Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu doradca WZ, Podolak określił ukraińskie straty w zabitych w siłach zbrojnych w przedziale 10K do 12,5-13K. Prawie 10 miesięcy wojny to średnio miesięczne straty w granicach 1000-1300 ludzi. Tymczasem Amerykanie określi straty Ukrainy pod 100 000, ale w tym ranni. Przyjmując za proporcje 1:3 zabitych do rannych,można przyjąć dane amerykańskie ~ 25 000 zabitych, 75 000 rannych.  Wydaje się że jak na tą skalę walk i czas ich trwania, dane amerykańskie są znacznie bliżej prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DRK napisał:

Parę dni temu doradca WZ, Podolak określił ukraińskie straty w zabitych w siłach zbrojnych w przedziale 10K do 12,5-13K. Prawie 10 miesięcy wojny to średnio miesięczne straty w granicach 1000-1300 ludzi. Tymczasem Amerykanie określi straty Ukrainy pod 100 000, ale w tym ranni. Przyjmując za proporcje 1:3 zabitych do rannych,można przyjąć dane amerykańskie ~ 25 000 zabitych, 75 000 rannych.  Wydaje się że jak na tą skalę walk i czas ich trwania, dane amerykańskie są znacznie bliżej prawdy.

No skromnie licząc.

Wczoraj zginęło 2 Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DRK napisał:

Parę dni temu doradca WZ, Podolak określił ukraińskie straty w zabitych w siłach zbrojnych w przedziale 10K do 12,5-13K. Prawie 10 miesięcy wojny to średnio miesięczne straty w granicach 1000-1300 ludzi. Tymczasem Amerykanie określi straty Ukrainy pod 100 000, ale w tym ranni. Przyjmując za proporcje 1:3 zabitych do rannych,można przyjąć dane amerykańskie ~ 25 000 zabitych, 75 000 rannych.  Wydaje się że jak na tą skalę walk i czas ich trwania, dane amerykańskie są znacznie bliżej prawdy.

Moim zdaniem to nawet dane amerykańskie są zaniżone. Są rejony gdzie walki naprawdę śą intensywne. W naju pod Popasną Rosjanie arylerią maskarowali całe okopy i bataliony., JA bym stawiał bliżej 40-50 tys zabitych . Bo ranni w większości wracają. Ukraina miała kilka tys jeńców ( głównie rpzez rejon Mariupola)

@P_M PAl licho ta rakiety. Przy okazji tych ataków na lotniska się okazało ,ze ROsjanie od lat nie produkują TU-95 i nawet nie są w stanie obecnie produkować. Dlatego uszkodzenie dwóch a najpewniej to dla nich cios na poziomie utraty Chersonia. A trafiły ich drony z lat 60 tych. Jak to możliwe ,że mogły lecię 700 km bez interwencji to jest niepojęte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptak napisał:

Ale on zablokował unijne pieniądze. Jak ta Unia taka zła to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dołączyć do Rosji i Białorusi.

Urban jest onucą, co do tego nie ma wątpliwości.

moze i jest ruska onuca ale najbardziej to chyba jest wegierska onuca,  chyba ogarniasz ze to bylo glosowanie z dwoma przyciskami yes or no . czy zlamal jakakowliek procedure glosowania ? wykla gra polityczna orban jest niezalezny i ma w dupie co jankes czy unia karza , pewnie niedlugo mu sie odmieni jak straxi jakies fundusze

tak przy okazji w polsce ilosc kradziezy w sklepach podstawowych produktow wzrosla o 30% , wizyta na hali mirowskiej po owoce , przy mnie jakas babcia chciala ukrasc 2 kg mandarynek , zlapana przez sprzedawce , obylo sie bez policji , handloweic owocowy powiedzial ze codziennie jest po lika takich sytuacji . tu na forum zauwazam lekkie odrealnienie , wszyscy radosnie zarabiaja  zdecydowanie wieksze chajsy niz szary biedny janusz ktory ma 2600 czy 3k i troche mu sie nic nie spina 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mistrzBeatka napisał:

ak przy okazji w polsce ilosc kradziezy w sklepach podstawowych produktow wzrosla o 30% , wizyta na hali mirowskiej po owoce , przy mnie jakas babcia chciala ukrasc 2 kg mandarynek , zlapana przez sprzedawce , obylo sie bez policji , handloweic owocowy powiedzial ze codziennie jest po lika takich sytuacji . tu na forum zauwazam lekkie odrealnienie , wszyscy radosnie zarabiaja  zdecydowanie wieksze chajsy niz szary biedny janusz ktory ma 2600 czy 3k i troche mu sie nic nie spina 

Ja sam będąc w uprzywilejowanej części społeczeństwa jeżeli chodzi o poziom zarobków, nie wyobrażam sobie jak ludzie żyją z zarobkami na poziomie 4k, a co dopiero niżej. Żłobek + rata kredytu i już robią się miesięczne wydatki rzędu 2,5-2,7k, a gdzie reszta. Także nie dziwi mnie kompletnie, że poziom kradzieży może rosnąć, a ludziom brakuje na jedzenie, bo sam widzę, że udział ℅wydatków na podstawowe artykuły mocno wzrósł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, P_M napisał:

Ja sam będąc w uprzywilejowanej części społeczeństwa jeżeli chodzi o poziom zarobków, nie wyobrażam sobie jak ludzie żyją z zarobkami na poziomie 4k, a co dopiero niżej. Żłobek + rata kredytu i już robią się miesięczne wydatki rzędu 2,5-2,7k, a gdzie reszta. Także nie dziwi mnie kompletnie, że poziom kradzieży może rosnąć, a ludziom brakuje na jedzenie, bo sam widzę, że udział ℅wydatków na podstawowe artykuły mocno wzrósł. 

Zaraz dostaniecie szereg wykresów i opracowań naukowych, że jest zajebiscie, a nikt z forum nie widział osób zarabiających poniżej 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Na forum mamy mężczyzn w wieku 30-50 żyjący głównie w dużych miastach lub za granicą, dla których wydatek na NBA LP nie jest żadnym problemem. Ewidentnie mamy tutaj bańkę osób z ponadprzeciętnymi zarobkami.

Wypierasz że świadomości fakt, że na świecie są jeszcze inne osoby niż użytkownicy forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos zarobków. ile taki najemnik polski może dostać? jak był wywiad u Zychowicza to mówił o groszach i że nie dal kasy się walczy.

ziomek mój był kucharzem i był na misjach w Libanie i kosił niezły hajs. ( pensja polska plus ta sama pensja ale w dolarach od NATO czy tam ONZ ) plus jakieś dniówki/żołd że wracał zarobiony ( plus lekki przemyt bo bagaże wojskowych nie są sprawdzane chyba że jakaś jest nagonka )

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

Zaraz dostaniecie szereg wykresów i opracowań naukowych, że jest zajebiscie, a nikt z forum nie widział osób zarabiających poniżej 5k.

Czyli w Niemczech nie ma w ogóle biednych ludzi? 

Bo nie rozumiem o co Ci chodzi? 

Tak, w Polsce są biedni ludzie. W mniejszej ilości niż 7 lat temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koelner napisał:

a propos zarobków. ile taki najemnik polski może dostać? jak był wywiad u Zychowicza to mówił o groszach i że nie dal kasy się walczy.

ziomek mój był kucharzem i był na misjach w Libanie i kosił niezły hajs. ( pensja polska plus ta sama pensja ale w dolarach od NATO czy tam ONZ ) plus jakieś dniówki/żołd że wracał zarobiony ( plus lekki przemyt bo bagaże wojskowych nie są sprawdzane chyba że jakaś jest nagonka )

To nie są najemnicy, raczej ochotnicy.

Co do Twojego znajomego. No ładnie podsumowałeś polskie misję. Bo to właśnie najemnicy, tylko ubrani w mundury wojska polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ptak napisał:

To nie są najemnicy, raczej ochotnicy.

Co do Twojego znajomego. No ładnie podsumowałeś polskie misję. Bo to właśnie najemnicy, tylko ubrani w mundury wojska polskiego.

Nie, nie są. Najemnik to nie jest ktoś, kogo nie lubisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RappaR napisał:

Nie, nie są. Najemnik to nie jest ktoś, kogo nie lubisz 

Walczą za pieniądze w wojnach (Irak, Afganistan) które nie mają nic wspólnego z Polską. Bo nie chcesz wmówić mi, że bronili Ojczyzny w Nangar Khel czy w Karballi. 

Wiem, że żołd płaci im Polska, ale jachali na nie polska wojnę, bo zarabiali więcej niż w kraju.

Mnie osobiście to nie przeszkadza, bo jak im płacić to za podnoszenie umiejętności a nie za 8 godzin w koszarach. Ale nie mówmy, że służą krajowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ptak napisał:

Walczą za pieniądze w wojnach (Irak, Afganistan) które nie mają nic wspólnego z Polską. Bo nie chcesz wmówić mi, że bronili Ojczyzny w Nangar Khel czy w Karballi. 

Wiem, że żołd płaci im Polska, ale jachali na nie polska wojnę, bo zarabiali więcej niż w kraju.

Mnie osobiście to nie przeszkadza, bo jak im płacić to za podnoszenie umiejętności a nie za 8 godzin w koszarach. Ale nie mówmy, że służą krajowi.

Służą w Polsce realizując cele Polski.
To Polska ich tam wysłała, nie pojechali dla zarobku samodzielnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Koelner napisał:

A żołnierze walczący pod Monte Cassino walczyli za Polskę? https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Polski_Kontyngent_Wojskowy_w_Libanie

Tak. Ci pod Lenino również. Walczyli z okupantem.

Dlatego żołnierze Legionu Dąbrowskiego pacyfikujacy niewolników na Haiti nie walczyli o Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białoruś ogłosiła, że przenosi wojska i sprzęt wojskowy, powołując się na "zagrożenia antyterrorystyczne" - taką informację podała telewizja CNN powołując się na białoruską państwową agencję informacyjną BeITA. Informacja ma związek z rosnącym napięciem wzdłuż północnej granicy Ukrainy. Rosjanie wykorzystywali ją, by atakować ze strony Białorusi, gdy w lutym rozpoczynali inwazję. CNN przypomina, że Siergiej Szojgu, rosyjski minister obrony, odwiedził w weekend Aleksandra Łukaszenkę. 

 

Mam nadzieję, że to kolejny blef Łukaszenki i te ostatnie zabójstwa m.in MSZ nie były ostatecznym ostrzeżeniem dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/putin-wyraznie-wskazal-cel-desperacka-proba-slowa-rozpaczy-6842366926711328a

@lorak tyle z narracji o sprowokowanej Rosji. Nowych terenów się chłopu zachciało w 2022.

Korwin też ma taką narrację że my sprowokowaliśmy w 39’ Hitlera układając się z aliantami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.