Skocz do zawartości

[2016-2017] Free Agency - komentarze


GeDDo

Rekomendowane odpowiedzi

Geddo, przestaniesz kopiować moje bidy ? :]

zaatakowalem Ala, gdyz potrzebuje jeszcze kogos pod kosz na zmiane. byla jeszcze inna opcja, jednak z uwagi na fakt, iz chodzilo mi przede wszystkim o pozycje, padlo wlasnie na Ala. no ale czy uda sie go sciagnac czy tez nie, to sie okaze ;)

 

Niepokoi mnie to, bo chyba nie przegrałeś ani jednego bida przy równej kwocie podczas tych FA :roll:

Czym tak kusisz tych FAs? :P

przyszlym mistrzostwem :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Grizzlies $2 946 363

 

  • Smush Parker - $2 900 000, 1 rok[/*:m:2gmxn9kb]
  • [s:2gmxn9kb]Victor Claver (BR) - $9 000 000, 5 lat, 10%[/s:2gmxn9kb][/*:m:2gmxn9kb]
  • Al Horford - MLE[/*:m:2gmxn9kb]
  • Victor Claver (BR) - $10 000 000, 6 lat, 0%[/*:m:2gmxn9kb]

No nie, ile razy można próbować ten sam przekręt robić :lol::lol::lol:

 

5. WYRÓWNYWANIE/PRZEBIJANIE OFERT. RESETOWANIE ZEGARA ETAPU.

Przebicie następuje, gdy nowa oferta jest większa od poprzedniej o co najmniej 200 000 $. W przypadku gdy różnica jest mniejsza od wyżej wymienionej sumy nowa oferta jest uznawana jako wyrównanie i nie resetuje zegara etapu.

Każda nowa oferta powyżej 4 500 000 $ cofa zegar etapu o 24h.

Każde przebicie oferty, wyższej od minimum, cofa zegar etapu o 24 h.

Wyrównanie oferty nie cofa zegaru etapu.

Raz wyrównana ofertę nie można już poprawiać nie przebijając zrównanej oferty o wymagane 200 000 (tzw. luka w przepisach im. Dunk Fana)

Raz danej oferty się nie obniża w żadnym jej aspekcie (% i lata również), a nie tylko odnośnie kwoty startowej. (tzw. luka w przepisach im. Geddo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stro przecież on przebił poprzednią ofertę o 1mln, więc to jest nowa oferta, więc może dać tyle lat i % ile chce. gdyby zrobił 9mln, 0%, to byłby przekręt.

No nie bardzo. Moim zdaniem to nie jest nowa oferta - przebicie o 200 000 czy o 1 000 000 to wciąż przebicie.

 

5. WYRÓWNYWANIE/PRZEBIJANIE OFERT. RESETOWANIE ZEGARA ETAPU.

Przebicie następuje, gdy nowa oferta jest większa od poprzedniej o co najmniej 200 000 $. W przypadku gdy różnica jest mniejsza od wyżej wymienionej sumy nowa oferta jest uznawana jako wyrównanie i nie resetuje zegara etapu.

Każda nowa oferta powyżej 4 500 000 $ cofa zegar etapu o 24h.

Każde przebicie oferty, wyższej od minimum, cofa zegar etapu o 24 h.

Wyrównanie oferty nie cofa zegaru etapu.

Raz wyrównana ofertę nie można już poprawiać nie przebijając zrównanej oferty o wymagane 200 000 (tzw. luka w przepisach im. Dunk Fana)

Raz danej oferty się nie obniża w żadnym jej aspekcie (% i lata również), a nie tylko odnośnie kwoty startowej. (tzw. luka w przepisach im. Geddo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez dalem nowa oferte, zamiast 9 mln w pierwszym roku, dalem 10 mln. podbijam stawke (resetuje zegar na nowe 24h) i moge dowolnie manewrowac latami i %. tak czy nie? a jesli nie, to co nie moge podbic najwyzszej swojej oferty? a jesli moge, to musze dac tylko i wylacznie na takich samych warunkach jak wczesniej? wytlumacz mi jak Ty to widzisz skoro uwazasz, ze to przekret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak rozumiem:

 

daję ofertę:

 

Xam - 4 700 000, 4 lata, 7%

 

chcę ją zmienić

 

wg. przepisów mogę:

6 100 000, 5 lat, 7%

6 100 000, 4 lat, 8%

6 100 000, 5 lat, 8%

 

wg. przepisów nie mogę:

6 100 000, 4 lata, 5%

6 100 000, 3 lata, 7%

6 100 000, 3 lata, 5%

 

Konkretnie co do oferty Geddo: jedyna różnica między tą dla Clavera i tą kiedyś dla Melo jest taka, że wtedy przebił kogoś i obniżył parametr(y), a teraz przebił siebie i obniżył parametr(y).

Nie zmienia to w żaden sposób faktu, że przebicie nastąpiło i wtedy (Melo) i teraz (Claver).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może ustalmy interpretację bo faktycznie można to rozumieć tak jak pisze stro (co więcej interperetacja stro jest mocniejsza, i być może lepsza)

wszystko rozbija się o to że dla mnie po przebiciu jest to już nowa oferta, a zmiana oferty dotyczy właśnie zmiany lat i % bez zmiany kwoty początkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja pamietam to przebilem kogos dajac Melo jakis kontrakt (nie pamietam jaki dokladnie, wiec posluze sie przykladowym) np. 15 mln, 10% i 5 lat. pozniej ktos calkowicie wycofal bird dla Melo i kase ulokowal gdzies indziej, natomiast ja pod koniec etapu, zmienilem oferte na np. 15 mln, 0% i 5 lat. nie bylo to przebicie ani podbicie, wiec zegar nie byl resetowany. w efekcie dany etap fa szybko sie zakonczyl i nikt inny nie mial czasu na reakcje. stad tez wzial sie zapis ...

 

Raz danej oferty się nie obniża w żadnym jej aspekcie (% i lata również), a nie tylko odnośnie kwoty startowej. (tzw. luka w przepisach im. Geddo

gdyz, wczesniej wiadomo bylo, ze nie mozna zmniejszyc kasy poczatkowej. jednak nie bylo zapisu, ktory uniemozliwialby zmienianie lat i %.

 

patrzac teraz na propozycje dla Clavera, zaproponowalem jemu 9 mln, 5 lat i 10% (przebijajac wczesniejsza oferte). no i tak jak pisze xamel, tej oferty nie moge obnizyc w zadnym jej aspekcie, ani %, ani lata, ani kasa. jednak ja skladam jemu zupelnie nowa oferte, co resetuje zegar o nowe 24h i kazdy inny ma czas na reakcje. daje 10 mln (inna kwote poczatkowa), inne lata i %. wiec chyba zgodzisz sie ze mna Stro, iz jest to nowa oferta? twoj sposob rozmowania, jest dla mnie lekko beznadziejny. jesli komus zaproponuje na poczatku etapu 1 mln kontrakt, na 6 lat i 12,5% (majac BR do tego zawodnika), to czy jesli ktos mnie przebije i zaproponuje temu samemu zawodnikowi 12 mln, 5 lat i 0%. to dlaczego niby ja chcac wyrowanac dana ofete musialby zaproponowac jemu 12 mln, 6 lat i 12,5%? jak dla mnie lekki bezsens. nigdy czegos takiego nie bylo, zawsze przy nowej ofecie mozna bylo dowolnie manerwrowac latami i %. no i gdybysmy dobrze poszukali, to pewnie znalazlyby sie przyklady.

 

poczekajmy na maslona i niech on sie wypowie, jak on to interpretuje. jesli bedzie takiego samego zdania co Ty Stro, to nie ma problemu. etap bedzie zakonczony, a moja ostatnia oferta dla Clavera niewazna. jesli bedzie interpretowal to tak samo jak ja, to planowane zakonczenie etapu przewidziane jest na jutrzejszy poranek. moze byc takie rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko beznadziejny czy nie, tak mówią przepisy :)

 

Nie zgodzę się z Tobą, że to nowa oferta.

 

Nowa oferta jest moim zdaniem wtedy, gdy to jest pierwsza oferta dla danego zawodnika. Każda inna (wyrównanie, przebicie, oferta niższa) nową ofertą nie jest.

 

Chcesz żeby przebicie samego siebie było traktowane inaczej niż przebicie kogoś - nie mam zdania, wszystko mi jedno w zasadzie. Ale nie było o tym wzmianki naszych dotychczasowych przepisach.

 

Co do Twojej propozycji - w zasadzie to jedyne wyjście. Ja bym też poczekał na Maslona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest niejasny i rzeczywiście można różnie go rozumieć. Natomiast jego intencją było zablokowanie zmiany oferty bez resetu zegara (to było złe), a nie całkowite uniemożliwienie zmiany parametrów % i lat. Nie widzę specjalnie powodów żeby blokować możliwość zmiany tych parametrów przy nowej propozycji. Dlaczego mielibyśmy tego zabraniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.