS a teraz to jeden z moich ulubionych graczy. Pacers w koncu wrocili do czuba konferencji i nie widze powodow zeby wypadli poza trojke w najblizszym czasie. w lato maja pieniadze, wystarczy dobrze ja rozdysponowac. w pierwszej kolejnosci dawalbym dobra kase przede wszystkim Asikowi i jakas Dragiciowi. w dalszej kolejnosci dwoch z grupy Felton Mayo Lee Anderson Spreights Arthur lub Beasley mozna wyrwac moim zdaniem

 

chyba zeby ostro kusic Derona ;) ale to wydaje sie sf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim Indiana z zeszłego sezonu to zespół który się ze sobą zgrywał, nie było jeszcze Westa, George nie biegał nawet w s5 jako rookie, ledwo co awansowali do Play Offs, a teraz naprawde wygladają solidnie z KAŻDYM przeciwnikiem, chyba tylko z SAS dostali jakiegoś blowouta niedawno, ale cała czołówka ze wschodu miała z nimi ciężkie mecze, a takie MIA czy OKC w ostatnim miesiacu musialy im nawet uznac wyzszosc. Biorąc pod uwagę kontuzję DH12 na dzień dzisiejszy przechodzą 1szą rundę na lajcie, a seria z Miami będzie naprawdę zacięta i nie sądzę żeby drugi rok z rzędu przegrywali każdą 4q, jeśli beda w gazie mogą sprawić nam epicką serię a nawet ruchnąć tego waszego pewniaka do finału.

Collison jak dla mnie nie musi wracać na więcej niż 15-20 minut, w crunch i tak to G.Hill ma piłkę w łapach w tym sezonie. Hibbert/West na Boshu, bo centrzy Heat nie stwarzają wielkiego zagrożenia, Granger/George na Lebronie i George/Hill na Wade i jeśli uda im się dwóch z nich skutecznie powstrzymywać do pewnego stopnia to mają znaczną przewagę 2nd unitu jak dla mnie, i wlasnie to że poza big3 niebardzo komu jest tam zdobywac pkty w Play Offs może sprawić że spotka ich przykra niespodzianka. Mówicie że Indy zesrała się w każdej 4q zeszlego Play Offs, ja twierdze że Heat posrali się praktycznie w każdym spotkaniu Finałowym które przegrali bo każdy z tych meczy był do wygrania z takim talentem.

Mówię wam, to będzie 6 lub 7 zajebistych meczy i nie ważne kto z tego wyjdzie zwycięsko, Indiana to jedna z najcięższych przeszkód dla każdego w nadchodzących Play Offs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modle sie o potkniecie clippers, bo w to, ze lakers dojada bez porazki (@spurs, thunder, @kings) nie wierze.

spurs i thunder wiadomo ale problemem moze byc nawet mecz w sacto, gdzie zawsze lubili nam sprawiac mnostwo problemow i kto wie czy nie powtorzy sie zsytuacja sprzed roku, gdzie lakers beda walczyli z ot w arco/balance arena

 

clippers ostatnio wszystko wygrywaja i choc terminarz nie maja latwy(@suns, noh, @hawkos, @knicks) to jakosciowo rywale duzo latwiejsi. niemniej pewnie jakas porazke jeszcze zalicza.

 

grizzlies chyba odpadaja z zabawy, bo lakers musieliby przegrac wszystkie 3 mecze a grizz wszystko wygrac

 

wiec najgorsze co moze w tej chwili spotkac lakers to spadniecie na 4 seed i granie z grizzlies. wiec nie jest tak zle ale duzo fajniej byloby jednak utrzymac 3 seed i grac z mavs. mavs w playoffs nie beda latwym rywalem ale mysle, ze dla lakers taki rywal bylby swietny, bo gwarantowalby nam to, ze beda skoncentrowani i zadni rewanzu.

 

na zachodzie same fajne serie sie szykuja. na wschodzie podobnie. heat-knicks w 1 rundzie!?! czemu nie:)

dobre playoffs nadchodza. uwazac trzeba szczegolnie na starsze zespoly, ktore tak intensywny rs mogly odpuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.