Skocz do zawartości

Kobe vs ...


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Kobe vs. LeBron? Nudne to już. Co z tego, że LeBron jest lepszy w statach, jak za każdym razem przychodzi PO i jego drużyna dostaje lanie. Lepiej zacząć porównania LeBron vs. McGrady. Dwóch wykurwiaczy, którzy świetnie grają w RS, a potem nie potrafią poprowadzić swoich drużyn do sukcesów.

 

Fundamentals LeBrona będzie można porównać, kiedy będzie miał 32-33 lata i zgaśnie mu atletyzm, jak u Cartera. Wówczas będzie musiał zdecydowanie bardziej przerzucić się na rzucanie z dalszych odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spore czyli ile?

poza tym LeBron też - o dziwo - wykonywał FT po technikach.

 

pooglądaj mecze to zobaczysz ile

 

Jak już przy ciekawostkach związanych z osobistymi i wjazdami pod kosz jesteśmy to dla mnie znacznie ciekawszym zjawiskiem jest mała liczna fauli jakie Lebron łapie bo samych ofensywnych powinien mieć więcej niż ma wszystkich przewinień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe vs. LeBron? Nudne to już. Co z tego, że LeBron jest lepszy w statach, jak za każdym razem przychodzi PO i jego drużyna dostaje lanie. Lepiej zacząć porównania LeBron vs. McGrady. Dwóch wykurwiaczy, którzy świetnie grają w RS, a potem nie potrafią poprowadzić swoich drużyn do sukcesów.

 

Fundamentals LeBrona będzie można porównać, kiedy będzie miał 32-33 lata i zgaśnie mu atletyzm, jak u Cartera. Wówczas będzie musiał zdecydowanie bardziej przerzucić się na rzucanie z dalszych odległości.

Porównywanie LeBrona do T-Maca to obraza dla tego drugiego! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja po prostu nie uważam, że wszystko musi być podparte cyferkami Lorak w przeciwieństwie do ciebie. Nawet jeżeli przy pewnych aspektach można podeprzeć się cyferkami to wcale nie jest to konieczne, nie potrzebuję patrzeć na 82games.com by wiedzieć, że ok 3/4 rzutów Garnetta to jumperki bo widzę to oglądając mecze, podobnie nie potrzebowałbym takiej statystyki nawet gdyby istniała by stwierdzić, że spora ilość osobistych Bryanta nie wynika wcale z fauli przy atakowaniu kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post Vasqueza przeleciałem na szybko, ogólnie jego posty są monotematyczne i widać, że pokłady inwencji są na wyczerpaniu, dlatego ja ograniczę się do:

podoba mi się jego potencjał defensywny. przy zaangażowaniu, pracy i wielu godzinach studiowania kaset video i korepetycji od scottie pippena czy rodmana latem [kobe prosił o rady olajuwona, to i lebron mógłby się zniżyć] może być naprawdę zjawiskiem w tej dziedzinie. na razie, jest balans, pomiędzy : czapami z powrotu, które wyglądają zabójczo, a np kolejnym aktem tchórzostwa jakim było nie wzięcie na klatę rajona w playoffs.

Pod kątem:

Bastillon "rzeczowa dyskusja" rzecz jasna, ale może by tak z użyciem rozsądku, racjonalizmu i po prostu pewnego rodzaju wiedzy

Obwód Cavaliers to 186 Mo, 193 West i 203 Lebron.

Obwód Celtics 188 Rondo, 198 Allen i 203 Pierce.

Niech Lebron kryje Rondo, to nie jest trudne skoro nie ma rzutu i można dać mu 2-3 metry miejsca. Od podania nie odetniesz, możesz wymusić przy mega defensie parę strat i to wszystko.

Z kolei jak sobie wyobrażasz Mo na Rayu? Toż to będzie chyba jego playoff high i all-time series. Podobnie jak Pierce, oni będą mieli party.

Chyba, że oczekujesz, że Lebron pokryje całą trójkę, a skoro tego nie potrafi/boi się to jest scrubem dobrym na RS/tchórzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja po prostu nie uważam, że wszystko musi być podparte cyferkami Lorak w przeciwieństwie do ciebie. Nawet jeżeli przy pewnych aspektach można podeprzeć się cyferkami to wcale nie jest to konieczne, nie potrzebuję patrzeć na 82games.com by wiedzieć, że ok 3/4 rzutów Garnetta to jumperki bo widzę to oglądając mecze, podobnie nie potrzebowałbym takiej statystyki nawet gdyby istniała by stwierdzić, że spora ilość osobistych Bryanta nie wynika wcale z fauli przy atakowaniu kosza.

Obejrzałem sobie mecz Lakers-Timberwolves. Milicic>>Gasol. Twoimi jedynami argumentami przeciw mogą być bym obejrzał więcej meczy, ale to jest ten sam jakiego używać może Lorak - wszak też nie obejrzałeś wszystkich albo spójrz na staty co pokazuje Lorak. Wolę podeprzeć się statami, niż na podstawie kilku meczów i trochę większej liczby possesion, które wryją mi się szczególnie w pamięć rzucać idiotycznimi tezami. Np. Knicks oberzałem w całości tylko z Bostonem i Gallinari wydał mi się w nim zajebistym nakurwiaczem. Zdziwiłem się potem, że rzucił tylko ~20, bo wizualnie wydawało się mi, że sporo więcej(sporo hl albo clutch akcji), a jaki jest ogólnie to wiadomo. No chyba, że napierdalcie każdy mecz jaki leci w roku i w każdym possesion analizuje zachowanie graczy, ale nawet jak ja to piszę to wydaje mi się idiotyczne. Więc nie odrzucajcie statów dlatego, że mieliście tróje z matmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja po prostu nie uważam, że wszystko musi być podparte cyferkami Lorak w przeciwieństwie do ciebie. Nawet jeżeli przy pewnych aspektach można podeprzeć się cyferkami to wcale nie jest to konieczne, nie potrzebuję patrzeć na 82games.com by wiedzieć, że ok 3/4 rzutów Garnetta to jumperki bo widzę to oglądając mecze, podobnie nie potrzebowałbym takiej statystyki nawet gdyby istniała by stwierdzić, że spora ilość osobistych Bryanta nie wynika wcale z fauli przy atakowaniu kosza.

Obejrzałem sobie mecz Lakers-Timberwolves. Milicic>>Gasol. Twoimi jedynami argumentami przeciw mogą być bym obejrzał więcej meczy, ale to jest ten sam jakiego używać może Lorak - wszak też nie obejrzałeś wszystkich albo spójrz na staty co pokazuje Lorak. Wolę podeprzeć się statami, niż na podstawie kilku meczów i trochę większej liczby possesion, które wryją mi się szczególnie w pamięć rzucać idiotycznimi tezami. Np. Knicks oberzałem w całości tylko z Bostonem i Gallinari wydał mi się w nim zajebistym nakurwiaczem. Zdziwiłem się potem, że rzucił tylko ~20, bo wizualnie wydawało się mi, że sporo więcej(sporo hl albo clutch akcji), a jaki jest ogólnie to wiadomo. No chyba, że napierdalcie każdy mecz jaki leci w roku i w każdym possesion analizuje zachowanie graczy, ale nawet jak ja to piszę to wydaje mi się idiotyczne. Więc nie odrzucajcie statów dlatego, że mieliście tróje z matmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja po prostu nie uważam, że wszystko musi być podparte cyferkami Lorak w przeciwieństwie do ciebie. Nawet jeżeli przy pewnych aspektach można podeprzeć się cyferkami to wcale nie jest to konieczne, nie potrzebuję patrzeć na 82games.com by wiedzieć, że ok 3/4 rzutów Garnetta to jumperki bo widzę to oglądając mecze,

ale nie widzisz ile to dokładnie jest i w tym problem - to około 3/4 to może przecież być i 70% i 80%, a więc to kiepska informacja. szczególnie w takiej sytuacji jak tutaj, gdy porównuje się zbliżonych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja po prostu nie uważam, że wszystko musi być podparte cyferkami Lorak w przeciwieństwie do ciebie. Nawet jeżeli przy pewnych aspektach można podeprzeć się cyferkami to wcale nie jest to konieczne, nie potrzebuję patrzeć na 82games.com by wiedzieć, że ok 3/4 rzutów Garnetta to jumperki bo widzę to oglądając mecze,

ale nie widzisz ile to dokładnie jest i w tym problem - to około 3/4 to może przecież być i 70% i 80%, a więc to kiepska informacja. szczególnie w takiej sytuacji jak tutaj, gdy porównuje się zbliżonych graczy.

 

jaka jest różnica pomiedzy 70% a 80% jesli chodzi o przełożenie sie taktyki na wygrywanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rappa

po primo, dzieki za szczerosc, że przelatujesz moje posty, i za pogłoski o mojej rychłej śmierci na polu inwencji.

 

nie oczekiwałem od lebrona, że będzie krył rondo przez całą serię, ale liczyłem że chociażby w g5 & 6

weźmie to na siebie. rondo w tych meczach kombinował 16-27 z gry, rozdał 19 asyst, i tylko część tych

zagrań była efektem gry w open court. jesli, wg ciebie, wystarczyło "stać 2-3 metry dalej", to dlaczego nie zrobił

tego mo williams ? jakim cudem rondo nastukał tyle koszy i ostatnich podań [prawda głębsza od tych cyferek jest

taka, ze rondo był motorem ataku celtów, kołem zamachowym, nie tylko wykonawcą jakichś banalnych 'ostatnich podań'], skoro recenzujesz jego ofensywę tekstem "lebron i tak nie miał by co robić przeciw niemu, poza staniem 2-3 metry dalej" ? celem zamiany krycia point guarda zawsze jest wytrącenie przeciwnika z rytmu, który rozgrywajek nadaje całej ofensywie, nawet konsekwentne zakłócanie inicjującego podania bywa niezwykle skuteczne na dłuższą metę. wysoki, sprawny obrońca ma znacznie większe możliwości zasłaniania pola gry, kontestowania ciasnych podań, nie musi kraść żadnej piłki, wystarczy, ze atak nie jest płynny, a na podanie trzeba 2-3 sekund więcej, albo czasami w ogole nie może dojśc, bo wysoki obrońca skutecznie ogranicza taką możliwość - nie chodzi o jedną czy trzy akcje, chodzi o konsekwencję, która w końcu przynosi rezultaty, o mieszanie metod, o arytmię defensywy. z lebronem na rondo cavs mieliby na to znacznie większe szanse niż z mo. także przedzieranie się pod kosz rondo byłoby trudniejsze ze względu na zagrożenie zablokowaniem/wyhuśtaniem rzutu przez lebrona. znacznie większe problemy wysoki, sprawny obrońca sprawia niskiemu pg takze wtedy, kiedy próbuje on wychodzić do piłki po raz drugi albo kolejny w posiadaniu zespołowym, odpowiedni zasięg ramion, który taki lebron absolutnie dysponuje, ma tutaj duże znaczenie.

 

to jest istotnie dylemat - czy mo odsunięty od krycia rondo miałby kryć allena.

dwa argumenty : a] rondo napędzał atak, a z tego ataku żył także ray allen, więc ograniczenie rondo ograniczłoby automatycznie allena, [btw, allen miewa tendencję do wyoffowywanie się samodzielnego, w g6 tak się własnie działo], b] jesli domagasz się racjonalizmu i rozsądku, to racjonalizm i rozsądek każą dyskutować o faktach, a fakty są takie, ze to gra rondo była kluczem do zwycięstwa celtów, a nie gra allena, a więc to założenie kagańca rondo powino być primary option dla defense cavsów, a dopiero później można by zobaczyć jak to działa i czy allena to nie rozzuchwala zbytnio. twoja wrzutka jest więc kompletnie nieracjonalna i nierozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rappa

po primo, dzieki za szczerosc, że przelatujesz moje posty, i za pogłoski o mojej rychłej śmierci na polu inwencji.

 

nie oczekiwałem od lebrona, że będzie krył rondo przez całą serię, ale liczyłem że chociażby w g5 & 6

weźmie to na siebie. rondo w tych meczach kombinował 16-27 z gry, rozdał 19 asyst, i tylko część tych

zagrań była efektem gry w open court. jesli, wg ciebie, wystarczyło "stać 2-3 metry dalej", to dlaczego nie zrobił

tego mo williams ? jakim cudem rondo nastukał tyle koszy i ostatnich podań [prawda głębsza od tych cyferek jest

taka, ze rondo był motorem ataku celtów, kołem zamachowym, nie tylko wykonawcą jakichś banalnych 'ostatnich podań'], skoro recenzujesz jego ofensywę tekstem "lebron i tak nie miał by co robić przeciw niemu, poza staniem 2-3 metry dalej" ? celem zamiany krycia point guarda zawsze jest wytrącenie przeciwnika z rytmu, który rozgrywajek nadaje całej ofensywie, nawet konsekwentne zakłócanie inicjującego podania bywa niezwykle skuteczne na dłuższą metę. wysoki, sprawny obrońca ma znacznie większe możliwości zasłaniania pola gry, kontestowania ciasnych podań, nie musi kraść żadnej piłki, wystarczy, ze atak nie jest płynny, a na podanie trzeba 2-3 sekund więcej, albo czasami w ogole nie może dojśc, bo wysoki obrońca skutecznie ogranicza taką możliwość - nie chodzi o jedną czy trzy akcje, chodzi o konsekwencję, która w końcu przynosi rezultaty, o mieszanie metod, o arytmię defensywy. z lebronem na rondo cavs mieliby na to znacznie większe szanse niż z mo. także przedzieranie się pod kosz rondo byłoby trudniejsze ze względu na zagrożenie zablokowaniem/wyhuśtaniem rzutu przez lebrona. znacznie większe problemy wysoki, sprawny obrońca sprawia niskiemu pg takze wtedy, kiedy próbuje on wychodzić do piłki po raz drugi albo kolejny w posiadaniu zespołowym, odpowiedni zasięg ramion, który taki lebron absolutnie dysponuje, ma tutaj duże znaczenie.

 

to jest istotnie dylemat - czy mo odsunięty od krycia rondo miałby kryć allena.

dwa argumenty : a] rondo napędzał atak, a z tego ataku żył także ray allen, więc ograniczenie rondo ograniczłoby automatycznie allena, [btw, allen miewa tendencję do wyoffowywanie się samodzielnego, w g6 tak się własnie działo], b] jesli domagasz się racjonalizmu i rozsądku, to racjonalizm i rozsądek każą dyskutować o faktach, a fakty są takie, ze to gra rondo była kluczem do zwycięstwa celtów, a nie gra allena, a więc to założenie kagańca rondo powino być primary option dla defense cavsów, a dopiero później można by zobaczyć jak to działa i czy allena to nie rozzuchwala zbytnio. twoja wrzutka jest więc kompletnie nieracjonalna i nierozsądna.

Rondo hulał, bo Mo jest c***owym obrońcą i Rondo go i tak minie. Akurat gadanie o strachu przez Rajonem jest śmieszne, bo to volume score ala 10 ppg w tym sezonie. Tu nie chodzi o banie się SG Bryant czy combo guarda Wade, ale kuźwa Rondo.

Dzięki Lebronowi za to nie hulał Pierce, który to w dalszych seriach robił mały rozpierdziel obronom Magic i Lakers. Allen zaś nie był kryty przez Mo tylko Westa, dlatego też nie szalał, z Mo mógłby robić co chciał nawet bez pomocy Rondo, tym bardziej że jak udowaniają ostatnie mecze z Pierce też potrafi żyć. Paul robi za point forward i do tego jedzie na mis matchu, twój pomysł to zrobienie dwóch dziur w obronie.

Twoja wrzutka jest idiotyczna, bo widać co się działo, kiedy Pierce nie miał na sobie tough defense. A ty nie tylko chcesz mu dać gorszego obrońcę, to jeszcze z innej pozycji o 10 cm niższego. Pierce mając Artesta był w większości meczy z Lakers najlepszym scorerem Celtics, danie na niego Pierce oznacza jego career best po series.

Przegrali Cavs przez słabą interior defense, to najprostszy sposób na zatrzymanie Rondo, którego jakoś Nelson dał radę utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommasson

to Jordan grał w Wizards ?!?!?!?!?!

A co, nie wiedziales? 8)

 

Pisalem o wizardowskim Jordanie, ktory nie byl juz tak atletyczny i jako glowna bron ofensywna uzywal jumpery.styl Kobego tez ewoluuje w tym kierunku, wiec mysle ze Bron bedzie musial z czasem tez obrac ten direkszyn.

 

@tomasson

a ja bym nie był taki pewien tej 'ewolucji'. lebron może być po prostu niezdolny. shaq niby też pracował nad fts i

nigdy ich znacząco i na dobre nie poprawił. coś za coś, dostajesz mięsnie, ale nie dostajesz kiści i nic

nie poradzisz. lebron i tak ma teraz lepsze widoki na ten jumper, bo się ludzkość boi jego minięcia i łatwiej mu separować do ciskania. a co będzie jak straci first step ? technikę może trochę poprawi, ale i sytuacji do rzutu już tak klarownych mieć nie będzie. to dlatego bryant i jordan jak bure osły tyrali na rzutami z półobrotu, timing dopracowywali do ekstremum, przedkładali go nad wysokość elevation i dorabiali całą resztę bajerów pozornie [laikom] zalatujących "sztuką dla sztuki" - wiedzieli, ze na samym jab stepie nie pojadą, bo liga wie, ze nie mają first stepu, którym by mogli straszyć i muszą mieć to całe instrumentarium. ci, co wierzą, ze to bylo zbędne swoją wiarę mogą oprzeć wyłącznie na tym, ze nigdy nie mieli szansy zobaczyć, jak wyglądaliby oni pozbawieni tego całego badziewia.

 

lebron nie ma pojęcia o takim rzucaniu, nawet na tym jab stepie nie jest skuteczny, a poza tym, to przy całej jego atletycznej wspaniałości, która się ujawnia w open court, kiedy przychodzi do krótkich, skoordynowanych ruchów z piłką w halfcourt widać pewien brak elastyczności, dlatego wątpię, że on kiedykolwiek wejdzie na ten level. to jest ogrbiaku amożna sobie zapewnić fajne pokrycie 4-5 meczów z cegłami na mocnych przeciwnikach. nikt nie szanuje mj, kobego czy pierce'a za rzuty przeciw wolves czy grizzzlies, tyle za te w trudnych momentach, meczach i seriach playoffsomna praca przy bożej iskrze w postaci posiadania odpowiedniej elastyczności i miękkości ruchowej, której jemu jednak brakuje. taran to taran...

 

Spekulacje, choc z jednej strony mozna sie zgodzic, ze przezajebistosc LeBrona penetracji paradoksalnie go ogranicza, bo za malo koncentruje sie na poprawianiu rzutu, bo nie ma takiej potrzeby, skoro zawsze moze go for 2+1.

 

Z drugiej jednak strony przyjda czasy, kiedy to nie bedzie juz takim taranem jak dzisiaj i bardzi jestem ciekaw w jakim kierunku sie rozwinie jego ofensywa. Czy assystowanie, czy tez bedzie wiecej pracowal nad rzutem, czy tez Bog wie co jeszcze......

Oczywiscie nie wykluczam mozliwosci, ze nigdy nie osiagnie rzutu Jordana czy nawet Kobego, ale talent chlop ma i potencjal tez. Tego nie mozna mu odmowic.

 

@ lorak

 

wiem, ze to nieprofesjonalne, ale nie chce mi sie szperac po basket.refference. Zwlaszcza dzisiaj. Mozliwe, ze ze statystyk wynika, ze Bron ma lepszy jumper od Wade'a. Moze w zeszlym sezonie, bo naprawde nie jestem sobie w stanie wyobrazic, przez cala ich kariere James jest lepszy od Dwaynea.

Az mnie teraz zaintrygowales. Jak bede mial po swietach dhwile czasu to poszperam i zrobie odpowiednia tabelke.

 

Anyway, podejrzewam, ze 75% tego forum w ankiecie "Kto ma lepszego jumpera" James czy Wade oddaloby swoj glos na Wade'a. I wlasnie tym uczuciem sie kierowalem piszac, ze jumper Brona jest technicznie slabszy niz innych topscorrerow ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, podejrzewam, ze 75% tego forum w ankiecie "Kto ma lepszego jumpera" James czy Wade oddaloby swoj glos na Wade'a. I wlasnie tym uczuciem sie kierowalem piszac, ze jumper Brona jest technicznie slabszy niz innych topscorrerow ligi.

55% Polaków wybrały Lecha na prezydenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, co do zamknięcia graczy przez Kobiego, to chociażby Westbrook w ostatnich PO, nie szukając daleko, w pewnym stopniu Rondo w finałach.

chyba sobie żartujesz.

 

w ogóle to spytałem ai, co by zobaczyć jak on rozumie to zamknięcie. bo może to jest dobra obrona w kliku akcjach, może przez jeden cały mecz, a może przez całą serię? wiedząc to, będzie można się ustosunkować i podać kontrargument, czyli serie, gdy LeBron kogoś zamknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, co do zamknięcia graczy przez Kobiego, to chociażby Westbrook w ostatnich PO, nie szukając daleko, w pewnym stopniu Rondo w finałach.

chyba sobie żartujesz.

 

Jak zwał tak zwał, faktem jest, że obrona Bryanta była jednym z ważniejszych czynników decydujących o wygranej Lakers w tamtych seriach, więc nie wiem czemu się oburzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, co do zamknięcia graczy przez Kobiego, to chociażby Westbrook w ostatnich PO, nie szukając daleko, w pewnym stopniu Rondo w finałach.

chyba sobie żartujesz.

 

w ogóle to spytałem ai, co by zobaczyć jak on rozumie to zamknięcie. bo może to jest dobra obrona w kliku akcjach, może przez jeden cały mecz, a może przez całą serię? wiedząc to, będzie można się ustosunkować i podać kontrargument, czyli serie, gdy LeBron kogoś zamknął.

Westbrook robił nam rozpierdol przez 4 pierwsze mecze będąc bronionym przez Fishera, w g5 i g6 usiadł na nim Kobe i Westbrook nie błyszczał, nie znajdę Ci żadnych statów bo mi się zwyczajnie nie chce, po prostu pamiętam. A Rondo mogę się założyć, że miał lepsze staty przez całe PO, niż w Finałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, co do zamknięcia graczy przez Kobiego, to chociażby Westbrook w ostatnich PO, nie szukając daleko, w pewnym stopniu Rondo w finałach.

chyba sobie żartujesz.

 

Jak zwał tak zwał, faktem jest, że obrona Bryanta była jednym z ważniejszych czynników decydujących o wygranej Lakers w tamtych seriach, więc nie wiem czemu się oburzasz.

cytując Bastillona:

 

G5 vs OKC - 1st quarter:

 

10:47 Westbrook blows by Kobe, Artest protects the paint, jump ball.

9:54 Kobe goes under the screen, Westbrook dared to shoot, missed.

8:08 Kobe with great defense on Durant, steals the ball.

7:50 Westbrook draws attention (Kobe and Gasol), passes to Green who drives and gets blocked by helping Bynum.

7:33 Westbrook blows by Kobe, Fisher tries to draw the charge, free throws.

7:13 Kobe doubles Sefolosha, who had lost control of the ball, forced him into turnover.

6:17 Westbrook with a blow-by on Kobe, missed at the rim contested by 3 Lakers (Bynum with a block).

4:40 Westbrook attacks Kobe, good contest by Kobe, Westbrook makes a tough lay-up/floater off the glass.

3:20 Westbrook drives again, same story, except Westbrook misses after losing his balance driving.

3:11 Westbrook shoots after the 24 clock, falls on Artest and to the ground on the head. possible injury.

1:15 Kobe plays transition defense, forces Westbrook to turn and slow down, Shannon Brown with great help defense ends up with a steal.

1:03 Westbrook gives Ibaka pts on a silver plate. put 2 defenders in the air, Ibaka lays it in.

0:32 Harden blows by Kobe, foul on Bryant, 2 FTs.

 

2nd quarter

 

6:44 Odom switches onto Westbrook, missed jumper. earlier on the possession Artest with great defense on Durant forcing him to re-set the whole offense.

6:21 Westbrook draws a double team on pick and pop with Ibaka, Ibaka ends up with midrange j and makes it.

4:54 Westbrook fouled by Kobe while jumpshooting, 2 FTs.

3:15 Westbrook draws attention, kicks the ball to Durant for semi-contested 3P shot, goes in.

2:07 Westbrook has an open 3P, fakes the shot, tries to dribble and pull-up for a long 2, travels. Bryant is 7-10 feet away.

0:53 Bryant lost track of Westbrook, he cuts off-ball, Durant finds him, Westbrook ends up with 2 FTs (Artest fouled)

0:02 Westbrook blows by Kobe on a crossover, missed open lay-up.

 

viewtopic.php?f=5&t=4451&p=175106&hilit=westbrook#p175106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, co do zamknięcia graczy przez Kobiego, to chociażby Westbrook w ostatnich PO, nie szukając daleko, w pewnym stopniu Rondo w finałach.

chyba sobie żartujesz.

 

w ogóle to spytałem ai, co by zobaczyć jak on rozumie to zamknięcie. bo może to jest dobra obrona w kliku akcjach, może przez jeden cały mecz, a może przez całą serię? wiedząc to, będzie można się ustosunkować i podać kontrargument, czyli serie, gdy LeBron kogoś zamknął.

Westbrook robił nam rozpierdol przez 4 pierwsze mecze będąc bronionym przez Fishera, w g5 i g6 usiadł na nim Kobe i Westbrook nie błyszczał, nie znajdę Ci żadnych statów bo mi się zwyczajnie nie chce, po prostu pamiętam. A Rondo mogę się założyć, że miał lepsze staty przez całe PO, niż w Finałach.

bzdury. specjalnie ten mecz ogladalem niedawno zeby sie przekonac jak kibice Lakers cisna w c***a o Bryancie. Westbrook mijal go doslownie za kazdym razem (jakies 70%) a pozniej nie trafial pod koszem.

 

w G6 to Kobe go nie zatrzymal, z tego co pamietam Westbrook tam zagral bdb mecz.

 

a Rondo to juz w ogole sie nie osmieszaj. przeciwko Nelsonowi mial jeszcze gorsze statsy i co to ci mowi ? ze Nelson jest lepszym obronca niz PGs Heat ? czy ze po prostu w jego przypadku kluczowa jest interior defense ? Gasol/Odom/Bynum sa odpowiedzia na Rondo. koles nie ma jumpera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.