Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2011 offense


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dziś mecz z Clippers, raczej bez sensacji, chociaż b2b...

Ale ci Spurs są beznadziejni, starzy, okropni po prostu...

 

W każdym innym przypadku bym nie popełnił tego posta, ale biorąc pod uwagę bucowatość Mal'a nie mogłem się powstrzymać.

Nie sprowokujesz mnie.

A i nie zamierzam, bo w tematach nie mówiących o Spurs'ach jesteś w stanie mówić do rzeczy. Jednak tutaj klepiesz strasznie od rzeczy. Co bym nie mówił to zostanie w głowach bo każdy ustalił już że SAS to ekipa unbeatable? Ja jakbym nie szanował TD to uważam że wciąż za wcześnie na jakieś wnioski i jak już zkreśliliście Heat tak się wstrzymajcie nad gloryfikacją SAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem przekonany, że z Clippersami, którzy grają kupę, których Spurs leją od 2006 roku, sobie poradzą. Nigdzie nie pisałem, że są unbeatable, pisałem posta na inny temat i dopisałem zdanie o meczu z Clippers, które okazało się "jinx`em".

 

Nikogo nie gloryfikuje, ale jaram się tym, że mimo początku grudnia Spurs grają najlepszy swój basket od ostatniego mistrza, albo i dłużej. Takie życie kibica, co poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było gorąco podobnie jak troche ponad tydzien temu. Nie wiem czy brak mobilizacji na te Minnesote czy nie leży Spursom ich dzika gra. Popp wyleciał z ławki, agresywny jak nigdy,brawo :roll:

ale tak w sumie to o co mu chodzilo ? komentator cos tam mowil, ze chyba widzial gdzies kroki, niech mnie ktos oswieci :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta Hawks mnie zaskoczyła. Przez 3 kwarty grali bardzo dobrze, szczególnie w obronie. Ale w 4 kwarcie Spurs znowu pokazali siłę. 37 pkt przeciwko dobrze broniącej dziś Atlancie budzi respekt. Run zrobiony głównie bez Ginobilego i całkowicie bez Duncana. Obudził się Blair, który notuje drugie double double z rzędu. Bilans 19-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu i Parker chyba chcą do Staples bardzo mocno.To jak prowadzą ofensywę, to po prostu mege upset. Spurs wkrótce 1# ofensywa liga? Po 25-30 meczach bardzo możliwe :mrgreen: Duncan powoli spada do roli tego trzeciego.

Ale Spurs mają w tym sezonie niesamowicie mocny skład, jeśli będą zdrowi, a podkoszowi się poprawią to będzie kosmos. Z wysokich tylko McDyess i Bonner grają na poziomie jeśli chodzi o potencjał i umiejętności, a w sumie to 4 i 5 zawadonicy pod tym względem. Blair zaliczył fajnych meczy pare, ale strasznie nierówny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj drugą połowę z portland i zaczynam myśleć o spurs jako top drużynie ligi. Są w miejscu gdzie na razie nie ma nikogo i, o zgrozo, na razie nikt się tam nie wybiera. I robią to o dziwo prawie bez duncana, który wygląda jakby miał 40 lat, z bonnerem walczącym jak lew o zbiórki. Świetnie wyglądał wczoraj hill, mega dynamiczny, dobry rzut aż się zastanawiałem czy to on czy parker. Świetna gra ławki, dobry dice (byłby świetny gdyby nie te 2 dziwne rzuty). Gino jak profesor, ale w dalszym ciągu ma swoje zabujcze dryblingi. Ogólnie brak słabych punktów.

 

Ps. Podanie duncana ze szczytu trumny pod kosz do parkera miazga.

Ps.2 Tiago - dziecko we mgle, nie wie gdzie ma się ustawić i wygląda jak 18-letni undrafted rookie a nie 25 mvp ligi hiszpańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni fani Spurs ale nawet w mistrzowskich sezonach ( no moze czasem gdy para Dave-Duncan byla tak oczywista sila ) nie czulem takiej przyjemnosci z Regularsa u spurs jak obecnie

 

najlepsze jest to ze spurs o taki bilans wcale sie jakos nie zabijaja wiec wynik jest tym bardziej zaskakujacy

 

wracajac do meczu, to PTB bardzo mocno poobijali naszych, i dawno tylu graczy nie widzialem w parterze

 

Parker Hill Duncan Dice na deskach? oj sporo

 

co do komentarza w C+ to nawet byl fajny

 

ujelo mnie jedno i nie wiem czy to wylapaliscie

 

po pokazaniu sklepu NBA i bombek swiatecznym z ostrogami ekipa pieprzyla o prezentach

jakis kwadrans pozniej bylo ujecie 3 cheerliderek spurs ( rudej Murzynki i blondi) i Wojo zapodal chyba malo swiadomie tekst o tym ze kazdy moze sobie sprawic prezent jaki chce?

 

bylo to w sumie seksistowskie

 

co do komentu wyzej

 

to

1.takiepodania Duncana byly 2

2. wcale Timmie nie wyglada na 40 bo dawno nie widzialem tak szybkich jego nog i to w obronie i to w 2 podobnych wjazdach w trumne gdzie choc sie skonczylo wybiciem pilki to pokazal stary ciag na kosz

3. Tiago? w grudniu rok temu Blair nie wygladal lepiej i narzekalem na Popa ze mu daje under8MPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dawno oglądanie SAS nie sprawiło mi takiej przyjemności jak w tym sezonie :roll: A co do komentarza wczorajszego, to Michałowicz wydawał się jakiś taki luźniejszy, a miejscami - co ignazz zapodałeś - dowcipny. W ogóle mam wrażenie, że obserwowanie TAK grających Spurs - ale chyba każdej drużyny grającej na tym poziomie - jakoś tak przekłada się na łatwiejszy komentarz :roll:

A że w Lidze ciężko dziś o ten poziom - co zauważył rambis - bo inne ekipy najczęściej "męczą kupę", nawet Boston, to już inna sprawa :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.takiepodania Duncana byly 2

2. wcale Timmie nie wyglada na 40 bo dawno nie widzialem tak szybkich jego nog i to w obronie i to w 2 podobnych wjazdach w trumne gdzie choc sie skonczylo wybiciem pilki to pokazal stary ciag na kosz

3. Tiago? w grudniu rok temu Blair nie wygladal lepiej i narzekalem na Popa ze mu daje under8MPG

ad.1 Ja zapamiętałem jedno z 4Q. Ale nie widziałem 1. połowy

ad.2 Nie wiem, dla mnie te jego akcje w ataku wyglądały dużo gorzej niż 2 lata temu. Wiek go chyba dopada.

ad.3 Pamiętając Tiago z euro liczyłem, że będzie naturalnym kontynuatorem Duncana i już w tym sezonie te 10/5 będzie robił. Na razie skuteczność słaba, ale większym problemem wydaje mi się brak zrozumienia swojego miejsca w rotacji. Źle to wygląda. Pozostaje liczyć, że 2 sezon gracze w spurs zazwyczaj maja lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-3 wiec warto skomentowac

 

 

nie ma co sie za bardzo podniecac wynikiem spurs bo mimo ze zamiana w strone suns jest mila dla oka to o wyniku decyduje przede wszystkim latwy dotychczasowy kalendarz spurs

 

Kalendarz:

 

na rozkladowce mimo meczy z Jazz Noh OKLA czy Magic brak tych najwiekszych zespolow (LAL Celts) oraz trudnych dalekich wyjazdow, dodatkowo wart zauwazyc ze z rywalami z dywizji idzie spurs slabo (3 vs 2) jak i wszystkie porazki otrzymano we wlasnej konfie (13 vs 3) co przelozy sie w kontekscie wiekszej ilosci meczy na zachodzie na coraz trudniejszy kalendarz

na razie bylo domowo 14H vs 9R

 

Zdrowie:

 

oprocz pechowca Andersona, urazow Bonnera Tiago Manu ( plecy ) TP (palec) ekipa wyjatkowo wyglada na zdrowa i to przy latwym kalendarzu robi ww efekt, dojdzie zmeczenie, wiecej obijanych meczy jak z PTB i bedzie trudniej

 

System gry:

 

latwosc i szybkosc zdobywania punktow przeraza mnie niesamowicie, odejscie od zameczajacego systemu gry ( meczyl i przeciwnika i spurs), przyspieszone rzuty ( w tym sporo za 3), sprawiaja ze ze sredniakami wykorzystujac straty przeciwnika mozna daleko zajechac

IMO z tymi najlepszymi bedzie trudniej i dobra ( czasami) obrona PTB przypominala mi momenty w historii spurs z dziurami w ataku gdzie odbijali sie od sciany seryjnie pudlujac lub co gorsza wcale nie oddajac rzutu

 

czy te czasy dalej trwaja pokaza dopiero mecze z tymi najlepszymi, na razie brak odpowiedzi na to pytanie

 

Minuty

 

Pop konsekwentnie ze stoperem prowadzi polityke minutowa majac taki posluch ze nikt w ekipie nie marudzi

 

kontuzja Andersona zachwiala niestety pewna staloscia w rotacji ( wymusila Hilla na SG i dodala wiecej minut TP i MG) pozostawiajac spurs bez rezerwowego SF dodatkowo Richa przesuwajac w small ball na PF.

Dopuki Hill sie rozwija i korzysta z minut wszystko wyglada bardzo dobrze ale majac Andersona mam lepszy komfort

 

rotacja 10 graczy (11 Anderson 18 MPG) z ukrywanym frontcourtem w ktorym jest nadal najwiecej zapasu mocy

 

Manu 32

Tony 33

Richard 32

Duncan 29

Hill az 27

Blair 20,5

Bonner az 21

Neal az 16

Tiago 12

 

pokazuje bardzo fajne rozlozenie sil choc IMO Manu i TP ciut graja za duzo dodatkowo rola odrdzewajacego Udoki powinna ciut wzrosnac (6,5)

 

Produkcja

 

najgorsze info procenty Manu spadaja w dol (46%, 37% 3) ale sila razenia jak i wstawki obronne calego zespolu na razie sa masakrycznie dobre 106,4 PPG vs 96,5 Opp

spurs wygrywaja zbiorki 42 vs 41, dominuja w asystach 23,7 vs 20,4 ale przede vwszystkim w przechwytach 9.1 vs 6,8 co rzadko sie zdarzalo ( straty 13,9 vs 15,9) oraz 3 faule srednio mniej

 

najwiekszy postep odnotowali spurs na FT 79,2 vs 72,4 z linii

 

rzuty za 3 to roznorodnosc opcji bo trfafiali juz seryjnie Manu (56) Jeff (44) Bonner (33) Neal (31) Hill (23) i Anderson w 6 meczach 10 razy! nawet Parker pokazal ze od biedy trafi 4-11

 

rozklad punktow dzieki temu jest wzorcowy

 

MG 20/3.6/4.8/1.83 SPG!

TP 17/3.3/7/1.6

RJ 14/4/1.3

TD 13.5/9.2/3.3/1.8BPG

Hill 12/2.5/2.2/1.18

Blair 7/7/ i az 1.35 SPG

 

a takze inni Anderson Neal i Bonner kreca sie ok. 7 PPG

 

po prostu sposoby pokonywania obrony sa roznorodne i najwazniejszym pytaniem zostaje jedynie Tim Duncan ' na powaznie'

 

cos czuje ze mozna gosciowi UFAC

 

reasumujac, wcale miazgi spurs nie graja, Duncan sie nie wysila, Dice i Tiago dostaja malo minut, ale ekipa z latwym domowym kalendarzem trafiajaca w kluczowych momentach 3 z rogow ograniczajaca straty a wylapujaca duzo pilek przeciwnikowi (MG TP Hill i Blair) Udoka w 6 minut ponad 0,6 SPG sic!

 

robi 20-3

 

slaba ta liga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs ogląda się teraz z łatwością jak nigdy :) Jedyny poblem to Splitter, mnie również troche załamał. W barwach Tau Ceramiki grał przeciez przeciwko silnym ekipą z Barcą na zele a tutaj zachowuje sie czasem jakby nie umiał dobrze wyjsć do zasłony, o tym dziwnym hakopodobnym rzucie z 4Q nie wspominając:) Ale moze byc tylko lepiej. Wczoraj oglądałem obydwa mecze(Nets-Lakers i Spurs-Blazers) i jak włączylem Spurs to jakbym sie przesiadł z roweru górskiego na kolarzówke jadąc po drodze asfaltowej. Lakers wyglądali strasznie słabo, nie wiem czy Jackson ma w ukryciu jakieś sterydy dla Gasola i Odoma bo przy takim natężeniu chlopaki odjada na zawał przed PO(chyba, ze grają na 50%). ostatnie akcje to ciagle piłka do Kobyego, zastawka i kombinowanie a nóż się uda.

 

Dla SPurs fakt, to kalendarz jest najbardziej pomocny.Nie bylo jeszcze LAL,Celtics oraz Heat. Największy test czyli mecz z Mavs byl przegrany. Zobaczymy jak Spurs sie zachowajajak przyjdzie do serii wyjazdowej na wschodzie bo tego jeszcze nie bylo. To bedzie prawdziwy tescik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.