Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, P_M napisał:

Jeżeli placówka ma podpisany kontrakt z medicoverem, to co tu wyjaśniać?
Anyway mój punkt był taki, że płacę składkę zdrowotną na NFZ, z usług, którego nie korzystam, bo jeżeli już to zapisuję się przez medicover/chodzę prywatnie.

ja z państwowej korzystałem tylko przy porodach więc jestem z Tobą. raz byłem na sorze ze znajomym i jest to system do wyjebania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Żaden szpital,w którym pracowałem nie miał podpisanego kontraktu z Medicover. Wyjaśnij mi to, zamiast zmieniać temat.

Ale ja nie zmieniam tematu. Oryginalnie napisałem przecież to samo czyli:

7 minut temu, P_M napisał:

Akurat ze służbą zdrowia łatwo podać przykład. Ja za to co oddaje w składce zdrowotnej miałbym najlepszy pakiet (ze stomatologiem) w medicoverze dla całej mojej rodziny :D
Koniec końców jak przychodzi co do czego to i tak chodzimy prywatnie, bo terminy na NFZ są porąbane. np jakiś gastroenterolog za pół roku w Czerwcu :D

A to, że ktoś pracując na etacie płaci składkę zdrowotną i Ty go "obrabiasz" i do tego ma medicover, to też nie wiem co w tym dziwnego, chyba nadal ma prawo pomimo posiadania medicoveru do skorzystania z publicznej służby zdrowia?

Btw. nie wiem jak ze szpitalami, ale z przychodni raz mi się zdarzyło skorzystać, która miała podpisany kontrakt z medicover, bo mogłem tam skorzystać z usług.

Nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie, po prostu widzę "na pasku" ile płacę składki zdrowotnej, a jaki jest koszt najwyższego pakietu rodzinnego w Medicover, coś jest niesprawiedliwego w tym porównaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Ale ja go nawet nie szukałem. Zawsze wszędzie w każdym systemie pieniądze są problemem. Zawsze ich brakuje. Ale jednak niektóre systemy działają dobrze a niektóre źle. A nasze działają wybitnie źle. Szkolnictwo jest zamurowane - jakość się nie liczy ale tytuł i wysługa lat. Złe programy nauczania, brak przesunięcia w kierunku praktyki i doświadczeń w zamian za to nauczanie czystej teorii.  Te same grzechy od ilu już lat ? 

Jak mówię, można do woli lać wodę do sita. 

Jeden wykład to 240studentow i 1 wykładowca. Jeden projekt to 18 grup po 15 studentów. Kosztuje 18 razy tyle i wymaga 18 razy tyle pracowników których nie ma bo nie ma kasy. Więc uczelnie walą wykładów do oporu bo tylko na to je stać. 

Za taka kasę nie da się uczyć praktyki. Nie ma kim i nie ma za co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Gdyby w Polsce przedsiębiorcy byli uczciwi, bylibyśmy bogatsi od Dubaju 

Szara strefa w Polsce ma wartość około 12% PKB a w tym są nie tylko przedsiębiorcy ale też lekarze którzy nie potrafią się nauczyć jak obsługiwać kasę fiskalną. . Masz jednak rację, że te dodatkowe 10 mld w podatkach poprawiłyby sytuację ale myślę, że do Dubaju wciąż byłoby daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Ale ja nie zmieniam tematu. Oryginalnie napisałem przecież to samo czyli:

A to, że ktoś pracując na etacie płaci składkę zdrowotną i Ty go "obrabiasz" i do tego ma medicover, to też nie wiem co w tym dziwnego, chyba nadal ma prawo pomimo posiadania medicoveru do skorzystania z publicznej służby zdrowia?

Btw. nie wiem jak ze szpitalami, ale z przychodni raz mi się zdarzyło skorzystać, która miała podpisany kontrakt z medicover, bo mogłem tam skorzystać z usług.

Nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie, po prostu widzę "na pasku" ile płacę składki zdrowotnej, a jaki jest koszt najwyższego pakietu rodzinnego w Medicover, coś jest niesprawiedliwego w tym porównaniu?

Ma prawo. Pytam Ciebie, czemu korzysta z publicznych, skoro prywatne lepsze. Wyjaśnisz? Czy może wszyscy klienci medicoveru to wybitni idioci, którzy zamiast pójść do lepszego prywatnego, wybierają gorszy publiczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Szara strefa w Polsce ma wartość około 12% PKB a w tym są nie tylko przedsiębiorcy ale też lekarze którzy nie potrafią się nauczyć jak obsługiwać kasę fiskalną. . Masz jednak rację, że te dodatkowe 10 mld w podatkach poprawiłyby sytuację ale myślę, że do Dubaju wciąż byłoby daleko. 

Lekarze, prawnicy i kościół :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Ma prawo. Pytam Ciebie, czemu korzysta z publicznych, skoro prywatne lepsze. Wyjaśnisz? Czy może wszyscy klienci medicoveru to wybitni idioci, którzy zamiast pójść do lepszego prywatnego, wybierają gorszy publiczny?

C'mon mam odpowiadać Ci za innych ludzi? Nie wiem co ich motywuje w takim wypadku, ale podejrzewam, że Ty może znasz odpowiedź, skoro jesteś na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian napisał:

Ile byś nie wpompował pieniędzy ten system nie zadziała przy takiej konstrukcji. Tak jak nasza służba zdrowia - ile byśmy nie wydali to przejecie wszystko. Najpierw trzeba to rozwalić i zbudować na nowo na zdrowych zasadach. 

Ale nie dziwi mnie, że jako lekarz bronisz tego co jest. Wcale mnie to dziwi.  

Tu akurat nie jest kwestia pieniędzy tylko mentalności .,Pacjent uważa że lekarz jest kimś wyjątkowo ważnym, a lekarz że jest kimś lepszym od pacjenta bo ma ręce które liczą. ,Nie  ma żadnej odpowiedzialności zawodowej, chyba że mu umrze ojciec Ziobry to wtedy latami będzie ciągany po prokuraturach i sądach .,Przykład najlepszy to pierwsze miejsce Polski pod względem  zgonów w pandemii. A takich pojedynczych przykładów mogę podać dużo, mam porównanie gdyż leczyłem się w US i usiłuję kontynuować leczenie w Polsce i zarówno w NFZ ,jak i Luxmedzie i prywatnie.,Nawet pamiętam służbę zdrowia za komuny i  było lepiej niż teraz ,bo jak dałeś lekarzowi kopertę to zapierdalał koło ciebie jak Kusociński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

C'mon mam odpowiadać Ci za innych ludzi? Nie wiem co ich motywuje w takim wypadku, ale podejrzewam, że Ty może znasz odpowiedź, skoro jesteś na miejscu.

Bo Medicover to lep na łatwowiernych. Porównywałem kiedyś - pakiet podstawowy czyli lekarza rodzinnego kosztował 132 złotych  dla porównania ten lekarz rodzinny za pacjenta dostawał 11,6 zł. A i tak Medicover kontraktuje poradnie z kontraktem z NFZ, bo za to jakoś prywatnie nie jest w stanie ogarnąć własnych. 

Ale spoko, masz drogi pakiet z Medicover, jak będzie problem, zadzwoń po karetkę od nich i daj znać ile czekałeś. chyba że oni po prostu ruchają łatwowiernych i nieświadomych na kasę i nawet tego nie oferują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, P_M napisał:

Akurat ze służbą zdrowia łatwo podać przykład. Ja za to co oddaje w składce zdrowotnej miałbym najlepszy pakiet (ze stomatologiem) w medicoverze dla całej mojej rodziny :D
Koniec końców jak przychodzi co do czego to i tak chodzimy prywatnie, bo terminy na NFZ są porąbane. np jakiś gastroenterolog za pół roku w Czerwcu :D

Czy ten najlepszy pakiet obejmuje to co składka zdrowotna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Czy ten najlepszy pakiet obejmuje to co składka zdrowotna? 

Oczywiście że nie. Wtedy taki pakiet musiałby kosztować więcej i miało by to sens tylko pod warunkiem możliwości rezygnacji z opłacania  składki zdrowotnej i leczenia się tylko przez prywatne firmy.

Natomiast pakiety w prywatnej służbie zdrowia (czyli poza najcięższymi przypadkami) dostęp do wszystkich usług jest dużo szybszy i często bardziej profesjonalny (mimo ze najczęściej ci sami lekarze) niż na NFZ. Jesli chodzi o dostępność usług lepsze od pakietów w prywatnej służbie zdrowia jest tylko umawianie się na konkretną wizytę za gotówkę. Ale jest to zdecydowanie najdroższa opcja choć również zdecydowanie najszybsza.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Oczywiście że nie. Wtedy taki pakiet musiałby kosztować więcej i miało by to sens tylko pod warunkiem możliwości rezygnacji z opłacania  składki zdrowotnej i leczenia się tylko przez prywatne firmy.

Natomiast pakiety w prywatnej służbie zdrowia (czyli poza najcięższymi przypadkami) dostęp do wszystkich usług jest dużo szybszy i często bardziej profesjonalny (mimo ze najczęściej ci sami lekarze) niż na NFZ. Jesli chodzi o dostępność usług lepsze od pakietów w prywatnej służbie zdrowia jest tylko umawianie się na konkretną wizytę za gotówkę. Ale jest to zdecydowanie najdroższa opcja choć również zdecydowanie najszybsza.

 

No ale kosztuje więcej od publicznej, a jednak oferuje mniej? Jak to, przecież w prywacie jest wydajniej. Powinno oferować za mniej więcej, jak to wyjaśnisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

No ale kosztuje więcej od publicznej, a jednak oferuje mniej? Jak to, przecież w prywacie jest wydajniej. Powinno oferować za mniej więcej, jak to wyjaśnisz?

Nie będę wyjaśniał. Bawcie się sami w piaskownicy. Nie bawią mnie manipulacje i przepychanki byle by udowodnić ze się ma racje lub alternatywnie PIS/ANTY PIS to CH..uje. 

Mądry jesteś (bez złośliwości to pisze) jak się zastanowisz to zrozumiesz sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Nie będę wyjaśniał. Bawcie się sami w piaskownicy. Nie bawią mnie manipulacje i przepychanki byle by udowodnić ze się ma racje lub alternatywnie PIS/ANTY PIS to CH..uje. 

Mądry jesteś (bez złośliwości to pisze) jak się zastanowisz to zrozumiesz sytuacje.

Ja rozumiem, Medicover to ruchanie kasy na łatwowiernych i tyle. Jakby się inni zastanowili, też by to wiedzieli, zanim na starość zaczną kupować garnki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Czy ten najlepszy pakiet obejmuje to co składka zdrowotna? 

I tak i nie. Raka na medicover nie wyleczę, ale skorzystanie z jakichś usług mniej poważnych działa, bo w przeciwieństwie do NFZ nie muszę czekać poł roku/rok, na jakieś podstawowe badania.

30 minut temu, RappaR napisał:

Ale spoko, masz drogi pakiet z Medicover, jak będzie problem, zadzwoń po karetkę od nich i daj znać ile czekałeś. chyba że oni po prostu ruchają łatwowiernych i nieświadomych na kasę i nawet tego nie oferują 

No i to wlasnie jest takie popadanie ze skrajności w skrajność, ktorego nie lubię. Widzisz w Medicoverze mam jakiś tam pakiet i wiem za co płacę i czego mogę oczekiwać. W przypadku NFZ płacę więcej niż większość społeczeństwa, a nawet nie wiem jakiego rodzaju i jakiej jakości usług/dostępnych terminów mogę oczekiwać. Wrzuciłem w załączniku najtanszy pakiet z medicoveru, który kosztuje jakieś 70-parę złotych. Natomiast wiem, że te konsultacje i badania, które tam są dostępne, to praktycznie zawsze mam możliwość od ręki z nich skorzytać (przynajmniej korzytając z placówek medicoverowych w Kato) Jeżeli chciałbym np. na NFZ iść na konsultacje do ortopedy to trzeba czekać grube miesiące.

Programy zdrowie plus V04.pdf

8 minut temu, RappaR napisał:

No ale kosztuje więcej od publicznej, a jednak oferuje mniej? Jak to, przecież w prywacie jest wydajniej. Powinno oferować za mniej więcej, jak to wyjaśnisz?

W moim przypadku płacę o wiele więcej za NFZ niż za medicover :)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Tak tak jasne. totalnie. USG za trzy miesiące zamiast na drugi tydzień to pryszcz.

Masz Medicover?

1 minutę temu, P_M napisał:

tak i nie. Raka na medicover nie wyleczę, ale skorzystanie z jakichś usług mniej poważnych działa, bo w przeciwieństwie do NFZ nie muszę czekać poł roku/rok, na jakieś podstawowe badania.

Nigdzie się nie czeka na lekarza rodzinnego pół roku. Po prostu kłamiesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.