Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, fluber napisał:

No przecież wg Twojej logiki wysokość buyoutu zależy od oferty, którą KCP dostał, więc jakim cudem miałby nie wiedzieć?

A BMF wiedział, że KCP dostanie 3M od Wolves? Pomijam fakt, że takie praktyki są zabronione i jak by to wyszło to skończyło by się srogą karą takie dogadywanie pod stołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Eld napisał:

Skoro Memphis zapłacą mu 17M, a Wolves 3M to jakim sposobem wychodzi Ci 23M?

Wg mnie

U nas nie ma dogadywania się graczy ile zejdzie z buyoutu, więc Memphis oddają mu całość 20 mln. W Minnesocie dostaje 3.

To, że w salary jest 20, i odlicza się 3 mln Memphis, nie oznacza, że gracz dostaje 20. 

To co w salary nie zawsze oznacza to co dostaje gracz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fluber napisał:

Odwracając problem buyoutu trzeba sobie zadać realne pytanie, czy @BMF zrobiłby w ogóle buyout dla KCP za minimum, gdyby KCP miał oferty na 3 miliony i na minimum. Prawdopodobnie wtedy powiedziałby KCP - idziesz do Wolves, bo więcej na tym zaoszczędzę, a jak chcesz iść do Lakers to nie zrobimy buyoutu, bo mi się to nie opłaca.

Dbam o kulturę organizacji, więc powiedziałbym: idź, idź KCPku w świat, wygrywać tytuły gdziekolwiek zechcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Dbam o kulturę organizacji, więc powiedziałbym: idź, idź KCPku w świat, wygrywać tytuły gdziekolwiek zechcesz. 

Brawo, to sie chwali.

szkoda, ze tacy Clippers @Braveheart22 czy Pelicans @MarcusCamby nie postopili podobnie.

Bedzie zapamietane na wolnej agenturze.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tecu napisał:

Wg mnie

U nas nie ma dogadywania się graczy ile zejdzie z buyoutu, więc Memphis oddają mu całość 20 mln. W Minnesocie dostaje 3.

To, że w salary jest 20, i odlicza się 3 mln Memphis, nie oznacza, że gracz dostaje 20. 

To co w salary nie zawsze oznacza to co dostaje gracz. 

Kupy mi się to nie trzyma. Jak finalnie w rozliczeniu Memphis płaci mu 17M, a nie 20M to to jest 17M. W końcu ta kasa jest odejmowana, a płaci ją drużyna ( Wolves ) która go podpisała. Skoro KCP ma zarobić 23M z czego 20M od MEM i 3M od MIN, a po rozliczeniu finansowym sezonu wychodzi, że jednak MEM nie zapłacili mu 20M tylko 17M to skąd się nagle wzięło te 3M ekstra dla niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eld napisał:

A BMF wiedział, że KCP dostanie 3M od Wolves? Pomijam fakt, że takie praktyki są zabronione i jak by to wyszło to skończyło by się srogą karą takie dogadywanie pod stołem.

No skoro nie wiedział, to dlaczego przy buoyoucie KCP dostał 17 milionów?;)

7 minut temu, Eld napisał:

Kupy mi się to nie trzyma. Jak finalnie w rozliczeniu Memphis płaci mu 17M, a nie 20M to to jest 17M. W końcu ta kasa jest odejmowana, a płaci ją drużyna ( Wolves ) która go podpisała. Skoro KCP ma zarobić 23M z czego 20M od MEM i 3M od MIN, a po rozliczeniu finansowym sezonu wychodzi, że jednak MEM nie zapłacili mu 20M tylko 17M to skąd się nagle wzięło te 3M ekstra dla niego?

Bo to co jest w salary to nie zawsze to samo co płaci klub

Pierwszy przykład z brzegu to Batum w Lakers: W salary jest 1,62 miliona a Batum dostanie 2,56 miliona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Pierwszy przykład z brzegu to Batum w Lakers: W salary jest 1,62 miliona a Batum dostanie 2,56 miliona

A czy różnicę nie dopłaca liga skoro to minimum dla veta?

 

8 minut temu, fluber napisał:

No skoro nie wiedział, to dlaczego przy buoyoucie KCP dostał 17 milionów?;)

Karpik to wyjaśniał przy okazji requestu niektórych GMów aby móc negocjować buyouty z zawodnikami. Dla mnie skoro finalnie na koniec sezonu BMF zapłaci KCP 17M bo tyle wyjdzie z rozliczeń to znaczy, że tyle rzeczywiście dostanie, a nie 20M które teraz wisi w dead money, a które to i tak będzie skorygowane właśnie o te 3M od Wolves.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

 

 

Karpik to wyjaśniał przy okazji requestu niektórych GMów aby móc negocjować buyouty z zawodnikami. Dla mnie skoro finalnie na koniec sezonu BMF zapłaci KCP 17M bo tyle wyjdzie z rozliczeń to znaczy, że tyle rzeczywiście dostanie, a nie 20M które teraz wisi w dead money, a które to i tak będzie skorygowane właśnie o te 3M od Wolves.

nie no jak mialoby tak byc,

to glosowanie do cofmiecia i glsosujemy od poczatku.

ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eld napisał:

A czy różnicę nie dopłaca liga skoro to minimum dla veta?

 

Karpik to wyjaśniał przy okazji requestu niektórych GMów aby móc negocjować buyouty z zawodnikami. Dla mnie skoro finalnie na koniec sezonu BMF zapłaci KCP 17M bo tyle wyjdzie z rozliczeń to znaczy, że tyle rzeczywiście dostanie, a nie 20M które teraz wisi w dead money, a które to i tak będzie skorygowane właśnie o te 3M od Wolves.

No dopłaca, to jest właśnie przykład kiedy salary i kasa dla zawodnika się różnią.

Składanie ofert w takiej sytuacji byłoby bez sensu, skoro niezależnie od wysokości oferty gracz dostaje taką samą kasę. Mam wrażenie, że ten temat się powtarza przy kolejnym głosowaniu przed 3 turą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No dopłaca, to jest właśnie przykład kiedy salary i kasa dla zawodnika się różnią.

Składanie ofert w takiej sytuacji byłoby bez sensu, skoro niezależnie od wysokości oferty gracz dostaje taką samą kasę. Mam wrażenie, że ten temat się powtarza przy kolejnym głosowaniu przed 3 turą

Masz rację i każdy ma swoją własną interpretację. Niestety nie mam pomysłu jak to ustandaryzować.

23 minuty temu, człowiek...morza napisał:

nie no jak mialoby tak byc,

to glosowanie do cofmiecia i glsosujemy od poczatku.

ale tak nie jest.

Czasami nie jestem wstanie zrozumieć o czym piszesz. Naprawdę. Jakie głosowanie do cofnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie:

Jeżeli x ma kontrakt 20 mln i wynegocjuje buyout i zrzeknie się 10 mln i podpisze za 3 mln z innym klubem to w salary klub dalej ma 20-3, bo z salary nic nie znika. To, że gracz dostanie o 7 mniej to jego strata. 

U nas de facto nie ma możliwości by gracz się zrzekł pieniędzy, więc dostałby 20 plus od nowego klubu. 

Możecie sprawdzić graczy, którzy zrzekli się pieniędzy przy buyoucie. W salary zawsze zostaje w skali ligi tyle samo. 

Chociaż mogę się mylić, choć tu chodzi o player option:

https://www.google.com/amp/s/www.detroitbadboys.com/platform/amp/2021/3/5/22316161/detroit-pistons-blake-griffin-buyout-13-3-million

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że KCP i tak miał 20 melonów od Memphis zagwarantowane. Te 3M od Wolves sprawią, że BMF zapłaci KCP 17M ( pkt. 10.41 regulaminu ), a pozostałe 3M Wolves. 17 + 3 = 20.  Tak strasznie się poszedł KCP na kasę, że i tak zarobi 20M, a na SG ma w sumie czterech innych konkurentów. Gdziekolwiek by nie poszedł to i tak za ten sezon zarobił by 20M.

Największym beneficjentem tego, że KCP podpisał z Wolves są Grizzlies bo po prostu spadnie im z payrollu pokaźna suma. Wolves poza tym, że osłabili potencjalnego rywala nie mają z tego praktycznie żadnych korzyści. Wiadomo - lepiej jest mieć KCP niż go nie mieć, ale ja będąc w tax x3 za wuja Pana bym tego nie zrobił. Niech Pandemic P znów pokaże playoff formę, Tatum ostatnio coś gra z dużą manierą, Conley tytanem zdrowia nie jest więc tam może być ciepło przy ewentualnym exit w II rundzie.

A co braku wyciągania konsekwencji z oddawania SS Jasiu. Nie wszyscy tak robią. 

Lillard, Harden - pamiętamy 💔.

Dokładnie to samo pisałem krótko po zamknięci głosowania :) 

Cieszę się, że nie tylko dla mnie jest to logiczne :) 

1 godzinę temu, fluber napisał:

No ja generalnie prosiłem o wyjaśnienie tego wcześniej, bo to, że tak to rozliczamy nie powinno mieć przecież wpływu na to, ile dostanie zawodnik i jakiekolwiek składanie ofert wtedy mija się z celem, skoro wysokość oferty nie ma dla gracza żadnego znaczenia.

 

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

mi sie wydaje, ze w rzeczywistosci dostanie 23 miliony.

po prostu w salary to widnieje  jako 20 milionow podzielone na 2 druzyny

 

Godzinę temu, Tecu napisał:

Wg mnie

U nas nie ma dogadywania się graczy ile zejdzie z buyoutu, więc Memphis oddają mu całość 20 mln. W Minnesocie dostaje 3.

To, że w salary jest 20, i odlicza się 3 mln Memphis, nie oznacza, że gracz dostaje 20. 

To co w salary nie zawsze oznacza to co dostaje gracz. 

 

37 minut temu, fluber napisał:

No dopłaca, to jest właśnie przykład kiedy salary i kasa dla zawodnika się różnią.

Składanie ofert w takiej sytuacji byłoby bez sensu, skoro niezależnie od wysokości oferty gracz dostaje taką samą kasę. Mam wrażenie, że ten temat się powtarza przy kolejnym głosowaniu przed 3 turą

 

34 minuty temu, Eld napisał:

Masz rację i każdy ma swoją własną interpretację. Niestety nie mam pomysłu jak to ustandaryzować.

Tylko Panowie tu nie ma czego interpretować. Wszystko jest czarno na białym. Wiemy ile wynosił buyout KCP po salary Grizzlies - tak mówi regulamin. Dlatego chciałem, żeby można było proponować tylko minimalne kontrakty u nas - co miałoby sens, a tak Qcin sprytnie zrobił czary-mary i znów wszystkich ograł..

Nie zabierałem głosu wcześniej, gdyż sam startowałem po KCP, ale obiektywnie gdybym nie składał po niego oferty (mi długofalowo naprawdę KCP pasował najbardziej - dziękuję tu za te głosy które to dostrzegały), to KCP powinien iść wg mnie  do Lakersów, bo w Socie jest tak samo potrzebny jak szklanka wody w oceanie przy głębi graczy obwodowych Wilków. Qcin po prostu wygrał kolejną bitewkę z Jaśkiem i o to tu tylko chodziło, bo żeby on grał, to z rotacji musi wypaść świetny Melton.. 🙃

Również dziękuję za głosy oddane na Magic przy Ishu Smithie i Lou Williamsie. Przyznam szczerze, że od początku zakładałem właśnie, że to Ish do mnie trafi. Ostatecznie wylądował w naszych Wizards, gdzie zdecydowanie bardziej by pasował Lou Williams, gdyż już widzę jak Sylwek wychodzi na mecz backcourt Ish Smith/Cory Joseph :) 

 

 

22 minuty temu, Lucas napisał:

Pewnie nie powinienem tego pisać, ale nie jestem jakimś obrzydliwym tankerem xD

Thybulle - Bogdan to całkiem legit zestaw w tym trymestrze

https://www.libertyballers.com/2021/4/26/22403390/matisse-thybulle-defense-is-elite-what-comes-next-philadelphia-76ers-nba

Dla mnie to dość oczywiste, że Suns są w play in. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

podobna sytuacja do Detroit. Oboje w ostatnim trymestrze podkręcicie tempo :P

No mnie kontuzje rozjebały wcześniej, zdarza się.

7 minut temu, Alonzo napisał:

Dla mnie to dość oczywiste, że Suns są w play in. 

Tam to ja byłem po kontuzjach przez dwa trymestry, teraz pewnie wyprzedzę Pelicns i z #9 będę w Play-In. Nie wiem jak zdrowie SacTo (z Thunder nie widzę szans na walkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z Kings może i byłbym faworytem po tym powrocie JJJ. Gobert jest kapitalny i niedoceniony w tym sezonie, ale wydaje mi się, że obecnie mam nawet lekko szerszy skład niż SacTo, a grając jakies niskie ustawienia Green/JJJ mogą wyciągać Rudego od kosza choć trochę. No ale daleka droga i wiele się zdarzyć może, no ale widzę jakieś szanse na Playoffs w tym roku niespodziewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tecu napisał:

Wg mnie:

Jeżeli x ma kontrakt 20 mln i wynegocjuje buyout i zrzeknie się 10 mln i podpisze za 3 mln z innym klubem to w salary klub dalej ma 20-3, bo z salary nic nie znika. To, że gracz dostanie o 7 mniej to jego strata. 

U nas de facto nie ma możliwości by gracz się zrzekł pieniędzy, więc dostałby 20 plus od nowego klubu. 

To, że nie znika z salary, nie znaczy, że Memphis tutaj nie oszczędzają. Po prostu w salary wciąż widnieje 20 mln, ale Grizzlies płacą mu 17 mln (3 mln zostaną im odjęte na koniec sezonu). Tak jest w realu, po prostu nie można przy pomocy buyoutu np zejść poniżej progu luxury, ale da się zaoszczędzić trochę kasy. 

Ja bym lekko zmodyfikował ten nasz przepis i ustalił, że wysokość buyoutu = wysokość najwyższej oferty jaką gracz dostał na rynku (w danym sezonie, do 20% poprzedniego kontraktu). Zatem w przypadku takiego KCP,  gdyby podpisał np z Lakers, to Memphis wciąż mieliby minus 3 mln, a to KCP by się zrzekł kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.