Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

https://m.imdb.com/title/tt14192504/ 

Polecam jak ktoś tęskni za czymś w stylu The Wire, Baltimore przedstawione trochę z innej perspektywy, skorumpowanych gliniarzy, bardzo realistycznie pokazane niczym niedościgniony pierwowzór 

a Sukcesja, no cóż, wyrasta na ścisłą topkę seriali ever, każdy kolejny odcinek to prawdziwa uczta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Me Myself and I napisał:

Ogólnie to spoko serial, ale porównywanie go do The Wire to gruba przesada... Jest bbyt cukierkowy. Na razie obejrzałem tylko S1 i nie mogę się zebrać do drugiego... Żeby było jasne - jako biopic Wu Tang Clanu naprawdę fajny i przyjemny serial, ale jako serial społeczny to klisza na kliszy (scena z uduszeniem "dobrego" gangusa, przez złego policjanta to iście pisowska martyrologia). 

S1E8 został super nakręcony - składa się z trzech długich ujęć (trzech o ile dobrze pamiętam). Z kolei to moja ulubiona scena w ogóle - oddaje pełny klimat wczesnego WTC (gęste zaczyna się od 01:00):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szkoda, że Netflix popierdoliło już do reszty, jak mam dostawać maila z info że nie wolno logować się poza gospodarstwem domowym przy każdym logowaniu z innego urządzenia to wolę się pożegnać. Ciekawe ile osób jeszcze tak zrobi.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

myślałem, że chodzi o potencjalny romans Jaskra z Radowidem, którym ponoć mają nas uraczyć w 3 sezonie tego co kiedyś było ponoć Wiedźminem

To faktycznie nigdy nim nie było. Pierwszy sezon oglądałem świeżo po błyskawicznym przeczytaniu całej sagi i już wtedy mi się to średnio podobało a działała u mnie przecież wtedy dość mocna podjarka tym uniwersum. Jak zobaczyłem urywki z drugiego i poczytałem opinie to sobie zwyczajnie odpuściłem. I tak do dzisiaj nie mam nawet jakiejś ochoty go odpalić bo szkoda mi psuć sobie wizji świata, który opisany został w książkach, gdzie jeszcze jedną o wydarzeniach sprzed sagi gdzieś tam w międzyczasie sobie doczytałem uświadamiając sobie znowu jak wielką jest przepaść między tymi tworami. Brakuje w tym wiedźmińskim serialu klimatu słowiańskiego, za dużo jest typowej amerykańskiej papki i poprawności politycznej przy kreacji różnych postaci. Jedyne co im dobrze wyszło to ta piosenka Jaskra z początku serialu.

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktos chyba wspominal o serialu Tulsa King.
Historia nie jest jakos wielce skomplikowana czy nowatorska. Mamy mafioze ktory wychodzi z paki i ktory znajac tylko ten fach probuje cos nowego zbudowac w nowym miejscu. 

Sezon 1 jest w miare zamknieta historia. Oczywiscie kilka watkow rozwiazano banalnie, ale ogolnie oglada sie przyjemnie. 

Nie ukrywam ze mam duzy sentyment do Stallonea wiec teraz pozostaje mi dokladniej sprawdzic czy w ciagu ostatnich kilku lat zagral w innych ciekawych filmach/serialach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi Sci-fi klimaty czy coś w stylu Stranger Things  (grube rozkminki, chore plot twisty) to polecić mogę Manifest z Netflixa. Wjechał ostatni sezon właśnie, wiec można cały serial na raz walnąć. Im dalej w las tym fabuła idzie nieco gorzej, jak to w każdym serialu, w pewnym momencie następuje efekt zmęczenia materiału, ale wg mnie nawet dało się oglądać aż do końca. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 12:48, RonnieArtestics napisał:

Jak ktoś lubi Sci-fi klimaty czy coś w stylu Stranger Things  (grube rozkminki, chore plot twisty) to polecić mogę Manifest z Netflixa. Wjechał ostatni sezon właśnie, wiec można cały serial na raz walnąć. Im dalej w las tym fabuła idzie nieco gorzej, jak to w każdym serialu, w pewnym momencie następuje efekt zmęczenia materiału, ale wg mnie nawet dało się oglądać aż do końca. 

Ostatni sezon byłem w stanie oglądać tylko robiąc przy okazji coś innego. Czytając ksiażke lub grając na komorce. O ile pomysł dobry i początek ciekawy to końcówka żałosna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam The days o katastrofie w elektrowni w Fukushimie i jeśli faktycznie Japończycy tak się zachowują w sytuacjach kryzysowych to nie wiem jakim cudem to państwo jeszcze istnieje. Przecież jak te chłopy się powoli zbierają by sprawdzić cokolwiek, każdy ruch musi być poprzedzony sprawdzeniem procedur a brak procedury powoduje, że nikt nie wie co ma robić. Ostatnio takiego szoku doznałem przy oglądaniu duńskiego Rządu z uczciwymi politykami 😁

A serial tani i nudny jak flaki z olejem. Ale mimo wszystko brnę dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał już nowe Black Mirror? Ja tak i mam garść przemyśleń...

  • przedostatniego sezonu nie oglądałem i nie zamierzam
  • pierwszy odcinek - Joan is awful - całkiem niezły, w klimacie starego, dobrego BM; poziom może nie ten sam, ale solidne 4/5
  • drugi odcinek - klasyczne, brytyjskie kino detektywistyczne; trochę w stylu wspomnianego przez @P_M "Des"; dobrze opowiedziana historia, ale kompletnie oderwana od kanonu BM
  • trzeci odcinek z fantastyczną rolą Aarona Paula - również w klimacie BM, ale już tak na 3- *
  • dwa ostatnie odcinki - do obejrzenia, ale znowu całkowite odejście od konwencji BM; Mazey Day jest horrorem w stylu Jordan Peele'a, a Demon 79 to retro zabawa łącząca horror i komedię (gdzie ten horror to bardzo umowne określenie).

Podsumowując, jeśli ktoś spodziewa się typowego Black Mirror, to będzie mocno rozczarowany. Tak naprawdę tylko 1 i 3 odcinek pasują do konwencji serii. Całość fajnie się ogląda, ale to zupełnie coś innego pod kątem klimatu i treści.

EDIT = * zmieniłem początkową, wyższą ocenę, bo o ile Aaron Paul zasługuje na najwyższą notę, o tyle sama historia jest pod względem logicznym dziurawa jak sito, a zakończenie "szokujące na siłę".

Edytowane przez T+?%hZ<A<5ZZB~5L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, T+?%hZ<A<5ZZB~5L napisał:

Ktoś oglądał już nowe Black Mirror? Ja tak i mam garść przemyśleń...

  • przedostatniego sezonu nie oglądałem i nie zamierzam
  • pierwszy odcinek - Joan is awful - całkiem niezły, w klimacie starego, dobrego BM; poziom może nie ten sam, ale solidne 4/5
  • drugi odcinek - klasyczne, brytyjskie kino detektywistyczne; trochę w stylu wspomnianego przez @P_M "Des"; dobrze opowiedziana historia, ale kompletnie oderwana od kanonu BM
  • trzeci odcinek z fantastyczną rolą Aarona Paula - również w klimacie BM, ale już tak na 3- *
  • dwa ostatnie odcinki - do obejrzenia, ale znowu całkowite odejście od konwencji BM; Mazey Day jest horrorem w stylu Jordan Peele'a, a Demon 79 to retro zabawa łącząca horror i komedię (gdzie ten horror to bardzo umowne określenie).

Podsumowując, jeśli ktoś spodziewa się typowego Black Mirror, to będzie mocno rozczarowany. Tak naprawdę tylko 1 i 3 odcinek pasują do konwencji serii. Całość fajnie się ogląda, ale to zupełnie coś innego pod kątem klimatu i treści.

EDIT = * zmieniłem początkową, wyższą ocenę, bo o ile Aaron Paul zasługuje na najwyższą notę, o tyle sama historia jest pod względem logicznym dziurawa jak sito, a zakończenie "szokujące na siłę".

1 i 3 odcinek - Wszystko w klimacie klasycznego BM. Ciekawe, nowe pomysły, które nie odbiegają od innych dobrych odcinków z poprzednich sezonów.

2 i 5 odcinek - też przyjemnie się ogląda ale z klasyczną tematyką BM to mało mają wspólnego ... 

4 odcinek chyba najgorszy z całej serii i totalne nieporozumienie. Ani to w klimacie BM, a historia nudna jak flaki z olejem. Plot twist na końcu można przemilczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, jack napisał:

Po przerwie wróciłem do Apple TV i oglądam 3 sezon Teda Lasso. Jakie to jest dobre. Genialny serial i nawet tylko dla niego warto włączyć tą platformę. 

Z Apple TV można dorzucić jeszcze do oglądania serial "Silos", który właśnie w ostatnich dniach zakończył swój pierwszy sezon i wg mnie okazał się bardzo dobrym i będą dalsze sezon/sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wyparlo napisał:

Z Apple TV można dorzucić jeszcze do oglądania serial "Silos", który właśnie w ostatnich dniach zakończył swój pierwszy sezon i wg mnie okazał się bardzo dobrym i będą dalsze sezon/sezony.

Właśnie Silos zachęcił mnie do powrotu ale zacząłem od Lasso. Kilka rzeczy trafiło na listę do obejrzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.