Skocz do zawartości

Przeceniani i niedoceniani


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś był taki fajny temat na ebaskecie. trochę się od tego czasu zmieniło, więc ciekaw jestem jak postrzegacie poszczególnych graczy. ja póki co mam jednego kandydata do grupy przecenianych. dziś na realGM zobaczyłem takie jego słowa:

 

“It’s high,” Rose said of self-confidence. “The way I look at it within myself, why not? Why can’t I be the MVP of the league,” he asked. “Why can’t I be the best player in the league? I don’t see why [not]. Why can’t I do that?

 

MVP? najlepszy zawodnik w lidze? naprawdę? pół biedy że to Rose sam tak uważa, ale zdaje się, że wiele osób również ma o nim tak wysokie mniemanie. skąd się to bierze? przecież prezentuje on teraz podobny poziom (ale inny styl!) do młodego Andre Millera – swoją drogą też wybrany wysoko w drafcie PG bez rzutu za trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az jestem ciekaw Twojej argumentacji przy porównywaniu Rose'a Mllera. Ja sie nie wypowiem, bo wiem jak to sie skonczy (tabelki i smeszne przeliczniki), ale interesująco bedzie wygladala Twoja linia obrony wobec tak daleko posunietej tezy

 

PS: Ja za future MVP rose'a nie uwazam, na pewno nie w tym rs, ale...Andre Miller!!! WTFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uwazam ze Rose jest przeceniany. Moze porownanie do Andre Millera to przesada, ale np jak wypada w porownaniu do Westbrooka? Jak dla mnie nie jest od niego lepszy, a za takiego powszechnie sie go uwaza (nawet za polke Wade..)

 

Dodatkowo przeceniani sa: wspomniany Amare, Parker(brak rzutu za 3 i beznadziejna obrona), Joe Johnson, Hedo.

 

Natomiast niedoceniani to wedlug mnie gracze Lakers: Odom,Bynum i troche Artest. Wszystkie zaslugi Lakers przypisywane sa glownie Kobiemu, Gasolowi i troche... Fisherowi.

Z pozostałych: Deron, Manu, Ray Allen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joseph

 

Piszesz, jakby Miller był jakimś leszczem. Tymczasem to naprawdę dobry PG. Znalazłoby się kilka podobieństw. Obaj dobrze podają, znakomicie penetrują, ich skuteczny range to półdystans, brak rzutu za 3, Andre grał też chyba na MŚ 2002.

Rose jest atletyczniejszy i jest lepszym scorerem, ale z drugiej strony Miller pierdyknął ponad 50 pkt w zeszłym sezonie przeciw Mavs.

 

Co zaś do samego Rose'a

 

Lorak, Chytry

Rose nie jest na pewno póki co żadnym wybitnym graczem, ale pisanie że jest przeceniany, jest chyba troszkę na wyrost. Derrick nie otrzymał w NBA żadnego wyróżnienia ani nagrody, co do których można mieć zastrzeżenia czy na nie zasłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, Chytry

Rose nie jest na pewno póki co żadnym wybitnym graczem, ale pisanie że jest przeceniany, jest chyba troszkę na wyrost. Derrick nie otrzymał w NBA żadnego wyróżnienia ani nagrody, co do których można mieć zastrzeżenia czy na nie zasłużył.

Bycie przecenianym to nie tylko dostanie nagród, na które się nie zasługuje, zresztą niewiele jest indywidualnych nagród do zdobycia, a przereklamowanych zawodników znacznie więcej. Z Rose'a robi się kogoś w rodzaju nowego Wade'a in the making albo mini-LeBrona, to zajebista przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceniani:

-Joe Johnson - jeden z bardziej przecenianych zawodników głównie przez to, że większość widzi w nim pierwszą opcję i prawdziwego lidera. W rzeczywistości duzo słabszy Bryant(porównanie zgodnie ze stylem gry, obaj opierają swoją grę na rzucaniu) - z playmakingiem u niego średnio i daje dupy w PO

-Bryant - tu głównie przeceniany przez swoich fanatyków, bardzo dobry zawodnik, ale często czyta się o nim jako o wybitnym, na poziomie Jordana etc..

- Caron Butler - wielki talent, ale nigdy tego nie potrafił udowodnić, jak przychodził do Mavs kazdy w nim upatrywał niewiadomo kogo

-Rose

-Melo

-Devin Harris

-Tyreke Evans (mimo wszystko, fajnie się go ogląda, ale brak rzutu za trzy i straty rażą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ciężko przyjąć jakąkolwiek kategorię Lorak. mamy tu wszystkich wymieniać niedocenianych ,przecenianych rolersów ,starterów ,zmienników ,all-starów czy mvp candidate?

 

jeśli mam kogoś tutaj wskazać jeśli chodzi o niedocenianego to ze sympatii to Jackson czy kilka lat temu Bibby.

oboje nigdy nie zagrali w all-star ,nikt z nich nie otrzymał statusu gwiazdy a mieli swoje sezony w których osiągali sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należałoby ustalić znaczenie słowa "przeceniany".

 

Można być przecenianym w lidze NBA albo być przecenianym przez fanów i ludzi z otoczenia ligi. W przypadku Rose'a mamy co najwyżej do czynienia z tym drugim.

 

A co do Mike'a, to fakt, w meczu gwiazd nie zagrał i zgodzę się, że poświęcało się mu mniej uwagi niż na to zasłużył. Ale zrobiono ukłon w jego stronę kiedy powołano go do reprezentacji USA na IO w 2004.

 

To samo co o Bibbym można też napisać o Michaelu Reddzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmawiamy o przecenianiu to popatrzcie na to http://sports.espn.go.com/espn/page2/fe ... neup/index :D:D:D

 

All-time Chicago Bulls o włos zostaliby chempionami w tym zestawieniu, a wszystko ze względu na jedną osobę, oczywiście Michaela Jordana. Z całym szacunkiem do niego, był najlepszym zawodnikiem w historii, ale na koszykówkę składają się dwie drużyny po 5 graczy w każdej plus ławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmawiamy o przecenianiu to popatrzcie na to http://sports.espn.go.com/espn/page2/fe ... neup/index :D:D:D

 

Espn to naprawde fajna strona/stacja jeśli chodzi o kosza nikt tak jak oni na nba się nie znają, i to dobrze bo jak by więcej było takich trafnie postrzegających rzeczywistość koszykarską to nic tylko przyszło by się pochlastać :) :twisted:

-Tyreke Evans (mimo wszystko, fajnie się go ogląda, ale brak rzutu za trzy i straty rażą)

Przecież to rukas jest do cholery to czego się można spodziewać, Durant jak przyszedł do ligi to trafiał prawie wyłącznie z okolicy pomalowanego, no nie odrazu dostajesz wszystko. Na to co teraz dzieciak pokazuje to nie ma się co dziwić że się nim ludzie jarają.

Co zaś do samego Rose'a

 

Lorak, Chytry

Rose nie jest na pewno póki co żadnym wybitnym graczem, ale pisanie że jest przeceniany, jest chyba troszkę na wyrost. Derrick nie otrzymał w NBA żadnego wyróżnienia ani nagrody, co do których można mieć zastrzeżenia czy na nie zasłużył.

Pełna zgodza ja nie widze różnicy w traktowaniu jego do innych gości co to mają średnią 20 ptk+ może dostaje trochę opini pozytywnych więcej na zasadzie że jest cały czas bardzo świeży ale tak to poza tym nigdy nie szłyszałem żeby to z Rosa robić nową mega gwiazdę ligi, a że w Chicago się nim podniecają to nic dziwnego skoro stamtąd jest.

MVP? najlepszy zawodnik w lidze? naprawdę? pół biedy że to Rose sam tak uważa, ale zdaje się, że wiele osób również ma o nim tak wysokie mniemanie. skąd się to bierze? przecież prezentuje on teraz podobny poziom (ale inny styl!) do młodego Andre Millera – swoją drogą też wybrany wysoko w drafcie PG bez rzutu za trzy.

Rose i Miller jak ty żeś wpadł na takie porównanie :roll: No i to chyba dobrze że sam Derick tak o sobie mówi, znacznie gorzej by było gdyby mówił odwrotnie, szczególnie że nie powiedział że jest najlepszy tylko że uważa że może być najlepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym wirtualnym składzie Celtics robi Jo Jo White? Szczególnie, że zabrakło miejsca dla Sama Jonesa, który przecież w tym legendarnym składzie z lat 60-tych był najlepszym Celtem obok Russella. Nawet patrząc pod kątem per (którym autorzy artykułu się posiłkowali) widac wyraźną przewagę Jonesa nad Whitem. A ta przewaga robi jeszcze większe wrażenie gdy się zauważy, że przecież ten pierwszy grał w najbardziej głębokim składzie w historii ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ustalimy przecenianych i niedocenianych zawodnikow powiedzmy na kilka kategorii

 

a/ all-star( super-star) ktos na kim opieramy druzyne

b/ 2 opcja/3 opcja

c/ reszta s5 /wazni rolersi

d/ rolsi z ławki

e/ stoperzy z ławki

f/ energaizery z ławki

 

mysle ze tak wstepnie taki podzial mozna ustalic przy ocenianiu w tego typu kategoriach

IMO na plus

a/ Drwal

b/ Gasol// Andre Iguodala

c/ Oj Mayo

d/ Redick/ Odom / Craford

e/ Tony Allen /

f/ Hause / JR Smith

 

Na minus

a/ Joe Jonhson

b/cały Clevland z poprzedniego sezonu

reszta ... duzo bylo tego pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyreke Evans (mimo wszystko, fajnie się go ogląda, ale brak rzutu za trzy i straty rażą)

no to luki skoro i jest evans to i wade'a powinieneś tu wpisać, bo fajnie sie go oglada ale brak rzutu za 3 razi.

 

I dobrze, juz wiemy ze rose jest przeceniany, widze ten wniosek w co drugim poscie, ale moze napiszecie dlaczego?

 

Rose nigdy nie bedzie MVP, bo gra w erze kevina duranta ktory zawsze bedzie wyzej od niego bo gdzieby kev nie gral, zawsze bedzie sie gralo pod niego, rose jest pg i kreatorem gry, nigdy w zyciu nie wykreci statów (jeszcze teraz gdzie ma obok siebie kilku graczy ktorzy oddaja +10 rzutów na mecz) na MVP, prawdopodobnie tez nigdy nie bedzie bronic tak dobrze by byc MVP, i pewnie tez Chicago, nie beda tak wysoko by z palcem w dupie dac mu ta statuetke. Ale to wszystko nie zmienia faktu ze offensywnie derrick to czołówka ligi,bo poczynajac od obreczy konczac na glebokim mid rangu, rzutowo jest w ścisłej czołówce ligi, a jesli twierdzi ze poprawil trojke, i ma obok siebie niezy support to w ataku moze byc unstoptable.

 

A co do wywiadu, to co mial powiedziec? 'sory ale jest w huj innych lepszych odemnie i nie mam szans na to bo jestem zbyt slaby" i za chwile isc na trening i witac sie z nowymi "czesc jestem waszym hujowym liderem" ?

to ze tak powiedzial sprawia wrazenie (mi sprawia) ze rose jest absolutnym i bezwarunkowym samcem alfa na ktorym moga polegac boozer czy inni, ktorzy sie do tego nie nadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.