Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2011 offense


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

lakers mieli 2 najlatwiejszy kalendarz poki co

ale musza sobie radzic 3 wysokimi z 5 w tym jednym rookie

to zasadniczo zmienia sytuacje. na co ich stac pokazali w pierwszych meczach sezonu.

 

dla spurs wyjazd na wschod wcale nie bedzie wielkim wyzwaniem. duzo trudniej wygrywa sie w salt lake city, denver czy portland niz na wschodzie poza kilkoma halami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jak wrócą jeszcze Bynum i Ratliff to Lakersi i tak będa wygrywać jak trudnego kalendarza by nie mieli. Taka prawda.

Jedyny plus tego poczatku sezonu jest taki, że Lakers moga nie zrobić HCA(dallas, Spurs) co daje jakiś cień szans tym zespołom na wygranie starcia w PO.

Jednakże to i tak wątpliwe, wątpliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bb2 - 3 wysokimi, ale w tym z Gasolem i Odomem, a to są i tak warunki zdecydowanie korzystniejsze, niz ma zdecydowana wiekszosc zespołów w lidze...

ale zdecydowana wiekszosc zespolow w tej lidze nie gra o mistrzostwo, prawda?

poza tym znajdz mi zespol, ktory gra obecnie 1 centrem i 2 pf'ami w rotacji (nie liczymy phs suns bo to u nich norma)? i to sa wszyscy wysocy.

 

nie chce dalej offtopowac w temacie o spurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam offtopowac - i tak tu nudno

odpowadajac na twoje pytanie: sixers ;]

Hawes + Brand, a jego zmiennikiem jest Tadziu Young, czyli jesli chodzi o warunki typowy SF. Czasami wejdzie jeszcze speights, ale ostatnio to max 10min w meczu.

 

Knicks ?

 

Spoko, ze lakers walczą o mistrzostwo, ale maja przeciez jeszcze Bynuma - nie slyszalem ,zeby ucieli mu noge w kolanie i Ratliffa, ktorzy powinni się doleczyc...

 

w drugiej połówce sezonu Gasol troche pewnie odpocznie, a do roboty wezmie się zapewne Andrew, przeciez jakby Gasole nie bylo, to stukalby pod 20/10/2, chyba ze za faule by go sciagneli wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmiany crab dribble my a$$ lo'

 

I dlaczemu to do mnie takie ów zażalenie pisujesz ? ;)

 

 

czekałem czy ktoś to da tutaj w temacie lub gdziekolwiek. Manu poraz koleny końcówkę zapodał. Trójencja też niczego sobie na 94 sec bodajze przed koncem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manu to jest Manu.

 

kurva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze byl jednak faul manu.

o czym decyduje to czy w takiej sytuacji byl ofens?

ustawienie obroncy. jak wiemy, obronca musi byc przed kolem i zajac pozycje obronna zanim zawodnik ataku oderwie stopy od parkietu.

przypomina mi to cos takiego

looknijcie na ten filmik

http://www.youtube.com/watch?v=Rl_v3yo3Lxo

na 2 ujeciach spod kosza widac ruch ciala manu w na chwile przed kontaktem jak i podczas samego kontaktu

 

zatem jezeli mamy to rozpatrywac zgodnie z litera prawa:) to byl faul manu.

 

edit:

chyba, ze przyjmiemy za przyjecie pozycji obronnej samo staniecie nogami przed kolem i nie do konca wyprostowana pozycje, ugiete kolana to wtedy ok. cala sytuacja na 1 rzut oka wyglada na ofens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to był faul ala harringtona ,który nie dopuszczał przez trzymanie McDyessa aby ten doszedł z pomocy. ogólnie kontrowersyjna sytuacja, gwizdnąć ofens przy takiej sytuacji trzeba mieć jaja. tym bardziej ,że manu do końca nie zajął pozycji obronnej nawet czasowo ,nie mówiąc o kolanach wystawionych do przodu.

manu to manu ,drugi raz wygrał mecz po czymś "niejasnym" . piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze byl jednak faul manu.

o czym decyduje to czy w takiej sytuacji byl ofens?

ustawienie obroncy. jak wiemy, obronca musi byc przed kolem i zajac pozycje obronna zanim zawodnik ataku oderwie stopy od parkietu.

Dokladnie. Z tym, ze obronca ma zajeta pozycje obronna w momencie, kiedy jego stopy sa juz nie ruchome.

Na powtorkach widac, ze gorna czesc Manu byla jeszcze off-balance, ale stopy byly juz ustawione nieruchomo na parkiecie, czyli w pozycji obronnej.

 

Offens. Right call i nie ma wiecej o czym gadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym ujęciu widać całe zagranie i widać faktycznie że nieco później złapał piłkę, co sprawia że kroki stają się tylko oczywiste a nie ewidentne. Mam problem z tą interpretacją nba rulebook, bo już kiedyś ją czytałem i wydaje mi się dość zaskakująca, chociaż na parkietach nba jest dość powszechnie używana. Zgodnie z nią, można robić dwutakt zakończony zamiast drugiego kroku naskokiem, nie wiem czy coś się zmieniło w tej materii ale grając w kosza już spory czas temu w kraju naszym jestem pewien że coś takiego gwizdano za każdym razem przez sędziów. Czy coś się w tej mierze zmieniło, i czy FIBA ma te same reguły? Bo zgodnie z tą wykładnią oczywiście Manu kroków nie zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Manu kroki zrobił tak czy inaczej, bo po koźle najpierw poszła prawa noga, później lewa i dopiero stepback na dwie. Lorak oglądałem filmik, ale dla mnie prawa noga była postawiona po koźle, nie był to "live dribble". Nie miał prawa zrobić tego srodkowego odskoku na lewej nodze. Powinno byc prawa i stepback,a nie jeszcze między tym jeden odskok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.