Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, kucio napisał:

Generalnie tak już jest trochę. Na YouTubie są filmy z bodycam przy interwencjach.

Kanał to PoliceActivity

Taki to słabe źródło wywiadowcze.

Jak masz konto policjanta, to bierzesz tych z okolicy, która cię interesuje i tam sobie szybko sprawdzisz gdzie ktoś ma mieszkanie, na które się warto wjebać albo gdzie mieszkają fajne laski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kucio napisał:

Chodzi o cały kontekst w jakim znaleźli się Afroamerykanie przez zaniedbania i segregacje rasową, która ciągnie się przez lata. Oni oczekują pomocy- po prostu. To tak w skrócie bardzo. Ciężko to zrozumieć w kontekście życia w europie, bo osoby czarnoskóre w Europie są w zupełnie innej sytuacji niż Ci w USA.

 

@fluber ja niestety zaraz wychodzę, ale jak wrócę to Ci rozpiszę kontekst o co chodzi dokładnie jak oni to widzą.

To nie czarnoskórzy mają problem w USA, bo generalnie są jako tacy uprzywilejowani w USA, co biedni mają problem. USA posiada system klasowy o bardzo dużych różnicach w warstwach społecznych i małej mobilności na drabinie.

Biedny czarnoskóry nie jest w żaden sposób dyskryminowany względem biednego białego, który ma w sumie chyba nawet gorzej.

 

Po prostu z naleciałości historycznych stanowią duży odsetek klasy niższej. Konflikt czysto klasowy jest przedstawiony fałszywie jako rasowy i bezdomny biały mężczyzna ma podpalane rzeczy, co jest dobrym absurdem 

7 minut temu, Tecu napisał:

Masowe prawo do posiadania broni może się odbić czkawką w USA. Jak widzę tę filmiki jak chodzą z może i legalnymi karabinami to boję się, że kolejna iskra i będzie wojna na całego. 

Odpal mapę Ameryki Północnej i zastanów się jak ograniczyć prawo do posiadania broni.

Jak wymyślisz jakieś rady, daj znać. FBI chętnie skorzysta z rad przy eliminacji drug trade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

To nie czarnoskórzy mają problem w USA, bo generalnie są jako tacy uprzywilejowani w USA, co biedni mają problem. USA posiada system klasowy o bardzo dużych różnicach w warstwach społecznych i małej mobilności na drabinie.

Nie spina mi sie to z tym co widze po znajomych co tam prosto po LO polecieli te 15 lat temu i zaczynali od budowlanki na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

jeden byl niedopuszczony do matury (ma teraz firme i domek w Miami) :)

Mało miarodajny przykład, biorąc pod uwagę, że cały Greenpoint był zawalony białymi czarnuchami z Polski, gdzie dopiero 3 pokolenie się uczyło mówić płynnie po angielsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

Mało miarodajny przykład, biorąc pod uwagę, że cały Greenpoint był zawalony białymi czarnuchami z Polski, gdzie dopiero 3 pokolenie się uczyło mówić płynnie po angielsku. 

Wolę taki przykład z doświadczenia, gdzie widzę co kilka dość przeciętnych (talent-wise) osób osiągnęło w US&A i co osiągnęli ich odpowiednicy, którzy zostali w PL.

Strzelam że te 'białe czarnuchy z Greenpointu' zostając w Polsce chlałyby po PGRach czy coś w ten deseń (czyt -> gorzej by wyszli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kucio napisał:

Chodzi o cały kontekst w jakim znaleźli się Afroamerykanie przez zaniedbania i segregacje rasową, która ciągnie się przez lata. Oni oczekują pomocy- po prostu. To tak w skrócie bardzo. Ciężko to zrozumieć w kontekście życia w europie, bo osoby czarnoskóre w Europie są w zupełnie innej sytuacji niż Ci w USA.

Dude...

Zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lorak napisał:

r/nba został ustawiony na prywatny z powodu rasizmu. nie wiem jak to skomentować, aż mnie zatkało dokąd to zaszło.

Hmmmm.

We ask that Reddit take concrete action to deplatform users and communities that perpetuate racism.

Reddit to jest chyba najbardziej pro-woke platforma jak to tylko jest technicznie możliwe do zrobienia w internecie. Nie mam pojęcia jak oni by chcieli to popchnąć jeszcze dalej.

Może powinni zacząć od Black People Twitter, gdzie wjazd do niektórych tematów jest tylko dla verified czarnych (wysyła się zdjęcie swojego przedramienia moderatorom).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RappaR napisał:

Mało miarodajny przykład, biorąc pod uwagę, że cały Greenpoint był zawalony białymi czarnuchami z Polski, gdzie dopiero 3 pokolenie się uczyło mówić płynnie po angielsku. 

A kilka dni temu udzielałeś reprymendy Artlanowi, że ten nazywał Polaków (korzystająych z 500+) patusami, a po Polakach mieszkających zagranicą to już nie pierwszy raz sobie ostro jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DeltaCenter napisał:

A kilka dni temu udzielałeś reprymendy Artlanowi, że ten nazywał Polaków (korzystająych z 500+) patusami, a po Polakach mieszkających zagranicą to już nie pierwszy raz sobie ostro jedziesz.

Do USA wyjechała niejednorodna grupa. Znajomi Julka nie są odpowiednikami czarnych urodzonych w gettcie. Takimi są ludzie nie znający angielskiego, ciężko się asymilujący, którzy po wyjeździe do USA żadnych karier nie robią. 

Z Artlanem nie mam problemu dlatego, że uważam, że nie ma żadnych rodzin patologicznych biorących 500+, a że tworzy z tego normę. 

Tutaj nie mówię o normie polskiej emigracji, wyjechała niejednorodna grupa i ta część, która jest odpowiednikiem czarnych z Getta właśnie wygląda jak wspomniałem. I nie są priviliged white man, tylko mają sytuację taką jak czarni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do tego co napisał @kucioprzez pryzmat własnych doświadczeń. 

Mieszkamy z żoną w Niemczech od ponad trzech lat. Nie czujemy się tu w najmniejszym stopniu dyskryminowani ze względu na narodowość. Mamy niemieckich znajomych, nasze córki dostają prezenty od starszych sąsiadek, żona została wybrana do rady rodziców itp.

W firmie, w której pracuje zatrudnionych jest dużo pracowników transgranicznych i w momencie zamkniecia granic zapewniono ludziom chcącym pracować hotel. Trzech delikwentów znanych ze swojego prostactwa i słabości do alkoholu zjawiło się w pracy w stanie mocno nietrzeźwym. Wpadli na genialny pomysł, iż prawdopodobnie są zakażeni coronavirusem i żądają testów w pobliskiej klinice. Tam (tak twietdzą naoczni świadkowie) zachowaywali się agresywnie, prostacko i roszczeniowo. Dość chłodne przyjęcie przez personelu szpitala tłumaczyli tym, iż to dlatego, że są Polakami. Nie dlatego, że byli kompletnie pijani i zachowywali jak buraki, ale biedni padli ofiarą uprzedzeń na tle narodowościowym.

I tak samo jest z czarnoskórymi. Mają doskonałą wymówkę, znakomicie zakorzenioną w historii, literaturze, popkulturze. "Wstałbym rano do pracy w pobliskiej fabryce opon, ale nie mogę bo w latach 50-tych panowała segregacja rasowa, a ja nie mam odpowiedniego wykształcenia, ponieważ jestem ofiarą wadliwego systemu edukacji".

Ludzki mózg ma zadziwiającą zdolność do znajdywania wymówek i obwiniania innych za swoje niepowodzenia. W USA dość głośna była sprawa psychoterapeutów, którzy wmawiali swoim pacjentom, iż ci nie mogą odbieść sukcesu w życiu, ponieważ byli molestowni w dzieciństwie, a oni wytaczali potem procesy swoim rodzicom. Ci ludzie tak mocno potrzebowali odepchnąć od siebie winę za swoje niepowodzenia, że dawali sobie wmówić dosłownie wszystko. Dlatego tak niebezpieczne jest retoryka na każdym kroku tłumacząca wszystko kolorem skóry.

 

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pablo81 napisał:

Odniosę się do tego co napisał @kucioprzez pryzmat własnych doświadczeń. 

Mieszkamy z żoną w Niemczech od ponad trzech lat. Nie czujemy się tu w najmniejszym stopniu dyskryminowani ze względu na narodowość. Mamy niemieckich znajomych, nasze córki dostają prezenty od starszych sąsiadek, żona została wybrana do rady rodziców itp.

W firmie, w której pracuje zatrudnionych jest dużo pracowników transgranicznych i w momencie zamkniecia granic zapewniono ludziom chcącym pracować hotel. Trzech delikwentów znanych ze swojego prostactwa i słabości do alkoholu zjawiło się w pracy w stanie mocno nietrzeźwym. Wpadli na genialny pomysł, iż prawdopodobnie są zakażeni coronavirusem i żądają testów w pobliskiej klinice. Tam (tak twietdzą naoczni świadkowie) zachowaywali się agresywnie, prostacko i roszczeniowo. Dość chłodne przyjęcie przez personelu szpitala tłumaczyli tym, iż to dlatego, że są Polakami. Nie tym, że byli kompletnie pijani i zachowywali jak buraki, ale biedni padli ofiarą uprzedzeń na tle narodowościowym.

I tak samo jest z czarnoskórymi. Mają doskonałą wymówkę, znakomicie zakorzenioną w historii, literaturze, popkulturze. "Wstałbym rano do pracy w pobliskiej fabryce opon, ale nie mogę bo w latach 50-tych panowała segregacja rasowa, a ja nie mam odpowiedniego wykształcenia, ponieważ jestem ofiarą wadliwego systemu edukacji".

Ludzki mózg ma zadziwiającą zdolność do znajdywania wymówek i obwiniania innych za swoje niepowodzenia. W USA dość głośna była sprawa psychoterapeutów, którzy wmawiali swoim pacjentom, iż ci nie mogą odbieść sukcesu w życiu, ponieważ byli molestowni w dzieciństwie, a oni wytaczali potem procesy swoim rodzicom. Ci ludzie tak mocno potrzebowali odepchnąć od siebie winę za swoje niepowodzenia, że dawali sobie wmówić dosłownie wszystko. Dlatego tak niebezpieczne jest retoryka na każdym kroku tłumacząca wszystko kolorem skóry.

 

 

Mnie zdyskryminowano w Niemczech jak kiedyś byłem na st.Pauli w tej podróbie dzielnicy czerwonych latarnii!

Dziwka podbiła (tam w przeciwieństwie do Amsterdamu poza tymi za szybami były też takie co łaziły, no idea jak jest teraz) i taki dialog:

- CZEŚĆ SKĄD JESTEŚ?

- Z POLSKI

dziwka sobie poszła. Koniec.

 

Skandal k****. Jestem ofiarą przemocy na tle narodowościowym! ;( 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, julekstep napisał:

Mnie zdyskryminowano w Niemczech jak kiedyś byłem na st.Pauli w tej podróbie dzielnicy czerwonych latarnii!

Dziwka podbiła (tam w przeciwieństwie do Amsterdamu poza tymi za szybami były też takie co łaziły, no idea jak jest teraz) i taki dialog:

- CZEŚĆ SKĄD JESTEŚ?

- Z POLSKI

dziwka sobie poszła. Koniec.

 

Skandal k****. Jestem ofiarą przemocy na tle narodowościowym! ;( 

Musisz to do antify zgłosić. Koniecznie.

Jest też opcja, że zadając pytanie "skąd jesteś?" mogła ocenić twoje walory wizualne i niekoniecznie wstrzeliłeś się w jej preferencje :)

Ale uderzyć do antify nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.