Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Szulim napisał:

Okey, ale to jest wyjątek domyślny jak dla mnie

natomiast korzystanie z cap space lub innego większego wyjątku powinno być chyba przedstawione?

No chyba ze mamy się domyślać z czego dany team korzysta przy składaniu ofert? Cap space, mle, bi - trochę to niejasne dla mnie. 

Póki co kazdy albo nie pisał skąd bierze i to było cap space albo pisał żeby była jasność - No to dla mnie trochę albo luka Regulaminu, albo uznajemy ze nieogarnięcie składającego ofertę działa na jego korzyść…

@Qcin_69 nie bierz personalnie - staram się tylko zrozumieć czemu każdy pisze jak jest a wy nie i bierzemy ze powinno być ale zapomnieliście 

Ja nie wiem czy to powinno być przedstawione czy nie. Regulamin o tym nie wspomina i tak jak przy okazji kontraktów minimalnych domyślamy się z jakiego korzysta się wyjątku, tak i tutaj można się domyślić, że chodzi o MLE. 

Ciekawe, że teraz nie jesteś takim regulaminowym capo, a przy okazji sprawy Elda pisałeś, że regulamin to rzecz święta i owszem, Eld zawinił, ale działa zgodnie z zasadami ;)

W ogóle nie mogę uwierzyć, że bronię mojego bezpośredniego rywala w konferencji przed jakimiś idiotycznymi decyzjami, a Rada dalej utrzymuje swoją idiotyczną decyzję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

A ktoś deklarował albo zapowiadał że da im więcej? 

A co oni stracą? ;)

Jak np ja nie podpiszę Portera, to wciąż mam room MLE do wykorzystania i łatwo się domyślić w kogo mogę celować ewentualnie w IV turze, pewnie inne ekipy też będą jeszcze korzystać z wyjątków. Także głosowanie za minimum teraz to działanie na szkodę graczy. Oni i tak w następnej turze będą mieć te same oferty na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cvbe napisał:

No chyba nie można deklarować z tego co wiem, ale mniej nikt im nie da :)

Nie mogą tylko Ci co im oferty złożyli. 

Ja rozumiem że nikt im mniej nie da, ale opóźnianie podpisania kontraktu jak nikt im nie da więcej jest głupie bo jak zaraz któryś zerwie Achillesa jak Sumner to nic nie dostaną. Nie widzę sensu odrzucania minimum w 3 turze żeby brać minimum w 4 turze kilka tygodni pozniej. Jedyny sens jest wtedy kiedy ktoś zapowie że da im więcej. 

Teraz, karpik napisał:

 Także głosowanie za minimum teraz to działanie na szkodę graczy. 

Jeżeli wiedzą że ktoś da im więcej to tak. Jeżeli nie, to opóźnienie podpisu to działanie na własną szkodę. Każdy mógł im złożyć ofertę więc jak ktoś tego nie zrobił i nie pisze ze zrobi to odrzucanie umowy jest irracjonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Jeżeli wiedzą że ktoś da im więcej to tak. Jeżeli nie, to opóźnienie podpisu to działanie na własną szkodę. Każdy mógł im złożyć ofertę więc jak ktoś tego nie zrobił i nie pisze ze zrobi to odrzucanie umowy jest irracjonalne. 

Ale przecież zgodnie z regulaminem nie można tego napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Można. Nie mogą tego zrobić ci którzy nie zlozyli. Sam pisałeś przecież w tym fa o trae chociażby że mu poprawisz Extension w 2 turze. 

No to ja np nie mogę tego zrobić przy okazji Gaya, Tuckera albo JTA, a można się domyślać, że któryś z nich może by dostał od kogoś więcej w następnej turze, a tu widzę, że część GMów, w tym i Ty wolą wziąć minimum niż poczekać do IV i zgarnąć lepszą kasę. A to samo minimum mają gwarantowane w następnej turze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

No to ja np nie mogę tego zrobić przy okazji Gaya, Tuckera albo JTA, a można się domyślać, że któryś z nich może by dostał od kogoś więcej w następnej turze, a tu widzę, że część GMów, w tym i Ty wolą wziąć minimum niż poczekać do IV i zgarnąć lepszą kasę. A to samo minimum mają gwarantowane w następnej turze.

Ci którzy nie mogą dać deklaracji teraz, mieli reoferty na podbicie kasy. 

Przecież wg Twojej logiki to wszyscy powinni spaść do 4 tury bo przecież na pewno dostaną tyle samo a może więcej. 

W takie negocjacje to się możemy bawić bez końca.

A fakty są takie że ludzie nie dostali kontrofert na wyższa kasę, nie dostali żadnych deklaracji i teraz będą czekać miesiąc czy się nie polamia i podpisza to co już mają na stole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Ci którzy nie mogą dać deklaracji teraz, mieli reoferty na podbicie kasy. 

Przecież wg Twojej logiki to wszyscy powinni spaść do 4 tury bo przecież na pewno dostaną tyle samo a może więcej. 

W takie negocjacje to się możemy bawić bez końca.

A fakty są takie że ludzie nie dostali kontrofert na wyższa kasę, nie dostali żadnych deklaracji i teraz będą czekać miesiąc czy się nie polamia i podpisza to co już mają na stole. 

Każdy z tych graczy dostanie w 4 rundzie minimum. Część z nich dostanie więcej, bo co najmniej 3 osoby się ogłosiły, że będą miały pełne wyjątki do wydania (Eld, Karpik i ja, w tym ja full MLE). Ryzyko złapania przez ten czas całosezonowej kontuzji jest sporo mniejsze niż szansa na większą kasę. A kasa nawet jeśli nie będzie większa to będzie taka sama.

Ja np przy przykładowym Temple'u zagłosowałem na Magic ponad odrzuceniem, bo on może nie dostać nawet minimum w 4 turze, ale Zeller, Rondo, Drummond czy Connaughton to pewniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę błąd jest z tym odrzucaniem lekka ręka ofert za minimum - to takie nagradzanie tych, którzy nie złożyli tym graczom ofert w tej rundzie, a złożą takie same jak teraz w IV (przykładowo przez coś takiego mogę stracić Templea). 

Cody Zeller dla przykładu w rl dostał jednoroczne minimum od Portland, a my z @fluber mu jeszcze PO dajemy, a widzę, że ta oferta również jest odrzucana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cvbe napisał:

ale Zeller, Rondo

Zeller dostał tu lepsza ofertę niż w rl NBA, rondo to grał za minimum rok temu, odrzucił po, dostał minimum i znowu je odrzuci? Ile razy? 

5 minut temu, cvbe napisał:

 co najmniej 3 osoby się ogłosiły, że będą miały pełne wyjątki do wydania (Eld, Karpik i ja, w tym ja full MLE). 

Jezeli któryś z was zadeklaruje im gwarantowana umowę na więcej niż te 4,6/2 które wynosi dwuletnie minimum dla weterana to zmienię głosy tam gdzie mogę na odrzucenie oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cvbe napisał:

Ale Zeller, Rondo, Drummond czy Connaughton to pewniaki.

Fakty są takie że 3 z tych 4 graczy to fa-si w rl NBA i żaden w rl NBA nie dostał więcej niż minimum. 

Odrzucanie ofert dla graczy wartych minimum którzy w rl NBA dostają minimum tylko dlatego ze w następnej turze też dostaną minimum jak się nie polamia nie ma sensu. 

Tu mają jeszcze po. To są lepsze oferty niż w rl NBA dla nich

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, karpik napisał:

Ja nie wiem czy to powinno być przedstawione czy nie. Regulamin o tym nie wspomina i tak jak przy okazji kontraktów minimalnych domyślamy się z jakiego korzysta się wyjątku, tak i tutaj można się domyślić, że chodzi o MLE. 

Ciekawe, że teraz nie jesteś takim regulaminowym capo, a przy okazji sprawy Elda pisałeś, że regulamin to rzecz święta i owszem, Eld zawinił, ale działa zgodnie z zasadami ;)

W ogóle nie mogę uwierzyć, że bronię mojego bezpośredniego rywala w konferencji przed jakimiś idiotycznymi decyzjami, a Rada dalej utrzymuje swoją idiotyczną decyzję. 

Żeby była jasność - nigdy nie byłem Regulamonowym capo 😂 

sprawdziłem Regulamin nawet głębiej żeby sprawdzić co i jak - i jest tam zapis który zamyka tą dyskusje:

„W przypadku niejasności ofertę traktuje się z korzyścią dla gracza”

Co powoduje ze trzeba ją traktować w porządku.

Moje pytania raczej są związane z dopytaniem - dlaczego wszystkie oferty maja te dopiski w każdej rundzie a tu jedna nie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Fakty są takie że 3 z tych 4 graczy to fa-si w rl NBA i żaden w rl NBA nie dostał więcej niż minimum. 

Odrzucanie ofert dla graczy wartych minimum którzy w rl NBA dostają minimum tylko dlatego ze w następnej turze też dostaną minimum jak się nie polamia nie ma sensu. 

Tu mają jeszcze po. To są lepsze oferty niż w rl NBA dla nich

To czemu Brown odrzuca ofertę zamiar podpisać uczciwy kontrakt, z druzyna która wzięła go z 2-waya? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cvbe napisał:

Jeżeli któryś z nas to zrobi to dostanie bana na kolejną turę :)

I dlatego właśnie ten przepis jest głuuuuupi :) 

Podałeś dobry przykład z Temple - jak on do mnie nie trafi i ktoś da mu zwykłe minimum bez PO to znowu ktoś u nas napisze - bo gracz i jego agent tak zadecydowali :) 

Jak ktoś mi na Priv napisze, że da mu taxMLE to looz - odpuszczę ten temat, ale odrzucenie oferty ode mnie jest tu naprawdę bez sensu, bo ja mu w tym min + 1PO gwarantuje prawie 5,5mln. Dla mnie to idealny weteran i  8-9 gracz rotacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, january napisał:

Nic  Batum?

WTF z głosami przeciw LAL?

Zawodnika w RL chciało pół ligi, a on sobie wolał klepnąć totalnie bieda deal od Clippers, bo ma mocne loyalty i ma dalej wypłatę ze stretchu, więc drobne (jak na koszykarza, który zarobił grubo ponad 100 mln) ma gdzieś. Jest ring-chaserem i ma odejść z Lakers kiedy sprowadzili Kurę? I to jeszcze może do Warriors wedle niektórych? 

Ja wiem, że lud nie cierpi paycutów i och, ach, ale ku*wa nie składałem oferty wszystkim najlepszym FA, żądając by do mnie za minimum przyszedł każdy -> Batum nawet w gorszych okolicznościach (no sorry, ale szansa na tytuł w RL Clipps <<<< szansa na tytuł w naszych Lakers, skoro nawet GMowie Soty piszą, że lepiej sezon odpuścić z podatkiem, bo mistrz raczej znany) podjął decyzję o olaniu finansów i zostaniu w swoim teamie w walce o pierścień.

I jeszcze fluber próbuje pisać coś o napluciu w twarz Batumowi ofertą dla Theisa, gdzie w RL mający nieograniczony budżet Clipps złożyli grubą ofertę Jacksonowi, a wyjątek przeznaczyli na takiego Winslowa, zamiast dać hajs Batumowi i Batum nie miał z tym problemów...

Tu nie ma żadnego powodu poza skrajnym uprzedzeniem, by w kwestii Batuma głosować inaczej niż na Lakers.

Przestań jasiu żebrać o grosze. Clippers podpisali Batuma z non-Bird, więc dostał więcej niż miał w zeszłym sezonie. Ty mu rzucasz jakieś ochłapy i liczysz, że ludzie się nie kapną, a ja się zgadzam z fluberem, że to jest oferta uwłaczająca dla takiego gracza. Kompletny brak docenienia za to, co zrobił dla Lakers w zeszłym sezonie i jak bardzo Ci pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.