Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak ze 2 lata temu się wkręciłem w Lost. O 2 spać chodziłem, bo o północy miałem skończyć oglądać, ale... e tam raz jak o 2 pójdę spać to w pracy jakoś wytrzymam. Potem znowu, e tam, to jak i tak jutro niewyspany będę, to machnę jeszcze jeden odcinek. I cały tydzień niewyspany chodziłem do roboty. Wciągał jaj cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Reikai napisał(a):

A ja wlasnie nie czaje tego hejtu na ostatnie sezony. Ok, pierwsze 4 to byl potezny mismatch wobec innych seriali, dwa ostatnie oczywiscie sa slabsze, ale nie jest tak ze np ogladalem mniej wkrecony. Ba, ostatni podobal mi sie nawet bardziej niz 5.

Nie mam zadnego poczucia zawodu wobec koncowki czy ostatnich sezonow, a ostrzegano mnie z roznych stron ze zawiode sie koncowka serialu.

Problem polegał na tym, że kiedy ludzie oglądali serial na bieżąco w kolejnych odcinkach pojawiały się zagadki i wskazówki od których gotował się internet od różnych teorii i spekulacji. A im dłużej trwał serial tym więcej tych wskazówek prowadziło do nikąd. Twórcy nie mieli nakreślonego całego serialu i szyli go na bieżąco stąd wiele ślepych uliczek. Ludzie poczuli, że zostali zrobieni w balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

A ja wlasnie nie czaje tego hejtu na ostatnie sezony. Ok, pierwsze 4 to byl potezny mismatch wobec innych seriali, dwa ostatnie oczywiscie sa slabsze, ale nie jest tak ze np ogladalem mniej wkrecony. Ba, ostatni podobal mi sie nawet bardziej niz 5.

Nie mam zadnego poczucia zawodu wobec koncowki czy ostatnich sezonow, a ostrzegano mnie z roznych stron ze zawiode sie koncowka serialu.

Może to przez to ,że nie musiałeś długo czekać i miałeś od razu wszystkie odcinki.

Pamiętam jak serial wciągał a trzeba było czekać cały tydzień na odcinek. I jeszcze ściągać odcinek 500 mb 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DLT_Braddock napisał(a):

Może to przez to ,że nie musiałeś długo czekać i miałeś od razu wszystkie odcinki.

To akurat cecha, która poprawia odbiór wszystkich długich seriali. Osobiście polecam wstrzymać się z hypem i oglądać seriale, których produkcja jest zakończona. Przede wszystkim pamięta się wtedy lepiej szczegóły ze starszych sezonów,bo zbingeowanie serialu to pewnie max miesiąc,a nie oglądanie kilkuletnie z przerwami, gdzie po roku lub dwóch człowiek wypada z obiegu i klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1670 nie widziałem, ale o dziwo Krytyka Polityczna opisuje ten serial dokładnie tak jak sądzę, że wygląda

https://krytykapolityczna.pl/kultura/film/1670-szklo-kontaktowe-dla-trzydziestolatkow-recenzja/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1703666670

 

Do osób, które widziały - opis się z czymkolwiek z serialu nie zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RappaR napisał(a):

1670 nie widziałem, ale o dziwo Krytyka Polityczna opisuje ten serial dokładnie tak jak sądzę, że wygląda

https://krytykapolityczna.pl/kultura/film/1670-szklo-kontaktowe-dla-trzydziestolatkow-recenzja/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1703666670

 

Do osób, które widziały - opis się z czymkolwiek z serialu nie zgadza?

Opis jest bardzo adekwatny. Jeżeli 10 lat temu ktoś był fanem kabaretu na TVP 2 to serial się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

Opis jest bardzo adekwatny. Jeżeli 10 lat temu ktoś był fanem kabaretu na TVP 2 to serial się spodoba.

Autor jest mocno oderwany od rzeczywistości., Pisze o "dekadzie triumfów " marszów Bąkiewicza ,chyba największy triumf odniósł sam Bąkiewicz, gdyż z zadłużonego bankruta ,dzięki marszom i strumieniowi pieniędzy od PiSu stał się milionerem.,Dla reszty narodu to porażka, bo Bąkiewicz się wylansował za ich podatki , a na świecie te marsze były pokazywane jako przykład zwyrodnienia i zdziczenia, jednocześnie utrwalając wszystkie negatywne stereotypy i dowcipy o "Polish people" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RappaR napisał(a):

Do osób, które widziały - opis się z czymkolwiek z serialu nie zgadza?

w najważniejszych punktach na czele z tym: "Oczywiście – odhaczenie tych wszystkich checkboxów jest przepisem na nudę i przewidywalność. I taka w większości właśnie jest netflixowa produkcja 1670." gdyby bowiem serial był nudny, to nie zbierałby tak dobrych ocen. no ale nie ma to jak budowanie zasięgów na byciu w kontrze i jak widać zadziałało, bo podlinkowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RappaR napisał(a):

1670 nie widziałem, ale o dziwo Krytyka Polityczna opisuje ten serial dokładnie tak jak sądzę, że wygląda

https://krytykapolityczna.pl/kultura/film/1670-szklo-kontaktowe-dla-trzydziestolatkow-recenzja/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1703666670

Ciekawe, że spodobała ci się ta lewacka opinia, że nie można po kimś jednoznacznie cisnąć i trzeba pokazać jego "odzyskiwanie godności". Czyżbyś był za poprawnością polityczną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluber napisał(a):

Jest ciekawy dla miastowych, którzy potrzebują się poczuć lepiej, ale to wcale nie oznacza, że nie jest nudny;)

z tych miastowych też była beka. córka typowa blachara, ojciec pozer, matka lezba a syn magnata typowy bananowy chłopak z mazowieckiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał(a):

Głównym bohaterem jest szlachcic, właściciel wsi, Jan Paweł Adamczewski. Rozumiecie, jak Jan Paweł II, hehe. I Adamczyk, który grał papieża Polaka – paradne. 

Tylko tyle wystarczy???

Obejrzyj sobie początek odcinku "pojedynek" jak mierzą sobie kutasy. Humor tam jest na żenująco niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał(a):

Jest ciekawy dla miastowych, którzy potrzebują się poczuć lepiej, ale to wcale nie oznacza, że nie jest nudny;)

Nie wydaje mnie się żeby był ciekawy tylko dla  miastowych.,Ja jestem wioskowy i mi się bardzo podoba.,I to teraz jestem wioskowy na maksa, gdyż mieszkam na wsi dosłownie zabitej deskami., Można powiedzieć współczesnej wersji serialowej Adamczychy., Jest błoto, bo asfalt się kończy równo z furtką sąsiadów wysoko postawionych w strukturach pisowskiej władzy i trzyliterowej policji politycznej, jest pazerny proboszcz i sołtys, który zachowuje się jakby był dziedzicem.,Na dodatek jest też szlachta, mniejszość autochtonów, którzy mieszkają tu od zawsze i uważają tych z małych domków po milionie za przybłędów 

 

5 minut temu, fluber napisał(a):

Obejrzyj sobie początek odcinku "pojedynek" jak mierzą sobie kutasy. Humor tam jest na żenująco niskim poziomie.

A jak oceniasz poziom wpisu jednego z Twoich kolegów o konserwatywnych poglądach ?  

Cytat-"Mam dużego i mam problem z dojściem. 

Jest to problem, bo potem laski często boli i chodzą z szeroko roztawionymi nogami." Koniec cytatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 10:47, ely3 napisał(a):

na pewno nie pisaniem ,że zabił własne dziecko z powodu pijaństwa czy zaniedbań... Więc jesteście na tym samym niskim obrzydliwym poziomie... I powiem wam więcej 

jeśli jeszcze raz zobaczę ,że któryś z Was sugeruje coś w tym stylu to dostajecie bana pernamentnego. Bo może w Twojej głowie nazwanie kogoś śmieciem jest spoko ale nie raczej nie

I powiem więcej jak mieliśmy w dwójkę bana na 3 miesiąca to poziom dyskusji o polityce poszedł znacząco w górę. 

@mayor Ciebie też dotyczy to ostrzeżenie. Mam serdecznie dość tego jak obrzucacie się wyzwiska błotem i ogólnie prawie każdy Wasz wpis pokazuje jak niską kulturę reprezentujecie . Wasz wybór. Konsekwencje są Wam znane

Koniec Kropka jak mówi moja córka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.