Skocz do zawartości

[EAST] Runda 1: Boston Celtics Vs NY Knicks


tommason

Co jest najbardziej prawdopodobne:  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co jest najbardziej prawdopodobne:

    • Ekipa Mike'a No-D'Antoni'ego zatrzyma Celtics ponizej 100 punktow w serii
    • Ronny Turiaf zdominuje strefe podkoszowa
    • Spike Lee przynajmniej raz przyjdzie na mecz nie ubrany w NYK-Jersey i bez czapki
    • Knicks w II rundzie
    • Shaq zrobi Triple Double
    • Nenad Krstic i Sasha Pavlovic beda X-faktorami
    • Jermaine O'neal nie zlapie kontuzji
    • Troy Murphy wreszcie zagra w PO


Rekomendowane odpowiedzi

I nie broń tak karpik Toney'a, bo transition defence było w porządku. Te kontry po których Rondo zdobywał punkty, to biegł właściwie on sam z Celtów i przed nim było przynajmniej 2 obrońców Knicksów. Kończyło się easy layem, bo Toney spierdalał na aut, żeby przypadkiem nie było andone..

Aha, czyli Douglas miał blokować te lay upy? Dobrze, że taki Amare wracał pod kosz, ale co z tego, skoro ani razu będąc niedaleko nawet nie wyskoczył, żeby zamarkować choćby próbę bloku? Gdyby pierwsze 2-3 kontry zakończyły się chasedown blocks, Rondo w tym meczu wyglądałby zupełnie inaczej.

 

chodzi mi o te konkretne sytuacje z łatwymi punktami Rondo na kontrach, gdzie powrót do obrony był jak najbardziej dla mnie ok. Przynajmniej tak zapamiętałem przynajmniej z dwie sytuacje

Chodzi Ci o te dwie czy jakieś inne?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee. przecież mówię, że o sytuacje w których Rondo miał PRZED sobą 2 obrońców. Ani w jednej ani w drugiej nie widać Toneya, więc nie wiem po co głupio pytasz. W tych kontrach co przedstawiłeś nie pamiętam dokładnie całych akcji, ale czy to nie były przechwyty Rondo w 1 linii, że właściwie nie było szans wrócenia do obrony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy reszta zawodników miała zostawić swoich ludzi i stworzyć mur przed Rondo? :roll: Powrót do obrony był jak widać w czasie, że tak w powiem. Przynajmniej w dwóch sytuacjach jednak widzimy właśnie dziwaczne zachowania Toneya. Jednej, która szczególnie mi zapadła w pamięć, chyba tu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W transition D podstawą jest nie dopuścić do rzutu spod kosza. Tu nikt nie próbuje nawet blokować Rondo, nikt nie skacze, wszyscy patrzą. Totalny brak pomocy dla Douglasa.

 

Pytam więc po raz drugi. Co takiego było w tej obronie w porządku?

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - ja nie chcę bronić Douglasa, ale krytykowanie tylko jego za pkt Rondo jest zwyczajnie głupie, bo zawodnik z piłką w transition offense zawsze ma przewagę nad zawodnikiem z obrony, jeśli ten nie jest shotblockerem. A Douglas jak wiemy nie jest. Dlatego tak ważne było jakiekiolwiek zaangażowanie np Amare albo Turiafa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytry zupełnie nie mogę się zgodzić z twoimi argumentami i w ogóle wydaje mi się, że są trochę nie na miejscu w fazie PO. Co to znaczy, że jakiś Toney nie może zejść z foul trouble to odpuszcza zupełnie obronę? Nie ma Billupsa? Są Carter i Mason. Mecz był close i może właśnie te kilka jego odpuszczonych akcji zadecydowało o wyniku.. Jeżeli w PO "jakiś" Toney będzie odpuszczał obronę, bo może wpaść w foul trouble, no to w ogóle ja nie mam pytań. Traci sens ta gra.

 

http://www.youtube.com/watch?v=q060VDS_2i4

Rajon Rondo Show, który równie dobrze można by nazwać Douglas Toney Show, ale po kolei:

1 akcja - idzie kontra 4 na 4. Pierce i Allen na obwodzie wolni, bo Toney i Fields w pomalowanym bronią dostępu do kosza. k**** ustawić się chociaż na ofensa. Nie. Toney spierdala, dosłownie spierdala na aut, żeby przypadkiem nie było kontaktu między nim a Rondo. Rozpierdala mnie ta akcja. Gdzie shotblockerzy? A shotblockerzy czyli Amare i Turiaf daleko, ale dziwimy się? Przecież to normalne, że podkoszowi najwolniej wracają..

2 akcja - kontra Rondo, ale dobrze wracają Knicks. Amare przy KG w pomalowanym. Toney obok stoi jak debil, a powinien doskoczyć momentalnie do Rondo. Nie robi tego, tylko stoi dalej jak debil obok kończącego Rajona.

3 akcja - tu faktycznie bardzo bierna postawa Amare, który był obok, ale transition ok, bo mieli 2 na 1 w pomalowanym. Toney znowu jakieś dziwne figury, żeby tylko nie było kontaktu z Rondo..

4 i 5 akcja to te akcje co pokazywałeś. Szybki Rondo uciekł. Bywa. Zaspała reszta.

akcja 3:45 - znowu nienajgorszy powrót do obrony. Był Rondo, wokół 3 graczy NYK, Douglas znowu stoi jak debil i tylko wyciąga ręce, Melo próbuje blokować

 

nie wiem czego więcej można oczekiwać w tych sytuacjach, bo nie było żadnej żeby sam Douglas czekał na Rondo w pomalowanym, ale chyba nie oczekujecie, że cała drużyna wróci w mig, prędzej nim zajebiście szybki rozgrywający rywali. Niestety przez zachowania DT były tak czy siak łatwe punkty dla Celtics.

 

reszty nie będę opisywał, żeby już nie pastwić się nad Toneyem, bo głównie chodziło mi o kontry, ale dawał mu i rzucać jumpery mid-range i wbijać pod kosz i ogrywać się na poście. Mówiąc krótko - dał się wyjebać w każdą dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytry zupełnie nie mogę się zgodzić z twoimi argumentami i w ogóle wydaje mi się, że są trochę nie na miejscu w fazie PO. Co to znaczy, że jakiś Toney nie może zejść z foul trouble to odpuszcza zupełnie obronę?

Nie odpuszczał zupełnie obrony, robił co mógł nie faulując. To, że w połowie przypadków nie miał nikogo za plecami, a w drugiej połowie żaden wysoki nie pofatygował się w obronie to nie jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuszczał zupełnie obrony, robił co mógł nie faulując. To, że w połowie przypadków nie miał nikogo za plecami, a w drugiej połowie żaden wysoki nie pofatygował się w obronie to nie jego wina.

Dokladnie. Zalozylbym sie o kazda sume, ze Mike kazal Douglasowi unikac fauli kazdym kosztem. Taka juz jest ideologia gry Antoniego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było do przewidzenia po 2-0 w Bostonie. Odgwizdaliby skurwiele faul KG w g1, przyjeżdżaliby z 1-1 do MSG i inaczej by to wyglądało, a tak niestety już po serii. A szkoda, bo fajna i długa mogła być..

W tym meczu od początku NYK nie wychodziło właściwie nic - począwszy od obrony, a skończywszy na ataku.

Pierce i Allen grają kosmos, jak KG jeszcze załączy na stałe, a nie na np. ostatnie 2 minuty meczu PO MODE, to może jednak mogą powalczyć z Heats.. :roll:

 

e: PP 25.3 ppg 53%fg, 56%3p RA 24.7 ppg 63%fg, 750(!!!)%3p

WOOOOW :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości że Boston po raz kolejny przypomina głodnego niedźwiedzia który idzie jeść po zimowym śnie, a Rondo to dowód że cały sezon ten zawodnik wali w kulki by być zdrowym i agresywnym zawodnikiem, fenomenalny zawodnik, J.O świetnie broni kosz Bostonu!!, ciężko będzie ich pokonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierce i Allen se zrobili trening rzutowy, 70 minut, 37 rzutów z gry, 70 punktów, Pierca kojarzę ze dwa wejścia na kosza, reszta to same jumpery z mid range i trójki.

 

Jakby kogoś interesowało ile to procent TS, to Pierce miał 92%, a Ray 85%.

 

Także tego...

 

 

 

Amare bym trochę usprawiedliwiał, sam mam trochę problemów z plecami i gra się tak czasem w c*** źle. Ale jaki Amare by nie był połamany, to kabaretem jest, że dostał w meczu z 6 razy piłkę, z czego 2 razy jak mieli -20 na 3 minuty do końca.

 

Celtics do finału spotkają takiej ofensywy już :mrgreen:

 

Instant classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.