Skocz do zawartości

Boston Celtics 2010/2011


Mr. Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Bosh sam będzie walczył w pomalowanym? oO Nie wiem o co chodzi, ale w obronie pomalowanego będzie mu pomagał zajebisty obrońca Joel Anthony czy inny Zydrunas(choć ten tylko w roli tyczki). W ataku są co najmniej 4 osoby opierające swoją grę na pomalowanym(DW,LBJ,CB,JA). Dodatkowo Bosh będzie miał zapewne masę łatwych punktów z podwojeń DW i LBJ, a jak nauczy się z DW grać picki to już w ogóle bajka. Joł. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh sam będzie walczył w pomalowanym? oO Nie wiem o co chodzi, ale w obronie pomalowanego będzie mu pomagał zajebisty obrońca Joel Anthony

Joel who ?

 

It's NBA we are talkin' about.

 

Ktoś taki jak Anthony może w RS coś tam sobie pogra, ale w PO to będzie miał rolę marginalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby Gasol i Nowitzki. Nie widzę aktualnie lepszych PFów w lidze.

 

O Nowitzkiego w tej chwili bym się kłócił, ale dla oszczędności czasu przyjmę, że w takim razie Bosh jest trzecim najlepszym PFem. Tak więc Bosh jako numer 2 to odważna teza itp, ale już numer 3 to w sumie spoko, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby Gasol i Nowitzki. Nie widzę aktualnie lepszych PFów w lidze.

 

O Nowitzkiego w tej chwili bym się kłócił, ale dla oszczędności czasu przyjmę, że w takim razie Bosh jest trzecim najlepszym PFem. Tak więc Bosh jako numer 2 to odważna teza itp, ale już numer 3 to w sumie spoko, tak?

Na RS mógłbym się nawet zgodzić.

 

Jeśli idzie o PO to dla mnie gdzieś najwyżej 5-6 by był.

 

TO już jednak moje zdanie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko jestem za O'Nealem. Jeśli nie on to kto? Semih Erden to rookie który nie odegra zbyt wielkiej roli, Kwame Brown to dużo gorsza opcja a w powrót Sheeda nie wierzę. Potrzebujemy drugiego centra i w obecnej sytuacji ściągniecie Shaq'a jest najlepszym możliwym posunięciem. W ataku wciąż potrafi dobrze zagrać, nie widzę zbytnio podkoszowych 2nd unit'ów które zatrzymają go w pomalowanym. Rzućcie okiem na serię Cavs - Bulls a szczególnie ostatni mecz, gdy Noah z Millerem co chwilę wędrowali na ławkę za faul w obronie lub zostawali przesunięci. Cavs rozegrali chyba z 5 identycznych akcji z rzędu (piłka do Shaq'a i post up) w których O'Neal albo punktował albo nabijał faul na rywalu.

 

Podstawowa sprawa to jego motywacja. Jeśli będzie zmotywowany by dawać siebie dużo i będzie mu zależało na walce o tytuł, to nie widzę, żadnych problemów. To, że będzie wolno wracał do obrony to kwestia jego fizyczności, której nie przeskoczy. Dobrym obrońcą podkoszowym jest JO, KG to wciąż jeden z najlepszych defensorów na swojej pozycji. Gdy wróci Perk to nawet na jednej nodze będzie bronił. Shaq będzie dawał nam punkty i zbiórki w obronie, zawsze też trochę postraszy w pomalowanym swoimi gabarytami. Do tego, gość zawsze się motywuje w meczach przeciwko Howardowi i Lakers.

 

 

Pomijam fakt, że jest idolem Davisa, i chciałbym zobaczyć ich razem na parkiecie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko jestem za O'Nealem. Jeśli nie on to kto? Semih Erden to rookie który nie odegra zbyt wielkiej roli, Kwame Brown to dużo gorsza opcja a w powrót Sheeda nie wierzę.

Sprawa z Sheedem wyglada inaczej.

 

Nie chodzi o to, ze mu sie nie chce. Nie chodzi o brak ofert. Nie chodzi o motywacje.

 

Sheed jest sfrustrowany. Gral genialny defens w PO i podczas finalow. Gro gwizdkow na nim byla z dupy. W game 7 tez byl w foul trouble i tez bylo kilka gwozdkow z dupy. Jakby nie to, to kto wie, jak by sie ten final skonczyl.

 

Po game 7 Sheed zamiast pojsc do szatni podobno przez pol godziny siedzial pod szatnia Crawforda i reszta i prosil o rozmowe. Security go nie chcieli wpuscic, a sedziowie chyba sie go przestraszyli, bo zaden nawet nossa nie wystawil. Potem SHeed podobno jebnal im pod drzwiami niezly monolog na temat ich stronniczosci.

 

Prawda jest taka, ze Wallace chcialby jeszcze pograc, ale chyba ma dosc tej zenady, ktory na nim gwizdza. Nie chce mowic, ze Sheed wogole nie fauluje (jak LeBron), ale jest jednym z najbardziej krzyywdzonych przez sedziow zawodnikow w NBA, a Sheed to nie flopper. Sheed w kluczowych momentach daje z siebie wszystko na parkiecie Kazdy goral to wiedzial i wie.

 

Do rzeczy wiec, szanse na to, ze Sheed w koncu da sie przekonac i wroci teraz zmalaly wg mnie do zera. A szkoda. Boston Celtics z poprzedniego sezonu to moj ulubiony Boston, mimo tej porazki w finale. Lakersi 10 byli duzo mocniejsi niz Lakersi 08, a mimo to Boston mogl ich pokonac. Zawinila moim zdaniem kontuzja Perka i wlasnie gwizdki na Sheedzie niestety.

 

 

 

Podstawowa sprawa to jego motywacja. Jeśli będzie zmotywowany by dawać siebie dużo i będzie mu zależało na walce o tytuł, to nie widzę, żadnych problemów.

Problemem jest system defensywny Bostonu, do ktorego Shaq nie pasuje i pasowal nie bedzie. Motywacja gowno tutaj mu pomoze.

 

Poza tym, motywacja Shaqa to pograc jeszcze w NBA przez dwa sezony, a nie zdobyc kolejny tytul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheed to świetny zawodnik i widać było jego determinację w PO, jednak w RS nie zawsze grał tak jak powinien. Mimo tego jeśli teraz odejdzie to zakończy karierę w piękny sposób, wprawdzie przegrał, jednak grał w s5 Celtów w 7 meczu finału z LAL, w dodatku zagrał bardzo dobre spotkanie. Sheed to świetny gracz, jeśli jednak nie możemy go mieć, to Shaq jest bardzo dobrym uzupełnieniem tego składu. Obrona z nim na parkiecie będzie słabsza, lecz nadrobi to atakiem, poza tym mamy innych dobrych obrońców podkoszowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappa - Duncan już od dwóch sezonów gra na środku. :]

Stat i Booz są lepsi w ataku, ale lepszym obrońcą, shotblockerem, zbierającym jest Bosh. Overall jest wg mnie sporo lepszy

Dirk i Gasol są od niego lepsi

Garnett wg tego co pokazał w ostatnim sezonie jest również gorszy od Bosha. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles, ja jebie nie odrozniasz avatara KG od Sheeda? :lol:

wybacz, za dużo dziś mam w czubie :D

 

powiedzmy że do 20.08 jest deadline, ok? jesli do tego czasu Shaqa nie będzie w Celtics to uznajemy że wygrałem

Przyjmuję, tak jak napisałeś na PW - do końca sierpnia.

 

No to chyba jesteś śmieszny pisząc:

 

ty sorry ale ja się wycofuje

 

dzisiaj w stanach każda niemal gazeta o tym pisze

 

pojebało tych celtów ; )

 

Średnio mnie interesuje, co dzisiaj piszą gazety. Zakładu chciałeś wczoraj i go potwierdziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka statsów:

 

Shaq grając po 23 minuty w meczu oddawał w zeszłym sezonie 5.2 rzutu z pomalowanego, czyli więcej niż jakikolwiek gracz Celtics za wyjątkiem... Rajona Rondo. Trafiał 67% z nich (Howard 75%, Bynum 70%, Duncan 66%).

 

Wg Synergy Sports Shaq był dziesiątym, najczęściej atakowanym wysokim w pick&rollach. W tych akcjach rywale trafiali 42,2% rzutów - tyle samo ile przeciwko Timowi Duncanowi. M.in Paul Millsap, Chris Bosh, Lamar Odom - wszyscy oni pozwalali rywalom na wyższą skuteczność, gdy byli wysokimi broniącymi picki.

 

Shaq wypadał bardzo dobrze w izolacjach - 0.67 straconego punktu na akcję. Dużo gorzej - bo 0.92 - gdy uściślimy je do akcji post-up (33 m. wśród wszystkich centrów, więcej o tym stacie napisałem do sierpniowego MVP. Zachęcam do sprawdzenia, kilka wyników było bardzo zaskakujących).

 

01:01 Jedynym sposobem na to, aby Celtics stali się jeszcze starsi niż są było podpisanie kontraktów z Shaquille'm O'Nealem i Lindsey'em Hunterem. Teraz czas na Huntera.

 

http://zawszepopierwsze.bloog.pl/?ticaid=6aa51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze starsi niż przed rokiem. Będą musieli się zajebiście oszczędzać w RS. I co z minutami dla dwóch O'Nealów i Perkinsa (kiedy wróci)? Nie wierzę, że Shaq zgodzi się grać rolę Sheldena Williamsa.

 

Będą groźni ale imo nie dadzą rady zajść do Finałów. Chyba, że uda im się jakiś midseason trade ala Rip Hamilton za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh moze nie byc taki super latwy do przestawiania dla innych pf w lidze. lebron i wade dadza mu miche z koksem przed nos i zobaczymy "nowego" bosha w nastepnym sezonie. problemem bedzie brak odpowiedniego wsparcia pod koszem dla niego.

 

co do o'neala... w koncu jakies ozywienie i odmiana bo ostatnie dni byly zajebiscie nudne :) dobre wzmocnienie podkoszowe, jednak z nim zamiast perkinsa c's sa slabsi. i ciekawe tez jak bedzie ze zdrowiem shaquilla. jesli bedzie zdrowy on i JO to powrot perkinsa bedzie bardzo pozny, tak zeby miec pewnosc ze bedzie ok jak wroci, beda starali sie opoznic ten powrot maksymalnie. nie bedzie potrzeby pilowania perka puki pod koszem bedzie shaq-jo-kg-baby. dodajac do tego perka maja solidnie obstawiona strefe podkoszowa. jeszcze zeby wrocil sheed to mmm... heat nie postawia sie ich sile w tym roku. maja za malo odpowiedzi. spokojny rs i znowu mocna gra w po, tak to widze

 

i wymazony po trip shaqa heat->magic->lakers :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.