Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Koelner napisał(a):

1670 - jestem po 1,5 odcinka ponieważ nie byłem w stanie oglądać dalej. Prośba aby mnie poinstruować co mam sobie wkręcić aby wczuć się w tę produkcję bo nie daję rady 

Może to nie jest serial dla każdego z tym specyficznym poczuciem humoru i nawiązaniami do współczesności połączonymi z wyobrażeniami życia w tamtych czasach.

Dla mnie to był zdecydowanie najlepszy Polski serial tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lorak napisał(a):

może to po prostu nie twój klimat? ja dałem 7/10 bo niezłe zrobiony (lepiej niż „wiedźmin” ;]) i podczas każdego odcinka kilka razy śmiechlem.

Powiedzmy że humor jest specyficzny i nie każdemu podejdzie. To tak jak z norsemen'em który mi się podobał. Ma na filmweb 7.3 ale też wiele osob które znam odrzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

z wyobrażeniami życia w tamtych czasach.

Dla mnie wielkim plusem tego serialu ,ze pokazał jak naprawdę wyglądały polskie wsie - zaścianki w tamtych czasach.. Czyli błoto syf, gnojowica. Bo szczerze to już mnie mierziło pokazywanie polskiej wsi nawet w Ogniem i mieczem jako w sumie czystej schludnej. domy i stodoły piekne zadbane itp 

A humor mega sarkastyczny tylko ,że jak ktoś nadal żyje mitem ,że Polska to była kraina miodem płynąca to może przeżyć szok kulturowy

A to ,że chłopi byli tak naprade niewolnikami w tamtych czasach no cóż . Wiadomo ,ze niektóre odcinki mają czarny humor albo wrzucenie problemów współczesnego świata w tamten czas ( co powiedzmy sobie szczerze jest nieralistyczne) ale co tam. Jako humor całkiem niezły i do tego dobra gra aktorska. To w sumie ciekawe ,ze w takich serialach grają topowi polscy aktorzy 

Uwielbiam Topę w serialach. Prawie zawsze jest świetny .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał(a):

Ok to dam mu jeszcze szansę ale ten drugi odcinek z tym Jezusem i eko córką znużył a jestem fanem historycznych produkcji i może po prostu zbyt dużo oczekiwałem :) Norseman zdecydowanie bardziej mi się podobal

i ten Pythonowski humor 

Dla mnie najlepsze były chyba 4 i 6 odcinek. Szczególnie jak wykupywali Bogdana z niewoli a potem jak mierzyli swoje k..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał(a):

Dla mnie wielkim plusem tego serialu ,ze pokazał jak naprawdę wyglądały polskie wsie - zaścianki w tamtych czasach.. Czyli błoto syf, gnojowica. Bo szczerze to już mnie mierziło pokazywanie polskiej wsi nawet w Ogniem i mieczem jako w sumie czystej schludnej. domy i stodoły piekne zadbane itp 

Skąd wiesz jak wyglądały naprawdę? 

 

Bawi mnie jak ludzie chwalą Grę o Tron jako takie realne średniowiecze w porównaniu do basniowego Władcy Pierścieni, kiedy to drugie opisuje dawne czasy nieskończenie dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Koelner napisał(a):

i ten Pythonowski humor 

Też miałem takie skojarzenia. Akurat Jezus był słaby ale ta Eko to własnie jest takie zderzenie problemów dzisiejszego świata w zderzeniu z tamtymi realiami. JA to odbieram jako surrealistyczny humor - trochę Monty Pyton 

36 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Dla mnie najlepsze były chyba 4 i 6 odcinek.

Nie no jest kilka porąbanych motywów  Żyd narzekający ,że chyba jest słabym Żydem bo nikt nie chce do.......tu nie spojleruje

Scena pojedynku

Cały motyw śledztwa. Bogdan to w ogóle jest super zrobiona postać.

Cała motyw z teatrem i ogłoszeniem płatnym

To nie jest serial idealny bo niekóre motywy sa po prostu przejaskrawione a niektóre do przewidzenia ale ogólnie to jest świetna zrobiona satyra. Na współczesne czasy , na mit polskiego Złotego wieku i tego jak to było cudownie w tamtej Polsce. Na stereotypy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał(a):

Dla mnie wielkim plusem tego serialu ,ze pokazał jak naprawdę wyglądały polskie wsie - zaścianki w tamtych czasach.. Czyli błoto syf, gnojowica. Bo szczerze to już mnie mierziło pokazywanie polskiej wsi nawet w Ogniem i mieczem jako w sumie czystej schludnej. domy i stodoły piekne zadbane itp 

A humor mega sarkastyczny tylko ,że jak ktoś nadal żyje mitem ,że Polska to była kraina miodem płynąca to może przeżyć szok kulturowy

A to ,że chłopi byli tak naprade niewolnikami w tamtych czasach no cóż . Wiadomo ,ze niektóre odcinki mają czarny humor albo wrzucenie problemów współczesnego świata w tamten czas ( co powiedzmy sobie szczerze jest nieralistyczne) ale co tam. Jako humor całkiem niezły i do tego dobra gra aktorska. To w sumie ciekawe ,ze w takich serialach grają topowi polscy aktorzy 

Uwielbiam Topę w serialach. Prawie zawsze jest świetny .. 

Najzabawniejszego jest to, że przecież sam Netflix podkreśla, że nie jest to serial historyczny tylko satyra,a ty doszukujesz się tu "w końcu pokazali Polskę trochę gorzej". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał(a):

Bawi mnie jak ludzie chwalą Grę o Tron jako takie realne średniowiecze w porównaniu do basniowego Władcy Pierścieni, kiedy to drugie opisuje dawne czasy nieskończenie dokładniej. 

To jakby porównywać kałużę i staw do oceanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał(a):

Złoty Wiek to XVI w a w 1670 roku rządził Michał Korybut Wiśniowiecki 

Nawet tylko do 1572. 98 lat różnicy, po drodze jeszcze minął srebrny wiek

 

I takie osoby mówią o prawdziwej historii, kiedy nawet wiedzy z podręcznika do historii w podstawówce nie mają :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2023 o 14:49, ely3 napisał(a):

 

Też miałem takie skojarzenia. Akurat Jezus był słaby ale ta Eko to własnie jest takie zderzenie problemów dzisiejszego świata w zderzeniu z tamtymi realiami. JA to odbieram jako surrealistyczny humor - trochę Monty Pyton 

Nie no jest kilka porąbanych motywów  Żyd narzekający ,że chyba jest słabym Żydem bo nikt nie chce do.......tu nie spojleruje

Scena pojedynku

Cały motyw śledztwa. Bogdan to w ogóle jest super zrobiona postać.

Cała motyw z teatrem i ogłoszeniem płatnym

To nie jest serial idealny bo niekóre motywy sa po prostu przejaskrawione a niektóre do przewidzenia ale ogólnie to jest świetna zrobiona satyra. Na współczesne czasy , na mit polskiego Złotego wieku i tego jak to było cudownie w tamtej Polsce. Na stereotypy

W sumie serial spoko.,Odcinek o pojedynku jeden z lepszych, szczególnie motyw z mierzeniem kutasów .,Też miałem skojarzenia z jednym użytkownikiem forum, ale nie będę pisał z którym bo będziesz mi musiał dać permanentnego bana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale to im wyszło

48 minut temu, mayor napisał(a):

W sumie serial spoko.,Odcinek o pojedynku jeden z lepszych, szczególnie motyw z mierzeniem kutasów .,Też miałem skojarzenia z jednym użytkownikiem forum, ale nie będę pisał z którym bo będziesz mi musiał dać permanentnego bana 

 

W dniu 19.12.2023 o 10:47, ely3 napisał(a):

na pewno nie pisaniem ,że zabił własne dziecko z powodu pijaństwa czy zaniedbań... Więc jesteście na tym samym niskim obrzydliwym poziomie... I powiem wam więcej 

jeśli jeszcze raz zobaczę ,że któryś z Was sugeruje coś w tym stylu to dostajecie bana pernamentnego. Bo może w Twojej głowie nazwanie kogoś śmieciem jest spoko ale nie raczej nie

I powiem więcej jak mieliśmy w dwójkę bana na 3 miesiąca to poziom dyskusji o polityce poszedł znacząco w górę. 

@mayor Ciebie też dotyczy to ostrzeżenie. Mam serdecznie dość tego jak obrzucacie się wyzwiska błotem i ogólnie prawie każdy Wasz wpis pokazuje jak niską kulturę reprezentujecie . Wasz wybór. Konsekwencje są Wam znane

Koniec Kropka jak mówi moja córka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał(a):

Locke, Desmond, Sayid top. 

Pierwsze sezony jak na tamte czasy to był top topów. Ostatnie dwa z końcówką to już jednak 5/10

A ja wlasnie nie czaje tego hejtu na ostatnie sezony. Ok, pierwsze 4 to byl potezny mismatch wobec innych seriali, dwa ostatnie oczywiscie sa slabsze, ale nie jest tak ze np ogladalem mniej wkrecony. Ba, ostatni podobal mi sie nawet bardziej niz 5.

Nie mam zadnego poczucia zawodu wobec koncowki czy ostatnich sezonow, a ostrzegano mnie z roznych stron ze zawiode sie koncowka serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.