Skocz do zawartości

[WCF]: Los Angeles Lakers (1) - Denver Nuggets (3)


Lucas

Kto w finale?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto w finale?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 20.09.2020 o 10:30

Rekomendowane odpowiedzi

No nie sądziłem, że będę miał okazję założyć temat o finałach Konferencji, ale oni to zrobili i jest pięknie. Denver przystępuje tak jak w rywalizacji z Clippers w roli underdoga, z tym że tym razem zadanie wydaje się jeszcze trudniejsze, bo Lakers mają lepszego trenera niż w Clippers, a Davis-LeBron to chyba też trudniejszy i bardziej zróżnicowany duet do upilnowania niż PG13-Kawhi. Dodatkowo Lakers to świetna obrona, a Vogel pokazuje, że w odróżnieniu do Doca potrafi robić usprawnienia i tu Malone nie będzie jedynym w serii trenerem z jakościowym adjustments.

Denver nic nie musi, Denver tylko może, bo i tak ten zespół zrobił więcej niż wszyscy zakładali wersji realistycznej i to grając całe bubble oraz Playoffs bez Bartona, który w RS był prawdopodobnie trzecim najlepszym graczem tej drużyny.

Najpierw przejdźmy przez to jak gwiazdy obu zespołów radziły sobie w meczach sezonu regularnego.

LeBron James vs Denver:

Najczęściej bronił go Torrey Craig, który zagrał tylko w dwóch meczach z Lakers, a i tak jest 11 zawodnikiem całej ligi względem rzutów bronionych przez LeBrona, gdzie większość "nad nim" grała przeciwko LBJ cztere mecze. No i Torrey robił to zajebiście.

LeBron trafił na nim 4 z 15 rzutów, daje to 26.7% z gry, do tego 3 straty, ale i dwie asysty. Game changer? Przeciwko Clippers w RS na Kawhim świetnie siedział Grant, który robił to też w serii, więc może Craig ma swój sposób na obronę LeBrona.

Na Millsapie ma 7/11 (63%), na Grancie 4/7 (57%) i 3/7 (42%) na pewnie nadal nieobecnym, a na pewno na początku serii Bartonie.

W całym RS LeBron miał 25.3 pkt - 7.8 reb - 10.2 ast na 57%TS, z Denver miał 28.7 pkt - 6.3 reb - 11.7 ast na 56%TS

Anthony Davis vs Denver:

Bardzo obiecująco wypada tu Jokić, 9/22 (40%), 0 ast, 1 TO. Gorzej Millsap 12/18 (66%) i niestety większość matchupów potwierdza to co widzą też oczy, Paul się zestarzał, choć i tak potrafi mieć momenty jak w serii z Clippers naprawdę wartościowej gry.

W miarę solidną próbkę ma też Grant 6/13 (46%).

W całym RS Davis miał średnio 26.1 - 9.3 - 3.2 ast na 61%TS, przeciwko Nuggets 29.3 pkt - 9.3 reb - 2.3 ast na 61%TS.

Nikola Jokic vs Lakers:

Davis nie bronił go tak często jak on Davisa, Jokić miał co prawda 30% z gry (3/10), ale jak na 4 mecze to dośc mała próbka. Cześciej bronił go McGee, choć tylko o 1 rzut więcej (7/11 - 63%), a tyle samo czasu Dwight (5/10 - 50%).

Jokić w RS 19.9 pkt - 9.7 reb - 7.0 ast na 60%TS vs Lakers 16.3 pkt - 5.8 reb - 5.8 ast na 61%TS

Jamal Murray vs Lakers:

Najczęściej bronił go duet Davis - Green.

Na Anthonym wręcz fatalnie 4/14 - 28%, ale na Dannym zaskakująco super 10/13 76.9%

Jamal w RS 18.5 pkt - 4.0 reb - 4.8 ast na 55%TS, Jamal vs Lakers 18.5 pkt - 3.8 reb - 5.8 ast na 54%TS

To jako wstęp i jakieś tam pole do dyskusji, choć oczywiście Playoffs to totalnie inna gra, ale chociaż potem będzie można porównać jak radzili sobie w poszczególnych matchupach w serii względem RS.

Tak dla dopełnienia wątku RS to Lakers wygrali 3 z 4 meczów, ale to Nuggets potrafili zrobić na LA blowout, wygrane Lakers to różnica mniej niż 10 punktów, w tym jedna po dogrywce, a w Bubble wygrali różnicą 3 oczek, gdy Mike postanowił w czwartej kwarcie nie grać starterami.

Faworyt oczywisty, ale znów liczę na to, że Denver zszokuje świat. Zrobili już wynik ponad przewidywany stan i oby znów dali nam kapitalną serię, do której będzie można wracać po latach.

Nuggets w 7 wersja "sercowa", wersja rozumna 4-1/4-2 Lakers, ale niech serce jak z Clippers zwycięży. No i tyle starczy chyba na otwarcie. Zapraszam do dyskusji :)

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na [WCF]: Lakers (1) - Nuggets (3)
  • Eld zmienił(a) tytuł na [WCF]: Los Angeles Lakers (1) - Denver Nuggets (3)
23 minuty temu, Chytruz napisał:

Jokic tam wchodzi jak do bufetu all you can eat.

Tzn. chcialbym zeby tak bylo, ale na pierwszy rzut oka martwi pnr defense.

W kazdym razie jak ktos kibicuje Lakers w tej serii to jestem pewny ze lubi tez maltretowac zwierzeta.

Jak jem krewetki i kraby w, sushi barach to jestem tym złym czy dobrym!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Podobno 70% osadzonych w polskich więzieniach głosuje na Lakers, tak słyszałem.

Zakol, nie zmarnuj okazji.

ale Ty nie jesteś fanem Lakers, jesteś fanem LeBrona... no chyba, że już jesteś ultrasem Lakers... to zwracam honor :D 

honor, duma, Lakers ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KeepItDirty napisał:

Honor, duma, Griffin i drummond. A nie. Czekaj... Sorka. 

Czemu się czepiasz Pistons? Są c***owi od lat, na forum jest ze trzech fanów tej ekipy, których pozdrawiam. Teraz czekają nas kolejne chude lata. C'mon. :D

Go Nuggets! 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eF. napisał:

Czemu się czepiasz Pistons? Są c***owi od lat, na forum jest ze trzech fanów tej ekipy, których pozdrawiam. Teraz czekają nas kolejne chude lata. C'mon. :D

Go Nuggets! 💪

Nie śmieje się. Spotykałem się z laska co miała ojca w Detroit a mieszkała w Cardiff. Miała GOAt (tak nr 23) nazwisko. Nie wierzyłem, że Detroit mmoze być taka ruina jak opisywała mi z podróży do ojca i widząc Slumsy 20km od centrum. Ja się nie śmiałem z Twojego klubu. Pamiętam jak lali mojego LBJ z Billupsem, Hamiltona i Wallecem. Ale wiesz. Klimat się zmienia. Bez obrazy :)

Edytowane przez KeepItDirty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.