Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, barcalover napisał:

Dziękuję, w takim razie sprawa załatwiona. Napiszę Ujiriemu na twitterze, to go uspokoi.

Wiesz, że to Ujiri został oskarżony przez Policję i gdyby nie film, to pewnie musiałoby się skończyć ugodą w sądzie lub czymś w ten deseń? I to tylko dlatego, że "na biednego nie trafiło".

Co to ma do rzeczy? Codziennie w USA biali i afroamerykanie doświadczają niesprawiedliwości że strony policji. Badania naukowe pokazują że afroamerykanie nie są traktowani pod tym względem gorzej niż biali. 

Gdyby protestowali, nie wiem, o to żeby w ogóle było mniej policyjnych pomyłek, spoko, ma to jakieś uzasadnienie. Jeżeli protest dotyczy systemowego rasizmu to jest to głupi protest, bo dane empiryczne potwierdzają że taki problem nie istnieje. Pewne błędy policji występują ale nie są uzaleznione od rasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, julekstep napisał:

no chyba że pojedziesz za granicę na dłużej -> sam tam zaczniesz pracować i zobaczysz na swojej budowie na Brixton jak w czasie kiedy ty pracujesz to siedzą między 10 a 15 po kilkanaście osób na osiedlowym skwerku i nic nie robią :)

znam opowieści osób wracających z zachodu :) niektórzy wrócili i się ogarnęli a niektórzy przypominają te osoby ze skwerku których przytoczyłeś . 

20 minut temu, lorak napisał:

otóż to. albo pojedź Koelner do afryki, to zobaczysz, że kobiety pracują, a chłopy w sile wieku bąki zbijają ; ]

północna ? więcej pracują niż ich krajanie w Paryżu. jeśli chodzi o centralno-zachodnią albo centralno-wschodnią to tam naprawdę widziałem osoby ciężko pracujące w tych upałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie sobie serial Fryzjer czy jakoś tak z Le Bronem. Gdzie on wylewa swoją frustracje na sytuacje czarnych w USA. Gdzie ma np wywiad z Willem Smithem nt filmy Bad Boys. Smith miał wtedy powiedziane ,że film się nie sprzeda bo gra tam dwóch czarnych aktorów jako główni bohaterowie i ma to zmienić na jednego białego. 

Nie było mowy ,że film się nie uda bo jest do bani, nie że kiepska gra aktorska ale jedyny argument był ,że grają tam czarni. Le Bron opowiada tam jak traktowany jest on a jak traktowany jest np taki Brady. OCzywiscie potem taka frustracja rodzi przesadne reakcje ,że czarni nie dostają Oskarów bo są czarni a nie dlatego że czasem po prostu są kiepscy. Niemniej w USA nadal istnieje taki sufit ,że czarny to ten gorszy i się go traktuje gorzej. Fakt jest faktem ,że wg danych czarni zarabiają 66% tego co biali na tych samych stanowiskach

Co do samego protestu to w tej chwili jest tak ,że właśnie LeBron i obie ekipy z LA dążą do zakończenia sezonu. Nikt z koszykarzy nie broni Blake. Ba oni uważają ,że jako kryminilista powinien zostać aresztowany ale chodzi im o sytuacje ,,że ktoś mu strzela 7 razy w plecy choć można go było spokojnie zaaresztować . Ja tu czytam o agresywnym typie tylko ,że filmik dostępny nic takiego nie pokazuje . Facet sobie idzie. Tam jest też sprawa tej pielęgniarki z Louisville gdzie policja wpadła do jej domu bo miała cynk i zastrzeliła ją . Nie znaleźli żadnych drugów wjechali w środku nocy bez pukania . Od razu rozwalili drzwi na podstawie jednego dziwnego zgłoszenia

Dziennikarze z UTah w większości sa konserwatywni i wszyscy oni uważają ,ze coś trzeba zrobić z amerykańską policja bo zbyt często sięga po broń i nadużywa nadanej im władzy. i w 100% popierają koszykarzy w walce o ukaranie policjantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, julekstep napisał:

a jak mnie kilka razy spisywali (czasem też sprawdzanie kom + przeszukanie) bez powodu to czego ofiarą byłem?

POLICE BRUTALITY HUHU!

Ja to samo, a raz mi dali mandat za przejście przez torowisko przez które nie przeszedłem! Ci biali policjanci musieli nienawidzieć białych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darkonza napisał:

większosc była zdecydowana bronic zsrr i za niego ginąć, byli do tego o wiele bardziej chętni niz dziś Polacy byliby chętni bronic IIIRP

Bzdury 

https://wielkahistoria.pl/wszedzie-witali-nas-chlebem-i-sola-jak-mieszkancy-polskich-kresow-przyjeli-hitlerowska-inwazje-z-1941-roku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

 

Dziennikarze z UTah w większości sa konserwatywni i wszyscy oni uważają ,ze coś trzeba zrobić z amerykańską policja bo zbyt często sięga po broń i nadużywa nadanej im władzy. i w 100% popierają koszykarzy w walce o ukaranie policjantów

Gdyby  to był protest przeciwko brutalności policji w ogóle, to miałoby to jakieś logiczne podstawy. Jeżeli to jest protest przeciwko brutalności policji wyłącznie wobec Afroamerykanów, to jest nie tylko rasistowski, ale i nie znajduje odzwierciedlenia w danych statystycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dn_91 napisał:

Gdyby tak zachowała się większosc wojna skończyła by się w miesiąc moze dwa, kraj by upadł bo nie miałby go kto bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, barcalover napisał:

To nie jest normalność, tylko wejście do drugiego rowu. Jak byś trochę posłuchał graczy NBA, to byś może zrozumiał, że tak nie brzmią ich przekazy.

Przekazy?

NBA zrobiła i robiła wcześniej ogromnie dużo dla społeczności Afroamerykanów. Campy, hale i boiska treningowe. Uczulanie ludzi na temat równości

Wreszcie wyjebane na pół parkietu napis choć wg mnie powinien brzmieć All lives matter

Bojkot najważniejszej części rozgrywek bo odpalili czarnoskórego przestępcę z nożem w ręku to nie jest normalna reakcja 

Niedawno było głośno o aktorce która grała w ostrym dyżurze, która będąc chorą na depresji, przy próbie pomocy opieki społecznej z policją wyskoczyła z bronią na korytarz. Okazało się później że to był straszak ale dostała trzy kulki 

Policja może i zbyt często pociąga za broń, w pierwszym przypadku od którego się zaczęła akcja przekroczyli uprawnienia, teraz nie. Działali w obronie własnego życia i skoro banda opalacanych setkami milionów głupków tego nie rozumie to k**** "tam są drzwi". Mogą iść do normalnej roboty i zobaczymy jak ich szefowie zareagują na opuszczenie miejsca pracy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.