Skocz do zawartości

Tymaczasem na ligowym zadupiu... (ReEdyszyn: Era Rubika)


Lu-

Rekomendowane odpowiedzi

Marna prowokacja? To Maxec uzasadnij mi dlaczego zasługuje na kontrakt 42/3.

Proszę zrób, ciekawi mi czy wykażesz się beznadziejną skutecznością, słabą zbiórką(on k**** zbiera gorzej od Amare, to już bardziej w dupie być nie można), mizerną obroną(najśmieszniejszy wariat, który tyle mówił o obronie i progresie z pozbycia się Boozera, a Jefferson im tą obronę osłabił). Ma niby fajny boscore 17/9 chociaż per36 to jest więc mniej imponujące. Utah dostaje w dupę na zbiórkach, gdzieś wina musi być.

Noah 60/5, Horford 60/5, Aldridge 65/5, Nene 24/2, Bogut 60/5 Scola 50/5.

W świetle tych kontraktów Al jest po prostu przepłacony i ciekawi mnie uzasadnienie czemu - jakie to ukryte zalety ma poza tym, że duże minuty by nabiły staty fajne per game.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marna prowokacja? To Maxec uzasadnij mi dlaczego zasługuje na kontrakt 42/3.

Proszę zrób, ciekawi mi czy wykażesz się beznadziejną skutecznością, słabą zbiórką(on k**** zbiera gorzej od Amare, to już bardziej w dupie być nie można), mizerną obroną(najśmieszniejszy wariat, który tyle mówił o obronie i progresie z pozbycia się Boozera, a Jefferson im tą obronę osłabił). Ma niby fajny boscore 17/9 chociaż per36 to jest więc mniej imponujące. Utah dostaje w dupę na zbiórkach, gdzieś wina musi być.

Noah 60/5, Horford 60/5, Aldridge 65/5, Nene 24/2, Bogut 60/5 Scola 50/5.

W świetle tych kontraktów Al jest po prostu przepłacony i ciekawi mnie uzasadnienie czemu - jakie to ukryte zalety ma poza tym, że duże minuty by nabiły staty fajne per game.

RappaR ma 100% racje, a jak Wy Maxec i Elwariato mu jej nie przyznacie to naprawde cięzkie z was przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Maciek strikes again.

 

Chłopie znowu wpadasz i znowu jakimś głupotom przytakujesz. Może lepiej sprawdzić, a potem się odzywać?

 

Już z samych liczb:

 

Po pierwsze Al Jefferson nie zbiera w tym sezonie gorzej od Amare Stoudemire. TRB% Jeffa > TRB% Amare. Choć to prawda, że jest najsłabiej w karierze w tym elemencie u Big Ala.

 

Po drugie mizerna obrona. Ja nie wiem co wy macie z tą słabą obroną zawodników Jazz. Najpierw Deron, teraz okazuje się Jefferson. Obejrzyjcie parę meczów, sprawdźcie statsy....

 

Już samo to, że Big Al jest w spokojnie top15 ligi pośród blokujących nie może robić z niego mizernego obrońcy.

 

Poza tym, tak jak el pisał, Al nie dość, że cały czas uczy się systemu Jazz, to gra z kontuzją ręki, która niejednokrotnie nie pozwalała mu kończyć akcji wsadem, tylko layupem (nie raz nieskutecznym...)

 

No i bilans Jazz ze świeżym Alem to 22-11, a nie 18-15 z obytym i będącym w contract year Boozerem... Czujecie różnicę?

 

W ogóle porównaj sobie ilość rzutów 16-23 feet i trójek przeciwnika vs. Jazz w tym roku i w poprzxednim. (Nie zapomnij i dostosuje sobie pace drużyny!)

 

To jest właśnie różnica pomiędzy posiadaniem Boozera i Jeffersona w trumnie. Końcowym efektem tego jest opponent efg%. Jazz mają chyba najlpesze w lidze, z tego co pamiętam.

 

Oglądam Jazz i nie narzekam, że każdy sobie wchodzi pod kosz jak w masło. Co prawda, czasami rzucę kurwą, że nie zebrali piłki, ale polepszenie obrony widać gołym okiem.

 

Kasa Jeffersona jest ok, problemem jest feralny kontrakt Kirilenki, który blokuje w c*** dużo.

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al jest przepłącony, podobnie jak kazdy gracz powyzej 6-9 w Lidze. Ale jego wkład w poprawę gry jest bardzo widoczny. Obejrzałem w tym roku z 10 spotkań Jazzu i mozna bhyc zadowolonym z poprawy jakosci gry, płynnosci i przede wszystkim defensywy.

Ale jak sie jest fanem LBJa i statystyk (bo czego inego w jego przypadku mozna byc fanem ;)) to sie tego nie widzi, tym bardzoej nie ogladajac Jazz a grze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josephnba jesteś dla mnie bogiem, tzn ciulem, ale tym pierwszym Ci może humor poprawię, więc się dziecko ciesz :mrgreen:

Drużyna poprawiła obronę, c*** że traci więcej punktów, to nie jest wyznacznik obrony :mrgreen:

Co do postu Karl Malone:

Owszem, Jefferson ma więcej zbiórek od Amare, ale jak już oglądasz Jazz(ja najczęściej ich porażki, więc wady ich systemu mam jak na dłoni) to popatrz że beznadziejnie zastawia. C rywali zbierają bardzo dużo, pozwala na dużo więcej zbiórek nawet od Stata. Choćby przywołam 14 rb Duncana(6 w ofensywie) 7 Jordana w 13 min(ładny pace), 11 Warricka co się wszyscy podniecali, że poraz pierwszy od x gier miał double. Tutaj daje mecze kiedy widziałem, a w statach to wygląda równie beznadziejnie. Zresztą kiedy kłócimy się czy zawodnik ma gorszą zbiórkę od Amare - nie jest dobrze.

Już samo to, że Big Al jest w spokojnie top15 ligi pośród blokujących nie może robić z niego mizernego obrońcy.

Faktycznie... A wiesz, że Milicic i Stoudemire są w top5 blokujących? Sorry, to nie argument.

To jest właśnie różnica pomiędzy posiadaniem Boozera i Jeffersona w trumnie. Końcowym efektem tego jest opponent efg%. Jazz mają chyba najlpesze w lidze, z tego co pamiętam.

Poznaliśmy margines błędu przy chyba - 9 pozycji. Utah są w tym elemencie 10. Zresztą końcowym efektem jest drtg i w tym elemencie znajdują się w dolnej połówce ligi.

Zresztą mają gorszy SRS i prawdobodnie skończą z podbnym bilansem +/- 3 w co w zeszłym sezonie mimo ogromnej poprawy w grze Derona, który im głębiej w sezon, tym bardziej gra jak najlepszy pg w lidze, a wobec zniżki formy Paula i Hornets może w tym momencie nim być, więc mimo wszystko odejście Booozera in minus.

 

I odnieś się do kasy Jeffersona w świetle kontraktów innych wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najczęściej ich porażki, więc wady ich systemu mam jak na dłoni)

 

:lol: Fajnie że opinie wyrabiasz sobie głównie na przegranych meczach, i fajnie że oceniasz ich sytem na starcie sezonu kiedy są w prawie 50% nową ekipą, proszę cię również żebyś Jazz już więcej nie oglądał bo wyrażnie przynosisz im pecha skoro tak ciągle trafiasz na ten ansze porażki :twisted:

Faktycznie... A wiesz, że Milicic i Stoudemire są w top5 blokujących? Sorry, to nie argument.

Mądry jak @Bast dla którego argumentem nie są przechwyty, skoro znafco to nie argument to w takim razie było by dlaciebie bez znaczenia czy miałby z 2 bloki na mecxz czy 0 :?

poprawy w grze Derona, który im głębiej w sezon, tym bardziej gra jak najlepszy pg w lidze, a wobec zniżki formy Paula i Hornets może w tym momencie nim być,

Ło matko jest marne, malutkie ale jednak światełko w tunelu mój ulubieniec dostrzega jakąś, co prawda zapewne marginalną, przewagę w rywalizacji Will Paul :D

 

Drużyna poprawiła obronę, c*** że traci więcej punktów, to nie jest wyznacznik obrony

Jest ale również jest wyznacznikiem dla takiego hatera jak ty, bo @Joe dobrze mówi obrona porawiła się, ta na piłce, problem jest z zastawieniem co sam przez przypadek zapewne zauważyłeś, tylko że to może być faktem że front Jazz jest jednak nowy, może jakimś cudem dopuścił byś to do swojej łepetyny, czy tylko Lebronek twój pupilek ma prawo "uczyć się systemu" w nowej ekipie

Zresztą kiedy kłócimy się czy zawodnik ma gorszą zbiórkę od Amare - nie jest dobrze.

Tak tylko jeszcze raz on gra w nowej drużynie i z kontuzją dłoni pozatym nie jest nowością dla nikogo kto choćby widział kilka razy Jeffersona w poprzednich latach że koleś potrafi zbierać bardzo dobrze, chociaż wiem dla takiego wielkiego znafcy jak ty to żaden argument.

Ale drtg mają słabsze niż w poprzednim sezonie (106,2 do 105).

tylko że zapewne to nie jest wynik wyrywkowy, chociaż ten nawet nie był by dokońca sprawiedliwy bo przecież Booz grał w Jazz z 6 lat do momentu ostatniego sezonu, ale wynik z końca roku i z tteraz kiedy mamy za sobą 1/3 rozegranych meczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry jak @Bast dla którego argumentem nie są przechwyty, skoro znafco to nie argument to w takim razie było by dlaciebie bez znaczenia czy miałby z 2 bloki na mecxz czy 0

Przechwyty przede wszystkim, marny wskaźnik jeśli chodzi o ocenę jakości obrony zawodnika. Przechwyty to gamble, przechwyty są często przypadkowe, rozgrywający szybcy mają ich sporo gdyż właśnie przez ich strefe przechodzi najwięcej po podań po podwojeniach, zamknięciach do linii, itp, itd, a nawet jak są wynikiem wyjęcia piłki z kozła to za mało, żeby na tej podstawie wyciągać jakiekolwiek wnioski. Kiedyś się z jednym kretynem kłóciłem na WFie, który twierdził, że Melo jest lepszym obrońcą od Ai9 bo akurat w tamtym momencie miał lepszą średnią bloków i przechwytów, to mówi samo za siebie.

 

Bloki to już lepiej ale bloki mogą być konsekwencją zajebistej help defense czy 1on1 lub mogą wynikać ze skoczności i długości czarnucha, którego w żadnym wypadku dobrym obrońcą nazwać nie można, czytaj Sammy D, który dobrych pare lat utrzymywał się w top5 bloków. Suchy wskaźnik jest c***a wart.

 

Bowen nie był imponujący w żadnej kategorii, Artest potrafił wymęczyć przeciwników tak że piłka im sama leciałą z rąk to coś tam zawsze ukradł ,Battier bez rewelacji a to oni są najlepsi na perimeter.

 

top5 w blokach jak na tę chwilę

Andrew Bogut MIL 2.8

Dwight Howard ORL 2.4

Darko Milicic MIN 2.4

JaVale McGee WAS 2.4

Amar'e Stoudemire NYK 2.3

 

2 z nich to ponadprzeciętni obrońcy. JaVale jest po prostu długi, Milicic też całkiem spory (ale u niego ten defense jest co raz lepszy) a Stoudemire to najlepszy przykład że to pomyłka.

 

Chris Paul NOH 2.88

Monta Ellis GSW 2.38

Russell Westbrook OKC 2.06

Mike Conley MEM 2.00

Raymond Felton NYK 1.94

 

Milion dobrych artykułów napisano o tym, że może i Paul dużo przechwytuje ale kiedy schodzi z boiska jego zespół broni o wiele, wiele lepiej. Russell i Felton to tutaj dobrzy obrońcy.

 

A to są tylko top5 bracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry jak @Bast dla którego argumentem nie są przechwyty, skoro znafco to nie argument to w takim razie było by dlaciebie bez znaczenia czy miałby z 2 bloki na mecxz czy 0

Przechwyty przede wszystkim, marny wskaźnik jeśli chodzi o ocenę jakości obrony zawodnika. Przechwyty to gamble, przechwyty są często przypadkowe, rozgrywający szybcy mają ich sporo gdyż właśnie przez ich strefe przechodzi najwięcej po podań po podwojeniach, zamknięciach do linii, itp, itd, a nawet jak są wynikiem wyjęcia piłki z kozła to za mało, żeby na tej podstawie wyciągać jakiekolwiek wnioski. Kiedyś się z jednym kretynem kłóciłem na WFie, który twierdził, że Melo jest lepszym obrońcą od Ai9 bo akurat w tamtym momencie miał lepszą średnią bloków i przechwytów, to mówi samo za siebie.

 

Bloki to już lepiej ale bloki mogą być konsekwencją zajebistej help defense czy 1on1 lub mogą wynikać ze skoczności i długości czarnucha, którego w żadnym wypadku dobrym obrońcą nazwać nie można, czytaj Sammy D, który dobrych pare lat utrzymywał się w top5 bloków. Suchy wskaźnik jest c***a wart.

 

Bowen nie był imponujący w żadnej kategorii, Artest potrafił wymęczyć przeciwników tak że piłka im sama leciałą z rąk to coś tam zawsze ukradł ,Battier bez rewelacji a to oni są najlepsi na perimeter.

 

top5 w blokach jak na tę chwilę

Andrew Bogut MIL 2.8

Dwight Howard ORL 2.4

Darko Milicic MIN 2.4

JaVale McGee WAS 2.4

Amar'e Stoudemire NYK 2.3

 

2 z nich to ponadprzeciętni obrońcy. JaVale jest po prostu długi, Milicic też całkiem spory (ale u niego ten defense jest co raz lepszy) a Stoudemire to najlepszy przykład że to pomyłka.

 

Chris Paul NOH 2.88

Monta Ellis GSW 2.38

Russell Westbrook OKC 2.06

Mike Conley MEM 2.00

Raymond Felton NYK 1.94

 

Milion dobrych artykułów napisano o tym, że może i Paul dużo przechwytuje ale kiedy schodzi z boiska jego zespół broni o wiele, wiele lepiej. Russell i Felton to tutaj dobrzy obrońcy.

 

A to są tylko top5 bracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef

Al jest przepłącony, podobnie jak kazdy gracz powyzej 6-9 w Lidze.

No nie wiem. Myślę, że 80/4 takiego Nowitzkiego to nie jest dużo biorąc pod uwagę poziom gry Dirka. Love zarabia grosze, Ibaka chyba również.

a co do tej pory Nowik osiągnął? Nie zrozum mnie źle, cenię chłopaka, za jego genialny nadgarstek, ale co z reszta tak wazna dla wysokich, a co jednocześnie jest ciągłym powodem niepowodzen Mavs w PO? To all-star, wysoki koleś z genialnym rzutem, ale bez post moves, bojący sie walki w pomalowanym

i tak uwazam, ze 20 baniek to za duzo

dla kazdego to za duzo

ale w mojej wypowiedzi nie chodziło o to zeby komus odejmowac, tylko o stwierdzenie ze gracze generalnie za duzo zarabiają

a love zaufaj mi za chwile zacznie zgarniać po 15mln/sezon, to raczej pewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milion dobrych artykułów napisano o tym, że może i Paul dużo przechwytuje ale kiedy schodzi z boiska jego zespół broni o wiele, wiele lepiej. Russell i Felton to tutaj dobrzy obrońcy.

To zapodaj jakiś, ciekawi mnie jego uzasadnienie, pewnie sytuacja identyczna jak w Jazz - poprawiona obrona, piękne akcje i chasing block, ale jakoś tak więcej punktów się traci.

Swoją drogą Paul dostał all-defensive 1st team, wiem że nominacje Kobiego trochę to nagrodę zeszmaciły, ale wciąż według mnie jakiś tam wyznacznik to jest.

Co do Russela - fail. Jest słaaaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwyty przede wszystkim, marny wskaźnik jeśli chodzi o ocenę jakości obrony zawodnika. Przechwyty to gamble, przechwyty są często przypadkowe, rozgrywający szybcy mają ich sporo gdyż właśnie przez ich strefe przechodzi najwięcej po podań po podwojeniach, zamknięciach do linii, itp, itd, a nawet jak są wynikiem wyjęcia piłki z kozła to za mało, żeby na tej podstawie wyciągać jakiekolwiek wnioski. Kiedyś się z jednym kretynem kłóciłem na WFie, który twierdził, że Melo jest lepszym obrońcą od Ai9 bo akurat w tamtym momencie miał lepszą średnią bloków i przechwytów, to mówi samo za siebie.

 

Bloki to już lepiej ale bloki mogą być konsekwencją zajebistej help defense czy 1on1 lub mogą wynikać ze skoczności i długości czarnucha, którego w żadnym wypadku dobrym obrońcą nazwać nie można, czytaj Sammy D, który dobrych pare lat utrzymywał się w top5 bloków. Suchy wskaźnik jest c***a wart.

Tak ale ty zwróc uwagę co ja dokładnie napisałem, nie że bloki to wielki wyznacznik poziomu obrońcy, ale że jednak coś tam to znaczy, jak koleś sadzi te 2 bloki na mecz to trzeba mu jednak to zapisać na +.

i tak uwazam, ze 20 baniek to za duzo

dla kazdego to za duzo

ale w mojej wypowiedzi nie chodziło o to zeby komus odejmowac, tylko o stwierdzenie ze gracze generalnie za duzo zarabiają

No i to jest prawda, chociaż trza przyznać że dla nielicznych wymiataczy kaska powinna być nie limitowana, tylko że takich to na palcach jednej reki można zliczyć, a co do Jeffersona to tak samo napisałem że na tle reszty graczy i sytuacji z wysokimi ogólnie w lidze nie wydaje się być przepłacony, bo tak to wiadomo że kosi za duża kasę.

Jazz - poprawiona obrona, piękne akcje i chasing block, ale jakoś tak więcej punktów się traci.

Tak ale to jeśli wyłącznie się patrzy na tę sytuację bez jakiej kolwiek analizy i dodatkowo kiedy rs nie doszedł nawet do półmetka, tak czy inaczej ja dalej uważam że jest progres bo zastawienie łatwiej poprawić niż obronę przy rzucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś pisałem, że Nowik to pizda w PO... ale Nowik jest jak Lebron, zamiast mu ściągnąć porządnego sidekicka sciągają mu emerytów (Kidd, Marion) czy fake allstars ala Jamison czyli Butler.

A reasumując, to prawda co do tych obydwu sytuacji jest jedna i w miarę uniwersalna, że jak się skład buduje to trzeba to robić z głową :) A no i ważne żeby właściciel nie był za bogaty i dodatkowo narwany na punkcie swojej ekipy :)

 

Co do Nowitzkiego i jego "pizdowatości" to miał jednak te 2/3 sezony kiedy dominował jednak, można tak chyba powiedzieć, absolutnie. W ataku praktycznie nie do zatrzymania, to teraz przyjeło sie o nim mówić że to taki trochę sumulant że nie walczy, kiedyś był o ile się nie mylę trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Jefferson ma więcej zbiórek od Amare, ale jak już oglądasz Jazz(ja najczęściej ich porażki, więc wady ich systemu mam jak na dłoni) to popatrz że beznadziejnie zastawia. C rywali zbierają bardzo dużo, pozwala na dużo więcej zbiórek nawet od Stata. Choćby przywołam 14 rb Duncana(6 w ofensywie) 7 Jordana w 13 min(ładny pace), 11 Warricka co się wszyscy podniecali, że poraz pierwszy od x gier miał double. Tutaj daje mecze kiedy widziałem, a w statach to wygląda równie beznadziejnie. Zresztą kiedy kłócimy się czy zawodnik ma gorszą zbiórkę od Amare - nie jest dobrze.

Zacznę od tego, że nie wiem czy zacząć w ogóle z Tobą dyskutować jak oglądasz przeważnie porażki Jazz – możesz mieć i najpewniej masz spaczoną ocenę gry Jazz i ich zawodników.

 

Czy Jefferson pozwala innym na więcej zbiórek innym niż Amare? Nie wiem, nie sprawdzałem tego, ale chętnie zobaczę twoje statystyki na ten temat.

 

Co do tych spotkań, to wybrałeś pojedyncze mecze, które tak naprawdę niczego nie dowodzą.

 

A co do porównania zbieranie Jefferson vs. zbieranie Amare, to sorry, ale sam je tu wrzuciłeś pierwszy, ja po prostu na nie odpowiedziałem. Nic specjalnego. Jak chcesz możemy zastanowić się nad Jefferson vs. Love. Hmm, czyżby Jefferson zbierał tak dobrze, że porównujemy go do Love’a? Sam widzisz…

 

Faktycznie... A wiesz, że Milicic i Stoudemire są w top5 blokujących? Sorry, to nie argument.

Nie jest to silny argument.

El dobrze zauważył, lepsze dwa bloki niż 0. Ale czy to wystarczy, by nie nazwać go mizernym, to już musielibyśmy najpierw ustalić, co dokładnie oznacza być „mizernym obrońcą”.

 

To jest właśnie różnica pomiędzy posiadaniem Boozera i Jeffersona w trumnie. Końcowym efektem tego jest opponent efg%. Jazz mają chyba najlpesze w lidze, z tego co pamiętam.
Poznaliśmy margines błędu przy chyba - 9 pozycji. Utah są w tym elemencie 10. Zresztą końcowym efektem jest drtg i w tym elemencie znajdują się w dolnej połówce ligi.

Zresztą mają gorszy SRS i prawdobodnie skończą z podbnym bilansem +/- 3 w co w zeszłym sezonie mimo ogromnej poprawy w grze Derona, który im głębiej w sezon, tym bardziej gra jak najlepszy pg w lidze, a wobec zniżki formy Paula i Hornets może w tym momencie nim być, więc mimo wszystko odejście Booozera in minus.[/quote:59qjszlx]

Coś mi się popieprzyło z tym efg%. Jednak polecam wrócić do tego co pisałem wyżej, chodzi o dziurę pod koszem, zagrożenie blokiem ze strony wysokich Jazz. Popatrz na to:

 

Dołączona grafika

 

Co to wszystko oznacza?

 

Wolniejsze tempo oczywiście wynika z tego, że zaszło w Jazz dużo zmian personalnych. Nowi zawodnicy nie będą znać systemu Jazz tak dobrze jak Deron czy Millsap, którzy są w zespole od lat, a więc i Williams nie może prowadzić tak szybko gry jak rok, dwa lata temu. Sprawa jasna.

 

Ale sprawa najważniejsza, lokacja rzutów przeciwnika.

Tam gdzie średnia ligowa rzutów się nie zmieniła (10 feet lub dalej), widać wyraźne nasilenie rzutów przeciwników Jazz. Wniosek może być tylko jeden. Przeciwnicy rzucają więcej z dystansu vs. Jazz niż rok temu. Dostosowując do tego jeszcze mniejszą ilość posiadań piłki przez przeciwnika w tym roku, różnica ta jest jeszcze bardziej znacząca! Powodem takiego stanu rzeczy mogłoby być rozluźnienie obrony na obwodzie przez Jazz, ale dobrze wiemy, że jest to spowodowane posiadaniem Jeffersona zamiast Boozera. Jazzmani blokują więcej niż sezon wcześniej, a dowodem niech będzie block rate, które w tamtym sezonie było przeciętne, teraz pozwala Jazz być na 6. miejscu. Stąd, rywale bojąc się być zablokowanym rzucają więcej z dystansu, czyli z pozycji, które są low percentage rzutami. Duży plus dla defensywy Jazz.

 

Co z rzutami <10 feet i at rim? Tutaj zmieniło się nie tyle w meczach przeciwko Jazz, ale i w całej lidze. Jednak w obu przypadkach, przeciwnicy Jazz oddają mniej rzutów niż w przeciwko innym drużynom w lidze.

 

I ostatnią rzeczą jest suma rzutów oddawanych przez rywali. Tutaj zauważalny już jest efekt słabej zbiórki. Mimo, że gra się tym w tym roku przeciwko Jazz wolniej, to rywale oddają więcej rzutów niż rok temu, gdy mieli o 3.3 posiadań piłki więcej. Plus dla defensywy zeszłorocznej.

 

 

Teraz pozostaje pytanie: co jest lepsze dla Jazz, czyli co jest mniej dla nich szkodliwe: 2nd chance points czy rzuty z pozycji, które są mniej prawdopodobne, że wpadną (niby drtg jest wyższe niż rok temu, ale muszę się dokładniej przyjrzeć temu wskaźnikowi, bo mnie trochę intryguje)? Po drugie, jak długo jeszcze będą dogrywać się Jefferson/Millsap, w końcu rozegrali ze sobą 30 kilka spotkań. I ostatnie, jak bardzo kontuzja ręki Jeffersona przeszkadza mu w grze, czy gra obecnie na 80,90 czy 99%?

 

Obecnie Jazz wygrali 23 z 34 spotkań, rok temu na tym samym etapie mieli tylko 18 zwycięstw. Poprawa jest widoczna. Teraz RappaR zauważ grę Jazz kwarta po kwarcie vs. gra Jeffersona.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać, najlepsze okresy dla Jazz i Jeffersona to 3. i 4. kwarta, gdzie w ataku Jazz są 3. i 2., a dla Jeffersona są to jedyne kwarty, gdy rzuca ze skutecznością ponad 50% plus oddaje najwięcej rzutów wolnych. W obronie jest podobnie, choć już nie aż tak dobrze. Bloków ma najwięcej, jednak ze zbiórką lepiej sobie radzi w pierwszej połowie. A więc jak idzie Jeffersonowi, tak idzie Jazz, czyli Big Al jest dobrym zobrazowaniem gry Utah. A jeśli jest dobrym przykładem, to bilans 23-11 jest naprawdę bardzo dobry i obiecujący.

 

To jest też ciekawe: Jazz starters (+/-) in the 1st Quarter - Deron (-82) Bell (-78) AK (-85) Millsap (-58) Jefferson (-118) i Utah Jazz (+/-) 4th Quarter - CJ Miles (+111) Kirilenko (+82) Watson (+70) Jefferson (+66) Price (+57) Deron (+54) Millsap (+ 50).

 

Do tego Jefferson jest clutch, ma chłopak charakter i pewnie m.in. dzięki niemu możliwe są comebacki Jazz w tym sezonie.

Last 5 mins of 4th or OT within 6 points: Al Jefferson 15 of 27 (56%), 14 of 15 from the line.

 

Co do kontraktu, to znajdą się w lidze, gorszych za większe lub podobne pieniądze, jak i tych co grają lepiej, a zarabiają mniej. Moim zdaniem, na chwilę obecną Jefferson gra na ok. 2 mln mniej, ale to tak jak pisałem, może się zmienić, kiedy wróci do pełni zdrowia z ręką. Ciężko cokolwiek teraz pisać, po 30 meczach. Czekam z niecierpliwością na PlayOffs, liczę na niemałą niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli moge dorzucic swoje 3 grosze:

 

odszedl nie tylko Boozer, ale takze taki tytan defensa jak Korver, a Okur prawie nie gra

 

za to oprocz Jeffersona doszedl Bell, duzo gra AK i wiecej Milsap.

 

jasne ze pod koszem wiecej ma do powiedzenia Al niz oni, ale warto chyba zwrocic uwage tez na pozostale zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.