Skocz do zawartości

[05/06] FBL #1


Stromile

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem średnio zadowolny z mojego draftu. Przede wszystkim nie miałem zbytnio czasu aby się do niego przygotować i nawet nie zrobiłem sobie pre-ranka, więc moje wybory trwały czasem trochę długo bo ciężko było gracza znaleźć na alfabetycznej liście.

 

Moja ekipa ma trochę wad, ale z tego co przeglądam inne drużyny, to w każdej są znaki zapytania. Z FBL to trochę jak z grą w totolotka - np. w zeszłym sezonie nikt nie spodziewał się tak dobrej gry Hughesa. A tymczasem Żółw już cieszy się z wygranej :twisted: .

 

Teraz pochwalę się jak wybierałem i co sobie myślałem :)

I runda - Lebron James - sądziłem, że trafi mi się "Rasiak" :twisted: , ale i tak nie miałem jakiejś specjalnej taktyki na dalsze rundy więc skoro Borys sobie wyliczył, że opłaca mu się wziąść zawodnika, który może mu dostarczać 20 FP mniej to jego sprawa ;).

 

II runda - Jermaine O'Neal - marzył mi się tu Kidd :), ale to było nierealne. Blisko było Millera, ale Szakil sprzątnął mi go sprzed nosa. Jeramine to ryzyko i zobaczymy czy ten ruch nie odbije mi się czkawką. Jeśli jednak rozegra 70+ gier to... No dobra jak rozegra to się zobaczy co będzie ;).

 

III runda - Steve-O - wahałem się między Francisem, a Arenasem. Arenasa stawiałem ciut wyżej, ale zdecydowała sympatia do Orlando. Wtedy sądziłem, że pozostali GMowie (a przede wszystkim Żółw) są przy zdrowych zmysłach i nie pozwolą Dwightowi dotrwać do mojego wyboru w IV rundzie. Ale jak przyszło co do czego to zanim się obejrzałem już miałem dwóch zawodników Magic w drużynie :).

 

IV runda - Dwight Howard - w końcówce zeszłego sezonu zaliczał już regularnie występy koło 80 FP. Liczę teraz nawet na ciut więcej biorąc pod uwagę, że nauczył się rzucać z półdystansu i ma dostawać więcej piłek w ataku.

 

V runda - Kirk Hinrich - to była najwyższa pora, aby zacząć łatać dziury w składzie. Zostały mi do uzupełnienia pozycje C i SG. Akurat był dostępny Hinrich, a żaden z centrów w okolicach 75-80 FP już nie więc wziąłem Kirka.

 

VI runda - Shareef Abdur-Rahim - jak teraz na to patrzę to trochę chybiłem :). Lepiej było wziąść Magloire.

 

VII runda - Grant Hill - tak daleko wziąść kogoś kto da pewne 70 FP to szczęście. Kostka mu się nie połamie, bo poprzedni sezon wytrzymała :). Tu już chciałem naprawdę brać centra, ale pokusa była zbyt wielka.

 

VIII runda - Samuel Dalembert - mój podstawowy center :|. Jakże w takiej chwili chciałbym wierzyć w to co o nim mówi Gumbi :D.

 

IX runda - Jamal Tinsley - w zeszłym roku okoliczności sprawiły, że wyciągał niezłe statsy, tyle że później się złamał na dobre. Powyżej 60 FP powinien jednak dostarczać.

 

X runda - Nedan Krstic - mój backup na C. Miałem go w zeszłym sezonie i zdarzały mu się przebłyski. Konkurencja pod koszem w NJN niewielka więc powinno być mu łatwo podnieść statystyki.

 

XI runda - Josh Childress - również sprawdzony w bojach w zeszłym sezonie. Końcówkę miał całkiem przyzwoitą. Teraz konkurencja trochę większa, ale powinien grać jako podstawowy SG w Atlancie. Do tego całkiem nieźle zbiera więc nabija sobie tym FP. Wielkich nadziei z nim nie wiążę, ale wydaje się niezłym backupem na SG.

 

XII runda - Eddy Curry - właściwie to miejsce mógłbym pozostawić wolne :). Eddy jest u mnie na wylocie i teraz czekam, kto zacznie na początku sezonu błyszczeć formą :D.

 

Najciekawsze w moich wyborach jest to, że 8 zawodników miałem już w FBL w poprzednich dwóch sezonach. Stawiam na sprawdzone marki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Trochę spóźniony, ale ja też podam swoje przemyślenia podraftowe :D Spóźniłem się parę minut na draft, i w efekcie pierwsze 3 numery wybrał za mnie mój prerank.

1. Kobe Bryant - tu na równi z nadziejami na wielki sezon KB zadziałał sentyment, dlatego w moim preranku był on na poz. 3, tuż za KG i LeBronem

2. Jason Kidd - w tym momencie był to najlepszy dostępny gracz, więc jest u mnie, co nie znaczy, że nie jestem zadowolony. Jego też zawsze lubiłem :D

3. Amare Stoudemire - przyznam, że ostatni tydzień przed draftem miałem koszmarnie zawalony, więc nie śledziłem na bieżąco doniesień z NBA, i przeoczyłem informację o kontuzji Amare. Dlatego był u mnie w rankingu (który zrobiłem wcześniej) dość wysoko i trafił do mnie. No cóż, mam nadzieję, że wróci w drugiej połowie sezonu, i będzie to dla mnie taki impuls do marszu w górę :wink:

4. Lamar Odom - drugi Lakers w składzie, w końcu nazwa mojego zespołu do czegoś zobowiązuje. A poważnie mam nadzieję, że Lamar po powrocie na swoją naturalną pozycję SF będzie rządził :wink:

5. Carlos Boozer - potrzebowałem jakiegoś solidnego PF-a i wybór padł na Carlosa

6. Tony Parker - zmiennik dla Kidda, gdyby (odpukać) coś mu się stało, a na stałe solidny gracz na Util. Myslę, że po dobrym poprzednim sezonie ten będzie co najmniej taki sam, jeśli nie lepszy.

7. Nene Hilario - to miał być zmiennik dla Amare, a awansował póki co do S5...

8. Cuttino Mobley - w tym momencie zdałem sobie sprawę, że moim jedynym SG jest Kobe, więc szybko należało znaleźć mu jakieś wsparcie...

9. Kwame Brown - Kolejny gracz z LAL. Mam nadzieję, że pod skrzydłami Jaxa i mając w drużynie takich partnerów jak Kobe i Lamar, Kwame wreszcie pokaże cały swój potencjał i będzie jednym z kandydatów do MIP :wink:

10. Quentin Richardson - tu może trochę się zagalopowałem, bo w NY może nie iść mu tak jak w Suns, ale może coś z niego będzie?...

11. Udonis Haslem - rezerwowy PF zawsze się przyda. Jak tylko Walker pokłóci się z drużyną, trenerami, menedżerami i całą resztą i zostanie wywalony, Udonis znowu nie będzie miał konkurencji na swojej pozycji :wink:

12. Marqius Daniels - tu znowu zadziałał sentyment, a poza tym chciałem mieć jakiegoś bardziej wszechstronnego gracza, który mógłby grać zarówno na SG jak i na SF. A jak się nie sprawdzi, zawsze można go wywalić :wink: To w końcu ostatni numer, więc do tych którzy pozostali FA, wcale nie daleko :D

 

Realnie patrząc, z moim składem będę walczył przede wszystkim o utrzymanie w FBL#1, a co ponadto, to się zobaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• The NBA has announced that it will no longer utilize an Injured List (IL). As a result, the IL option has been removed from the fantasy game. If you wish to replace an injured player in your starting lineup, you must either place him on your bench or drop him to waivers.

W związku z tą zaisntniałą sytuacją w ligach FBL 1-4 maksymalna ilość zawodników w drużynie zostanie zwiększona z 12 do 13. Ilość slotów punktowanych (PG, SG, SF, PF, C, U, U ,U) pozostanie niezmieniona.

 

W ligach FBL #1, FBL #3 i FBL #4 nastąpi to w niedzielę, 30 X, ok. godz. 22. W FBL #2 o terminie powiadomi Was Szak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webber poszedl w 6 rundzie. A teraz sobie odpowiedzmy na pytanie ile on dzis wykrecil? :D Duuuuzo hehe

 

Nash jak na 1 runde wrecz mistrzostwo, wiec na razie nie jest zle :>

 

Wtopilem z Bellem i Magloirem. No ale coz.. Camby za to bedzie i musi grac dlugo, zwlaszcza jak sie Nene kontuzjowal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne, pierwsze 3 miejsca w lidze jeśli chodzi o średnie zajmują goście, którzy awansowali, w dodatku w odwrotnej kolejności :)

głupio Wam, nie? :)

Xeus i Mar, rządzimy :)

 

BTW stromile, kto w tej lidze robi cotygodniowe i comiesięczne podsumowania? ja czy Ty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW stromile, kto w tej lidze robi cotygodniowe i comiesięczne podsumowania? ja czy Ty? :)

Nie mam nic przeciwko temu, abyś Ty się tym zajął. Rok temu dobrze się spisałeś i oby tak dalej :)

 

Pierwszy tydzień z dekka katastroficzny, wszyscy - a zwłaszcza moi liderzy - co do joty grają na razie na 2/3 tego co powinni:

 

Garnett - 109 fp/mecz

Vince - 79 fp/mecz

Starbury - 63 fp/mecz (głópij Brałn :evil: )

 

Jedyny jego pozytywny aspekt, to fakt, iż Tyson Chandler dostał egibility na C i jest już FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny jego pozytywny aspekt, to fakt, iż Tyson Chandler dostał egibility na C i jest już FC.

Ciekawe ile jeszcze meczów Jermaine O'Neal musi zagrać jako C, żeby zostać FC. Bardzo by mi to było na rękę :) .

 

U mnie początek tradycyjnie kiepski (choć dziś Szeryf poprawił mi nieco nastrój). LeBron coś nie chce się nawet zbliżyć do triple-double ;). Pozostaje mi też czekać na powrót do gry Hilla i Dalemberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: czy będą w tym sezonie prezentowane przez Stro lub Logsha podsumowania tygpdnia? Było by miło 8)

spoko, w sobotę zrobię od razu dwa (za te kilka dni poprzedniego tygodnia) :)

 

PS. to loqsh1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę to tylko żeby nie było.. jadę teraz do pracy, wyników jeszcze nie ma na yahoo a i tak nie mam czasu, więc jak wrócę to zedytuję tego posta i dam te podsumowania tygodnia. żeby się nikt nie denerwował :)

 

========================================

 

Tydzień 1(2 XI - 5 XI 2005r.):

  • Mar - średnia: 85,3(18,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Xeus - średnia: 79,2(15,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • loqsh1 - średnia: 77,2(17,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Szakil - średnia: 76,9(18,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Żółw - średnia: 75,6(15,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Stromile - średnia: 70,8(16,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Borys - średnia: 70,1(17,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Spabloo - średnia: 68,0(17,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Rigel - średnia: 64,6(17,0)[/*:m:3dfb3dkd]
  • Vitaly - średnia: 57,3(14,0)[/*:m:3dfb3dkd]
to tylko takie sobie, nie liczy się. chciałem pokazać dobry start beniaminków, chociaż jak wszyscy wiemy, mężczyzny nie poznaje się po tym.. czy jakoś tak.

 

Tydzień 2 (5 - 12 XI 2005r.):

  • Mar - średnia: 86,8(24,0) przyrost: 1,5 fpg: 86,2[/*:m:3dfb3dkd]
  • Żółw - średnia: 78,4(26,0) przyrost: 2,8 fpg: 77,4[/*:m:3dfb3dkd]
  • Xeus - średnia: 76,2(30,0) przyrost: -3,0 fpg: 77,2[/*:m:3dfb3dkd]
  • Szakil - średnia: 72,7(24,0) przyrost: -4,2 fpg: 74,5[/*:m:3dfb3dkd]
  • Vitaly - średnia: 72,2(30,0) przyrost: 14,9 fpg: 67,4[/*:m:3dfb3dkd]
  • Rigel - średnia: 71,8(25,0) przyrost: 7,2 fpg: 68,9[/*:m:3dfb3dkd]
  • Stromile - średnia: 69,0(26,0) przyrost: -1,8 fpg: 69,7[/*:m:3dfb3dkd]
  • Spabloo - średnia: 68,8(29,0) przyrost: 0,8 fpg: 68,5[/*:m:3dfb3dkd]
  • Borys - średnia: 67,7(29,0) przyrost: -2,5 fpg: 68,6[/*:m:3dfb3dkd]
  • loqsh1 - średnia: 66,4(29,0) przyrost: -10,8 fpg: 70,4[/*:m:3dfb3dkd]

Graczem Kolejki w FBL #1 został: Mar

 

świat stanął na głowie, najlepsi są na końcu.. zaszalałem. ale i tak jeśli chodzi o średnią z całego sezonu nie jestem na końcu (pozdro Paweł :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świat stanął na głowie, najlepsi są na końcu.. zaszalałem. ale i tak jeśli chodzi o średnią z całego sezonu nie jestem na końcu (pozdro Paweł :P )

Czy u nas tydzień trwa od soboty do piątku włącznie? Trochę mnie też zmyliła ta data (12 XI), bo zaledwie 3 wczorajsze mecze sprawiły, że opuściłem strefę spadkową i przekroczyłem minimum przyzwoitości, czyli 70 FP.

 

PS. Ma ktoś telefon do LeBrona, bo mam mu kilka męskich słów do powiedzenia ;) ? (aczkolwiek nie znaczy to, że mam zamiar go sprzedać, tak jak nie mam zamiaru sprzedać Howarda 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świat stanął na głowie, najlepsi są na końcu.. zaszalałem. ale i tak jeśli chodzi o średnią z całego sezonu nie jestem na końcu (pozdro Paweł :P )

Czy u nas tydzień trwa od soboty do piątku włącznie? Trochę mnie też zmyliła ta data (12 XI), bo zaledwie 3 wczorajsze mecze sprawiły, że opuściłem strefę spadkową i przekroczyłem minimum przyzwoitości, czyli 70 FP.
no tak dzisiaj miałeś średnią 98 za każdego..

z datami to chodzi o to, że jak wchodzę rano to sobie dodaję do systemu dane z datą poranną, czyli to co ugrali goście dzisiaj w nocy to jest u mnie jako dzień dzisiejszy (w sumie dzisiaj w nocy u nich jest jeszcze wczoraj, tak? :) ). czasem mi się to myli, ale wiem, że liczy się np. od 5 do 12 listopada, czyli wszystko co zagrają 6 (jest to niedziela, u nich mecze są w sobotę), 7, 8, 9, 10, 11, 12 (sobota, mecze z piątku amerykańskiego) listopada (wychodzi 7, prosta matematyka, odejmowanie 5 od 12 ;) ). szczegółowe statystyki u mnie, udostępniam na życzenie, więc jak ktoś chce i zobaczy mnie na gg to niech podbije i mu pokażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.