Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Reikai napisał:

Nakurwiają jak pojebani z 6 miejsc. Chyba most krymski zabolal.

Zabolał i to bardzo. A co gorsza na froncie nie są w stanie się zrewanżować więc zabijają cywili.

Tam nie dojdzie do rozmów pokojowych, tam ktoś musi przegrać. Dla Rosji porażka to Ukraina w granicach z 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Oni sie gubią w tym ktory sobowtór co mowi.

Dla mnie te ataki dziś to właśnie dowód na to że mięknie pała. Spazmatyczne ataki szaleńca które były by dużo groźniejsze gdyby były prowadzone w celu poprawy sytuacji na froncie a nie żeby zmazać zniewagę i zabić jak najwięcej osób.

Lwów bardzo mocno obrywa teraz. Poza prądem nie ma wody (może być powiązane). Co chwile kolejne wybuchy są słyszane.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny akt desperacji, na oczach zachodnich obserwatorów w Kijowie bombardują place zabaw, przyspieszyli tylko dostawy sprzętu.Barbara Włodarczyk miała rację że putin zawsze wybiera drogę eskalacji.

Edit:Podobno na całym Bornholmie brak prądu, jeśli się potwierdzi to grubo :)

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

proamerykańskie kreują taki obraz blokujących. 

Niemcy mają pecha że są tak odbierani bo Scholz jest bardzo arogancki i ich komunikaty i obietnice brzmią bardzo źle. Do tego Niemcy blokują nawet sprzedaż cięższego sprzętu z fabryk zbrojeniowych. Natomiast nie zmienia to faktu że Niemiecka pomoc jest 5 pomocą pod względem bezwzględnej kwoty wydanej na pomoc. Pod względem relacji do PKB koło 20 miejsca. 

Francja, Włochy czy Hiszpania dostarczają dużo mniej i nie ma takich komentarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Niemcy mają pecha że są tak odbierani bo Scholz jest bardzo arogancki i ich komunikaty i obietnice brzmią bardzo źle. Do tego Niemcy blokują nawet sprzedaż cięższego sprzętu z fabryk zbrojeniowych. Natomiast nie zmienia to faktu że Niemiecka pomoc jest 5 pomocą pod względem bezwzględnej kwoty wydanej na pomoc. Pod względem relacji do PKB koło 20 miejsca. 

Francja, Włochy czy Hiszpania dostarczają dużo mniej i nie ma takich komentarzy. 

Niemcy odpowiadają za nordstream i praktycznie częściowo za cały bałagan na wschodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregorius napisał:

Niemcy mają pecha że są tak odbierani bo Scholz jest bardzo arogancki i ich komunikaty i obietnice brzmią bardzo źle. Do tego Niemcy blokują nawet sprzedaż cięższego sprzętu z fabryk zbrojeniowych. Natomiast nie zmienia to faktu że Niemiecka pomoc jest 5 pomocą pod względem bezwzględnej kwoty wydanej na pomoc. Pod względem relacji do PKB koło 20 miejsca. 

Francja, Włochy czy Hiszpania dostarczają dużo mniej i nie ma takich komentarzy. 

Piątą pomocą a którą są gospodarką w Europie i czemu wielokrotnie blokowali już dostawy z innych krajów na UA? Nie mają pecha tylko takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, P_M napisał:

@ely3 jakieś newsy z frontów. Wolski coś na YT wczoraj gadał, że niby szykuje się kolejna gruba ofensywa ze strony UKR, ale mniej mu wierzę niż Tobie ;)

Juz do niego pisałem na whatsappie 😅 może wieczorem cos skrobnie.

Ogólnie powinien chlop założyć patronite bo zasługuje swoimi podsumowaniami żebyśmy mu fundowali kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

@ely3 jakieś newsy z frontów. Wolski coś na YT wczoraj gadał, że niby szykuje się kolejna gruba ofensywa ze strony UKR, ale mniej mu wierzę niż Tobie ;)

Już rozmawiałem prywatnie z @Reikai, że byłem kilka dni out na sprawy rodzinne więc sprawdzałem tylko pobieżnie informacje

Ale ogólnie to jest tak ,że 

1 - W rejonie Swiatowe Ukraina dzień w dzień przesuwa się bliżej miasta. Rosjanom zostało już niewiele wzgórz do obrony. Jesli padną to topografia terenu jest taka, że miasta nie obronią. Już zresztą wysadzili mosty w mieście oraz na połnoc od niegot

2 - W rejonie Chersonia coś tam próbują ale wygląda to raczej na testowaniu obrony i przejmowaniu opuszczonych terenów.. Są oczywiście intensywne walki w rejonie Bruskinskie i Borozenske a dane FIRMS pokazują ,ze intensywne walki toczą się w rejonie wioski Kalyniwskie

Niezależnie od dzisiejszych bombardowań to Ukraina ma wciąz inicjatywę. Rosjanie pozornie ustabilizowali front. ale mówimy o 3 dniowej stabilizacje gdzie Ukraina i tak jakies wioski zdobyła jak Piatichatki albo weszła i np takie Borozeńskie jest pół na pół obecnie

W Swiatowe Ukraine jest ok 7 km od przejęcie kontroli nad dominującymi wzgórzami. W ciagu ostatnich 7 dni wyzwoliła więcej terenów niż Rosjanie zdobyli od 1 czerwca. Czy nastąpi duże uderzenie w najbliżsyzch dniach? To raczej pewniak ale nie jestem pewien gdzei bo z jednej strony wygląda to tak jakby Ukraina intensywnie bombardowała rejon Tokmaku od tygodnia i nawet przejęła jedną wioskę bodajże Robotyne ale nie  jestem pewien jak silną obrone mają tam Rosjanie. 

Wydaje się ,że głównym celem obecnie jest opanowanie rejonu Swatowe i późniejszy atak na Starobilsk. Bo to wydłuży znacząco tranport z Rosji .. Ale tu Ukraina po prostu mozolnie spycha Rosjan z ich pozycji

Wciąz nie wykluczam kolejnego mocnego uderzenia w kierunku Nowej Kachowki ale tu nie jestem pewien bo wygląda na to ,że Ukraina zabrała jednostki pancerne z frontu. Teraz głównie widze obronę terytorialną czy piechotę morską atakującą pod Chersoniem a jednostki Zmechanizowane zostały wycofane. 

Może rzeczywiście pójdzie uderzenie na Tokmak. A potem Melitopol. Tylko nie jestem pewien czy Ukraina ma isły by atakować aż na 3 frontach? Ługańsk jest priotytetem bo tam mają dużo dobrych oddziałów. Widać ,że nie zostały zabrane z frtonu. Grilują Rosjan. Atakują ich non stop i przejmują teren. Rosjanie wprawdzie mają mikro sukcesy pod Bahmutem gdzie przejęli 2 wioski ale realnie to nie ma znaczenia jęsli padńie północny Ługańsk a tu są spychani na całym froncie poza Kremniną gdzie Ukraina jest dość spokojna. 

6 minut temu, Reikai napisał:

Ogólnie powinien chlop założyć patronite bo zasługuje swoimi podsumowaniami żebyśmy mu fundowali kawę.

Bez jaj . To wszystko pro publico bono

Najważniejsze jest w tej wojnie posiadać inicjatywę. Ukraina ma ja od 5 tygodni. I może sobie przerzucać środki by wykonać atak. To Rosja musi się zastanawiać cały czas co zrobi Ukraina. I gdzie przeruzcić środki czy zmobilizowanych żołnierzy. Ukraina ma pełzającą ofensye w Ługańsku. Wg FIRMSU codziennie zdobywają 1 czy dwie wioski. . 

Fajnie jest mieć spektakularne ataki gdzie w dwa dni sypie się front i jestem pewien ,że Ukraina ma środki by wykonać jeszcze jedno czy  dwa silne uderzenia w najblizszych dwóch tygodniach by przed zimą i roztopami przejąc jak najwięcej terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ely3 napisał:

Już rozmawiałem prywatnie z @Reikaifajnie jest mieć spektakularne ataki gdzie w dwa dni sypie się front i jestem pewien ,że Ukraina ma środki by wykonać jeszcze jedno czy  dwa silne uderzenia w najblizszych dwóch tygodniach by przed zimą i roztopami przejąc jak najwięcej terenu

To mnie właśnie interesuje, powiedz w kontekście zimy, co, dlaczego i dla której strony będzie przewagą, bo zawsze narracja była, że zła pogoda to problem dla Rosjan, czy teraz jak to UKR ma odbierać tereny, to czy to właśnie dla nich nie będzie problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.