Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, ignazz napisał:

Mi się jednak wydaje ze łatwiej policja pociąga za spust jak z drugiej strony jest ktoś o ciemnym kolorze skory. Może to złudzenie i przekłamanie ze względu na różnice w % przestępstw popełnianych przez dana rasę i przy zachowaniu „per36” 😀 wychodzi ze problemu rasowego nie ma. 

Generalnie badania pokazują, że jeżeli zza samochodu wyskoczą dwie osoby, to w USA dwa razy częściej badani najpierw strzelili do Afroamerykanina, niż do białego. Natomiast, co ciekawe, ta proporcja była identyczna niezależnie od tego, czy za spust pociągał biały, czy Afroamerykanin ( czyli Afroamerykanie też dwa razy częściej strzelali najpierw do Afroamerykanina).

Natomiast, kiedy przechodzimy do statystyk policyjnych, to już różnicy ze względu na rasę nie widać. Prawdopodobnie, większość policjantów bardziej pilnuje się w takich sytuacjach i nie pozwalają oddać tym instynktom, które w Amerykanach, jak wynika z badań siedzą.

W 2019 roku w USA zostało zastrzelonych przez policję 8 nieuzbrojonych Afroamerykanów. Wiadomo - o 8 za dużo, ale nie jest to też moim zdaniem taka skala problemu w ponad 300-milionowym kraju, żeby zawieszać zawodowe ligi w ramach protestów. Dla porównania liczba policjantów zastrzelonych w tym czasie na służbie wyniosła 48 ( plus kolejnych 40 zabitych z powodu dźgnięcia nożem itp. okolicznościach).

Generalnie w USA jest około 700 tysięcy policjantów, gdzie rocznie ginie około 90 i około 50 milionów Afroamerykanów, gdzie rocznie nieuzbrojonych Afroamerykanów podczas zatrzymania ginie około 10. 

Ogólnie jest 650 razy bardziej prawdopodobne, że policjant podczas wykonywania obowiązków zostanie zabity, niż to, że nieuzbrojony Afroamerykanin zostanie zabity podczas zatrzymania. Tyle mówi statystyka. Oczywiście ten wskaźnik znacząco wzrośnie, jeżeli sprawi się, że policjanci będą później mogli strzelać do osób, które próbują zatrzymać i które zagrażają ich życiu, czy będą się musieli w pierwszej kolejności rzucać na bandytów, zamiast do nich strzelać itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga przekładając wszystkie mecze dała graczom zielone światło i stawia ich ponad pewnymi zasadami.

Podpisują kontrakty i oczekują że druga strona je wypełni, choć wielokrotnie sami po podpisaniu mają wyjebane na granie 

A teraz jeszcze olewają PO 

No k**** co jeszcze? Może obniżyć pensje białym graczom bo są potencjalnymi rasistami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Koelner napisał:

jeśli to dotyczyło Ciebie to przepraszam

 

8 minut temu, Koelner napisał:

dziwne żebyś na skwerku miał możliwość zawodowego oszukiwania 

 

4 minuty temu, Koelner napisał:

eeee to w toalecie dlatego proszę nie zasrywaj kolejnego tematu swoimi jednozdaniowcami , które nie nudzą chyba tylko Ciebie

 

tak tak mordeczko

już dobrze ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** kibicujemy najbardziej czarnoskórej lidze na świecie, mamy i mieliśmy ich plakatami wyklejone pokoje, zaryewamy noce, często płacąc za to zjebana klasówka, kolosem czy opi****lem od szefa że znów zasypiamy nad projektem. Mamy ich niemal za bogów 

A oni co?

Mają nas w dupie bo zastrzelono jakiegoś przestępcę! To teraz za śmierć każdego przestępcy będziemy oglądali puste parkiety? 

Ciekawe czy jak zginie biały koleś który wyskoczy na policję z nożem Antek, LeBron czy Harden też odpuszcza mecz w imię solidarności? I don't think so!

 

No i c*** jestem rasistą!

Wiedziałem że jestem trochę rusofobem ale do dziś nie myślałem że rasistą też

Pora przerzucić się na hokeja... Kto tam teraz jest dobry?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś w którymś z tematów pisał, chyba nie wiele w temacie rasizmu w USA wiemy.

Daleki jestem do oceniania siedząc w Polsce, nie będąc w USA nigdy,patrząc przez pryzmat naszej kultury, tradycji, zwyczajów. 

Nie staram się też tego zrozumieć, bo wiem, że nie mam na to szans patrząc na statystyki. Wiem tylko, że nic nie jest tylko czarne i białe. 

Dla nas jest to dziwne, te protesty, ta wściekłość a dla nich codzienność. 

Nie odmawiam nikomu prawa do dyskusji, prawa do posiadania własnego zdania, ale za przeproszeniem - gówno wiemy. 

Co do samego zatrzymania. Podzielam zdanie, że każdy obywatel powinien się słuchać policji i, że to był groźny przestępca. Rozumiem argumenty, że policjanci są pod presją, ale jakoś strzelanie w plecy 7 razy nie pasuje mi do obrazu skutecznej i sprawnej policji. Tylko, że to prawdopodobnie jest tylko pretekst, iskra. Nie uważam ludzi za idiotów, jeżeli protestują to pewnie jest coś na rzeczy, najpewniej prawda leży gdzieś pośrodku, nikt nie ma pełnej racji i monopolu na prawdę. 

Przesadzona poprawność polityczna jest złem, ale nie musimy sięgać daleko, tu też ona występuje (przynamniej tak mi się wydaje), w dobrym tonie jest dokopać murzynom, leniwi, złodzieje i się z tego pośmiać. Na forum koszykówki 😀

A dyskusja o gettach, obozach, wydzieleniu stanu dla czarnych to dla mnie dno. Nie pamiętamy jak sami/nasi przodkowie byli traktowani jak ludzie niższej kategorii. 

Jest pewna granicą, każdy ma swoją, ale dla mnie, osobiście to jest niedopuszczalne. I dziwie się, że tak dużo osób przechodzi nad tym do porządku dziennego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

Liga przekładając wszystkie mecze dała graczom zielone światło i stawia ich ponad pewnymi zasadami.

Podpisują kontrakty i oczekują że druga strona je wypełni, choć wielokrotnie sami po podpisaniu mają wyjebane na granie 

A teraz jeszcze olewają PO 

No k**** co jeszcze? Może obniżyć pensje białym graczom bo są potencjalnymi rasistami?

Patrzysz głównie biznesowo :)
Ale władze ligi niewiele mogą tak naprawdę zrobić. Ich produkt to ci koszykarze. Jak oni kolektywnie odmówią gry, to dupa. Pod bramą zakładu nie czeka po 10 następnych na ich miejsca. I jest patowa sytuacja. Próbują ich udobruchać, licząc, że ustępstwami załagodzą nastroje i uratują przyszłe zyski.
A to co wspomniałeś, paradoksem jest, że liga, która tak daje zarobić czarnym i tyle na ich rzecz zrobiła, dostaje teraz po dupie przez ogólnokrajową zadymę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szak napisał:

Patrzysz głównie biznesowo :)
Ale władze ligi niewiele mogą tak naprawdę zrobić. Ich produkt to ci koszykarze. Jak oni kolektywnie odmówią gry, to dupa. Pod bramą zakładu nie czeka po 10 następnych na ich miejsca. I jest patowa sytuacja. Próbują ich udobruchać, licząc, że ustępstwami załagodzą nastroje i uratują przyszłe zyski.
A to co wspomniałeś, paradoksem jest, że liga, która tak daje zarobić czarnym i tyle na ich rzecz zrobiła, dostaje teraz po dupie przez ogólnokrajową zadymę.

Patrzę za strony (mam nadzieję) obiektywnego kibica, który przygląda się tym zamieszkom zza oceanu i nie może uwierzyć jak głupia się robi sytuacja

Zamiast dać przykład że można inaczej załatwiać takie sprawy, zamiast tonować nastroje, próbować wpłynąć na ludzi którzy posuwają się do kradzieży mienia, napaści i niszczenie wszystkiego wokół, oni dają im na to niejako przyzwolenie przyłączając się do tego szaleństwa!

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, julekstep napisał:

poprawiłem

 

2 godziny temu, julekstep napisał:

W sensie ze wlasnie porownales legitymacje do noza?

Grubo.

 

Godzinę temu, julekstep napisał:

Santo Subito!

 

Godzinę temu, julekstep napisał:

no dobra łap trochę normalności:

PRAYERS FOR JACOB BLAKE! STOP WHITE SUPREMACY! RACISTS!!!

 

Cytat
Godzinę temu, julekstep napisał:

wciskają garnki emerytom?

 

Godzinę temu, Koelner napisał:

jeśli to dotyczyło Ciebie to przepraszam

21 minut temu, julekstep napisał:

ja nigdy zawodowo nie oszukiwałem ludzi, więc chyba nie

 

19 minut temu, Koelner napisał:

dziwne żebyś na skwerku miał możliwość zawodowego oszukiwania 

 

18 minut temu, julekstep napisał:

eeee?

tak tak

masz rację

 

15 minut temu, Koelner napisał:

eeee to w to

 

tak tak mordeczko

już dobrze ❤️ 

przekonujesz nas , że żyjesz nadal w alternatywnej rzeczywistości rozumianej tylko przez siebie samego.

https://www.youtube.com/watch?v=wbozQwpOa3Y

 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

Tych wielu to było kilka procent, większosc była zdecydowana bronic zsrr i za niego ginąć, byli do tego o wiele bardziej chętni niz dziś Polacy byliby chętni bronic IIIRP

Około 1500000 ochotników walczących po stronie Adolfa to nie jest tak mało. Gdyby Hitler stworzył rosyjski rząd odwołujący się do Rosji carskiej, ogarnąłby jakiegoś Romanowa, na ziemiach etnicznie rosyjskich ustanowił marionetkową władzę to byłoby ich zdecydowanie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, josephnba napisał:

Do tego co napisał @fluber warto też dodać pytanie ilu Afroamerykanów rocznie ginie z rąk innych Afroamerykanów w pojedynkach gangów? 

Dlaczego czarnoskóra społeczność nie protestuje przeciwko swoim "braciom"?

Sporod wszystkich sprawców zabojstw czarnoskórych, sprawcami ponad 70% z nich są inni czarnoskórzy. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tecu napisał:

Tak jak ktoś w którymś z tematów pisał, chyba nie wiele w temacie rasizmu w USA wiemy.

Daleki jestem do oceniania siedząc w Polsce, nie będąc w USA nigdy,patrząc przez pryzmat naszej kultury, tradycji, zwyczajów. 

Nie staram się też tego zrozumieć, bo wiem, że nie mam na to szans patrząc na statystyki. Wiem tylko, że nic nie jest tylko czarne i białe. 

Dla nas jest to dziwne, te protesty, ta wściekłość a dla nich codzienność. 

Nie odmawiam nikomu prawa do dyskusji, prawa do posiadania własnego zdania, ale za przeproszeniem - gówno wiemy. 

Co do samego zatrzymania. Podzielam zdanie, że każdy obywatel powinien się słuchać policji i, że to był groźny przestępca. Rozumiem argumenty, że policjanci są pod presją, ale jakoś strzelanie w plecy 7 razy nie pasuje mi do obrazu skutecznej i sprawnej policji. Tylko, że to prawdopodobnie jest tylko pretekst, iskra. Nie uważam ludzi za idiotów, jeżeli protestują to pewnie jest coś na rzeczy, najpewniej prawda leży gdzieś pośrodku, nikt nie ma pełnej racji i monopolu na prawdę. 

Przesadzona poprawność polityczna jest złem, ale nie musimy sięgać daleko, tu też ona występuje (przynamniej tak mi się wydaje), w dobrym tonie jest dokopać murzynom, leniwi, złodzieje i się z tego pośmiać. Na forum koszykówki 😀

A dyskusja o gettach, obozach, wydzieleniu stanu dla czarnych to dla mnie dno. Nie pamiętamy jak sami/nasi przodkowie byli traktowani jak ludzie niższej kategorii. 

Jest pewna granicą, każdy ma swoją, ale dla mnie, osobiście to jest niedopuszczalne. I dziwie się, że tak dużo osób przechodzi nad tym do porządku dziennego. 

 

Prawda jest taka, że tłukąc we wszystkich możliwych mediach sytuacje, w których podczas zatrzymania przez policję ginie Afroamerykanin ( a porównanie liczby doniesień medialnych w takich sytuacjach, gdy ofiarą jest Afroamerykanin lub biały) , buduje się w ludziach fałszywe poczucie tego, że rzeczywiście są prześladowani przez białych. Media w USA robią to dla celów politycznych ( tak jak nagłaśniali sprawę Kinga, żeby reelekcji nie dostał Bush, tak teraz nagłaśniają sprawę Floyda i Blake'a, żeby reelekcji nie dostał Trump). Fakt, że w ostatnim zdaniu wystąpienia George'a Hilla i Sterlinga Browna pada bardzo znaczące zdanie "pamiętajcie, żeby głosować 3 listopada" sugeruje dość jasno, jaki jest prawdziwy cel tego przedstawienia i o co w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szak napisał:

Patrzysz głównie biznesowo :)
Ale władze ligi niewiele mogą tak naprawdę zrobić. Ich produkt to ci koszykarze. Jak oni kolektywnie odmówią gry, to dupa. Pod bramą zakładu nie czeka po 10 następnych na ich miejsca. I jest patowa sytuacja. Próbują ich udobruchać, licząc, że ustępstwami załagodzą nastroje i uratują przyszłe zyski.
A to co wspomniałeś, paradoksem jest, że liga, która tak daje zarobić czarnym i tyle na ich rzecz zrobiła, dostaje teraz po dupie przez ogólnokrajową zadymę.

Niedługo będzie tak, że to pracownik stawia warunki, a nie pracodawca. Zawodnikom płaci się za granie meczy, za treningi itd. Nie oni dyktują warunki swojego kontraktu, nie wypełnili go w obecnej sytuacji więc powinni dostać spore kary. Oni już odmawiają gry, bojkotują, grożą końcem sezonu. Wszystko w imię .... czego tak właściwie ? Kogo oni wspierają, komu robią na złość, z czym walczą ? Niech wyjdą na ulicę ze swoimi protestami jak obywatele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.