Skocz do zawartości

miami heat - drużyna mistrzowska vol 2


lorak

zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. zdobędą tytuł w najbliższym sezonie?



Rekomendowane odpowiedzi

Bibby jest na prawdę OK, dodatkowo umie coś rozegrać. W obronie wiadomo ale z tym były problemy od dawien dawna w Miami. Na pewno chciałbym go w następnym sezonie za minimum.

 

Ta mała piątka z Boshem na C zaczyna wyglądać obiecująco. Gdyby jeszcze Miller trafiał... dzisiaj 2 niedoloty za 3 i bodajże dwa z wolnych. Musi mieć blokadę na bani bo podobno na treningach i przed meczami trafia bardzo dużo. Wreszcie dobra egzekucja w końcówkach chociaż zespoły, z którymi graliśmy ostatnio nie prezentowały wysokiego poziomu w obronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydałoby się żeby ta blokadę ściągnął bo jak sobie pomyślę o takiej kompromitacji w playoffach to... Kurde nie wiem, ja myślałem, że on będzie takim czarnym koniem, że w końcówce jak do niego pójdzie piłka to trafi za trzy, będzie clutch, marzyłem o takim gościu. JJ dziś nic nie trafił ale na moje oko ma 10x większe jaja i pewniejszą rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami nieźle ale końcówka była emocjonująca:) W ogóle po pierwszej kwarcie to myślałem że wyniki będą na koniec meczu po 130 140 ptk, aż dziwne na obronę miami. Myślę że miami mogą śmiało liczyć na 2 miejsce, Chicago raczej nie przegra do końca sezonów 4 meczów. Jeżeli moje przypuszczenia się sprawdzą to liczę na ciekawe meczyki miami - NY mam tylko nadzieję że się mocno nie zmęczą w pierwszej rundzie i będą potem w stanie powalczyć z Boston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics znów przegrali i dzięki temu teraz tylko od samych Heat zależy, czy będziemy mieli to drugie miejsce na Wschodzie, czy nie. Przed nami jeszcze mecz z Celtics.

 

Wolałbym NY w pierwszej rundzie niż Philly ze względu na ich medialność i komercyjność.

 

Jak sezon regularny się skończy to będzie można poszukać, ale ciężko będzie znaleźć drużynę, która, gdy odejmie sie zdobycze trzech najlepszych graczy zdobywa jakieś 2,5tyś. pkt. Do tego cała trójka miała ostatnio po 30-10. I tak właśnie maja grać.

 

Nasza niższa piątka z Boshem na centrze i Jamesem na czwórce to może być świetny pomysł. Obaczymy czy w playoffs Spo będzie równie często to stosował.

 

Bibbego trza chować w obronie, Lowry jeździł z nim jak chciał, ale dzięki niemu nasz atak funkcjonuje płynniej i do tego jego świetna trójka. Dobrze by było VeGi, gdyby zgodził się ostać po tym sezonie za minimum, bo jako FA lepszych opcji nie widać, a Bibby szybko się odnalazł w Heat. (Dalambert, Battier i ja bym dał szansę jakiemuś pg z draftu który mamy od Minnesoty - jakiś 33nr -ale o tym w wakacje :wink: )

 

Bosh gra agresywniej pod koszem. :shock: Bosh gra na centrze :shock:

Stało się - a jeszcze rok temu niektóre osoby na forum pisały, że tak nie będzie.

 

Wade i James i Bosh coraz mniej sobie przeszkadzają, a coraz więcej współpracują. Ball movement wygląda w Heat ostatnio obiecująco. Ta nagonka na nich przez cały sezon ukształtowała ich jako drużynę. Na Wschodzie boje sie tylko Celtics, ale po oddaniu przez nich Perka - co uważam za największy błąd Celtics od momentu pojawienia się tam Keva szanse Heat jak dla mnie baaardzo wzrosły. Na Perka nie mielismy specjalnie odpowiedzi, natomiast Krstic to popierdółka, a jak Celtics wpuszcza Greena na czwórkę, to my odpowiemy LeBronem. Wygląda to optymistycznie :D

 

Mike Miller robi bardzo dużo użytecznych rzeczy na boisku, choć brakuje jego trójek. W tym sezonie raczej dużo lepiej nie będzie, chociaż sie spręży na playoffs (to raczej pewne). Mamy jednak Bibbego, wróci na swoje 20min. Chalmers i JJ ma rewelacyjny sezon. Brakuje mu jeszcze sześciu trójek do pobicia jego rekordu z tego fantastycznego sezonu Phoenix Suns w 2006r. Nie wiem jak to w statsach wygląda, ale JJ jest świetny w rzutach za 4pkt (trójka z faulem naturalnie).

 

Match upy będą uzależnione od przeciwnika - czyli tych wszystkich centrów, których mamy możemy użyć na Dwighta. . Zanosi się na to, że w finale Konf. będziemy mieli derby Florydy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Philly na pewno bo oni graja wysokimi Brand/Young. Z Celtics jak nie ma juz Perka tez przez jakąś część minut w meczach może tak być - JO nie biore pod uwagę, bo wierzyć mi sie nie chce, że nie grajac przez cały sezon wróci i bedzie jakims wsparciem w playoffs, a Shaq góra kwadrans powinien grać. Wiec ostaja sie Big Baby i Krstic (na niego Bosh jak znalazł pasuje.) Wszystko zależy od tego kto w Celtics będzie w stanie grać. Na Dwighta będą potrzebni Dampier i Anthony, a może tez Magloire. W Bulls ciężko teraz powiedzieć. No i przeciwko LA raczej bedzie na Gasolu, a na Bynuma musimy rzucić Anthonego i naszych emerytowanych centrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wade i James i Bosh coraz mniej sobie przeszkadzają, a coraz więcej współpracują. Ball movement wygląda w Heat ostatnio obiecująco. Ta nagonka na nich przez cały sezon ukształtowała ich jako drużynę. Na Wschodzie boje sie tylko Celtics, ale po oddaniu przez nich Perka - co uważam za największy błąd Celtics od momentu pojawienia się tam Keva szanse Heat jak dla mnie baaardzo wzrosły. Na Perka nie mielismy specjalnie odpowiedzi, natomiast Krstic to popierdółka, a jak Celtics wpuszcza Greena na czwórkę, to my odpowiemy LeBronem. Wygląda to optymistycznie

Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam wiesz, że wynik nie do końca oddaje to co się działo w tych meczach. Ja widziałem tylko tyle, że C's byli dużo lepsi a Heat nie mogli na nich nic poradzić.

 

I fatalne matchupy - nie ma już perka więc przydałoby się punktujący center - brak

Jest KG - nie ma w serii Bosha

Rondo i rozpierdziel z powodu braku broniącego PG

Wade i bieganie po zasłonach, zieeew już to przerabialiśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na Celtics świetnie będą pasować niskie 5 z Haslemem i Boshem albo Lebronem i Boshem, KG i tak będzie kryty przez Bosha, a Krstic wrzuci na Lebronie z 5-6 pkt, a mismatche po drugiej stronie będą dużo gorsze. Już nie mówiąc, że Nenad z Haslemem nie ma czego szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też psiupsia podoba

 

Green i Krstic to to co dostali za Perka i w tym kontexcie o tym pisałem. do tego Green ma zerowe doswiadczenie jeżeli chodzi o gre pod presja (meczy z LA nie ma co tu liczyć) zatem w ciemno można mu już zapisać kilka kluczowych strat i cegiel zanim Doc sie wq#%%$%^ i ściągnie go z boiska.

 

W Celtics zbyt duzo by musiało nagle zaskoczyć, kontuzje - Shaqa, JO, Westa, nowi Krstic i Green, do tego liderzy są kolejny rok starsi. Lepsi niz przed rokiem będą najwyżej Rondo i Big Baby. Naprawdę nie jest tak źle jak co poniektórzy przedstawiają sytuację.

 

Luki

W ogóle nie ma co porównywać zeszłorocznych Heat do tych. To są dwa zupełnie inne zespoły z zupełnie innymi celami i mentalnością. W Heat jest za duza grupa doświadczonych weteranów którzy wiedzą po co tam są, do tego James któremu pozbawiono korony i Bosh, o którym niektórzy sie wypowiadali, że nawet juz All Starem nie jest. jeżeli Heat zdobedą mistrzostwo to wszyscy powiedzą - eee tam, trzy gwiazdy - nic wielkiego. Natomiast, jezeli nie to sie dopiero zacznie nabijanie z nich i z The Decision. Heat o tym wiedzą, wiec nie lekceważyłbym tak naszej drużyny na Twoim miejscu. Poza tym nikt już się nie nabierze na starych zmęczonych Celtics. Czas działał i działa na nasza korzyść Luki. Szkoda tylko, że Finał Konferencji Wschodniej odbędzie się już w drugiej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green ma zerowe doswiadczenie jeżeli chodzi o gre pod presja (meczy z LA nie ma co tu liczyć) zatem w ciemno można mu już zapisać kilka kluczowych strat i cegiel zanim Doc sie wq#%%$%^ i ściągnie go z boiska.

Lol, pomijając, że Green to jest właśnie taki koleś ze smykałką do bardzo ważnych zagrań, clutch shotów i znajdowania się w odpowiednim czasie i miejscu, to samo założenie z grubsza miażdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jak sobie buduję drużynę od podstaw to Greena biorę w ciemno za Perka, tyle że tutaj mamy ździebko inną sytuację - Celtics walczą o misia TU i TERAZ. Skoro Green wg Was nie będzie miał problemu w 'najbrudniejszej" serii playoffs w tym sezonie wg mnie, to gratuluje Wam tego optymizmu. Machina Celtics działała bezbłędnie jak byli w komplecie, teraz wygląda to zupełnie inaczej i mimo niewątpliwych talentów Greena nie grał on nigdy pod taka presją, pod jaka będzie w serii z Heat. Może stanie na wysokości zadania, jasne że to nie on będzie oddawał te decydujące rzuty, ale Celtics mają za krótką ławkę, żeby tak bagatelizować jego wpływ na grę. Z Lakers przed rokiem nie bylo na nim presji, wiec mógl sobie rzucać. Tutaj jest w zupełnie innych warunkach i jak cos sp^&^&^ to Garnett na niego ryknie jak kiedys na Big Baby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem staty i najlepsze ma Lebron pod prawie każdym względem, biorąc pod uwagę pozycje drużyny w tabeli to pozycja Rosa w MVP w cale nie jest taka pewna, wg mnie jeśli wszystko będzie się toczyc jak teraz czyli Heat będzie wygrywać to Rose może jej nie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spece, znacie może stronke ze wszystkimi dostepnymi statystykami o nba?

 

Nie mowie tu o głownych statsach, tylko np o +/- z całego sezonu, statystykach z uwzglednieniem braku graczy w rosterach, wpływu jednostki na gre atak/obrona całej drużyny i o innych podobnych cudach na kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.