Skocz do zawartości

Kto pobije Jabbara?


Pozioma

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego Manu

Pełna zgoda, dałem go pod wpływem podjarki tym:

 

'Manu Ginobili scored 22 points in 15 minutes tonight.

3rd-most points by anybody to play 15 or fewer minutes in the last 30 seasons.' - to dotyczy kazdego gracza w dowolnym wieku..

 

Ale Manu wiekszosc kareiry to jednak latka zlamasa i tu nie pasuje. Tak czy siak, co do Tima i DRoba nie masz rozumiem zastrzezen? :smile:

 

 

Co do tego rzutu też niee byłbym taki pewny. W rzucie dużą rolę odgrywają nogi, co się dzieję gdy w nogach nie ma mocy widzimy na przykładzie obecnego Bryanta.

Manu się bardzo nietypowo składa do rzutu prawie, że z ziemi. W zasadzie większośc akcji zaczyna od stania za linii za trzy i albo rzuca albo fakuje że rzuca i wjeżdża. plain and simple. Imo Jego rzut mało bazuje na nogach. Z innych graczy np PGasol i Curry też mam wrażenie, nie mało istotne w ich rzutach są nogi.

 

Przypadek Brytana jest specyficzny, bo u niego nogi odpowiadały za cała masę rzeczy, jak wysokośc z jakiej odda rzut, balans ciałą w powietrzu (sam chyba swoje nogi swego czasu porównał do ogona geparda). W sumie podobnie mogłoby być z Dirkiem, z tym że on się nie tyle co odbija wysoko do góry, co lekko w tył jakby się składał do kimki ;)

 

Chcę wierzyć, że Dirk jeszcze pogra na wysokim poziomie i jak dla mnie on już stracił bardzo dużo z atletyzmu, a i tak jest top20-30 graczem w lidzę spokojnie, co w tym wieku jest mega imponujące myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że styl Lebronowski jest idealny do bicia rekordów wiekowych. Siła zanika najwolniej, to właśnie o Curry'ego bym się martwił i jego szybkość. Zauważcie, że wszyscy gracze z epickim longevity to gracze często opisywani przymiotnikiem silny. Nawet Jordan był tym określany i bazował sporo na post up. Malone, Jabbar czy Garnett to klasyk. 

 

nie do konca prawda 

wszyscy tu wymienini, poza garnettem, przede wszystkim mieli znakomita technike [jak na swoja pozycje], i to w polaczeniu z sila/atletyzmem sprawilo, ze byli dlugowieczni. Nie sama sila. Sama sila to mozesz miec dlugowiecznosc w stylu Kevina Willisa czy Chairlesa Oklaya.

 

LeBron atletyzm i sile ma przjebana, ale co sie stanie jak przestanie skakac nad ludzmi czy byc od nich szybszymi? co mu wtedy zostanie? pokraczny jumper i hack-a-lebron w koncowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca prawda wszyscy tu wymienini, poza garnettem,

Akurat KG miał chyba jeszcze lepsze kombo, bo skill + rzut > skill + brak rzutu ? Zależy tez od pozycji pewnie.

 

LeBron atletyzm i sile ma przjebana, ale co sie stanie jak przestanie skakac nad ludzmi czy byc od nich szybszymi? co mu wtedy zostanie? pokraczny jumper i hack-a-lebron w koncowce?

Lebron myślę ma tez niesamowity starbonus i to powinno mu pozostać. Dodatkowo zobacz filmiki z pracy u Hakeema Jego i innych ziomków i to jak szybko on wszystko łapie w porównaniu do reszty jest imponujące. Technikę ma imo całkiem niezłą - chociażby przy takich warunkach Jego ballhandling jest niesamowity. Rzut to największa pięta i aż mnie zaskakuje jak on miał jeden jeden sezon w Miami gdzie miał +2trójki na mecz na +40%.. Chyba Spo to po prostu very good coach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wiedziałem, że jesteś kryptofanem Spurs :smile:, skoro w takim przykładzie pomijasz Timothego, DRoba czy Manu (skoro i tak już podałeś SG) ;).

 

 

bardzo dobrze zrobil ze pominal, Tim sie w ogole nie liczy, gdzie robienie numerkow pod 30 pkt i bycie 1 opcja druzyny przez nascie lat i dominacja jako 1 opcja przez lata a gdzie Tim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo Durant jest najbliżej, żeby zagrozić Jabbarowi. Do końca sezonu powinien przekroczyć bariere 17,5k punktów i ma jeszcze z 10 sezonów porzadnego grania, w którym moze spokojnie zrobić tyle samo punktów. Koniec końców może troche zabraknąć, ale bazujac na świetnym rzucie jest w dużo lepszej sytuacji niż Lebron. Oczywiście musi się obyć bez powazniejszej kontuzji, ale nawet w druzynie z Westbrookiem potrafi robić 30ppg, wiec może w innej druzynie, z lepszym systemem podciągnie troche swój wynik? Tylko ta historia ze stopa nie wyglada najlepiej

Durant ma dużo mniejsze szanse, bo później przyszedł do ligi i do tego tamten sezon zmarnowany.

On 30 tys. osiągnie jako gracz 2-3 lata starszy niż James.

najbardziej niesamowite jest, że Dirk może przegonić Jordana. kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu.

MJ miał stosunkowo krótką karierę, podobnie jak Chamberlain.

Nie spędził 20 sezonów jak Jabbar, Malone, Bryant czy pewnie też James ciułając pkt.

Sam wiesz ile meczy nba ma rozegranych MJ, a ile Jabbar, Malone czy Bryant :)

To samo dotyczy Nowitzkiego. Mnie jak już dziwi, że Nowitzki minął Shaqa, który zagrał dużo sezonów, ale pod koniec kariery się stoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca prawda 

wszyscy tu wymienini, poza garnettem, przede wszystkim mieli znakomita technike [jak na swoja pozycje], i to w polaczeniu z sila/atletyzmem sprawilo, ze byli dlugowieczni. Nie sama sila. Sama sila to mozesz miec dlugowiecznosc w stylu Kevina Willisa czy Chairlesa Oklaya.

 

LeBron atletyzm i sile ma przjebana, ale co sie stanie jak przestanie skakac nad ludzmi czy byc od nich szybszymi? co mu wtedy zostanie? pokraczny jumper i hack-a-lebron w koncowce?

Ale Lebronowi od 09 i szczególnie ostatnio spadł atletyzm. Truizmy mają swoją wieczność, ale Jamesowi to już minęło. Tym bardziej, że założenie, że 12'13' opierało się na jego skakaniu nad głowami to poziom alternative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Lebronowi od 09 i szczególnie ostatnio spadł atletyzm. Truizmy mają swoją wieczność, ale Jamesowi to już minęło. Tym bardziej, że założenie, że 12'13' opierało się na jego skakaniu nad głowami to poziom alternative.

Od 2009? To, że przez pierwsze 5-6 sezonów wyglądał jak taka trochę sprężynka (oczywiście jak na niego, już jako rookie wyglądał mocno fizycznie) to nie znaczy, że spadł mu atletyzm, to raczej skutek przybrania masy podchodzącej pod 115-120 kg (to chyba wtedy zaczęto na forum nazywać go czołgiem). Co by nie mówić to atletycznie jest zdecydowanie past prime, natomiast jego stosunek wzrostu, siły, szybkości oraz panowania nad piłką wciąż jest absolutnie wybitny na tle ligi.

 

Pomyślałem o czymś innym, dlaczego chociażby na basketball-reference.com czy w innych źródłach ciężko jest znaleźć łączną sumę punktów uwzględniających SR i PO? Przecież to najlepszy wyznacznik, pokazuje on, ile dany gracz zdobył punktów w oficjalnych meczach NBA (All-Star to pokazówka, mimo, że oficjalna). Niby nie zmienia to aż tak wiele, ale jednak. Pobawiłem się w podliczanie i zrobiłem w excelu tabelkę. Ma ona swoje wady, gdyż przedstawia tylko 20 zawodników najlepszych w regularze i ich pozycję po dodaniu punktów z PO. Oczywiście np. 21 gracz mógł łącznie zdobyć więcej punktów niż 20, ale na 99,9% pierwsza 15 się zgadza :-)

post-1095-0-81145900-1458078547_thumb.jpg

Edytowane przez Pozioma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron atletyzm i sile ma przjebana, ale co sie stanie jak przestanie skakac nad ludzmi czy byc od nich szybszymi? co mu wtedy zostanie? pokraczny jumper i hack-a-lebron w koncowce?

LBJ może się przekwalifikowac na PF-a (moim zdaniem już dawno powinien to zrobić) i byłby lepszy od Drajmonda Greena w kazdym elemencie, myślę że nawet do 35 roku życia, a pograć by mógł i pewnie do 40-tki jak kontuzje się nie przytrafią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBJ może się przekwalifikowac na PF-a (moim zdaniem już dawno powinien to zrobić) i byłby lepszy od Drajmonda Greena w kazdym elemencie, myślę że nawet do 35 roku życia, a pograć by mógł i pewnie do 40-tki jak kontuzje się nie przytrafią

Tylko, że ma w składzie Love'a, Thompsona, Mozgova i teraz Frye'a, w Miami (szczególnie w ostatnich 2 sezonach) takiego tłoku pod koszem nie było i Lebron ok 80% czasu grywał na PF. Od Greena zawsze będzie lepszy bo to po prostu mega dobry zadaniowiec, świetnie wkomponowany w system, ale nie żadna supergwiazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ma w składzie Love'a, Thompsona, Mozgova i teraz Frye'a, w Miami (szczególnie w ostatnich 2 sezonach) takiego tłoku pod koszem nie było i Lebron ok 80% czasu grywał na PF. Od Greena zawsze będzie lepszy bo to po prostu mega dobry zadaniowiec, świetnie wkomponowany w system, ale nie żadna supergwiazda.

Może by się znalazł jakiś "frajer" na Love'a jeszcze?

Generalnie dali ciała, mogli zostawić Wigginsa i LBJ miec na PF, zespół bardziej pasowałby do nowoczesnej koszykówki, a tu znów wyszło że do small-ball jeszcze mało kto przywykł i budowano skład po staremu w stylu "jak najwięcej kilogramów i centymetrów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

LBJ puka do top 10. Do 10 na liście Dreama brakuje mu 228 punktów. Przy 6 spotkaniach w tym sezonie musiał by rzucać ~38 punktów, więc top 10 zawita w 3-4 spotkaniu następnego sezonu. W przyszłym sezonie powinien przeskoczyć na 8 miejsce i spora szansa, że łyknie też Shaqa. A potem to już tylko marsz do 30k i pogoń za uciekającym Dirkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.