Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2019/2020


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po zaciętej końcówce nie udało się wygrać. Nie siedział nam rzut z dystansu ewidentnie. W drugiej połowie nie mieliśmy odpowiedzi na ofensywę dwójki z Portland. Dam wchodził pod kosz jak w masło. 

Kris i Luka dziś na słabej skuteczności,  ale mimo wszystko robią swoje, czyli 50% punktów Mavs.

Jak patrzę na THJ to czuje się jakby Barnes nigdy nie opuścił tej drużyny. Super było by go gdzieś oddać,  tylko kto go weźmie za takie pieniądze.

Warto wspomnieć jeszcze o tym że Kristaps mimo że gra asekuracyjne,  to i tak wygląda na gracza wartego tej kasy. Z tyłu głowy trzeba pamiętać że jeszcze się rozkręci i ta wymiana z NYK będzie wyglądać jeszcze śmieszniej.  Kris wie jak tam gra DSJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka to dobry kosmita jednak, wiem że dopiero początek sezonu ale statystyki blisko TD, i to raczej nie takie chamskie jak kiedys w OKC gdzie każda zbiórka była tego z numerem 0 a po jego podaniach najlepiej zeby reszta od razu rzucała :) Nie wiem ile to zasługa termino\arza, ale narazie wygląda to całkiem sympatycznie w Dallas, fajnie jakby powalczyli ze Spurs i Rockets o władze w Texasie

Edytowane przez 100lare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wygląda lepiej niz mi sie przed sezonem wydawało. Nie mam słów na to co robi Doncić, oby sie tylko nic ze zdrowiem Kristapsa nie porobiło i jestem spokojny. Jedyne co mnie zastanawia to to ze w Dallas nie ma czegoś takiego jak S5.  Mamy Luke, Porzingisa. A co dalej to właściwie zależy od przeciwnika, kto ostatnio pokazuje sie na treningach 

Przechwytywanie.PNG.17fc62875496bd32ba6f7ffc1dcc0eca.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to Doncić nie tylko zagra w ASG w s5, trafi do All-NBA, ale też na poważnie powalczy o nagrodę MVP.

I to wszystko w wieku 20 lat. Nie wiem jak można było go nie wybrać z jedynką, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się trochę wyłamię i z moich wrażeń Mavs z tego sezonu wynika, że Luka jednak trochę gwiazdorzy i za mało się dzieli piłką z Porzingisem. Często odpala stepbacka zamiast dać Kristapsowi piłę, gdy on jest już w takim miejscu na parkiecie, gdzie jakikolwiek rzut/akcja stamtąd jest deadly. No ale mam nadzieję, że z czasem wypracują chemię, bo z innymi Luka super się dzieli. Ogólnie Carlisle na razie ma mało pomysłu na KP, ale powoli pojawiają się jakieś zagrywki. No bo trzeba przyznać, że unikalny to gracz i trzeba poeksperymentować co będzie najbardziej efektywne. W każdym razie mam nadzieję, że się Łotysza do siebie nie zrazi. 

W ogóle fajnie by było jak by Dallas miało takiego pass first jakiegoś kreatora 2nd unitu, coś ala Gordon Hayward, co by spamował picki z KP i go karmił albo rozrzucał do shooterów, bo poza Luką tam wszyscy mają chrapkę na trójeczki, jako, że im nieźle w tym idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, microlab napisał:

A ja się trochę wyłamię i z moich wrażeń Mavs z tego sezonu wynika, że Luka jednak trochę gwiazdorzy i za mało się dzieli piłką z Porzingisem. Często odpala stepbacka zamiast dać Kristapsowi piłę, gdy on jest już w takim miejscu na parkiecie, gdzie jakikolwiek rzut/akcja stamtąd jest deadly. No ale mam nadzieję, że z czasem wypracują chemię, bo z innymi Luka super się dzieli.

A ja mam odwrotne spostrzeżenia. Luka z resztą składu gra od poprzedniego sezonu i widać chemię gołym okiem, a KP wraca po prawie dwóch latach przerwy i może jest to jakieś wytłumaczenie, ale dla mnie jest jakiś osowiały. Do zasłon ledwo podchodzi i czasami jego obecność na parkiecie sprowadza się do stania na wprost kosza lub zejściem na blok i ustawienie się tyłem i czekaniem na podanie. Inni jak mrówki biegają koło Luki, a on tylko czeka na podanie. Nie podbiega pod zbiórki i bloki, a jak już dostanie piłkę, to od razu rzuca.

Na razie to kilka spotkań w bardziej zorganizowanej koszykówce, niż to, co miał w NY. Zrzucenie rdzy + nauka nowego systemu musi trochę potrwać. Jeszcze się nie martwię, ale już mam pewien dyskomfort w oglądaniu go takim na parkiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Dallas grało dziś tylko we dwójkę. Mimo dobrego meczu Luki i KP, w NYK stawiła się całą drużyna.  Pochwalić trzeba Franka i Morrisa. Randle też chciał się pokazać w swoim mieście. Szkoda tej porażki. 

Niestety support dziś był równie śmieszny, co ranking wyścigu do nagrody mvp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie jaka była recepta na wygranie tego meczu? Zeby Tim Hardaway Jr robił cokolwiek innego w porównaniu do tego jak zagrał. Facet co posiadanie to zły wybór, rzuty z dalekiego półdystansu, jakieś trójki przez ręce. On chyba myśli ze mamy 2005 rok, jest tylko odrobine gorszą wersją Bryanta i będzie budować swój swag czy cokolwiek innego na takiej grze. Nie moge patrzeć

Problem wielki to jest defensywa. W składzie jest mnóstwo graczy na przyzwoitym poziomie, dobrze by było zeby wymienić paru za dobrych obrońców. Albo zatrudnić jakiegoś trenera specjaliste od obrony. Jakiś ruch by sie przydał. Bo w ataku przy Luce i KP żadnych problemów zespół mieć nie będzie. 

Szkoda tej porażki, zachód cieżki jest, odpada GSW to inni zaczynają dobrze grać. Jak Mavs myślą o playoffs to muszą takie mecze wygrywać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity pojedynek rzutowy KP i Tatuma.

Starting 5 jest trochę słabe i to decyduje w takich meczach. Dyspozycja Luki trochę maskuje problemy i nieskuteczność innych. 

Doncic to cyborg. Wierzę że może być jeszcze lepszy. Rzut za łuku już jest dobry ( procenty tego nie pokazują, bo Luka rzuca z trudnych pozycji i nie ma open 3), ale widzę duży potencjał by był nawet elitarny.  

KP ma czas oczywiście, po takiej przerwie możemy w tym sezonie nie zobaczyć jego prawdziwej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisał że Luka ma lepszy support niż ten w Atlancie, to chyba tak dla smieszków. Seth po powrocie gra taki beton, że nie da się patrzeć. Zazwyczaj Maxi jedyny trzyma poziom, ale dziś nawet tego mnie było. 

Swoją drogą nie wiem czy ktoś zauważył ale póki co Dallas przegrywa dzięki dyspozycji graczy których nie zakontraktowali. Było w lato głośno o Kembie, Morissie, Greenie i to oni nas karcą.

Ps. Na KP liczę bardziej w przyszłym sezonie, ale bez jego dobrej gry o PO muzę być bardzo ciężko. 

Edytowane przez Kucharius1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Luka punktuje w stylu Hardena;) jeden z lepszych meczy KP w barwach Dallas. Ławka też się stawiła co dało nam w końcu zwycięstwo na własnym terenie z trudnym rywalem. 

Swoją drogą Luka potrafi być dobry w obronie jak mu się chce i starcza mu pary. W jednej akcji ustoi Siakama, a później nawet nie podbiegnie , do średniego ofensywnie OG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kwarta Mavs z meczu z Raptors to była chyba najlepsza kwarta jaką widziałem w tym sezonie w ich wykonaniu. Porządna obrona i ruch piłki w ataku tak dobry jak za najlepszych czasów San Antonio. Polecam serdecznie dla kogoś kto szuka w NBA zespołu gdzie zawodnik mający open rzut za 3 woli podać do open dunka.  

Tylko ten Hardaway c***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.