Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie puszczą Hila za samego TT.

 

Widziałbym tu jakiś 3 way deal, gdzie poleci też Thomas i jakiś pick do Kings.

Obecna wartość Hilla jest chyba trochę przeceniana, a na tej umowie i w obecnej formie nie jest jakimś atrakcyjnym assetem, za który warto się wykrwawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie LeBron gra w tym sezonie straszną chu*nię od dłuższego czasu.

Jedzie na reputacji, a jak słyszę go w dyskusji o MVP to to jest komiczne. On naprawdę od dobrego miesiąca jest beznadziejny w defensywie (tzn opierdziela się jak E.Curry).

Znaczy ze co, jest 3 dlugosci w typle od innych kandydatow? Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie trochę taka samowolka w Cavs. Tzn rozumiem co LeBron próbuje osiągnąć i jaką ma tam pozycje, ale z drugiej strony to mega szkoda, że ten zespół po prostu nie pyka tych practice game itd. Nie każdy jest jak LeBron, czyli prywanty reżim treningowy, sam sobie stawia jakieś tam cele itd. J.R Smith, czy Iman to raczej czas wolny inaczej pożytkują, Love wątpie, aby pracował nad grą chociaż w połowie jak James, Tristan w tym czasie korzysta z uroków życia wśród Kardashianek i innych celebrities, Frye ma miliard lat itd.

 

Największym problemem Cavs jest to, że najzwyczajniej w świecie nie chce im się zapieprzać. Tacy goście jak Shumpert, Smith czy Tristan mają na koncie po mistrzowskim pierścionku, dostali umowy życia i czują się spełnieni. Nie budują swojego legacy, nie muszą niczego udowadniać i dodatkowo mają pizdowatego trenera, któremu ziomek Brona (Wade) mówi, że źle ustawił rotację i on powinien grać z ławki. Jakby tego było mało po klubowych korytarzach człapie sobie Derrick "Nie chce mi się już grać w kosza" Rose, który właśnie ostatecznie przekreśla swoją karierę. 

Ci goście przywykli do tego, że w RS mogą się obijać, bo Wschód jest na tyle słaby, że na plecach LeBrona i tak dojadą na miejscu gwarantującym dobre rozstawienie w PO. Rok temu odpuścili nawet walkę o pierwszy seed, bo i tak wiedzieli, że przejście przez konferencję będzie dla nich formalnością. Bron ich rozleniwił, a brak autorytetu na ławce powoduje, że nie da się ich zagonić do roboty.

 

Osobną kwestią jest defensywa, ale to już materiał do grubszej analizy, bo tu brakuje wszystkiego - systemu, dobrych obrońców i przede wszystkim zaangażowania, bez którego prosta zasłona pozwala przeciwnikowi na osiągnięcie przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alurat to chyba nie do końca tak jest bo wszyscy zgodnie twierdzą że Rose zapierdalał na treningach jak mało kto, ale kto tam wie. 

 

Podobno Cavs myślą o Hillu, DAJ i Lou Williamsie. Jakby udało się ich 3 sprowadzić nawet kosztem picku i pozbyć się jeszcze Shumperta, TT a może nawet JR Smitha to by jakoś wyglądało. 

 

Ale i tak z tym trenerem to wiele nie da, jakby przejął ich ktoś kto by ich ustawił defensywnie i wymusił zapierniczanie w obronie to po takich ruchach można zbudować z tego całkiem niezły w obronie team, ale vs GSW to i tak IT musiałby przejść do 2nd unitu bo nie da się grać z dwoma dziurami w D, Love'a na 5 można ukryć jak reszta teamu będzie defensywna ale IT i Love'a nie. 

 

Hill-JR Smith-Lebron-Crowder-Love to jakoś wygląda wtedy można mieć konkretny 2nd unit 

IT-Wade-Korver-Frye whatever, ale vs GSW to IT ma tylko szansę z ławki, ale Lue to nigdy nie będzie miał jaj żeby taki manewr przeprowadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trejdowac Trejdowac all in , ryzykowac w wymiamach moze sie poszczesci bo stracony rok bedzie. Slabo. Slabo :(

 

Dla mnir zostawic trzeba LBJ , Love , Wade , Green , Korver , IT ?

 

Reszta do zaoferowania. Lacznie z pickiem.

 

Ja pi****le 148 pkt to juz alarm.

 

PS Taki PG13 to by sie w Cavs przydal .

Edytowane przez Montello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trejdowac Trejdowac all in , ryzykowac w wymiamach moze sie poszczesci bo stracony rok bedzie. Slabo. Slabo :(

 

Dla mnir zostawic trzeba LBJ , Love , Wade , Green , Korver , IT ?

 

Reszta do zaoferowania. Lacznie z pickiem.

 

Ja pi****le 148 pkt to juz alarm.

 

PS Taki PG13 to by sie w Cavs przydal .

Taki PG13 to by sie wszedzie przydał, nawet w GSW. 148 punktów? Troche jestem zawiedziony, liczyłem ze dobiją do 150. 

A tak na serio do PO jest troche czasu, w tamtym sezonie też mieli słabszy okres a w PO i tak jechali w swojej konfie ze wszystkimi jak z gównem . Ale rok temu ten dołek nie wygladał aż tak tragicznie. Ciężko sie na nich patrzy obecnie, Melo wygladał jak młdy bóg w ataku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT, JR Smith to szrot, GM LeBron się nie popisał w tym przypadku, co zostało zapomniane dość więc przypominam ;-)

 

 

Ale ten szrot nie usprawiedliwia tego co robi LJ ostatnio. Sorry, ale tak fenomenalnie inteligentny gracz nie widzi teraz, że powinien zejść poniżej 30mpg, ale za to NAPIER*ALAĆ ZA trzech w defensywie w każdej sekundzie spotkania, zamiast jak teraz napędzać puste staty w ataku przez 40mpg, który bez niego na boisku też działa ok?

Cavs są IMHO skonczeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już pisałem, ja bym rozważył ruchy inne (czyli oddanie IT!). Takie by na przyszłość lepiej to wyglądało.

IT ma znacznie mniejsze trade value niż jego sportowa klasa.

 

Cavs są w stanie się pozbierać i zrobić finały, ale nie, nie wierzę, że są jakieś realne sszanse, żeby LeBron został w Cavs. Dlatego mam nadzieję, że Sixers zrobią playoffy, bo jak George'owi i LeBronowi zależy na wygrywaniu to muszą chociaż propozycję maksa od Sixers na poważnie rozpatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, że James nie dość, że gra duże minuty, to jeszcze rozegrał wszystkie 45 spotkań jak do tej pory. Przecież to jest po prostu samobójstwo, on chyba bardziej niż za pierścieniami rusza obecnie w pogoń za rekordem Jabbara, za zrobieniem jako jedyny w historii 10 000/10 000 w zbiórkach i asystach, za wszystkim, co może mu dać opinię the one and only... Nie wiem, czy to dobra droga, powinien w RS grać na zdecydowanie bardziej limitowanych minutach, nie zapominajmy, że od 7 sezonów z rzędu jest w finałach, że ten może być 8, że tylko mały promil graczy jest w stanie rozegrać 15 sezonów w lidze, James w wieku zaledwie 33 lat zaraz będzie w 20-tce najwięcej grających w historii w RS i drugim!!! w PO!!! To jest po prostu masakra. 

 

27:18 to bardzo zakłamany wynik, ten stary zespół po początkowych porażkach złapał serię, ponieważ weterani złapali formę, otrzepali wakacyjną rdzę i przeszli na fazę lekkości, nie zmęczeni treningami, podczas, gdy inne zespoły, ze względu na krótki obóz dopiero łapali szlif. Teraz inni po ciężkich treningach, początkowej zadyszce, łapią świeżość i graja optymalnie, tak Cavs dołują, bo brak kondycji, którą wypracować trzeba ciężkim treningiem. Tego moim zdaniem uratować się nie da, bo odpuszczenie totalne miesiąca, danie wolne Jamesowi, Wade'owi i spółce po pierwsze spowoduje kolejną serię porażek i ryzyko nie wejścia do PO, po drugie nie stworzą systemu z IT. A jak dawać odpoczynek to komu? Przecież niemal cały zespół jest stary i tego wymaga? 

 

Moim zdaniem pachnie tu katastrofą i odpadnięciem może nie w pierwszej (ale doszczętne zajechanie się w niej), ale w drugiej rundzie.

 

A co do picku Nets, po co go trzymać? Żeby wybrać Waitersa, Thompsona czy jeszcze lepiej Bennetta? Ratujmy to, co jest na tu i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co bac tego slowa - jest c***owo. Chauncey Billups dobrze powiedzial w przerwie, ze tu nie ma zycia, zaangazowania, kazda 50/50 pilka w czambul, a z drugiej strony nikt nie wie jak ta druzyna bedzie grala zaangazowana, bo tego praktycznie nie bylo w tym sezonie.

ale FO moim zdaniem bedzie aktywne. w zasadzie nazwisk na liscie kogo ewentualnie Cavs moga oddac jest zdecydowanie wiecej, niz na tej nietykalnych (LBJ, Love, Green, Korver, Wade, moze IT, moze Rose based na jakis ustnych deklaracjach przed sezonem, Calderon VALUE!).

 

Poza tymi powiedzmy nietykalnymi, napewno atmosfera tez nie jest za dobra, glupi nie sa, zdaja sobie sprawe na kogo moze pasc (tj wymiana klocek za klocka, guard za guarda). FO tez podobno nie pochyla sie nad szatnia, nie ma dyskusji, deklaracji. 

 

jakby pozbyli sie jakims cudem JRa, Tristana i Shumperta (albo dwoch) to bylby jakis cud boski, a ja raczki caluje Kobiemu.


Wszystko zależy wg mnie od tego, czy LeBron jest gotów odejść od cyferek w ataku na rzecz gry w defensywie na pełnej dla dobra zespołu. Jak tak, to uderzyć do Kings z Smithem i TT + pick Cavs + może jeszcze (zależy jak Divac ponegocjuje) Zizic/Osman/jakieś assety za Hilla+Koufosa.

 

Lepiej mieć top 10 atak i defensywę ligi, co Cavs spokojnie są w stanie osiągnąć (nawet okolice top5), niż to co teraz. 

Ale to wszystko zależy od LeBrona, czy jest w stanie to zrobić, czy chce dalej nabijać staty.

nie bede klamal, nie mam pojecia jak graja Kings, ale juz ktorys raz widze tego Koufosa wrzucanego do wymiany. OCB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.