Skocz do zawartości

[2016-2017] Free Agency - komentarze


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodzę się z Tobą, że to nowa oferta.

 

Nowa oferta jest moim zdaniem wtedy, gdy to jest pierwsza oferta dla danego zawodnika. Każda inna (wyrównanie, przebicie, oferta niższa) nową ofertą nie jest.

Hmm, tylko co z sytuacją, gdy wycofujemy ofertę dla zawodnika, bo ktoś nas przebił, a następnego dnia dajemy mu ponownie. Wtedy to też nie nowa oferta?

 

Generalnie wydaje mi się, że czytając dokładnie ten przepis, który jest teraz, to rzeczywiście nie można obniżać % i lat. Natomiast intencja tego przepisu była inna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest niejasny i rzeczywiście można różnie go rozumieć. Natomiast jego intencją było zablokowanie zmiany oferty bez resetu zegara (to było złe), a nie całkowite uniemożliwienie zmiany parametrów % i lat. Nie widzę specjalnie powodów żeby blokować możliwość zmiany tych parametrów przy nowej propozycji. Dlaczego mielibyśmy tego zabraniać?

Np. z takich samych powodów dla których zabronione jest zmniejszenie kwoty pierwszego roku? :)

 

Z wczorajszego Twojego Imprerium: dwóch biznesmanów walczyło o Xamela

 

Józek miał 10 mln wolnej kasy i składa Xamelowi niemoralną propozycję

10 mln, 5 lat, 10%

 

Zbyszek miał birds rights do Xamela i składa mu kontrofertę

10.5mln, 6 lat, 12.5%

 

Józek oczywiście wymiękł, bo stwierdził, że nie ma szans z taką ofertą (łącznie o ponad 25 mln wyższą)

Józek wycofał swoją ofertę dla Xamela i oferuje te 10 mln komuś innemu

 

Zbyszek zorientował się, że w zasadzie to nie musi się rujnować płacąc za usługi Xamela i zmienia swoją ofertę na:

11 mln, 3 lata, 0%

Xamel związał się ze Zbyszkiem na kolejne 3 lata za 33 mln.

 

Epilog: Zbyszek za zaoszczędzone pieniądze otworzył sieć kebabów i stał się właścicielem Twojego Imperium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, dla mnie nie ma problemu. mozemy to rozwiazac tak, ze zakonczymy ten etap, a ostatnia moja oferta dla Clavera bedzie niewazna. mi to naprawde nie robi roznicy. takie a nie inne podejscie do oferty Clavera, nie bylo spowodowane obejsciem czegokolwiek. po prostu zrobilem tak, poniewaz uwazalem, ze moge tak zrobic. po prostu doszedlem do wniosku, ze wolalbym jemu placic stala kase co rok, niz co roku mialaby ta kwota byc zwiekszana. oczywiscie biorac pod uwage fakt, iz podpisze ze mna ten kontrakt. tak wiec, mozemy zakonczyc ten etap, jednak przed rozpoczeciem kolejnego trzeba jasno ustalic co i jak, aby nie bylo niedomowien!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze teraz andrzej od Spurs moze wrocic i wydluzyc nam ten etap jeszcze bardziej, przebijajac jeszcze Clavera :P

 

rozkladajac to na czesci pierwsze wyglada tak ze Geddo dawal:

 

9 mln + 9,9 mln + 10,89mln + 11,98mln + 13,18 mln czyli 54,95 mln (srednio 10,99 mln na sezon)

 

teraz daje

 

10mln + 10mln + 10mln + 10mln + 10mln + 10mln + czyli 60 mln (srednio 10mln na sezon)

 

Suma jest wieksza, srednia mniejsza czyli daje nam wieksze pole do interpretacji;)

 

ja do dzis ten przepis rozumialem ze przebicie swojej oferty o wiecej niz 200k jest nowa oferta z ktora moge zrobic wszytsko w tym zmniejszac % i lata.

 

ta 'raz dana oferta' do dzis nie byla oferta z przebicia samego siebie

 

choc rozumiem tu nieco podejscie Stro i Mazzika i chcialbym by nasze zasady jeszcze nieco skomlikowac najlepiej juz od najblizszego etapu i okreslic ze przebijanie samego siebie to nie przebijanie;)

a teraz poczekac na gma spurs;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józek oczywiście wymiękł, bo stwierdził, że nie ma szans z taką ofertą (łącznie o ponad 25 mln wyższą)

Józek wycofał swoją ofertę dla Xamela i oferuje te 10 mln komuś innemu

przeciez nie musi tej oferty wycofywac. tegoroczne fa pokazalo, ze roznie to moze byc i Xamel moze wybrac mniejsza kase :)

 

inna sprawa, ze przeciez patrzac na oferte Clavera, to ice ani nie wycofal swojej pierwszej i jedynej oferty, ani jej nie zmienil. moja pierwsza oferta byla przebiciem oferty ice'a i stala sie najwyzsza. natomiast drugia podbiciem. zmienilo to tylko tyle, ze mielibysmy nowy czas zakonczenia etapu. co w efekcie umozliwia ice'owi podjecie jeszcze jakies decyzji i np. zaoferowanie calosci dostepnej kasy Claverowi.

 

mazik, to byla nowa oferta powyzej 4,5 mln. wiec powinna cofac zegar. jesli komus sie daje 9 mln, a pozniej 10. to wybaczcie, ale dla mnie sa to dwie rozne oferty. a nie ciaglosc jednej i tej samej.

 

zaraz wklepie wszystko i simne IV etap. jednak V nie wystartujemy do momentu, az nie zostanie ustalone co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epilog: Zbyszek za zaoszczędzone pieniądze otworzył sieć kebabów i stał się właścicielem Twojego Imperium.

Ok. A jeśli Zbyszek przed bidem Józka dał 7 mln, 6 lat, 12.5%? To głupio zrobił, bo lat i % nie zmieni już? ;)

 

A jeśli chodzi o przebijanie samego siebie - to MUSI resetować zegar. Bo inaczej Józek w Day1 da zawodnikowi zaniżoną ofertę, ale minutę przed końcem D1 podbije ją o 8 baniek i nikt już na nią nie będzie mógł zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Stro w tym sporze ma rację, bo zapis nie do końca jest jasny, ale oczywistą oczywistością jest to, że powinno być tak jak mówią komisze.

 

Monta podpisał ze mną za mle, trochę mnie to dziwi, gość ma naprawdę fajne cyferki i wolałem go od J-Richa, który ostatecznie zlitował się nad 76ers ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie powinno funkcjonować przebijanie samego siebie.

Co do tego czy można obniżyć % i lata po przebiciu... W przypadku przebijania samego siebie jak i bid wars proponuję brać pod uwagę wartość całego kontraktu. Jeżeli nowa oferta jest gorsza od poprzedniej, to nie wiem jak można mówić w takim razie o przebiciu.

54 945 900 < 60 000 000 więc wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie powinno funkcjonować przebijanie samego siebie.

Co do tego czy można obniżyć % i lata po przebiciu... W przypadku przebijania samego siebie jak i bid wars proponuję brać pod uwagę wartość całego kontraktu. Jeżeli nowa oferta jest gorsza od poprzedniej, to nie wiem jak można mówić w takim razie o przebiciu.

54 945 900 < 60 000 000 więc wszystko ok.

czyli wtedy mamy bid 3 lata po 7 mln a ktos daje 2 lata po 8 i nie przebija? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie powinno funkcjonować przebijanie samego siebie.

Co do tego czy można obniżyć % i lata po przebiciu... W przypadku przebijania samego siebie jak i bid wars proponuję brać pod uwagę wartość całego kontraktu. Jeżeli nowa oferta jest gorsza od poprzedniej, to nie wiem jak można mówić w takim razie o przebiciu.

54 945 900 < 60 000 000 więc wszystko ok.

czyli wtedy mamy bid 3 lata po 7 mln a ktos daje 2 lata po 8 i nie przebija? :)

a która ofertę wybierze zawodnik o dużym greed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wtedy mamy bid 3 lata po 7 mln a ktos daje 2 lata po 8 i nie przebija? :)

przebija. jakoś trzeba ustalić przebijanie, a obecny sposób jest chyba najlepszy. chodziło mi o oferty składane przez tego samego GMa.

 

chociaż gdyby się nad tym dłużej zastanowić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonuje argumentacja Stro, jestem za wprowadzeniem zakazu zmniejszania % i lat dla konkretnego zawodnika podczas jednego dnia FA. Można jakąś sondę zrobić, ale chyba szkoda czasu na wstrzymywanie day5, zwłaszcza, że chyba niewiele teamów ma jeszcze kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli o mnie chodzi to juz pisałem rano, ze mi sie on srednio podoba. moim zdaniem lekko smiesznym jest, jesli ktos na poczatku zaproponuje 4 mln kontrakt na maksymalnych latach i %, no i pozniej jedynie co moze zrobic, to podnosic kwote startowa (nawet jak zostanie przebity). ktos juz wczesniej pisal, ze moze to rozgraniczyc jakos. no i to ma dla mnie juz sens. mianowicie, ze jesli oferta zostanie przebita, to wtedy mozna dowolnie na nowo manewrowac latami i %. natomiast jesli czyjas oferta jest najwyzsza (tak jak moja z IV etapu z Claverem), to istnieje oczywiscie mozliwosc podbicia i reset zegara, jednak ani lata, ani kasa, ani % nie moga byc zmniejszane. czyli na wczesniejszym przykladzie Stro:

 

Zbyszek miał birds rights do Xamela i składa mu oferte

5mln, 6 lat, 12.5%

 

nastepnie Józek miał 10 mln wolnej kasy i składa Xamelowi niemoralną propozycję

10 mln, 5 lat, 0%

 

wtedy bylbym za tym, aby Zbyszek mogl zaproponowac Xamelowi propozycje

10mln, 5 lat, 5%

 

a nie, ze chcac wyrowanc oferte musi dac

10mln, 6 lat, 12.5%

 

no i przypadek najwyzszej oferty ...

 

Zbyszek miał birds rights do Xamela i składa mu ofertę

10mln, 4 lat, 8%

 

nastepnie Józek miał 10 mln wolnej kasy i składa Xamelowi niemoralną propozycję

10 mln, 5 lat, 10%

 

wtedy z uwagi na fakt, iz oferta Zbyszka bylaby najwyzsza (razem z oferta Jozka), to moze zaproponowac Xamelowi nowy kontrakt, jednak w zadnym aspekcie nie może zostac on obnizony, czyli np.

10.5 mln, 6 lat, 11%

lub

10.5 mln, 4 lat, 8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.