Skocz do zawartości

Kobe vs ...


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Serio, lorak? To jest twoja odpowiedź? Obejrzałeś chociaż tamten mecz?

 

 

bzdury. specjalnie ten mecz ogladalem niedawno zeby sie przekonac jak kibice Lakers cisna w c***a o Bryancie. Westbrook mijal go doslownie za kazdym razem (jakies 70%) a pozniej nie trafial pod koszem.

 

w G6 to Kobe go nie zatrzymal, z tego co pamietam Westbrook tam zagral bdb mecz.

 

Tak, nagle Westbrook zapomniał, jak się gra w kosza. :lol:

 

 

a Rondo to juz w ogole sie nie osmieszaj. przeciwko Nelsonowi mial jeszcze gorsze statsy i co to ci mowi ? ze Nelson jest lepszym obronca niz PGs Heat ? czy ze po prostu w jego przypadku kluczowa jest interior defense ? Gasol/Odom/Bynum sa odpowiedzia na Rondo. koles nie ma jumpera.

 

To ciekawe, że Rondo najlepszy mecz serii rozegrał akurat kiedy Kobe miał problemy z faulami. Gasol z Bynumem grający po 40 minut jakoś go nie ograniczyli. W pozostałych już tak nie szalał. Fakt, że Bryant trzymał Rondo z dala od atakowanej deski, notując w całej serii więcej zbiórek, też pewnie jest dla ciebie bez znaczenia. Ilekroć był switch i Kobe musiał kryć kogoś innego (lub nie było go na parkiecie), Rondo zaczynały świecić się lampki w oczach.

 

 

Swoją drogą, Rondo przeciwko Magic miał bardzo podobne średnie, co w serii z Lakers, więc nie ściemniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, lorak? To jest twoja odpowiedź? Obejrzałeś chociaż tamten mecz?

obejrzałem. wiem też, że Bastillon obejrzał i dokładnie przeanalizował jak to wyglądało.

 

Fakt, że Bryant trzymał Rondo z dala od atakowanej deski

no to świetnie się to Bryantowi udało, bo Rondo w żadnej serii nie zbierał tak dobrze w ataku, jak przeciw lakers.

 

poza tym Jednras, skoro Rondo podobnie zagrał przeciw LA jak i przeciw orlando, to czy oznacza to, iż Nelson też go zamknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to k**** Westbrooka problem, że nie trafiał pod koszem. Staty to Wasz (Twoj i Loraka) wyznacznik wszystkiego, tego jak kto gra. A staty mówią, że Westbrookowi poleciały średnie, kiedy był kryty przez Kobiego, face it. Rondo został odcięty od zbiórek przez Kobiego (15 w g7), też to podważysz, przecież zbiórki to jeden z głównych czynników decydujących o tym czy jest się dobrym obrońcą, w finałach średnie też mu poleciały i to jest też fakt. A to, że Lakers ma dobrą interior defens, to oczywiście tłumaczy wszystko, a wpływ obrońcy on ball jest żaden. Wiesz ja nie twierdzę, że Bryant zasługuje na te wszystkie all-defensivy, ale Lorak się pytał o przykłady kogo zamknął/ograniczył Kobi, to odpowiadam, i to są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nagle Westbrook zapomniał, jak się gra w kosza. :lol:

co w tym dziwnego ze zdarzyl mu sie slabszy mecz ? wszystko wypisane play-by-play, nie mma pojecia jak chcesz to kwestionowac skoro ogladales ten mecz pol roku temu i pewnie nie pamietasz z niego ani jednej akcji.

 

Swoją drogą, Rondo przeciwko Magic miał bardzo podobne średnie, co w serii z Lakers, więc nie ściemniaj.

whatever. Nelson tez go tak zajebiscie bronil ? albo Alston rok wczesniej ? please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to k**** Westbrooka problem, że nie trafiał pod koszem. Staty to Wasz (Twoj i Loraka) wyznacznik wszystkiego, tego jak kto gra. A staty mówią, że Westbrookowi poleciały średnie, kiedy był kryty przez Kobiego, face it. Rondo został odcięty od zbiórek przez Kobiego (15 w g7), też to podważysz, przecież zbiórki to jeden z głównych czynników decydujących o tym czy jest się dobrym obrońcą, w finałach średnie też mu poleciały i to jest też fakt. A to, że Lakers ma dobrą interior defens, to oczywiście tłumaczy wszystko, a wpływ obrońcy on ball jest żaden. Wiesz ja nie twierdzę, że Bryant zasługuje na te wszystkie all-defensivy, ale Lorak się pytał o przykłady kogo zamknął/ograniczył Kobi, to odpowiadam, i to są fakty.

my sie statami podpieramy, to ze czasem bywaja klamliwe jest oczywiste, moja dokladna analiza to wlasnie pokazala, jesli masz cos lepsze niz play-by-play to mozesz wrzucic. poki co zostanmy na tym ze obrona Kobego na Westbrooku nie byla niczym specjalnym.

 

a z Rondo to tez jst oczywiste, rowniez mijal Kobe w tej samej nanosekundzie w ktorej chcial. problem byl ze jak juz to zrobil to pod koszem czekalo 2 seven footerow.

 

zreszta w ogole to musicie byc niezle zdesperowani skoro dajecie takie biedne przyklady. Rondo jest non scorerem bez jumpera, a Westbrook w zeszlym roku... no coz powiedzmy ze nie byl jeszcze nawet jednym z najlepszych PGs. czekam az wrzucicie staty Battiera i Bowena, tez takie z nich gwiazdy...

 

moglibyscie co prawda dac kogos znaczacego, np. Nasha lub Derona ale dziwnym trafem Phil zdecydowal sie ich kryc waszym "najgorszym obronca swiata" Fisherem (btw bardzo niedoceniany obronca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z Rondo to tez jst oczywiste, rowniez mijal Kobe w tej samej nanosekundzie w ktorej chcial. problem byl ze jak juz to zrobil to pod koszem czekalo 2 seven footerow.

Kobe krył Rondo będąc niemalże w trumnie ( Rajon nie groził specjalnie trójką) i chcesz wmówić komukolwiek ,że Rondo jeszcze go mijał? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z Rondo to tez jst oczywiste, rowniez mijal Kobe w tej samej nanosekundzie w ktorej chcial. problem byl ze jak juz to zrobil to pod koszem czekalo 2 seven footerow.

Kobe krył Rondo będąc niemalże w trumnie ( Rajon nie groził specjalnie trójką) i chcesz wmówić komukolwiek ,że Rondo jeszcze go mijał? :shock:

jak atakowal kosz to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z Rondo to tez jst oczywiste, rowniez mijal Kobe w tej samej nanosekundzie w ktorej chcial. problem byl ze jak juz to zrobil to pod koszem czekalo 2 seven footerow.

Kobe krył Rondo będąc niemalże w trumnie ( Rajon nie groził specjalnie trójką) i chcesz wmówić komukolwiek ,że Rondo jeszcze go mijał? :shock:

jak atakowal kosz to tak.

 

Rondo atakował kosz tylko wtedy ,gdy KB go nie krył. A przynajmniej wtedy mu się choć to udawało. Nie pamiętam już czy początkowo to KB ganiał za Rayem ,ale jestem pewien ,że gdy KB zaczął kryć Rondo to ten już sobie na wiele nie pozwalał. Z ciekawości wpisałem frazę z penetracjami Rondo w jutubie oczywiście z finałów 2010. I proszę :

- kryje Fish

http://www.youtube.com/watch?v=6mJab9zbsMA - znowu

- KB nie jest przy nim

 

jedynie coś takiego znalazłem gdzie Rondo mija KB gdy obrona nie była do końca zorganizowana , kontra -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to świetnie się to Bryantowi udało, bo Rondo w żadnej serii nie zbierał tak dobrze w ataku, jak przeciw lakers.

 

A wziąłeś pod uwagę, że Celtics mieli w tamtej serii niższą skuteczność z gry, niż w pozostałych? Albo to, ile razy Rondo zbierał w ataku, kiedy krył go Bryant, a ile przy Fisherze?

 

 

poza tym Jednras, skoro Rondo podobnie zagrał przeciw LA jak i przeciw orlando, to czy oznacza to, iż Nelson też go zamknął?

 

Nie. Ale czy chcesz przez to powiedzieć, że Pau Gasol ma taki sam wpływ na obronę, jak Dwight Howard? To pytanie kieruję również do Bastillona.

 

 

co w tym dziwnego ze zdarzyl mu sie slabszy mecz ?

 

Ale w szóstym przecież znowu zagrał słabo. To już za dużo na zbieg okoliczności. A co do tego play-by-play to:

 

a). nie wiem, kto to napisał.

B). jest dość oszczędny.

 

Szerzej postaram się to skomentować jutro, bo dziś - wiadomo.

 

 

a z Rondo to tez jst oczywiste, rowniez mijal Kobe w tej samej nanosekundzie w ktorej chcial.

:mrgreen:

 

 

zreszta w ogole to musicie byc niezle zdesperowani skoro dajecie takie biedne przyklady. Rondo jest non scorerem bez jumpera, a Westbrook w zeszlym roku... no coz powiedzmy ze nie byl jeszcze nawet jednym z najlepszych PGs. czekam az wrzucicie staty Battiera i Bowena, tez takie z nich gwiazdy...

 

moglibyscie co prawda dac kogos znaczacego, np. Nasha lub Derona ale dziwnym trafem Phil zdecydowal sie ich kryc waszym "najgorszym obronca swiata" Fisherem (btw bardzo niedoceniany obronca)

 

Co za różnica, kim był Westbrook, skoro w pierwszych czterech meczach robił co tylko chciał? I ten niedoceniany Fisher jakoś nic nie mógł poradzić. A Kobe w przeszłości wiele razy krył rozgrywających (Billups, Bibby, Mark Jackson, przy Deronie też nie tylko siedział Fisher), Hyniu podał dwa przykłady z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to świetnie się to Bryantowi udało, bo Rondo w żadnej serii nie zbierał tak dobrze w ataku, jak przeciw lakers.

 

A wziąłeś pod uwagę, że Celtics mieli w tamtej serii niższą skuteczność z gry, niż w pozostałych? Albo to, ile razy Rondo zbierał w ataku, kiedy krył go Bryant, a ile przy Fisherze?

 

haha, sprytnie. ale to ty Jendras postawiłeś tezę, więc najpierw sobie powinieneś zadać te pytania i podzielić się z nami wynikami, bo skoro twoja teza jest taka, a nie inna, to znaczy, że wiesz np. ile razy zbierał Rondo gdy krył go KB, a ile razy gdy ktoś inny. ja niestety nie mam takich informacji, wiem za to, że przeciw lakers Rondo w ataku zbierał jakieś 150% lepiej niż we wszystkich poprzednich seriach, więc o ile skuteczność celtics również nie był aż tak słabsza, to kiepskie jest używanie FG% bostonu jako wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, lorak, że kiepskim pomysłem jest używanie wartości procentowych w sytuacji, w której mówimy o tak małych liczbach.

 

 

Pospieszyłem się z tymi zbiórkami w ataku, choćby z tego właśnie powodu, że mówimy o średnich rzędu 1-2 na mecz, natomiast ja wiem co widziałem, szczegółowej analizy jednak nie przedstawię, przede wszystkim dlatego, że nie mam dostępu do wszystkich finałowych meczów (trzymam na dysku tylko te wygrane przez Lakers ;] ). Fakt pozostaje faktem, że Kobe wygrał walkę na tablicach, notując 6 zbiórek w obronie, a więc należałoby się zastanowić, jak by to wyglądało, gdyby Rondo był pilnowany przez Fishera.

 

 

A różnice w skuteczności wcale nie były takie małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno Jendras

 

co w tym dziwnego ze zdarzyl mu sie slabszy mecz ?

 

Ale w szóstym przecież znowu zagrał słabo. To już za dużo na zbieg okoliczności.

może po prostu Wesbrook złapał zadyszkę? ;] ciągnął thunder przez cztery mecze, pierwsze PO w karierze, więc miał prawo w końcu się zmęczyć :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.