Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2019/2020


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, StaryFan napisał:

 

Chyba tylko tyle, że można spędzić mnóstwo czasu robiąc raporty tabeli przestawnej, z których w końcu musi wyjść dowód uprawdopodobniający założoną wcześniej tezę.

nie mam na to czasu ale wiem że Lorak a kiedyś Bastillion byli w tym mistrzowie :)

2 godziny temu, lorak napisał:

a nie jest? : P w sensie jak na kandydata do MVP, to strasznie słabo wypada w defensywie (głównie stąd te on/offy są takie sobie) - co przecież widać też oglądając mecze.

warto byłoby go porównywać do innych drugoroczniaków :)

2 godziny temu, Chytruz napisał:

Doncic to w ogóle urok nowości i jeszcze nic mu się nie zdążyło przykleić. Za rok już będzie do usrania wszędzie gadane, że dziura w obronie i ciągle płacze o gwizdki. Jak Mavs polegną w PO na blitzowaniu Doncica, to dodatkowo zostanie "graczem na RS", z którym "nic poważnego nie wygrasz".

Circle of life.

ale warto byłoby jakby miał obok siebie jakiegoś czarnego motherfuckera

54 minuty temu, tangiers napisał:

To samo zarzucano Nashowi. Impact Doncica na ofensywe jest chyba podobny (nowy mistrz pick’n’rolla?), tylko nie wiem czy obecny Porzingis ma porownywalny wplyw do chocby Borisa Diawa z tamtych Phoenix. Bilans Dallas jest niesamowity jak na ich zestaw osobowy, wygrywaja glownie ofensywa, w co 3 meczu notujac blow outy. To uproszczenie, ale liderem tej ofensywy Luka, wiec jemu daje najwiekszy credit. 
 

 

ja pamietam tyle że na forum była teza że PG mógłby nawet nie wracać do obrony bo jego impact na def nie istnieje , z czego oczywiście miałem bekę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Koelner napisał:

warto byłoby go porównywać do innych drugoroczniaków

to byłoby nie fair, bo dystansuje wszystkich. 

26 minut temu, Koelner napisał:

ja pamietam tyle że na forum była teza że PG mógłby nawet nie wracać do obrony bo jego impact na def nie istnieje , z czego oczywiście miałem bekę 

chochołujesz, bo teza była nieco inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tangiers napisał:

To samo zarzucano Nashowi. Impact Doncica na ofensywe jest chyba podobny 

Właśnie póki co według ratingów to kiedy nie ma Doncića na parkiecie to Mavericks mają najlepszy offensive rating w lidze, więc o ile z nim są jeszcze ciut lepsi to jak tu ocenić impact? Bo według eye testu ten impakt jest olbrzymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Koelner napisał:

ja pamietam tyle że na forum była teza że PG mógłby nawet nie wracać do obrony bo jego impact na def nie istnieje , z czego oczywiście miałem bekę 

Pamietam, ze wtedy byl lansowany poglad, ze obrona PG jest najmniej istotna w team D, a wiecej zalezy od podkoszowych, ich obronie z pomocy i rim protection. Z czym nawet sie zgadzalem w tamtym czasie i byly pozniej na to niezle dowody: Spurs(Duncan elite D - Parker kmiot), Celtics(Garnett - overrated Rondo), Lakers (Gasol/Odom/Bynum - Fisher), Magic (Howard - Nelson). Nie lubilem tylko takich skrajnosci jak wybielanie kiepskiej obrony Nasha poprzez jego rzekome wymuszanie fauli w ataku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koelner napisał:

widzę , że forum ewoluowało , jeszcze z kilka lat temu na podstawie tych statystyk byłaby budowana teza że Doncić jest overrated 🤣

jak zaczynałem czytać forum to ludzie argumentowali, że obrona Dwighta overrated, bo miał słabe on/off a wystarczyło po prostu docenić system Stana i januszka, oczywiście on/off sam w sobie jest c***owy, podobnie jak wiele BPMów i RAPM czy tam innych statystyk pochodzenia VORPowego, obecnie dąży się do mieszania boxa i on/off co w sumie ma szanse być najbardziej wymierne, ale powinno i tak wszystko rozpatrywane z kontekstem

3 godziny temu, iglo13 napisał:

od kiedy to MVP są dobrymi obrońcami?  

wydaje mi się, że ten z 2018/19 był całkiem dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Właśnie póki co według ratingów to kiedy nie ma Doncića na parkiecie to Mavericks mają najlepszy offensive rating w lidze, więc o ile z nim są jeszcze ciut lepsi to jak tu ocenić impact? Bo według eye testu ten impakt jest olbrzymi.

Ławka Mavs jest całkiem fajna i ładnie punktuje rywali, ale Doncić to jest właśnie idealny przykład, że adv statsy to nie jest żadna wyrocznia, bo bez niego Dallas to byłby zapewne lottery team. W tym przypadku eye test > adv statsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tangiers napisał:

Pamietam, ze wtedy byl lansowany poglad, ze obrona PG jest najmniej istotna w team D, a wiecej zalezy od podkoszowych, ich obronie z pomocy i rim protection. Z czym nawet sie zgadzalem w tamtym czasie i byly pozniej na to niezle dowody: Spurs(Duncan elite D - Parker kmiot), Celtics(Garnett - overrated Rondo), Lakers (Gasol/Odom/Bynum - Fisher), Magic (Howard - Nelson). Nie lubilem tylko takich skrajnosci jak wybielanie kiepskiej obrony Nasha poprzez jego rzekome wymuszanie fauli w ataku. 

interior D to najważniejszy składnik najlepszych obron, co wiele zespołów jak np. Bucks pokazuje. Ogólnie obrona każdej pozycji jest ważna, ale tezę o ważności tej niskich można postawić i nie odbiegałaby ona w większości przypadków od prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

nie ludzie, tylko wilki

nie pamiętam kto, bo że tak powiem mam ważniejsze rzeczy do pamiętania, ale samo opieranie logiki na tym to takie WTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Właśnie póki co według ratingów to kiedy nie ma Doncića na parkiecie to Mavericks mają najlepszy offensive rating w lidze, więc o ile z nim są jeszcze ciut lepsi to jak tu ocenić impact? Bo według eye testu ten impakt jest olbrzymi.

Specem nie jestem, ale ten single net rtg to z tego co rozumiem wyciaga jednego gracza z danej 5ki, nie biorac pod uwage tego naprzeciwko kogo gra, sily przeciwnika. I na ten net rating Doncica ma tez ogromny wplyw pozostala 4ka graczy, gdzie taki Porzingis grajacy glownie z Doncicem ma +4.9, a drugi najgorszy gracz Mavs ma +7(bardzo pozyteczny Kleber). 
 

Dla mnie to bardziej oznacza, ze lawka gra rewelacyjne, a nie ze Doncic slabo. Wskazuje pole do poprawy w setach/playcallingu S5 i niestety wskazuje, ze mozna realnie zalozyc spadek produkcji ławki, bo jednak na lawce z zalozenia graja slabsi gracze, ktorzy nie sa tak powtarzalni jak starterzy.
 

Ja tego nie traktuje jak prosty miarodajny stat jak TS%, 3%, gdzie mozesz dolozyc kilka warunkow jak srednia ligowa, open/contested itd i wiadomo czy ktos jest dobry czy nie. Ten net rating dla mnie wymaga wiekszej interpretacji, ewentualnie brania calego 5man lineup, a nie jednego gracza. Duza ilosc blowoutow tez chyba daje tutaj dodatkowy ,,szum”, przy obecnej ofensywie, w dobie trojek gdzie jest mnostwo runow, proba okolo 20-25 meczow to za najwyrazniej za malo.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#interior_spacing Taylor w ostatnim filmie pokazywał te on/offy i tłumaczył jak to działa (dużo bardziej podobał mi się złom Drummonda i jego gówno zbiórek, but still)

image.png.64ef91bcdc6ea3b7dc5c39b3658938d7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, polishllama69 napisał:

#interior_spacing Taylor w ostatnim filmie pokazywał te on/offy i tłumaczył jak to działa (dużo bardziej podobał mi się złom Drummonda i jego gówno zbiórek, but still)

image.png.64ef91bcdc6ea3b7dc5c39b3658938d7.png

No i z tego wynika to o czym większość tutaj pisze  - Doncić jest zajebisty, ławka Mavs jest zajebista, a Porzingis jest zardzewiały. Sprawa zamknięta, pyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eF. napisał:

No i z tego wynika to o czym większość tutaj pisze  - Doncić jest zajebisty, ławka Mavs jest zajebista, a Porzingis jest zardzewiały. Sprawa zamknięta, pyk.

wynika też, że w pewnych ustawieniach Dwight Powell bardzo zwiększa sufit swojego zespołu poprzez spacing, który generuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzingis notuje świetne statsy pod względem shotblockingu, career high w zbiórkach i najlepszy wynik w karierze pod względem FG at rim, więc o ile pewnie zacznie grać lepiej (tzn. jak zacznie rzucać na procentach z Knicks), to raczej nie forma fizyczna jest tutaj problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, polishllama69 napisał:

wynika też, że w pewnych ustawieniach Dwight Powell bardzo zwiększa sufit swojego zespołu poprzez spacing, który generuje

bo to świetny roles, który nie otrzymuje tyle miłości ile powinien, ale umówmy się, Dallas to team Luki, bez niego walczyliby o wysoki pick w drafcie, a Powell to żaden game changer  :)

btw, już w tamtym sezonie pokazał, że jest naprawdę wartościowym grajkiem, w tym RS to potwierdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polishllama69 napisał:

wynika też, że w pewnych ustawieniach Dwight Powell bardzo zwiększa sufit swojego zespołu poprzez spacing, który generuje

po prostu stawia najlepsze zasłony dla Doncicia w druzynie

No i jeszcze chciałbym powiedzieć ze często trudniej mieć on/off +3 przeciwko starterom  niż +6 przeciwko rezerwowym. Szczegolnie jak masz Carlisla który wyciśnie wszystko z rezerwowych i w każdym meczu moze zaskoczyć świetnym lineupem na rywala w 2 i na początku 4 kwarty. Jestem Januszem zaawansowanych statystyk, mam nadzieje ze ktoś w wyliczeniach to uwzględnia czy po prostu suche liczby? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iglo13

W tym sęk, że to czysta matematyka, a ta nie ma uczuć. Dlatego, o ile ADV statsy to naprawdę fajna sprawa, o tyle nie można przekładać ich ponad to co widzisz na parkiecie. Choć zazwyczaj te adv statsy mają potwierdzenie w grze danego gracza, to nie zawsze są miarodajne. Świetnym przykładem jest właśnie wspomniane tutaj już tysiąc razy on/off Doncicia, bo to mówi nam tyle, że bez niego na boisku Mavs grają jeszcze lepiej. A czy tak jest? Nah.

@BMF

Oprócz tego Porzingis rzuca na 39% z gry, 70% ft i ma TS na poziomie 49%. To jest problem.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eF. napisał:

. Świetnym przykładem jest właśnie wspomniane tutaj już tysiąc razy on/off Doncicia, bo to mówi nam tyle, że bez niego na boisku Mavs grają jeszcze lepiej. A czy tak jest? Nah.

grają lepiej bez niego - to jest niezaprzeczalne. tylko jednocześnie nie oznacza, że Donic jest słaby itp., bo te liczby same w sobie nie uwzględniają kilku istotnych czynników (np. jakość przeciwników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eF. napisał:

@iglo13

W tym sęk, że to czysta matematyka, a ta nie ma uczuć. Dlatego, o ile ADV statsy to naprawdę fajna sprawa, o tyle nie można przekładać ich ponad to co widzisz na parkiecie. Choć zazwyczaj te adv statsy mają potwierdzenie w grze danego gracza, to nie zawsze są miarodajne. Świetnym przykładem jest właśnie wspomniane tutaj już tysiąc razy on/off Doncicia, bo to mówi nam tyle, że bez niego na boisku Mavs grają jeszcze lepiej. A czy tak jest? Nah.

Trzeba by jeszcze to zestawić z przeciwnikiem bo z tych statystyk wynika że rezerwy Mavs graja lepiej z rezerwami innych klubów niż Doncic i główny skład z głównymi składami innych ekip. Nie ma wielkiej filozofii w tym ze rezerwy mavs graja naprawdę dobrze ale nie grały by tak z pierwszymi składami innych ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, eF. napisał:

Oprócz tego Porzingis rzuca na 39% z gry, 70% ft i ma TS na poziomie 49%. To jest problem.

Raczej można powoli stawiać tezę, że był overrated jak o prospekt. 

A z tym on/off, to sorry, nie czytałem zbyt dokładnie - ale jest w ogóle ktoś, kto interpretuje to inaczej niż "Doncić zajebiście ciągnie tych Powellów, 2nd unit Mavs też zajebisty, świetni rolesi"? Bo tu znowu widzę "on/off to suche statsy, a nie żadna wyrocznia". No way, seriously? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.