Skocz do zawartości

Utah Jazz 2018/19


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Brak progresu rzutu u Simmosna jest rozczarowujący raczej dla wszystkich, ale i tak powinien być na dystansie sezonu lepszy niż rok temu, a od tego się chyba to wszystko zaczęło. Można się pocieszać, że Griffin w drugim sezonie (w sensie, jako rookie) też rzucał jak cieć. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem, dlaczego ignazz obrał sobie jakiś cel chyba 30 postów dziennie... Pisać, byle nabić, w każdym temacie po zdaniu trzeba dodać.

Już dostałem info od moda i obiecałem poprawę.

I bardzo mi nie tylko imponuje obecnie gra 76 ers jak i martwi dramatyczny wynik jazz.

Po kolacji dodam szersza wypowiedz a teraz chciałem tylko odnieść się do wpisu wyżej.

 

Ok.

 

Zastanawiałem się nad 76 ers.

 

Jeżeli dodanie do Lakers Tysona do składu zmieniło nie tylko oblicze ławki ale i poprawiło zestaw główny bo pare lbj tyson każdy widzi to nic dziwnego ze dodanie do 76 ers Jimmiego ( dla wielu top 15 ligii) musiało poprawić notowania szostek.

Ja bym spodziewał się jeszcze większej poprawy już niedługo i mimo ze strata Roco Saric ( mimo słabej gry wcześniej szczególnie tego drugiego) to spora patrzę optymistycznie w przyszłość.

A jeszcze jest sprawa Fultza.

 

W tym zespole drzemie potencjał i tu jeden ruch jeszcze od topu.

 

Co byście z Fultzem zrobili? Na dziś to jest równie ważne pytanie jak to o postęp Bena.

 

Zobaczcie. W tej lidze wszyscy są ostatnio delikatni i przewrażliwieni Organizacje padają od lekkiego niezadowolenia gwiazdy. Jeden fałszywy ruch i leżysz.

 

Po drugiej stronie jest jazz.

 

Zespół świetnie zbudowany z brakiem który dosyć szczęśliwie pokryto czekiem o nazwie Draft i Donovan Mitch.

 

Owszem opuścił sie teraz w tym drugim roku jak większość ale nie tu jest kłopot.

 

Na dziś to chyba Rubio.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac Philly majac Embiida i jeszcze lepszego Simmonsa i jeszcze do tego Butlera od kilkunastu spotkań powinna byc wyzej niz na 12 miejscu.

powinni bo? przecież od trejdu Butlera są w top 5, a od kiedy przestali grać Fultzem to jeszcze o parę pts ortg poszedł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem, dlaczego Rappar obrał sobie jakiś cel chyba 30 lajków dziennie... Lajkować, byle nabić, w każdym temacie po lajku trzeba dodać. 

Mala parafraza, ale po ostatnim tekscie BMFa w innym temacie zaczalem zwracac na to uwage. Ogolnie zabawna sprawa.

 

Ale oni przecież od trade'u Butlera mają top6 off więc to jest dosyć solidny wynik 

Przeciez napisalem o tym.

 

Inna sprawa, ze Saric w philly niecałe ts50%, a w minny prawie 58%ts, czego pewnie jakis tam efektem jest wiekszosc oddanych rzutow blizej kosza. 

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Jazz to po prostu stan umysłu.

to zabawne, ze akurat Ty to napisales :)

//

 

no coz, Jazz wciaz dalecy od ubieglorocznej formy, wydaje sie ze ta formula sie wyczerpala, Jazz nie potrafia juz spowalniac ofensyw rywali jak w zeszlym roku, widac to golym okiem. Znacznie tez slabiej bronimy trojki i wjazdy pod kosz, czyli cos czym jeszcze w zeszlym roku wygrywalismy mecze.

 

Troche brakuje nam talentu i imo- choc to moze zabrzmiec kontrowersyjnie- szkoda, ze mielismy ten nadspodziewany wyskok formy w ubieglym roku. Patrzac po drafcie, pewnie zamiast Allena , ktory poki co wyglada kiepsko jesli chodzi o atletyzm- mielibysmy zapewne SGA.. i o wiele lepsze perspektywy w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kojarzę, że mistrzBeatka to ta sama osoba, która pisała, że cancer Butler ogranicza rozwój Wigginsa itd.? 

 

 

LOL biedny fanboy simonsa sie zagotowal i probuje byc zlosliwy , twoje cheap shoty sa cienkie jak rzut bena

 

dobrze kojarze ze jechales w tamtym sezonie randlea jak bura suke nie ogladajc wlasciwie lakers? w tyn sezonie sie nieco zreflektowales i juz "nie jest taki zly" , brawo fajnie sie oglada mecze czasami co?

 

napisze jeszcze raz w skrocie MOZE tym razem zrozumiesz 

 

napisalem wtedy jasno ze w socie sa 2 raki trener i butler, trener kompletnie nie potrafil zbilansowac skladu a butler to wykorzystal

jak mantre powtarzalem wtedy ze najlepszy imo butler to butler grajacy 1all around robiacy 15/18-5-5.  czyli dokladnie to co gra teraz w sixers , wlasnie takiego jimmego chcialem w wilkach, 

butler rozwalil kompletnie szatnie , wyzywal mlodych na treningach i nie mial do nikogo szacunku - to chyba jest definicja kancera .  

zapomniales co wilki oddaly za wypozyczenie butlera? 

 

taki ksiegowy jak ty siedzacy nad cyferkami pewnie lepiej zrozumie gdy zastosuje analogie.

kat jest lepszy ofensywnie od joela amimo to musial usatapic miejsca butlerowi jako pierwszej opcji.

ciekawe co bys pisal gdyby to samo stalo sie z joelem,???  

to nie jest takie proste, że zabierzemy X i damy Y, więc będzie lepiej. skoro ofensywa 76ers funkcjonuje dobrze z nimi dwoma na parkiecie przy takim rozłożeniu akcentów w ataku, to musiałbyś mieć jakiś argument, że przy innej dystrybucji rzutów ortg byłby jeszcze wyższy.

 

przeciez ja nic nie chce zmieniac i te 2-3 postupy mi wogole nie przeszkadzaja, tylko skoro ben wogole nie poprawil rangeu to te postuy przy jego wiekszej biernosci(oddaje o 20% mniej rzutow) jakos mnie nie pocieszaja. oczekiwalem ze nieco lepiej przepracuje offseason  a on zmienil wlasciwie shot selsction i jest bardziej aktywny w post. 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie taka prosta. gdyby Embiid grał więcej na poscie, to pewnie byłby mniej efektywny, bo łatwiej byłoby go bronić (większa przewidywalność).

 

 

 

mysle ze kada defensywa woli jumperujacego joela , (obrona 1-1 , nie trzeba rotowac , pomagac) niz joela grajacego w paint, sciagajacego podwojenia (co wymusza prace wlasciwe calej defensywy i bledy) wymuszajcego faule.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL biedny fanboy simonsa sie zagotowal i probuje byc zlosliwy , twoje cheap shoty sa cienkie jak rzut bena

 

dobrze kojarze ze jechales w tamtym sezonie randlea jak bura suke nie ogladajc wlasciwie lakers? w tyn sezonie sie nieco zreflektowales i juz "nie jest taki zly" , brawo fajnie sie oglada mecze czasami co?

 Randle jako PF jest naprawdę spoko ale Randle na C na dłuższą metę to mi się nie podoba strasznie, chociaż w tym sezonie 5 meczów to za mała próbka i coś pouciekało

 

 

LOL biedny fanboy simonsa sie zagotowal i probuje byc zlosliwy , twoje cheap shoty sa cienkie jak rzut bena

 

dobrze kojarze ze jechales w tamtym sezonie randlea jak bura suke nie ogladajc wlasciwie lakers? w tyn sezonie sie nieco zreflektowales i juz "nie jest taki zly" , brawo fajnie sie oglada mecze czasami co?

 

napisze jeszcze raz w skrocie MOZE tym razem zrozumiesz 

 

napisalem wtedy jasno ze w socie sa 2 raki trener i butler, trener kompletnie nie potrafil zbilansowac skladu a butler to wykorzystal

jak mantre powtarzalem wtedy ze najlepszy imo butler to butler grajacy 1all around robiacy 15/18-5-5.  czyli dokladnie to co gra teraz w sixers , wlasnie takiego jimmego chcialem w wilkach, 

butler rozwalil kompletnie szatnie , wyzywal mlodych na treningach i nie mial do nikogo szacunku - to chyba jest definicja kancera .  

zapomniales co wilki oddaly za wypozyczenie butlera? 

 

taki ksiegowy jak ty siedzacy nad cyferkami pewnie lepiej zrozumie gdy zastosuje analogie.

kat jest lepszy ofensywnie od joela amimo to musial usatapic miejsca butlerowi jako pierwszej opcji.

ciekawe co bys pisal gdyby to samo stalo sie z joelem,???  

 

nie chcesz mi chyba powiedzieć, bo nie widziałem tej dyskusji, że Wiggins to nie jest raczysko ?

 

bo Butler to jest rak i tylko czekać kiedy ujawni swoje prawdziwe oblicze i ktoś tam pęknie, mimo że to miasto wzajemnej miłości.

 

a KAT to faktycznie full-offensive package i na atakowanej jest trochę lepszy od Embiida

 

a co do Bena w irytuje ten brak postępu w rzucie i to mocno ale jego gravity jest tak duże, że pracą bez piłki i tak daje sporo miejsca na boisku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinni bo? przecież od trejdu Butlera są w top 5, a od kiedy przestali grać Fultzem to jeszcze o parę pts ortg poszedł w górę.

Nieprawda. Znowu przeceniasz wplyw rolsów, ktorzy graja ochłapy.

 

Od momentu trejdu Butlera maja 112,8 ortg, a od kiedy przestali grac Fultzem 113,4. Nie jest to pare pts ortg w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Znowu przeceniasz wplyw rolsów, ktorzy graja ochłapy.

 

Od momentu trejdu Butlera maja 112,8 ortg, a od kiedy przestali grac Fultzem 113,4. Nie jest to pare pts ortg w górę.

 

1. nie unikaj odpowiedzi. zatem raz jeszcze dlaczego powinni być wyżej w ortg niż na 12 miejscu?

2. w jaki sposób przeceniam? 

 

3. od pozyskania Butlera mają 113,6 ortg; od odstawienia Fultza 115,1 (za wowy). nie jest to dosłownie "parę", ale bliżej prawdy niż to, co napisałeś. do tego przede wszystkim pokazuje jaki skok zaliczyli poprzez choćby samo usunięcie Fultza - bo co innego ulepszyć o 1,5 ortg ofensywę z dna ligi, a co innego znajdującą się już w top 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie unikaj odpowiedzi. zatem raz jeszcze dlaczego powinni być wyżej w ortg niż na 12 miejscu?

 

Nie unikam odpowiedzi, wydalo mi sie to oczywiste. Majac tak przezajebistego C w postaci Embiida, ktory robi 26ppg na 57%ts i jest zagrozeniem na obwodzie, wypadaloby cos wiecej niz przecietna ligowa, prawda? Chyba, ze Embiid nie jest taki dobry jak nam sie wydaje, albo moze jest taki super, ale nie jest maksymalnie wykorzystywany tak jak sie nalezy? Albo moze jakis inny pg nie taki "elitarny" na post-up czy 1vs1 jak simmons ale majacy decent rzut z midrange i za trzy bylby lepszym dla embiida fitem?

 

Teraz byloby milo z twojej strony, gdybys ty odpowiedzial na moje pytania, ktore zadalem, a nie odpowiedziales:

 

1. W której części parkietu embiid jest najskuteczniejszy? 

2. Czy zamienilbys jego [czyt. Simmonsa] tegoroczny progres w post-up, 1vs1 czy cokolwiek tam widzisz na rownoznaczny progress ale w postaci poldystansu albo trojki (juz nawet nie mowie o obu naraz)?

 

Ogolnie rozchodzi sie przede wszystkim o Simmonsa, ktory po bardzo fajnym "rookie" sezonie powinien zapierdzielac w hali w czasie offseason i rzucac z dystansu. Przeciez gdyby on "tylko" nauczyl sie rzucac, to Philly z marszu jest w pelni contenderem, bo malo kto potrafilby zatrzymac Embiida, a i Simmons bylby wtedy full package. Dodaj Butlera i masz big trio w ofense, jak i w defense. A tak mamy Simmonsa, ktory jest trzecia opcja w ataku i jakby sie nie poprawil w post-up czy gdziekolwiek, to poki nie umie rzucac, zawsze bedzie ta trzecia opcja w zespole z embiidem i butlerem, a czasami nawet czwarta jak redick bedzie bywał hot. Takze nie rozumiem zamylenia rzeczywistosci jak tu niektorzy probowali udowodnic, ze Simmons zrobil progres. 

 

Jego sufit jest caly czas tuz nad glowa, w tym sezonie zblizyl sie o jakies kolejne 2-3 cm wiec zostalo mu do niego tez podobnie, a spokojnie moglby go przebic i po prostu wejsc na wyzsze pietro.

 

 

aha i powtorze sie, ale Saric jakos po przejsciu do Minny rzuca o prawie 10 pkt proc lepiej niz w philly. Tlumaczenie tego kadra raczej nie ma wiekszego sensu.

 

 

2. w jaki sposób przeceniam? 

 

3. od pozyskania Butlera mają 113,6 ortg; od odstawienia Fultza 115,1 (za wowy). nie jest to dosłownie "parę", ale bliżej prawdy niż to, co napisałeś. do tego przede wszystkim pokazuje jaki skok zaliczyli poprzez choćby samo usunięcie Fultza - bo co innego ulepszyć o 1,5 ortg ofensywę z dna ligi, a co innego znajdującą się już w top 5. 

Roznica jest tez spowodowana jakoscia przeciwnikow 76-ers. Od przyjscia butlera (13 gms) grali tylko 4 razy z druzyna > 50%, z czego dwa razy to Detroit, raz Toronto i New Orleans. pierwsze 13 nie bylo jakos tez super trudne, ale wydaje sie, ze nieco trudniejsze niz po przyjsciu jimmiego. 

Co do drugiej czesci, w kontekscie calego sezonu to prawda, ale w tym kontekscie, ze jestesmy po ok 25 meczach w sezonie, jeden mecz moze bardzo wiele namieszac i in total bedzie to roznica kilku pt w ortg. nawet nie odsuniecie zawodnika, a sam fatalny/genialny mecz calej druzyny. Mozliwe ze dodalbym jeszcze wiekszy range ortg w tym sezonie patrzac historycznie, co tez powodowaloby, ze te 1.5 ortg to niewiele, ale tego nie jestem pewien a i tez nie chce mi sie tego sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, Jazz wciaz dalecy od ubieglorocznej formy, wydaje sie ze ta formula sie wyczerpala, Jazz nie potrafia juz spowalniac ofensyw rywali jak w zeszlym roku, widac to golym okiem. Znacznie tez slabiej bronimy trojki i wjazdy pod kosz, czyli cos czym jeszcze w zeszlym roku wygrywalismy mecze.

 

Troche brakuje nam talentu i imo- choc to moze zabrzmiec kontrowersyjnie- szkoda, ze mielismy ten nadspodziewany wyskok formy w ubieglym roku. Patrzac po drafcie, pewnie zamiast Allena , ktory poki co wyglada kiepsko jesli chodzi o atletyzm- mielibysmy zapewne SGA.. i o wiele lepsze perspektywy w tym roku.

wlasnie skonczylem sluchac podcastu locke'a, gdzie podal dla jazz takie liczby:

0 games played against bottom 5 teams (nyk, cle, atl, chi, phx)
22% of remaining games is against them

currently 9 teams with "3 or more wins" below 500
2 of 28 games against them (brooklyn and miami)
33% remaining games is against them (18 out of 54)

jazz - 18 road games, 2nd best in the league - 15 road games (7 diff teams) 

On 21st Dec 2018:
by that time 21 road games in 65 days, then 20 road games in 110 days

abstrahujac juz od tego jak graja jazz (a jest rzeczywiscie slabiej niz rok temu), to taki kalendarz w zlapaniu odpowiedniego flow tez nie pomaga.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unikam odpowiedzi, wydalo mi sie to oczywiste. Majac tak przezajebistego C w postaci Embiida, ktory robi 26ppg na 57%ts i jest zagrozeniem na obwodzie, wypadaloby cos wiecej niz przecietna ligowa, prawda?

dlaczego? bo to wygląda po prostu jak twoje widzimisię, a nie coś opartego na analizie uwzględniającej poziom rosteru 76ers i jaki skok był oczekiwany przez dodanie Butlera, a następnie rezygnację z Fultza.

 

BTW, 76ers w tym sezonie mają 116,7 ortg z Embiidem na parkiecie. to lepszy wynik niż nuggets z Jokicem.

 

1. W której części parkietu embiid jest najskuteczniejszy?

na linii FTs.

 

2. Czy zamienilbys jego [czyt. Simmonsa] tegoroczny progres w post-up, 1vs1 czy cokolwiek tam widzisz na rownoznaczny progress ale w postaci poldystansu albo trojki (juz nawet nie mowie o obu naraz)?

przecież każdy by zmienił i nie tego dotyczy dyskusja…

 

PS

Embiid w tym sezonie ma niecałe 42% z gry na postupach i jest w top 3 (Love’a nie liczę) najczęściej grających w ten sposób. nad nim są tylko Aldridge (ofensywa drużynowa lepsza o niecały punkt), Griffin (gorzej o 3 pts) oraz KAT (ten sam poziom). rok temu tylko LA miał więcej postupów od Joela i spurs byli gorsi o półtorej ortg od 76ers. trzeci był Marc i grizzlies zamiatali dno w ataku. trzy lata temu niewiele pograł, ale per game tylko Towns go przebił w postupach i wolves byli na 10 miejscu w ortg. trzeci znowu Gasol i memphis 18 pozycja. tak więc opieranie ofensywy na postupującym wysokim wygląda na taki sobie pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak, wydaje mi sie, ze nie za bardzo skumales o co chodzilo od poczatku i niestety, ale tak - dyskusja zaczela sie od simmonsa. nie od embiida, nie od ofensywy philly, a od simmonsa i jego (braku) progresu - póżniej dopiero weszla w to ofensywa philly oraz postać embiida. dlatego ten fragment o post-up nie musiales dodawac, bo ten caly post-up jest jedynie symbolem gry blizej, ktorą przeciwstawiamy wobec gry dalszej od kosza. 

 

Embiid powinien grac blizej kosza, co tez ty, piszac ze jest najskuteczniejszy na linii ft, potwierdzasz, no bo jaki procent rzutow wolnych oddaje Embiid po grze blizej kosza a ile takich wolnych wynika z rzutow z dystansu? I nie mam na to statystyki, wiec pewnie napiszesz zaraz o moim jakims widzimisie.

 

Z twoja odpowiedzia na drugie pytanie tez sie zgadzam i to tez od poczatku z mistrzBeatka probujemy wytlumaczyc, ze gosciu szuka progresu nie tam gdzie trzeba.

 

ps. podasz linka z wowy do tego ortg z embiidem na parkiecie? bo mi sie pokazuja inne liczby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od odstawienia Fultza

 

a następnie rezygnację z Fultza.

 

Siedzą sobie Sixers i myślą - "co by tu odstawić...?"

 

- "Wiemy! Fultza! Jego odstawimy!"

- "No! Zrezygnujmy z niego!"

- "Ok. No to postanowione! Fultz nie gra... Zamiast niego będą grać inni..."

 

@lorak co za brednie piszesz...? Rozumiem, że "skrót myślowy", ale to ja mam ledwo ponad 200 wpisów, a nie ponad 6700...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzą sobie Sixers i myślą - "co by tu odstawić...?"

 

- "Wiemy! Fultza! Jego odstawimy!"

- "No! Zrezygnujmy z niego!"

- "Ok. No to postanowione! Fultz nie gra... Zamiast niego będą grać inni..."

 

@lorak co za brednie piszesz...? Rozumiem, że "skrót myślowy", ale to ja mam ledwo ponad 200 wpisów, a nie ponad 6700...

 

skoro rozumiesz, to co się czepiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.