Skocz do zawartości

Dallas Mavericks NBA Champions 2010/2011


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę:

 

Cała ta dekada. Zęby zjadłem przez Dirka. Nerwy. Derby Texasu, eliminacje Spurs od Mavs w playoffs. Dirk Nowitzki był moim wrogiem dekady.

 

Jak Dirk Nowitzki dzisiaj podniósł statuę MVP Finałów - wzruszyłem się. Matko, co za szczere uczucie. Podpisane. Fan San Antonio Spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być hepi for sambady, to chyba bardziej nawet for Cuban niż Dirk.

 

Fanatyk, kibic, gość, który żyje drużyną i chce na pierwszym miejscu wygrać, a nie oszczędzać kasę. Z perspektywy ogólnej, a kibica Suns w szczególności, właściciel do pozazdroszczenia.

 

A dopiero teraz się skapnąłem, że Dampier 2 razy znalazł się w finałach miedzy Heat i Mavs, oba razy po przegranej stronie. Gdyby to był jakiś naprawdę poważny zawodnik u schyłku kariery, to byłoby mi go szkoda, ale to tylko Erick Dampier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz Cubana i Dirka takie rozstrzygniecie finałów cieszy również ze względu na analizę statystyczna w koszykówce:

 

It’s a victory for the data-driven approach that Dallass coaching staff has taken, starting with Carlisle -- unquestionably the most cerebral and stat-friendly of the league’s 30 head coaches -- and down to Director of Basketball Analytics Roland Beech, the 82games.com founder who joined the Mavs on the bench last season and earned the unofficial title of “first stat geek with a championship ring” with such access to the coaching staff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to statystyki wygrały ten finał

ojp

stats > Lebron ?

 

Carlisle to ktoś pomiędzy mega profesjonalistą, a totalnym psycholem. Sposób wyrażania emocji albo inaczej - sposób ich nie-wyrażania był miażdżący. Fenomenalny gość i facet z głową na karku, bo nie wpuścił Coreya w rotację : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to statystyki wygrały ten finał

nie. ale jakąś tam częścią sukcesu mavs było podejmowanie racjonalnych decyzji w oparciu o dane. już nie chce mi się szukać, ale też niedawno gdzieś był artykuł o tym, jak to mavs dobierali sobie poszczególnych graczy pod kątem ich produkcji (mierzonej oczywiście statsami) w clutch. Cuban nawet o tym mówił na jednej z tych konferencji statystyków, że właśnie między innymi ze względu na podnoszenie poziomu gry w clutch ściągnęli Kidda. w każdym razie jeśli chodzi o finały, to z tego co czytałem wynika, że wiele - o ile nie wszystkie - adjustments Carlisle bazowały nie na reputacjach, emocjach czy przeczuciach, lecz chłodnej kalkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Mavs wygrało, nie będe gadał o tym czy im się nalezało czy nie skoro wygrali to jest to w miarę jednoznaczne, ale jak czytam teraz te komenty to mnie trochę skręca, pare miechów temu Cuban był przepłacającym nielicho typem z banda niezrealizowanych, starszych bądź młodszych, weteranów z pośród których byli ponoć goście co to nie są cluch są głupi nie atletyczni itd. teraz Cuban do mędrzec Dirk to Bóg kosza a Terry jest ogólnie wyjebisty :) Czy ludzie zawsze muszą uderzać ze skrajności w skrajność :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.