Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, fluber napisał:

Skroili? Zglosiles już kradzież? Przecież to legalna kara regulaminowa. 

Jaka tu była kara?

https://www.facebook.com/watch/?v=10155683482518013

25 minut temu, josephnba napisał:

Może to że poleciales deltusiem

Prawi są mniej szkodliwi niż lewi. Jakiego wyjaśnienia potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

rawi są mniej szkodliwi niż lewi. Jakiego wyjaśnienia potrzebujesz?

Od kiedy niby? Za większość masakr w USA odpowiadają prawicowi ekstremiści . W Polsce też to raczej praciwoci odpowiadają za pobicie kogoś.

Braun groził śmiercią. Korwin uważa wręcz ze ministra trzeba powiesić . Swego czasu poseł Wilk uważał ,ze trzeba nam zamachu stanu... Niby w czym Margot jest groźniejsza od tych haseł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Od kiedy niby? Za większość masakr w USA odpowiadają prawicowi ekstremiści . W Polsce też to raczej praciwoci odpowiadają za pobicie kogoś.

Braun groził śmiercią. Korwin uważa wręcz ze ministra trzeba powiesić . Swego czasu poseł Wilk uważał ,ze trzeba nam zamachu stanu... Niby w czym Margot jest groźniejsza od tych haseł?

Nie prowadzę statystyk, wydaje mi się jednak, że Antifa wiedzie prym w tym zestawieniu.

Braun groził śmiercią? Jeszcze mi powiedz, że to była groźba karalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Nie prowadzę statystyk, wydaje mi się jednak, że Antifa wiedzie prym w tym zestawieniu

Nigdy nie spotkałem agresywnego lewaka. Za to narodowców całkiem sporo. Niczemu to nie dowodzi ale jednak ciężko mi uwierzyć że ogólne statystyki są odwrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Nigdy nie spotkałem agresywnego lewaka. Za to narodowców całkiem sporo. Niczemu to nie dowodzi ale jednak ciężko mi uwierzyć że ogólne statystyki są odwrotne.

Nikt z moich znajomych nie głosuje na PiS. Niczemu to nie dowodzi, ale jednak ciężko mi uwierzyć, że ogólne statystyki są odwrotne.

 

A nie, czekaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego dlaczego takie coś (zbiórka na pokrycie kary nałożonej na posła) jest w ogóle dopuszczalne.

Nie możemy przecież zapłacić grzywny za skazanego, który nie jest członkiem naszej rodziny. Analogicznie jest z odszkodowaniem, zadośćuczynieniem, nawiązką itp. Uzasadnienie dla istnienia takiego zakazu jest proste - zapłata tego typu świadczeń ma stanowić REALNĄ dolegliwość dla osoby zobowiązanej. Dlaczego zatem taki zakaz nie obejmuje kar regulaminowych nałożonych na posłów? To są jakieś święte krowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artlan napisał:

Może zacznijmy od tego dlaczego takie coś (zbiórka na pokrycie kary nałożonej na posła) jest w ogóle dopuszczalne.

Nie możemy przecież zapłacić grzywny za skazanego, który nie jest członkiem naszej rodziny. Analogicznie jest z odszkodowaniem, zadośćuczynieniem, nawiązką itp. Uzasadnienie dla istnienia takiego zakazu jest proste - zapłata tego typu świadczeń ma stanowić REALNĄ dolegliwość dla osoby zobowiązanej. Dlaczego zatem taki zakaz nie obejmuje kar regulaminowych nałożonych na posłów? To są jakieś święte krowy? 

Dotknęła, ale dzięki ludziom dobrej woli nie aż tak.

Jedynie emerytalne mu nie zostanie odprowadzone, ale za to zapłaci mniejszy PIT czy co tam posłowie płacą. Dla takiego Szumlewicza zapłacenie niższego PITu to dopiero byłby mrok, którego nawet zbiórka nie rozjaśni.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Cardi napisał:

Dotknęła, ale dzięki ludziom dobrej woli nie aż tak.

Jedynie emerytalne mu nie zostanie odprowadzone, ale za to zapłaci mniejszy PIT czy co tam posłowie płacą. Dla takiego Szumlewicza zapłacenie niższego PITu to dopiero byłby, którego nawet zbiórka nie rozjaśni.

Pytanie zadałem trochę w oderwaniu od słuszności tej konkretnej kary (moim zdaniem uznanie tego za groźbę to nadinterpretacja i kara powinna być niższa). 

Jeżeli ktoś zorganizuje (tak przykładowo) zbiórkę na pokrycie grzywny nałożonej na Nergala za obrazę uczuć religijnych to ten ktoś popełni wykroczenie. 

W przypadku analogicznej zbiórki na rzecz posła wykroczenia już nie ma, bo dziwnym trafem zakaz zbierania pieniędzy na pokrycie kary osoby trzeciej nie obejmuje kar regulaminowych nałożonych na posłów. Pytanie tylko czy to niedopatrzenie ustawodawcy (jakby nie patrzeć tego typu zbiórki w przypadku posłów to raczej rzadkość) czy celowe uprzywilejowanie tej grupy społecznej. 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Pytanie zadałem trochę w oderwaniu od słuszności tej konkretnej kary (moim zdaniem uznanie tego za groźbę to nadinterpretacja i kara powinna być niższa). 

Jeżeli ktoś zorganizuje (tak przykładowo) zbiórkę na pokrycie grzywny nałożonej na Nergala za obrazę uczuć religijnych to ten ktoś popełni wykroczenie. 

W przypadku analogicznej zbiórki dla posła wykroczenia już nie ma, bo dziwnym trafem zakaz zbierania pieniędzy na pokrycie kary osoby trzeciej nie obejmuje kar regulaminowych dla posłów. Pytanie tylko czy to niedopatrzenie ustawodawcy (jakby nie patrzeć tego typu zbiórki w przypadku posłów to raczej rzadkość) czy celowe uprzywilejowanie tej grupy społecznej. 

Problem polega, że Nergalowi nie mogą cofnąć zarobków, a Braunowi tak.

Nergalowi mogą zasądzić grzywnę, Braunowi też, tyle tylko że Braunowi karę zasądził nie sąd tylko prezydium sejmu, a ono grzywien (chyba) nie może nakładać.

 

Gdyby chcieli zrobić to jak należy, to powinni złożyć zawiadomienie do prokuratury i czekać aż prokuratura umorzy, bo to nie kwalifikuje się pod groźbę karalną. Woleli zatem działać na poziomie "pracodawcy" a nie wymiaru sprawiedliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artlan napisał:

Pytanie zadałem trochę w oderwaniu od słuszności tej konkretnej kary (moim zdaniem uznanie tego za groźbę to nadinterpretacja i kara powinna być niższa). 

Jeżeli ktoś zorganizuje (tak przykładowo) zbiórkę na pokrycie grzywny nałożonej na Nergala za obrazę uczuć religijnych to ten ktoś popełni wykroczenie. 

W przypadku analogicznej zbiórki na rzecz posła wykroczenia już nie ma, bo dziwnym trafem zakaz zbierania pieniędzy na pokrycie kary osoby trzeciej nie obejmuje kar regulaminowych nałożonych na posłów. Pytanie tylko czy to niedopatrzenie ustawodawcy (jakby nie patrzeć tego typu zbiórki w przypadku posłów to raczej rzadkość) czy celowe uprzywilejowanie tej grupy społecznej. 

Ogólnie rzecz biorąc to ktoś kto wpłaca komuś pieniądze na zbiórkę typu "podróż życia" "nowy komputer" "moje lepsze jutro" czy jakieś zbiórki typu Braun i tten złodziej z KODu z kucykiem, jest dla mnie osobą głupią. Jest to bowiem zachowanie do kupowania nowego żyrandola gdy w domu walą Ci się ściany. Jest tyle naprawdę potrzebujących ludzi, chorych, czekających na operacje czy leki nie refundowane. Jest na kogo wpłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, josephnba napisał:

Aaaaaha 

A to nie wiedziałem że bojówki ONR czy niepolacy są mniej niebezpieczne niż Jaś kapela

 

15 minut temu, Koelner napisał:

Albo Biedroń od Brauna

Nie wiedziałem, że Konrad Berkowicz jest bardziej niebezpieczny niż Antifa.

Można to odbijać w obie strony, tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jack napisał:

Nigdy nie spotkałem agresywnego lewaka. Za to narodowców całkiem sporo. Niczemu to nie dowodzi ale jednak ciężko mi uwierzyć że ogólne statystyki są odwrotne.

Antifa,  ale w Polsce to leszcze.No i w Polsce środowiska prawicowe są powiązane z kibicami, więc wiadomo ze jest rzeznia, lewica jest powiązana z malowaniem kreda po chodniku, więc i agresji mniej.Ale to w Polsce, na świecie lewica bywa agresywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać ze jak się dziś mówi o lewakach to nie należy mylić ich z komunistami. Za Stalina homosie mieli bardzo cięzko, komunisci w chinach też raczej ich nie rozpieszczają, więc jak ktoś czasem pisze o neomarksistowskich wynalazkach LGBT i gender to nie ma nic wspólnego z Marksem, marksiści się takimi drobiazgami nie zajmowali, wręcz kojarzyli homoseksualizm jako zepsucie charakterystyczne dla kapitalistycznego zachodu tak więc obecna lewica często bardziej rózni się od komunistów niż nawet od prawicy. W takich tematach i w odniesieniu do dzisiejszych czasów komunistów/marksistów można nazywać skrajną prawicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.