Skocz do zawartości

Trades & Rumors - Season 2010/2011


Luki

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo juz, ze nie zagra w tym sezonie caron butler

cuban juz podobno kontaktowal sie z mj'em w sprawie stephena jacksona

jednym i drugim byloby to na reke.

kontrakt stephena to jeszcze 2,5 roku

butlera spada po tym sezonie

dl mj;a oznacza o oszczednosci, poddanie tego sezonu i rebuilding, co zreszto moze nastapic, skoro odpuszczono larry'ego browna

 

mavs moze nie zyskuja wiele w kontekscie warosci zawodnika ale licza sie wciaz w walce o tytul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mavs moze nie zyskuja wiele w kontekscie warosci zawodnika ale licza sie wciaz w walce o tytul.

Że co proszę? Jedyna rzecz jaka może w takiej wymianie nie pasować Mavs to to, że wymienią SF na SG. Choć Jackson już grywał na trójce w swojej karierze. Za to dostają sprawdzonego, solidnego zawodnika, który rzuci trójkę, wciąż broni bardzo dobrze i na pewno częściej jest w pomalowanym niż Butler.

 

W tym sezonie ze względu na Chanlera, Nowika i ogólnie new-look Mavs oglądam ich bardzo dużo i Butler to dla mnie kandydat na most-overrated-player-in-da-history-of-the-ballgame. Niektórzy wręcz robią z niego all-stara. Z Marionem na SF wyglądali o wiele lepiej niż z tą cipką, która ani nie broni jakoś dobrze ani nie można jej uznać za drugą opcję. Jacksona można i dla mnie ten trejd byłby ogromnym wzmocnieniem i postawiłby dla mnie Mavs w jednym szeregu z Lakers. Oczywiście nie dam głowy, że w PO znów się przypadkiem "coś" nie stanie, ale do cholery, czas sobie w końcu przypomnieć '06 i zapomnieć epic faile z następnych lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mavs moze nie zyskuja wiele w kontekscie warosci zawodnika ale licza sie wciaz w walce o tytul.

Ty tak na poważnie? Jackson jest lepszym zawodnikiem od Butlera w niemal każdym elemencie gry. Do tego ma coś czego nie mają ani Terry ani Kidd ani tym bardziej Nowitzki. A mianowicie jaja i zimną krew na po, czyli dwie rzeczy które takiej drużynie jak mavs były potrzebne od zawsze. Wiadomo AI#9 jest lepszy młodszy i bardziej wpasował by się do drużyny ale jeśli nie jest do wzięcia to kibice Mavs i tak powinni byc z tej wymiany zadowoleni bo jak już mówiłem jest to upgrade w stosunku do Carona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mavs moze nie zyskuja wiele w kontekscie warosci zawodnika ale licza sie wciaz w walce o tytul.

Że co proszę? Jedyna rzecz jaka może w takiej wymianie nie pasować Mavs to to, że wymienią SF na SG. Choć Jackson już grywał na trójce w swojej karierze. Za to dostają sprawdzonego, solidnego zawodnika, który rzuci trójkę, wciąż broni bardzo dobrze i na pewno częściej jest w pomalowanym niż Butler.

 

W tym sezonie ze względu na Chanlera, Nowika i ogólnie new-look Mavs oglądam ich bardzo dużo i Butler to dla mnie kandydat na most-overrated-player-in-da-history-of-the-ballgame. Niektórzy wręcz robią z niego all-stara. Z Marionem na SF wyglądali o wiele lepiej niż z tą cipką, która ani nie broni jakoś dobrze ani nie można jej uznać za drugą opcję. Jacksona można i dla mnie ten trejd byłby ogromnym wzmocnieniem i postawiłby dla mnie Mavs w jednym szeregu z Lakers. Oczywiście nie dam głowy, że w PO znów się przypadkiem "coś" nie stanie, ale do cholery, czas sobie w końcu przypomnieć '06 i zapomnieć epic faile z następnych lat...

to na dwoje babka wróżyła, bo z jednej strony racja Jax za niegrającego Butlera to się wydaje super ruch, chociaz z drugiej strony już sam Jackson w Mavs nie musi być taki rewelacyjny, marnie broni czyli cała linia Mavs by była już taka jedno wymiarowa, w sumie to niezbyt wiadomo jak sobie będzie radził w tak mocnej ekipie bo w takowej nigdy nie grał itp.

 

Natomiast pozwólcie że jeszcze raz do Jazz wrócę, taka wymiana mi się totalnie marzy Memo+?( picki i jakiś rezerwowy) za Igiego, u nas to nie muszę mówić jakie były by korzyści, a u 76ers ten jak mu tam spacing by się zgadzał przy duecie Okur/Brand :) Z takich totalnie przezemnie wymyślonych dealów to jeszcze galinariego można by spróbować podebrać z NYK skoro Chandler jest nie do ruszenia, czyli AKi jakieś picki za edka i Galo.

 

Jako fan Pistons to poszedlbym nawet na Rip + Prince za AK + filler.

 

Okur nam raczej srednio potrzebny. Potrzebujemy defensywnego centra ew PFa. Tak czy inaczej bylbym za to wymiana bo Memo ma krotsza umowe i pozbywamy sie Ripa.

To sporawy filler musiałby być bo z 7 baniek się nie zgadza, plus zobowiązania dla Jazz wtedy były by na prawdę spore na lata, Cj mógłby pojśc akurat młody perspektywiczny na sf też pasuje, chociaż nie wiem czy Jazz by się to opłacało bo znowu bida na ławie strzelecko, no chyba żeby zupełnie ostro pojechac i np Sap+AK za Ripa+Prica i np 1rd pick w nadchodzącym sezonie. Albo najlepiej co by obie ekipy były zadowolone: AK+Memo 1rd pick 2011 za Ripa+Prica+Wilcox wtedy wszystko się zgadza i chyba obie ekipy powinny być zadowolone, Pistons oszczędzają sporo i przesówają siłę pod kosz, Jazz wzmacniają obwód i finansowa jakoś dają radę, imo rewelacyjna wymiana, HALO czy ktoś mnie tam w Utah słyszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na dwoje babka wróżyła, bo z jednej strony racja Jax za niegrającego Butlera to się wydaje super ruch, chociaz z drugiej strony już sam Jackson w Mavs nie musi być taki rewelacyjny, marnie broni czyli cała linia Mavs by była już taka jedno wymiarowa, w sumie to niezbyt wiadomo jak sobie będzie radził w tak mocnej ekipie bo w takowej nigdy nie grał itp.

Hmmm czyli Spurs z 2003 roku, którzy wygrali mistrzostwo byli wg Ciebie słabą ekipą? :lol:

A Indiana Pacers z tego sławetnego roku z brawlem była słaba?

 

Poza tym serio uważasz że Jackson słabo broni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporawy filler musiałby być bo z 7 baniek się nie zgadza, plus zobowiązania dla Jazz wtedy były by na prawdę spore na lata, Cj mógłby pojśc akurat młody perspektywiczny na sf też pasuje, chociaż nie wiem czy Jazz by się to opłacało bo znowu bida na ławie strzelecko, no chyba żeby zupełnie ostro pojechac i np Sap+AK za Ripa+Prica i np 1rd pick w nadchodzącym sezonie. Albo najlepiej co by obie ekipy były zadowolone: AK+Memo 1rd pick 2011 za Ripa+Prica+Wilcox wtedy wszystko się zgadza i chyba obie ekipy powinny być zadowolone, Pistons oszczędzają sporo i przesówają siłę pod kosz, Jazz wzmacniają obwód i finansowa jakoś dają radę, imo rewelacyjna wymiana, HALO czy ktoś mnie tam w Utah słyszy :)

W wersji AK + CJ za Ripa + Prince'a Utah bierze ~1,5 mln $ wiecej. Nie jest to jakas wielka suma.

 

AK+Memo 1rd pick 2011 za Ripa+Prince+Wilcox

 

To jest fajna opcja.

 

Ogolnie chcialbym zobaczyc Ripa grajacego w Jazz. Perfect fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na dwoje babka wróżyła, bo z jednej strony racja Jax za niegrającego Butlera to się wydaje super ruch, chociaz z drugiej strony już sam Jackson w Mavs nie musi być taki rewelacyjny, marnie broni czyli cała linia Mavs by była już taka jedno wymiarowa, w sumie to niezbyt wiadomo jak sobie będzie radził w tak mocnej ekipie bo w takowej nigdy nie grał itp.

 

Ty przepraszam bardzo wiedzę o NBA z Teleexpressu bierzesz? Bo po tym co piszesz to szczerze wątpię czy kiedykolwiek jakiś mecz zdarzyło Ci się obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marnie broni czyli cała linia Mavs by była już taka jedno wymiarowa

oh my...

el, powiedz że to jakiś miss click...

 

I nie wiem jak można mówić, że Mavs są jednowymiarowi kiedy ma się w drużynie Chandlera, Haywooda, Mariona, Kidda czy Stevensona. No i niedocenianego obrońcę Nowika.

 

Jeśli chodzi o obronę to już teraz są za-je-bi-ści a jeśli przyjdzie jeszcze S-jax to będzie miazga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marnie broni czyli cała linia Mavs by była już taka jedno wymiarowa

oh my...

el, powiedz że to jakiś miss click...

 

I nie wiem jak można mówić, że Mavs są jednowymiarowi kiedy ma się w drużynie Chandlera, Haywooda, Mariona, Kidda czy Stevensona. No i niedocenianego obrońcę Nowika.

 

Jeśli chodzi o obronę to już teraz są za-je-bi-ści a jeśli przyjdzie jeszcze S-jax to będzie miazga.

Cholera faktycznie zapomniałem że tam sporo dobrych obrońców :D siakoś pomyślałem tylko Jax i Dirk czyli głównie o rzucaniu, niech będzie że chciałem tylko o Jazz i Pistons popisać ale jakoś tak przez grzeczność dałem odpowiedz na post @BB i niezbyt to wyszło, Jax/Dirk mi się skojarzyło z Suns i Nash/Amare :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahha...S-Jax marnie broni, a Deron jest conajmniej dobrym obrońcą... :lol:

Pewnie jakby Jackson grał w Jazz to też byłby dobrym def. wg. elwariato

Solidny to on jest nawet poza Jazz, jak mu się chce, ogólnie cała ta wzmianka co do tej wymiany wyszła mi marnie niech i tak będzie, słowem jedyna nadzieja ze Jackson atmosferę popsuje tam w Dallas jesli ostatecznie dojdzie do takiej wymiany

 

ps. @Ik co do tego perfect fit Ripa to bardzo mozliwe, chociaz te zasłony u nas jakościowo nienajlepsze, no ale on ma szybki rzut opanowany totalnie więc pewnie by sobie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy Jazz chcą i Ripa. gość ma 32 lata i tłuściutki trzy letni kontrakt. mamy wysokie kontrakty Okura, Williamsa i Jeffersona. po co nam kolejny. byłem zwolennikiem Iguodali w Jazz, ale to kolejny zawodnik ze sporym kontraktem. i co w takiej sytuacji? mamy kilku z wysokimi kontraktami, zapchane sallary i krótką ławkę. lepiej przeczekać ten sezon i potem próbować coś zmieniać. a ew. szukać zawodnika pokroju Delfino, Fernandes czy Pietrus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie? Jackson jest lepszym zawodnikiem od Butlera w niemal każdym elemencie gry.

pokaz mi te elementy gry? ppg? wiecej podaje? ppg bo gra dluzej a apg bo caron ma od tego jkidda a nie dj augustina aka powinienem grac w nbdl

 

nie piszcie mi, ze nie wiem jakie plusy daje sjax, bo jest jednym z moich ulubionych graczy.

 

oczywiscie jest minimum bardzo dobrym obronca. nie wiem jak gra teraz (nie widzialem bobkow w tym sezonie) ale w zeszlym jego dojscie dalo im kopa. ma jaja i w crunch time potrafi trarfiac dziwne rzuty ale od tego mavs maja akurat dirka i terry'ego. to prawdziwy fighter z krwi i kosci ale robi tez czasami sporo glupich rzeczy na parkiecie, traci momentami glowe.

 

na korzysc butlera przemawiaja % i sila/waga. to cos co moze byc ciekawa opcja na kobego i tego obawia sie phil jackson. z sjaxem kobe radzil sobie z reguly bardzo dobrze. oczywiscie w takim systemie mavs sjackson moze poprawic swoje % ale bedzie tez gral krocej.

 

zatem jezeli juz porownalbym tych graczy to predzej stawialbym znak rownosci ze wskazaniem na butlera niz na sjaxa.

 

co do jazz

nie wiem czemu fani jazz boja sie hamiltona. przeciez rip to dokladnie taki typ gracza, ktorego im brakuje. to taki drugi ray allen, ktory jezeli ma swietnego pg i system daje zespolowi bardzo wiele. gdyby byl bialy, napisalbym, ze idealnie pasuje do jazzmanow. jezeli mozna go wyrwac nie ruszajac trzonu zespolu, to czemu nie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty tak na poważnie? Jackson jest lepszym zawodnikiem od Butlera w niemal każdym elemencie gry.

pokaz mi te elementy gry? ppg? wiecej podaje? ppg bo gra dluzej a apg bo caron ma od tego jkidda a nie dj augustina aka powinienem grac w nbdl
Napisze po raz kolejny, że gość po 2 miesiącach ligi miał najlepszy wskaźnik asyst do strat, ma dobry rzut i nieźle broni on ball...Więc jeśli Augustin sie nadaje do NBDL to polowa pg ligi tam powinna być w takim razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom defensywy podobny do Carona myślę, czyli na bardzo solidnym poziomie, ale półeczkę niżej od przymierzanego też do Mavs Iggiego. Z nim Dallas dla mnie contender no1.

Z nim to znaczy z Igim czy z Jaxem? vs Butler to tylko na - konsekwencja działania w defie, natomiast mnie ciekawiła by sprawa czy kolesia staty nie poszły by w dół jak w przypadku Artesta i jego przenosin do LaL, w Mavs tony rzutów by już nie dostawał, albo by mu się selekcja poprawiła albo staty by poszły w offie w dół.

ja nie wiem czy Jazz chcą i Ripa. gość ma 32 lata i tłuściutki trzy letni kontrakt. mamy wysokie kontrakty Okura, Williamsa i Jeffersona. po co nam kolejny. byłem zwolennikiem Iguodali w Jazz, ale to kolejny zawodnik ze sporym kontraktem.

No chyba własnie chcą, nie wiem jak ze zdrowiem Ripa teraz jest, ale jesli ok to ten jego wiek nie jest duża przeszkodą, w końcu słynie z etyki pracy i super kondycji, co do kaski to trzeba pamiętać że przy okazji tych różnych wymian Jazz tracą kaskę ale tylko w długo terminowym rozrachunku co jest jakoś do przełknięcia, plus taki Hamilton w Utah jeśli byłby w stanie rzucać ok 17/18 ptk to cięzko powiedzieć czy nie byłby warty nawet tego kontraktu. Ryzyko jest ale lepsze to niż patrzeć dalej jak AK musi sobie radzić pod Sloanowymi schematami. Natomiast co do głębi to przy okazji wymiany z Okurem i AK sytuacja całkiem się poprawia, Rip+Prince nawet ten Wilcox by się mógł przydać:

pg Will

sg Rip

sf Prince

pf Sap

c Al

 

i na ławce: Cj;Raja;Watson;RonieP;Hayward;Fess;Evans;Elson;Wilcox

 

imo całkiem solidnie to wygląda i bilans jest niezgorszy w składzie.

 

Ta wymiana ma sens bo podchodzi obydwu ekipom w sumie chyba łatwo byłoby ją uskutecznić bez jakichś dodatkowych ceregieli, Iggi fakt bardziej łakomy kąsek od Ripa ale też ciężko powiedzieć czy w 76ers chcieli by kogoś z duetu AK/Memo nawet przy ewentualnych dodatkach, imo Memo i Brand to całkiem ciekawa linia by była ale słyszy sie że oni gadają coś z Cavs którzy oferują tylko przejęcie kontraktu AI, może 76ers zależy tylko na wywaleniu jego kontraktu a nie wchodzeniu w jakieś inne zobowiązania? Chociaż trzeba pamiętać o osławionych zwiazkach KoCa z Sixers może to by jakoś zadziałało.

 

Na forum realu gada się że Jazz powinni dalej się bawić przy okazji wymiany Melos do Knicks, tutaj jest faktycznie szansa na złowienie czegoś wartościowego, bo wtedy linia Chandler-galo przestaje istnieć, jeśli Knicks bardzo by zależało na Anthonym to myśle że nawet wyciągnięcie Chandlera nie byłoby nie możliwe. Ogólnie sporo kombinacji jest, ja bym AK zostawił jeśli Sloan w końcu by mu dał spokój i nie ustawiał go po swojemu, Memo też bardzo lubie z tym że w to lato tak się porobiło że Jazz z ekipy bez podkoszowców ( dlatego przecież Okur dostał taki spory kontrakt w zeszłym roku) zmienili się w takich z ich nadmiarem i brakami w backC, więc jego obecność trochę traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom defensywy podobny do Carona myślę, czyli na bardzo solidnym poziomie, ale półeczkę niżej od przymierzanego też do Mavs Iggiego. Z nim Dallas dla mnie contender no1.

Z nim to znaczy z Igim czy z Jaxem? vs Butler to tylko na - konsekwencja działania w defie, natomiast mnie ciekawiła by sprawa czy kolesia staty nie poszły by w dół jak w przypadku Artesta i jego przenosin do LaL, w Mavs tony rzutów by już nie dostawał, albo by mu się selekcja poprawiła albo staty by poszły w offie w dół.
naturalnie z Andre. Z SJaxem chyba jednak byliby dalej w tym samym miejscu co z Butlerem, czyli niby contender, świetny bilans, ale max co osiągną to WCF.. Iggi jak siądzie na Kobem czy Manu to przejebane mają, bo na Nowika nie znajdą odpowiedzi.

 

 

co do wymiany Jazz z Tłokami. Ja bym w to wchodził bez zastanowienia, pomimo dłuższego kontraktu Ripa i wieku obu panów. Utah z nimi naprawdę mogliby się liczyć "o coś", bo na razie to tylko tacy papierowi contenderzy, którzy mogą w rs rozjebać każdego, ale w PO dostaną baty od Lakers, Mavs, Spurs..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s-jax jest jednym z bardziej nie docenianych zawodników w lidze.

jest niedocenianym scorerem, liderem, obrońcą i gtg.

ciągnie się za nim jakaś zła reputacja od czasów pacers i później jakieś epizody też miał w gsw.

ale jax to been there done that guy i napewno jest w stanie dać mavs dużo więcej niż caron, a napewno dużo więcej jeżeli chodzi o PO.

bo jak sobie przypomnicie historie, o której tutaj el zapomina zdecydowanie, to jax w ekipach które były mocne i liczyły się w PO grał zdecydowanie świetnie powiedziałbym że nawet na poziomie JJ`a czy kogoś z tej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedoceniony gtg? sorry, ale gościu który rzuca w karierze niewiele ponad 40% fg, nie jest raczej dobrym gtg.

W PO w pamiętnej serii z Mavs był faktycznie świetny, ale już w II rundzie z Jazz był tragiczny albo właściwie w ogóle go nie było..

ogólnie Jackson to ceglarz, dobry na 3 opcję w contenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.