Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, fluber napisał:

Podczas wojny, albo gdy grozi wybuch wojny, jako też w razie rozruchów wewnętrznych lub rozległych knowań o charakterze zdrady stanu, zagrażających Konstytucji Państwa, lub bezpieczeństwu obywateli, - może być wprowadzony stan wyjątkowy

Akurat Ty się na definicje i zasady nie powinieneś powoływać po takich słowach:

Cytat

I kiedy chodzi o zycie i zdrowie mojej rodziny to szczerze c*** mnie obchodzi czy mozna bylo wprowadzic ograniczenia ustawa czy rozporzadzeniem i c*** mnie w tej chwili obchodzi z ktorym artykulem konstytucji przepisy sa zgodne lub nie. Sorry. 

Bo jak wiele obserwacji czy przemyśleń mamy podobne czy wręcz takie same, tak nie powinieneś powoływać się na zasady, skoro sam powiedziałeś, że Ciebie one nie obchodzą :) Ogólnie jestem zdania, że czasem państwo można nagiąć prawo, by zadbać o dobro obywateli, ale jestem za tym, by robić to tylko jak już wszystkie możliwości zostały wyczerpane. Tutaj jeszcze nie zostały, a już łamią prawo, którego nie musieliby łamać, gdyby wykorzystali swoje możliwości krok dalej, ale nie chcą, bo to niekorzystne.

I ogólnie po przeczytaniu tej dyskusji, to wiadomo, że kłócimy się nie o słuszność obostrzeń ani o ich zasadność. Bardziej o to, że jest to bardzo w szarej strefie. Niektórzy będą za tym, że można do tej strefy sięgnąć, inni że nie. Dyskusja dosyć ciężka, bo kompletnie nieistotna z punktu widzenia obecnej sytuacji. Bardziej istotna z punktu widzenia lata-jesieni 2020, gdzie będzie za to być może musiał ktoś odpowiedzieć. A też problem jest taki, że nikt nie będzie chciał. Ani nikt nie będzie miał na tyle jaj, by się do tego wprost przyznać. A przecież... Jeżeli teraz złamią prawo, ale dzięki temu powstrzymają zarazę, a potem ktoś wyjdzie i powie, że złamali wszelkie przepisy, ale zrobili to z rozmysłem i by ratować kogo się dało i podjęliby taką samą decyzję jeszcze raz to u mnie miałby +100 do szacunku i sądzę, że u zdecydowanej większości. Ekstremalna sytuacja czasem wymaga ekstremalnych rozwiązań. Szkoda, że potem, jak już opadnie po bitwie kurz, to jaja też się kurczą. I to nie atak w stronę PiS - raczej wszystkich polityków i ludzi ogólnie - za mała u nas kultura umiejętności brania na siebie odpowiedzialności za czyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, quevas napisał:

wystarczy zacząć licytację od zera, żeby się dowiedzieć, iż będąc finansowym kolosem już w cenie dwóch respiratorów można uzyskać dyspensę w czasach kryzysu

 

Archidiecezja łódzka to dla Ciebie taki finansowy kolos? Masz naprawdę bardzo ubogie i lokalne spojrzenie na świat, ponieważ na świecie istnieją tysiące podmiotów wielokrotnie od niej bogatszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, quevas napisał:

wyciągam wnioski na podstawie dostępnych informacji

prowadząc taką politykę finansową musi to być organizacja wręcz nieprzyzwoicie bogata :

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/placila-100-zl-za-pogrzeb-ksiadz-ja-wysmial/7g9y2

300 złotych za pogrzeb? No cóż, pewnie jakby spytać osobę zbierającą puszki czy 1000 złotych to dużo, to by pewnie stwierdziła, że tak.

Kwestia perspektywy, dla mnie bardziej rysuje się obraz organizacji smutnie biednej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quevas Drobna uwaga. To, że jakiekolwiek stowarzyszenie, organizacja, firma czy człowiek dadzą mało czy w ogóle to nie znaczy, że są skąpi czy nie mają serca. Ktoś mógł przeznaczyć sporą sumkę np. w lutym na jakąś operację dziecka czy posiłki/koce itp. dla bezdomnych, a działalność charytatywna jest zawsze ograniczona - nie da się więcej niż się ma. A pomagając często i dużo to czasem nie ma już wielu środków, by pomóc teraz. Co nie jest niczym złym, bo oni mogli pomagać przy innych sprawach, gdzie nikt inny nie pofatygował się z pomocą.

Poza tym - nie jestem wierzący, nie chodzę do Kościoła i byłem zły na niektórych księży, którzy narzekali, że ludzie powinni iść na msze, a ograniczenia w tym przeszkadzają.. Ale opamiętali się. Zrozumieli powagę sytuacji, zrozumieli że z punktu widzenia zdrowia publicznego niektóre rzeczy muszą poczekać. Zrozumiał to papież. Zrozumiały to również inne religie i też ograniczają zgromadzenia na całym świecie.

I nie ma co pluć na ludzi czy zaglądać, ile ktoś dał i czy to mało czy dużo. Podstawą w takiej sytuacji jest nie szkodzić. I KK nie szkodzi. Jak wszyscy się pohamujemy od szkodzenia to szybko się wszystko ułoży. Więc nawet jak Kościół nie da złotówki, ale będzie zachęcał wiernych do słuchania mszy w radio, oglądaniu w TV i niewychodzenia z domu, to już będzie bardzo dobrze. I tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, quevas napisał:

 

PS : czy ktoś oblatany w forumowej grafice, mógłby mnie poratować i wyjaśnić czym są te czerwone "fiutki", którymi czcigodny @ Mrtio maniakalnie upiększa moje posty ?

Przepraszam po naciśnięciu strzałka wskazywała serduszko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

@Zdzich

Nie czulbym sie bardziej bezpiecznie gdyby wprowadzono stan wyjatkowy i dano pis do reki wszystkie narzedzia ktore zostaly zaplanowane na czas wojny wiec moim zdaniem Twoje porownanie jest chybione.

Wole zeby odwolali wybory w inny sposob bezprawnie niz wprowadzili stan wyjatkowy

Okrzyknięty największym pisowcem tego forum przestrzega przed wprowadzaniem stanu wyjątkowego, bo po prostu bo się władzy jaką może dostać rząd PiS. A potem, jeden z drugim - powtarza: tak, chcemy stanu wyjątkowego I to zaraaaaaaz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieoficjalne info od jednego z polityków z PIS-u, że w tej chwili Platforma próbuje zrobić następującą rzecz:

 - mają wprowadzić jakąś poprawkę do tarczy antykryzysowej nie do przyjęcia, po to, żeby nie udało się wprowadzić tarczy antykryzysowej w terminie ( w sensie, że Sejm będzie musiał odrzucić tę poprawkę, przez co cała ustawa nie wejdzie w życie). Najprawdopodobniej chodzi o wprowadzenie poprawki, że każdy Polak będzie mógł zrobić sobie testy na koronawirusa na życzenie.

 

Szczerze trudno jest mi uwierzyć w taki debilizm opozycji... Oby jeszcze zmienili zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quevas napisał:

smutnie biedny nie grymasi i 100 zł bierze z pocałowaniem w [...]

Ale nie mówimy o jednej osobie, ale o organizacji. Jakby Ci ktoś dał 10 groszy, to też byś brał z pocałowaniem darczyńcy w [...]?

1 godzinę temu, quevas napisał:

potężnego, wpływowego, największego w Polsce obszarnika, jakim jest Kościół kat. zawiera się zaledwie w cenie dwóch respiratorów

Znowu kłamiesz, bo archidiecezja łódzka nie jest największym w Polsce obszarnikiem. Generalnie Duda tyle razy złamał konstytucję, ile razy Ty wstrzymałeś się od kłamstw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

 

wręcz pochlebia mi fakt, że zaangażowanie finansowe w walkę ze śmiercionośnym wirusem takiego zbankrutowanego dziada kalwaryjskiego jak ja oraz potężnego, wpływowego, największego w Polsce obszarnika, jakim jest Kościół kat. zawiera się zaledwie w cenie dwóch respiratorów 

 

 

Archidiecezja Łódzka tymczasem przekazała pieniądze na kolejne 11 respiratorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluberto jest żałosne co robisz. Gorsze od plotka.

Wrzucasz coś zupełnie niesprawdzonego, czego jeszcze źródłem jest jakiś polityk PiSu (przeciwnik polityczny) i walisz w bęben jacy to debile. 

A na koniec z zatroskanym tonem piszesz, że masz nadzieję, że zmienią zdanie czym próbujesz jeszcze taki fake news uprawdopodobnić. I te krokodyle łzy. 

Może i tak będzie, że opozycja zrobi tak czy siak, ale rozmawiajmy o faktach a nie zniżajmy się do tego poziomu. 

Może i będą robili politykę w czasie kiedy się jej nie powinno robić, ale to ocenisz jak to zrobią, jeżeli to zrobią. 

Na razie to PiS robi brudną politykę. Dlaczego zmiany w ordynacji wyborczej wrzucili do ,,tarczy"? Czy nie dlatego, żeby postawić przeciwników w trudnym położeniu? Albo odrzucą wszystko i będzie walenie w bęben albo wszystko puszczą i będą tymi którzy ramię w ramię z PiSem zmienia ordynację. To jest bawienie się w politykę podczas pandemii, próby podbicia sobie słupków w tak trudnym czasie. 

Wystarczyło dać to oddzielnie zwłaszcza, że tarcza jest potrzebna jak najszybciej (nieważne jakie mamy o niej zdanie, bo jest lepsza niż nic) a o zmianach w ordynacji nic by się nie stało gdyby dali do konsultacji a nie wrzucali do głosowania w nocy. To jest słabe, ale o tym się nie zająkniesz, lepiej pośmiać się z jakiegoś nic nie znaczącego filmiku lub rozsiewać niesprawdzone ploty i walić w bęben. 

Moja rada - idź do polityki, idealnie tam będziesz pasował. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tecu napisał:

fluberto jest żałosne co robisz. Gorsze od plotka.

Wrzucasz coś zupełnie niesprawdzonego, czego jeszcze źródłem jest jakiś polityk PiSu (przeciwnik polityczny) i walisz w bęben jacy to debile. 

A na koniec z zatroskanym tonem piszesz, że masz nadzieję, że zmienią zdanie czym próbujesz jeszcze taki fake news uprawdopodobnić. I te krokodyle łzy. 

Może i tak będzie, że opozycja zrobi tak czy siak, ale rozmawiajmy o faktach a nie zniżajmy się do tego poziomu. 

Może i będą robili politykę w czasie kiedy się jej nie powinno robić, ale to ocenisz jak to zrobią, jeżeli to zrobią. 

Na razie to PiS robi brudną politykę. Dlaczego zmiany w ordynacji wyborczej wrzucili do ,,tarczy"? Czy nie dlatego, żeby postawić przeciwników w trudnym położeniu? Albo odrzucą wszystko i będzie walenie w bęben albo wszystko puszczą i będą tymi którzy ramię w ramię z PiSem zmienia ordynację. To jest bawienie się w politykę podczas pandemii, próby podbicia sobie słupków w tak trudnym czasie. 

Wystarczyło dać to oddzielnie zwłaszcza, że tarcza jest potrzebna jak najszybciej (nieważne jakie mamy o niej zdanie, bo jest lepsza niż nic) a o zmianach w ordynacji nic by się nie stało gdyby dali do konsultacji a nie wrzucali do głosowania w nocy. To jest słabe, ale o tym się nie zająkniesz, lepiej pośmiać się z jakiegoś nic nie znaczącego filmiku lub rozsiewać niesprawdzone ploty i walić w bęben. 

Moja rada - idź do polityki, idealnie tam będziesz pasował. 

To jest ta empatia i nie wywyższanie się nad innymi?

Okey, zanotuję sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał:

@fluberto jest żałosne co robisz. Gorsze od plotka.

Moja rada - idź do polityki, idealnie tam będziesz pasował. 

 

Bardzo mi się nie podoba, to co napisałeś. Takie teksty znowu doprowadzą do zamknięcia tego wątku. Proponuję, żebyś wypowiadał się w tym wątku kulturalnie lub wcale. Ja się odnoszę do Ciebie z szacunkiem, nie unikam odpowiedzi na trudne pytania, dotyczące moich sympatii politycznych.

5 minut temu, Tecu napisał:

 

Wrzucasz coś zupełnie niesprawdzonego, czego jeszcze źródłem jest jakiś polityk PiSu (przeciwnik polityczny) i walisz w bęben jacy to debile. 

 

Jesteśmy w wątku dyskusyjnym, w zamkniętym gronie może kilkunastu osób. Często dzielimy się swoimi przeciekami, bądź informacjami, które posiadamy nieoficjalnie w celach dyskusyjnych. @Eld doradza w sprawach bankowych, @RappaR informuje jak to wygląda w szpitalach, @polskignom zdradza jak w jego firmie wygląda home office. Generalnie dzielimy się tym co wiemy.

Dostałem cynk od mojego kolegi, pomyślałem, że może Was to zainteresuje, zwłaszcza, że tarcza antykryzysowa uderza w wiele osób i wielu osób dotyczy. 

Nie walę też w bęben, jacy to debile. To nieprawda co piszesz. Napisałem, że nie wierzę, żeby byli takimi debilami, żeby coś takiego zrobić.

 

12 minut temu, Tecu napisał:

 

Może i tak będzie, że opozycja zrobi tak czy siak, ale rozmawiajmy o faktach a nie zniżajmy się do tego poziomu. 

 

Sorry, ale nie masz najmniejszego wpływu na to, czy dyskutujemy w tym wątku o faktach, czy może plotkach lub przewidywaniach tego co się wydarzy. Nie wiem, dlaczego mielibyśmy. Nie wiem o co Ci chodzi.

13 minut temu, Tecu napisał:

 

Wystarczyło dać to oddzielnie zwłaszcza, że tarcza jest potrzebna jak najszybciej (nieważne jakie mamy o niej zdanie, bo jest lepsza niż nic) a o zmianach w ordynacji nic by się nie stało gdyby dali do konsultacji a nie wrzucali do głosowania w nocy. To jest słabe, ale o tym się nie zająkniesz, lepiej pośmiać się z jakiegoś nic nie znaczącego filmiku lub rozsiewać niesprawdzone ploty i walić w bęben. 

 

Nie jest prawdą, że nie zająknąłem się na temat zmian wprowadzonych przez PIS w postaci zmiany kodeksu wyborczego. Nie tylko atakujesz mnie po raz kolejny, ale na dodatek po prostu kłamiesz. Może lepiej przemyśl swoje zachowanie, zanim kolejny raz kogoś zaatakujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tecu napisał:

Może i będą robili politykę w czasie kiedy się jej nie powinno robić, ale to ocenisz jak to zrobią, jeżeli to zrobią. 

Rozumiem że odnosi się to też do PiSu i przeprowadzenia wyborów w trakcie pandemii.

Jak przeprowadzą to dopiero wtedy będziemy krzyczeć!....oh wait.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kucio napisał:

 

Swoją drogą to Pan Prezydent Andrzej Duda właśnie zaorał wszystkich Polaków mówiących o przełożeniu wyborów. Stwierdził, że jeśli nie mają powodów, aby zostać w domu i chodzą do sklepów to mogą również pójść na wybory. Bang. 

Piramida potrzeb: chleb i wybory prezydenckie jako podstawa:)

No teraz wiele sklepów jest zamkniętych i jeśli Dudzie nie chodziło o to, że jeżeli wszystkie sklepy będą otwarte, to będzie tez można iść na wybory, to strzelił niezły facepalm. Zwłaszcza jeżeli Morawiecki go jutro zgasi stanem nadzwyczajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.