Skocz do zawartości

beGM - Draft - komentarze


january

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki research i pyk, mamy kolejną aferę w beGM!

Pick 2021 2nd GSW/PHI/ATL/NYK - worst, który w arkuszu jest w Nets delikatnie mówiąc śmierdzi.

tl;dr - on ma chyba być w Jazz @Szulim :)

Ostatnio był wymieniany 22 lutego, kiedy @Eld wrzucił taką wymianę między Nets-Blazers-Thunder:

 

Problem w tym, że wymiana jest źle skonstruowana i nie powinna przejść w tej formie, bo nie wiadomo kto oddaje tenże pick.

Jednak udało mi się znaleźć, że teoretycznie Thunder pozyskali ten pick 20.11.20 w wymianie z Blazers:

Co jednak ciekawe, ten sam pick był przedmiotem wymiany 17.11.20 między Bulls a Jazz:

Tego samego dnia Tecu pozyskał pick z tego pakietu, który jest na ten moment oryginalnym pickiem Sixers, więc chyba można skasować pick Dubs @Tecu

zwłaszcza, że sam go wcześniej oddał ozzy'emu

Z tej wymiany wynika z kolei, że @Tecu powinien mieć 2nd roundera Knicks, którego w arkuszu @kolader ma wpisanego dwa razy, więc zakładam, że jednak ten pick jest Sixers.

27.02.20 Bulls pozyskują ten 2021 2nd GSW/PHI/ATL/NYK - worst w turbo multiwayu od...Pelicans:

Pels mają go z wymiany ze Spurs z sierpnia 2019:

A Spurs dostali go miesiąc wcześniej od Hawks...

Którzy miesiąc wcześniej dostali go od Pels :)

 

Pels z kolei mają go od Jazz z turbo multi z lutego 2019:

Jazz mieli ten pick od Magic

Tzn część tego picku, bo wcześniej, jeszcze jako GSW/PHI worse Jazz dostali od LAC

Dalej chyba nie ma sensu szukać. Ewidentnie sprawa wygląda tak, że @Ashigaru @Eld i @kolader handlowali nie swoimi pickami, jako, że sprawa jest nad wyraz poważna, bo zamieszany jest w to Radny, proponuję zebrać Sąd Koleżeński, który wymierzy karę.

22 minuty temu, Tecu napisał:

Pytanie przy okazji, bo pewnie coś przeoczyłem, dlaczego mam niższy pick #25 Sixers niż zespoły, które miały lepszy ode mnie bilans Rockets, Mavs, Magic? Mi wychodzi, że to powinien być #22, ale pewnie coś jest czego nie wziąłem pod uwagę, bo wydawało mi się, że tylko bilanse mają znaczenie. 

Posiłkowałem się tym:

Nigdzie nie umiem znaleźć oficjalnych wyników RS z miejscami po przecinku, @Eld wiesz coś o tym?

A nie jest niżej w tym poście...

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, karpik napisał:

Dalej chyba nie ma sensu szukać. Ewidentnie sprawa wygląda tak, że @Ashigaru @Eld i @kolader handlowali nie swoimi pickami, jako, że sprawa jest nad wyraz poważna, bo zamieszany jest w to Radny, proponuję zebrać Sąd Koleżeński, który wymierzy karę.

Najrozsadniejszym rozwiazaniem bedzie wyplacenie pozostalym zespolom cash considerations. Mysle, ze budzet NYK to udzwignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

@karpik generalnie nie obrażę się na żadne picki, ale może gdzieś umyka jakaś wymiana między 17.11 a 20.11 między Jazz a PTB gdzie potem ten pick poszedł do OKC ?

A jeśli nie, to faktycznie powinien być po ten analizie w Jazz..

Może umyka, a może nie umyka, bo nie ma po niej śladu? Po co ktoś miałby kasować posty ze swoimi wymianami? Zwłaszcza, że dwie osoby musiałyby to zrobić.

Bardziej prawdopodobne jest to, że ten pick należy do Jazz, a Blazers handlowali nim z Thunder, choć do nich nie należał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, january napisał:

Knicks to są w takiej piździe finansowej, że już nie mogą handlować gotówką nawet, raczej będą chodzić o prośbie po cash do innych :d 

Zgodzisz sie wiec, ze w zaistnialej sytuacji Davis by zlozyl trade request? Musimy miec na uwadze dobro zawodnika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik może być też tak że ktoś przypadkowo zamiast do Jazz wpisał ten pick do arkusza PTB (akurat obie drużyny są obok siebie) i potem był handel z dobrej woli @Ashigaru do @Eld itp 

jak dla mnie może to być totalny przypadek w natłoku wpisywania wymian więc po prostu przesunąłbym ten pick do Jazz i ja się ewentualnie z @kolader jakoś dogadam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szulim napisał:

@karpik może być też tak że ktoś przypadkowo zamiast do Jazz wpisał ten pick do arkusza PTB (akurat obie drużyny są obok siebie) i potem był handel z dobrej woli @Ashigaru do @Eld itp 

jak dla mnie może to być totalny przypadek w natłoku wpisywania wymian więc po prostu przesunąłbym ten pick do Jazz i ja się ewentualnie z @kolader jakoś dogadam ;) 

Biorąc pod uwagę, że Knicks za podobne przewinienie dostało karę, nie wyobrażam sobie, by tutaj nie było podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Jak Booker po oddaniu Lillarda nie złożył to co ma Davis składać? :) 

W sumie to on sam się połamał - case jak przy Hardenie/Durexie z Wizz, jak sami są 'winni' to ciężko by TR rzucali.

Nie ten kaliber raczej. Zreszta ja za ten trade i tak ,,karze” Sote na FA, np. w glosowaniu na KCP. 
 

Czyli wychodzi na to, ze mialem racje i Davis powinien przyjac 1+1 latem. Podobnie Giannis, ktory rowniez notuje wypad w 1 rundzie.

Glosowanie na Durexa skonczylo sie dla gracza jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, karpik napisał:

 

A to teraz należy ukarać ostatnich uczestników dealu w którym ten pick brał udział czy wszystkich którzy przerzucali tym pickiem nie posiadając go? Czy miałem sprawdzać historię tego picku od początku istnienia gry?

Bo co ja mogę powiedzieć? Normalne, że skoro w dealu który został zrobiony otrzymałem pick "widmo" to muszę przyjąć to na klatę i pick należy się @Szulim i tyle. Nie pierwsza taka sytuacja że po fakcie otrzymuję informację że pick który otrzymałem od kogoś nie był w jego posiadaniu (@Tecu to chyba ty to zauważyłeś, że pick który mam należy się tobie). Dlatego nie tykałem od dawna arkusza (chyba tylko na początku mojej przygody gdy za zezwoleniem i po sprawdzeniu czy wszystko ok przez Tomka). 

Niestety. Życie jebie.

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kolader napisał:

A to teraz należy ukarać ostatnich uczestników dealu w którym ten pick brał udział czy wszystkich którzy przerzucali tym pickiem nie posiadając go? Czy miałem sprawdzać historię tego picku od początku istnienia gry?

Bo co ja mogę powiedzieć? Normalne, że skoro w dealu który został zrobiony otrzymałem pick "widmo" to muszę przyjąć to na klatę i pick należy się @Szulim i tyle. Nie pierwsza taka sytuacja że po fakcie otrzymuję informację że pick który otrzymałem od kogoś nie był w jego posiadaniu (@Tecu to chyba ty to zauważyłeś, że pick który mam należy się tobie). Dlatego nie tykałem od dawna arkusza (chyba tylko na początku mojej przygody gdy za zezwoleniem i po sprawdzeniu czy wszystko ok przez Tomka). 

Niestety. Życie jebie.

O nic Cię nie posądzam. Śledztwo wszystko wyjaśni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tecu napisał:

Nie kojarzę tego. Ja już kiedyś sprzedałem pick, którego jednak nie miałem, ale zrekompensowałem to @cvbe.

Był jakiś deal, może Eld to znalazł,

30 minut temu, Szulim napisał:

@kolader ty na pewno nie jesteś winny bo byłeś odbiorca ostatecznym ;) 

rzuć mi jakieś 100-200k $ żeby było cokolwiek w historii i ten pick zostaje u ciebie - dla mnie luzik ;) 

Najlepiej niech zdecyduje rada co tu się stało. A chyba by być sprawiedliwym to wystawić ten pick na licytację kto da więcej $ a my dzielimy się po połowie. Taki luźny pomysł przy piąteczku.

26 minut temu, karpik napisał:

O nic Cię nie posądzam. Śledztwo wszystko wyjaśni!

Tu nie chodzi o posądzenie. Teraz to jest mała szkoda (jakby nie patrzeć jestem ciut stratny z pickiem widmo), kiedyś po fakcie straciłem 1st rd picka, ale w przyszłości wolałbym być już bardziej ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, karpik napisał:

Sprawdzam właśnie do kogo należą tegoroczne picki i wychodzi na to, że @kolader i @Tecu powinni się pobić o 2nd roundera GSW - wg arkusza obaj macie prawo do tego picku. Wyjaśnijcie sprawę :)

E: Jakby co, to w temacie draftu zrobiłem wstępną listę, którą się zapdejtuje po loterii. Jakby ktoś miał ochotę sprawdzić czy nie ma gdzieś błędu, to bardzo proszę. 

Tu mi się coś kojarzy i może to pomoże naprowadzić. Brałem w tym chyba bierny udział gdzie @kolader dogadywał trójstronny deal z Blazers i GSW. Było to w zeszłym sezonie jak @MMM2121 robił wszystko aby z kasy uciekać. I pamiętam jedno zdanie Koali "niech już sobie chłopak ten pick zostawi w takim razie, będzie miał czym handlować - tylko nie zostaw go dla siebie". Oczywiście zrobiłem zgodnie z życzeniem Koladera. Było wtedy wariactwo też ze strony Portland i transferu CP3 bo pamiętam jak im 8 minut przed dead line deal rozpisywałem.

Może teraz ktoś coś sobie przypomni.

 

10 godzin temu, karpik napisał:

1. Pick 2021 2nd GSW/PHI/ATL/NYK - worst, który w arkuszu jest w Nets delikatnie mówiąc śmierdzi.

2. Problem w tym, że wymiana jest źle skonstruowana i nie powinna przejść w tej formie, bo nie wiadomo kto oddaje tenże pick.

3. Jednak udało mi się znaleźć, że teoretycznie Thunder pozyskali ten pick 20.11.20 w wymianie z Blazers:

4. Dalej chyba nie ma sensu szukać. Ewidentnie sprawa wygląda tak, że @Ashigaru @Eld i @kolader handlowali nie swoimi pickami, jako, że sprawa jest nad wyraz poważna, bo zamieszany jest w to Radny, proponuję zebrać Sąd Koleżeński, który wymierzy karę.

 

Ad. 1: Róbcie więcej swapów, swapów na swapów, protekcji co jeśli śnieg spadnie w Październiku, albo w Styczniu. Jak widzę pick ze swapem który zawiera więcej niż trzy drużyny to nawet nie chce o nim gadać. @Ashigaru zrobił się specjalistą od tego. Kto za pierwszym razem odszyfruje całą jego tabelkę z pickami poprawnie ten wygrywa puchar łysego z Brazzers.

Ad. 2: Która wymiana? Ta na górze, czy ta na dole?

Ad. 3: Jakoś mnie to dziwi ( patrz punkt 1 )

Ad.4. Śmiało. Nie pierdolcie się. CM dostał karę za rozdawanie kasy której nie miał. Skoro chcecie dać adekwatną karę to przypominam dym Ronniego jak handlował pickiem którego nie miał ze Spurs i jedyną konsekwencją było to, że dogadał się z drugą stroną, że da jej inny pick. Od Rady żadnej kary za to nie było.

 

9 godzin temu, karpik napisał:

Bardziej prawdopodobne jest to, że ten pick należy do Jazz, a Blazers handlowali nim z Thunder, choć do nich nie należał.

@Ashigaru powinien pogrzebać w pamiętniku.

 

8 godzin temu, karpik napisał:

Biorąc pod uwagę, że Knicks za podobne przewinienie dostało karę, nie wyobrażam sobie, by tutaj nie było podobnie ;)

Knicks nie handlowali pickami którymi nie mieli, a handlowali cashem którego nie mieli a to różnica - zresztą wyjaśnione powyżej.

 

1 godzinę temu, kolader napisał:

1. Był jakiś deal, może Eld to znalazł,

2. Najlepiej niech zdecyduje rada co tu się stało. A chyba by być sprawiedliwym to wystawić ten pick na licytację kto da więcej $ a my dzielimy się po połowie. Taki luźny pomysł przy piąteczku.

3. Tu nie chodzi o posądzenie. Teraz to jest mała szkoda (jakby nie patrzeć jestem ciut stratny z pickiem widmo), kiedyś po fakcie straciłem 1st rd picka, ale w przyszłości wolałbym być już bardziej ostrożny.

Ad. 1: Na pewno nie w weekend. Jestem wyjęty na dwa dni. Idę na weselę, a Niedzielę po prostu pewnie prześpię.

Ad. 2: Rada nic nie będzie decydować, a pomysłu licytacji nawet mi się nie chce komentować. Pick w końcu trafi tam gdzie ma trafić.

Ad. 3. Jeśli przez pomyłkę straciłeś jakiś pick to na pewno nie będzie tak, że będziesz stratny. Jeśli pick miał należeć do Ciebie, to go odzyskasz lub inny w ramach rekompensaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eld napisał:

Ad. 1: Róbcie więcej swapów, swapów na swapów, protekcji co jeśli śnieg spadnie w Październiku, albo w Styczniu. Jak widzę pick ze swapem który zawiera więcej niż trzy drużyny to nawet nie chce o nim gadać. @Ashigaru zrobił się specjalistą od tego. Kto za pierwszym razem odszyfruje całą jego tabelkę z pickami poprawnie ten wygrywa puchar łysego z Brazzers

To, że czego nie rozumiesz, nie znaczy, że powinno to być zabronione.

13 minut temu, Eld napisał:

Ad. 2: Która wymiana? Ta na górze, czy ta na dole?

Ta, którą Ty wrzucałeś. Jest źle rozpisana. 

13 minut temu, Eld napisał:

Ad. 3: Jakoś mnie to dziwi ( patrz punkt 1 )

Z jednej strony piszesz, że nie chcesz gadać o takich pickach, a z drugiej nimi handlujesz.

13 minut temu, Eld napisał:

Ad.4. Śmiało. Nie pierdolcie się. CM dostał karę za rozdawanie kasy której nie miał. Skoro chcecie dać adekwatną karę to przypominam dym Ronniego jak handlował pickiem którego nie miał ze Spurs i jedyną konsekwencją było to, że dogadał się z drugą stroną, że da jej inny pick. Od Rady żadnej kary za to nie było.

No to dogadajcie się i dajcie znać. Co mam Ci powiedzieć? Zjebałeś to to napraw jakoś. Kolejny raz jak znalazłem zupełnie przypadkowo, że coś było nie tak, to zamiast usłyszeć od Radnego Elda "dzięki za wyłapanie błędu, ogarnę sprawę", to widzę tylko ping-ponga jakbym Ci krzywdę robił. Przypominam, że gadamy o 57. picku w drafcie.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

To, że czego nie rozumiesz, nie znaczy, że powinno to być zabronione.

No ta, którą Ty wrzucałeś. Jest źle rozpisana. 

No z jednej strony piszesz, że nie chcesz gadać o takich pickach, a z drugiej nimi handlujesz.

No to dogadajcie się i dajcie znać. Co mam Ci powiedzieć? Zjebałeś to to napraw jakoś. Kolejny raz jak znalazłem zupełnie przypadkowo, że coś było nie tak, to zamiast usłyszeć od Radnego Elda "dzięki za wyłapanie błędu, ogarnę sprawę", to widzę tylko ping-ponga jakbym Ci krzywdę robił. Przypominam, że gadamy o 57. picku w drafcie.

Bez urazy i nic osobistego ale po dzisiejszym dniu nie chce mi się na to odpisywać. Znajdę tą #57 ale po weekendzie. 

I dzięki, że wyłapałeś błąd - zachowujesz się jak Radny nim nie będąc. Szczerze to pochwalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eld napisał:

Ad. 1: Na pewno nie w weekend. Jestem wyjęty na dwa dni. Idę na weselę, a Niedzielę po prostu pewnie prześpię.

Ad. 2: Rada nic nie będzie decydować, a pomysłu licytacji nawet mi się nie chce komentować. Pick w końcu trafi tam gdzie ma trafić.

Ad. 3. Jeśli przez pomyłkę straciłeś jakiś pick to na pewno nie będzie tak, że będziesz stratny. Jeśli pick miał należeć do Ciebie, to go odzyskasz lub inny w ramach rekompensaty.

Przecież to zabawa i nie mam zamiaru kruszyć o cokolwiek kopii. Baw się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january zmienił(a) tytuł na beGM - Draft - komentarze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.