Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Koelner napisał:

jako człowiek lewicy nie może pracować? z tego co pamietam jakieś średnie salary ustalił w swojej partii 

no trochę przypał jeśli postulaty programowe brzmią tak:

Zatrzymamy likwidację i prywatyzację szkół.

Powiążemy nakłady na edukację z PKB. Priorytet dla edukacji musi mieć gwarancje w kształcie budżetu państwa.

Wprowadzimy zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa.

to coś jak Czarnek polewający browary w gej klubie :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/zarobki-politykow-zandberg-ze-swoja-pensja-jest-daleko-w-tyle-za-innymi-liderami-partii-6417713075472513a.html%3famp=1 W sumie Adi popierdziela rowerem i jakoś hajsu nie trzepie - jest idealistom 

1 minutę temu, fluber napisał:

Z powodu pedałów? 😕

siodełka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Nieźle fikołki logiczne odstawiasz. 

Korwin powiedział coś w stylu: "12-latki miewają miesiączki, więc jak mama się zgodzi to mogą się ruchac" 

A Ty na to, że bardzo dobra pierwsza część zdania;) 

Sebastian chciał się pochwalić że wie co to miesiączka.

Nie odnalazłem innego sensu jego postu :) (nie żebym się specjalnie starałem, but still)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

no trochę przypał jeśli postulaty programowe brzmią tak:

Zatrzymamy likwidację i prywatyzację szkół.

Powiążemy nakłady na edukację z PKB. Priorytet dla edukacji musi mieć gwarancje w kształcie budżetu państwa.

Wprowadzimy zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa.

to coś jak Czarnek polewający browary w gej klubie :) 

zatrzymać a nie zlikwidować i brak dotacji a nie likwidować. a może chłopak za pensje z uczelni kupuje chleb i karmi nimi bociany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

aaa bo widzę już nie pracuje PJATKu... 

 

może stary Nowackiej go wywalił jak już się przestali spotykać xDDD (tak - poza tym że robił w prywatnej to na dodatek tam rektorem był stary jego dupy ;), ot LEWICOWI IDEALIŚCI ❤️ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chytruz napisał:

@darkonza tak z ciekawosci, to ty w ogole uwazasz Chiny za komunistow?

Uważam ich za komunistów bo oni sami się za takich uważają, choc jednocześnie twierdzą ze w chinach nie ma komunizmu, ale oni są komunistami dlatego ze do niego dążą.

Uważają ze w zsrr  (i do lat 70-tych w chinach) popełniano duży bład (jeden z wielu)  błąd polegający na próbie wprowadzenia komunizmu z pominięciem okresu kapitalizmu i socjalizmu rozwijajacego siły wytwórcze. Za to od początku istnienia zsrr krytykował Lenina niejaki Kautsky i wielu innych teoretyków:

" Do rewolucji październikowej Kautsky (Dyktatura Proletariatu 1918) odniósł się od razu krytycznie, atakując politykę bolszewików za dyktatorskie metody i wskazując, że próba budowy socjalizmu w zacofanym kraju, w którym nie rozwinęły się kapitalistyczne stosunki produkcji, jest utopijna i skazana na degenerację. Wskazywał, że rewolucja rosyjska jest w istocie rewolucją przeciwko literze i duchowi materializmu historycznego."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Kautsky

Chińczycy początkowo popełniali ten sam błąd za Czasów Mao i chcieli komunę wprowadzac "na teraz", ale deng Xiaoping to zmienił:

„Planowanie i siły rynkowe nie są zasadniczą różnicą między socjalizmem, a kapitalizmem, gospodarka planowa nie jest definicją socjalizmu, ponieważ planowanie jest w kapitalizmie, gospodarka rynkowa dzieje się w socjalizmie, również planowanie i siły rynkowe są dwoma sposobami kontrolowania aktywności gospodarczej.” Czym jest socjalizm i czym jest marksizm?” Nie byliśmy do końca przekonani o tym w przeszłości. Marksizm przywiązuje ogromną wagę do rozwoju sił wytwórczych, powiedzielibyśmy, że socjalizm jest podstawowym etapem komunizmu i że na zaawansowanym etapie zasada od każdego według jego zdolności i każdemu według jego potrzeb zostanie zastosowana. Wymaga to wysoko rozwiniętych sił wytwórczych i przytłaczającej obfitości materialnego bogactwa. Dlatego podstawowym zadaniem na etapie socjalistycznym jest rozwój sił wytwórczych. O wyższości systemu socjalistycznego świadczy, w ostatecznym rozrachunku, szybszy i znaczniejszy rozwój tych sił niż w systemie kapitalistycznym. W miarę ich rozwoju życie materialne i kulturalne ludzi będzie stale się poprawiać. Jednym z naszych niedociągnięć po powstaniu Chińskiej Republiki Ludowej było to, że nie poświęcaliśmy wystarczająco dużo uwagi rozwijaniu sił wytwórczych. Socjalizm oznacza eliminację ubóstwa. Pauperyzm to nie socjalizm, a jeszcze mniej komunizm”. – Deng Xiaoping, 30 czerwca 1984 r. "

Tak więc to ze w chinach mamy mieszankę państwa i kapitalizmu jest konieczne bo chiny określają siebie jako państwo w poczatkowym etapie socjalizmu:

" Zhao Ziyang zapytany, jak długo potrwa pierwszy etap socjalizmu, odpowiedział: „Nie minie, co najmniej 100 lat..... Konstytucja państwa stwierdza, że „Chiny będą w początkowym stadium socjalizmu przez długi czas”[6]. Podobnie jak w przypadku Zhao, Jiang Zemin uważał, że osiągnięcie bardziej zaawansowanego etapu zajmie co najmniej 100 lat "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm_o_chińskiej_specyfice

Czyli chińscy komunisci na drodze do komunizmu muszą z koniecznosci dbać o rozwój sił wytwórczych zgodne z "byt kształtuje swiadomość" i ze w efekcie nie da sie z biedaków zrobić komunistów.(co widac na przykładzie choćby polskiej opinii publicznej). Zsrr mógł sobie wprowadzać nowoczesne pomysły w stosunkach społecznych (które dziś świat uważa za normalne) ale co z tego skoro kraj był biedny, bez budowy bazy materialnej same nowoczesne "liberalne" (sic!) podejscie do praw obywateli, praw wyborczych, roli kobiet, nic nie znaczyło. W zsrr więc zajął się rozbudową gospodarki za wszelką cenę Stalin kończąc z liberalnymi pomysłąmi i biorac wszystkich za karki, w Chinach Deng Xiaoping (dla przypomnienia plac Tiananmen), ale to wszystko po latach eksperymentów lekkoduchów którzy chcieli budować komunizm od razu i "na boso" i w obu wypadkach szło źle.

Ogólnie media z ideologów komunizmu robia prostaków, a to w rzeczywistości są jedne z najgłębszych rozkmin w tematach gospodarczych i społecznych w XX wieku.

 

1 godzinę temu, fluber napisał:

16 września podczas Q&A na swoim kanale odpowiedział na pytanie: "Czy wiek zgody powinien być podwyższony, obniżony, czy być taki, jak obecnie?", mówiąc, że jest "za naturą" i tłumacząc, że jego zdaniem jest to wiek pierwszej miesiączki: "To jest bardzo różnie. Są dziewczyny, które mają 12, 13 lat i są całkowicie dojrzałe, a są dziewczyny, które mają 19 i jeszcze nie są dojrzałe. To nie może być tak, żeby państwo ustalało, jaki jest wiek dojrzałości seksualnej, to natura o tym decyduje. A powinna o tym decydować matka, bo matka takie rzeczy wie".

No to teraz matki stręczycielki (są takie) pozostałyby bezkarne wiec ich ilośc tylko by rosła

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darkonza napisał:

" Zhao Ziyang zapytany, jak długo potrwa pierwszy etap socjalizmu, odpowiedział: „Nie minie, co najmniej 100 lat....

No ciekawe. Tylko oni w ostatnie ~70 lat przerobili co najmniej 3 "modele" ("napierdalamy komunizm", "napierdalamy patokapitalizm" i teraz "napierdalamy patokapitalizm, ale to tylko tymczasowo, żeby potem można było komunizm"), więc nie wiem jaką rację bytu ma planowanie na 100 lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, josephnba napisał:

Cofam to co napisałem o Jasiu kapeli i tym, że nie jest groźny 

Właśnie obejrzałem hejtpark z nim w roli gościa i musiałem się napić 

Gracjan Roztocki:   nigdy nie będzie bardziej cringowego Polaka niż ja la la la la

Jaś Kapela:  potrzymaj mi mefedron 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** koleś zaczyna rozmowę od "powinieneś mi zapłacić że tu przeszedłem" po czym 20 minut później mówi "ale wiesz, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze" 

k**** tego nie wolno oglądać w ciągu tygodnia, bo dwugodzinny program z Jasiem to minimum 3 flaszki 

A ja mam jutro zajebiście ciężki projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, josephnba napisał:

k**** koleś zaczyna rozmowę od "powinieneś mi zapłacić że tu przeszedłem" po czym 20 minut później mówi "ale wiesz, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze" 

k**** tego nie wolno oglądać w ciągu tygodnia, bo dwugodzinny program z Jasiem to minimum 3 flaszki 

A ja mam jutro zajebiście ciężki projekt...

@josephnba @Tecu @julekstep

Na kogo głosujecie? Lempart czy babcia kasia? :)

https://warszawiankaroku.um.warszawa.pl/

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałbym ci odpowiedzieć?

Zdaje się że już kiedyś jasno dslem Ci do zrozumienia, że nie ujawniam na kogo głosuję.

Druga sprawa to dlaczego utożsamiasz mnie z ludźmi typu lampart czy jakąś Kasia? Jest to równie celne jak utożsamianie mnie z braunem czy tym dużym od marszu niepodległości 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

A dlaczego miałbym ci odpowiedzieć?

Zdaje się że już kiedyś jasno dslem Ci do zrozumienia, że nie ujawniam na kogo głosuję.

Druga sprawa to dlaczego utożsamiasz mnie z ludźmi typu lampart czy jakąś Kasia? Jest to równie celne jak utożsamianie mnie z braunem czy tym dużym od marszu niepodległości 

 

Czy fakt ze oznaczyłem też Julka nie był wystarczający żeby dostrzec iż to był sarkazm? :)

raczej oczekiwałem opinii na temat plebiscytu i nominowanych:) 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw

Czytał ktoś choćby urywki książki Jasia o tym że narkotyki są zajebiste? 

Jaś jest albo mega głupi albo mega mądry 

Bo jeśli jego książka jest pochwałą narkotyków (przynajmniej w teorii jest) to w praktyce nie znam chyba niczego bardziej do dragów zniechęcającego 

 

Jak ja się cieszę, że kiedy eksperymentowałem z różnymi używkami w młodości nie wpadła mi w ręce ta książka. Nie przeżył bym wielu wspaniałych przygód... Nie byłoby czego wspominać 

2 minuty temu, fluber napisał:

Czy fakt ze oznaczyłem też Julka nie był wystarczający żeby dostrzec iż to był sarkazm? :)

raczej oczekiwałem opinii na temat plebiscytu i nominowanych:) 

A widzisz, ja nawet nie kliknąłem 

Z zasady nie klikam w gówno a jeśli tam jest lempart czy Braun czy inny skrajnie głupi człowiek to link ląduje w kategorii gówna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Kliknąłem jednak z ciekawości

Znam osobiście jedną osobę, Żagałkowicz. Współorganizowałem z jej fundacją akcje szczepień covidowych dla bezdomnych. 

Twarda babka i jeśli miałbym zagłosować na lempart podpinajacą się pod strajk kobiet, w sumie niszczącą sens tego przedsięwzięcia a na laskę, która nocami wozi koce bezdomnym to bym się nie zastanawiał 

 

Jak ktoś chce w jakikolwiek sposób pomóc bezdomnym, to ona prowadzi na Pradze północ, dokładnie na Dąbrowszczaków przytulisko 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.