Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2017/18


january

Rekomendowane odpowiedzi

Jasiu przyjmij moje kondolencje. Nie dało się czasami czytać tych Twoich wywodów o tym osobniku, ale z całego swojego czarnego serca współczuję. 

 

Czarny to teraz będzie ale DAR :smile:. W ich kolorach powinno mu być do twarzy.

 

Sam nie wiem co o tym myśleć. Spójrzcie może na to tak, że spadł Wam rusek z listy płac. Tym się powinniście cieszyć. Kasy w przyszłym roku będziecie mieli w ciul w salary ( ze 40 baniek? ). Gdyby rzeczywiście miał przyjść LBJ za rok i PG13 to jest to wystarczający magnes aby jacyś ogarnięci vets za minimum tam przyszli. Wade np. Stary będzie ale z ławki jak znalazł.

 

Mam przeczucie, że akurat dobrze na tym wyjdziecie, nie mniej ten duet na pewno ostatniego słowa jeszcze nie powiedział w tym roku. 

 

Ciekawe co mogli by dostać za Randla, Denga #27, #28? Nie mówie o Indianie ale złapać coś spadającego znów? Np ( i tu uwaga ) Rondo? :grin: Kapusta by się zgadzała. Albo Affalo dla samego czyszczenia salary + jakieś drugorundowce i szrot. Jak iść po bandzie to na całego z tym czyszczeniem.

 

Poza tym, jak wchodzicie na rynek z grubymi $$$ do wydania to poniżej macie liste graczy którym się kończy umowa lub mają player option na następny rok:

 

Carmelo, LMA, oczywiście PG13, LBJ, zapomniany przez kibiców Lakers Westbrook, DeAndre, DMC.

 

Jest w czym wybierać.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym baniem się Warriors. GSW też ma problem, bo płace z gumy nie są, a 3 gwiazdy zjadają masę salary i nawet płacenie podatku może nie pomóc w poskładaniu do kupy tego wszystkiego. Tam na dziś mają 6 graczy w tym 2 młodziaków. Ja wiem, że im łatwiej, ale jakoś mniej martwi mnie obecna siła Warriors, a bardziej poskładanie do kupy w sensowna całość puzli Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten deal sam w sobie jest słaby i nie ma sensu - zgoda. Ale zupełnie inaczej to wygląda gdyby udało się ściągnąć PG za te dwa picki w końcówce 1 rundy i przykładowo Clarksona. Tylko to może być mało. Ale zakładajac, że ten trade(albo jakaś jego wariacja) by przeszedł to Lakers z miejsca mogą być PO-Contending teamem na zachodzie. I to jest fajna perspektywa mając nadal młodego Ingrama i kogoś z tego draftu (bo jeśli nawet rozmienią tą #2 to nadal jednak kogoś wybiorą do siebie z 5 lub 10) i kogoś z dwójki Randle/Nance - lub obu. Także kibice LAL - bez nerwów poczekajcie do draftu i wtedy wszyscy mądrzejsi będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam aż tak bardzo się nie smucę. Fakt, lubiłem DAR i to bardzo, ale od samego początku było z nim coś nie halo. Wiadomo, że Scott i media nigdy całego obrazu nie pokazują, ale powiedzcie mi, na jakiego młodego gracza ostatnimi czasy był taki hejt? Nie było... Niestety w każdej plotce jest ziarenko prawdy i podejrzewam, że i w tych coś było. Gdyby był prawdziwym pracusiem z dobrze poukładaną głową, to nikt nie zrezygnowałby z jego niewątpliwego talentu. 

 

Sama wymiana nie jest taka zła. Głównie dzięki Mozgovowi. Te pieniążki się przydadzą.

 

Druga sprawa to osobiście stawiam Ball'a ponad Russela. W dupie mam jego ojca, bo reportaże i wywiady, w których występuje sam nie pokazują parodii koszykarza, a bardzo pewnego siebie, ciężko pracującego chłopaka z wielkim talentem. To mnie bardzo uspokaja. Jak dla mnie Ball powinien iść nawet z jedynką.

 

Podsumowując mam przeczucie, że wyjdzie z tego coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za ostatni rok kontraktu Lopeza trzeba było oddać Russella. To ja nie wiem, jak Lakers mają pozyskać ostatni rok kontraktu George'a za 27 pick w drafcie...

 

Russell musiał być rakiem w szatni, bo inaczej nie rozumiem tej wymiany. Z drugiej strony parę razy pisałem tutaj o jego problemach z zaangażowaniem, o niesubordynacji, to mnie jechano, jako to z Russella profesjonalista. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro za ostatni rok kontraktu Lopeza trzeba było oddać Russella. To ja nie wiem, jak Lakers mają pozyskać ostatni rok kontraktu George'a za 27 pick w drafcie...

 

 

Bardziej niż o ostatni rok Lopeza to chodziło w tej wymianie o zejście z kontraktu Mozgova, wiadomo że jakby Lakers chcieli się pozbyć Denga w wymianie za George to musieliby oddać 2 pick/Ingrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jak wchodzicie na rynek z grubymi $$$ do wydania to poniżej macie liste graczy którym się kończy umowa lub mają player option na następny rok:

 

Carmelo, LMA, oczywiście PG13, LBJ, zapomniany przez kibiców Lakers Westbrook, DeAndre, DMC.

 

Jest w czym wybierać.

To samo miałem napisać ale nawet nie muszą czekać do przyszłego roku. Budowanie przez draft nie wyszło to może należy rozpędzić towarzystwo czym prędzej. Ściągać Georga, podpisać Paula do tego jakieś Baynesy, Inglesy i inni żądni złota i purpury. Za rok wymienić Lopeza na DMC. To może być gruby plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o ostatni rok Lopeza to chodziło w tej wymianie o zejście z kontraktu Mozgova, wiadomo że jakby Lakers chcieli się pozbyć Denga w wymianie za George to musieliby oddać 2 pick/Ingrama.

 

O la boga, mam nadzieję, że tego nie zrobią.... Akurat Ingram powinien być nietykalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja z tą wymianą.

 

Tego się nie spodziewałem, kładąc się wczoraj spać. Od rana myślę o całej wymianie i w sumie nie mam zdania do tej pory. Wkurwiać się, czy wylewać żali nie mam zamiaru, ale ruch w tej chwili dla mnie średnio zrozumiały. Zrozumiem, jeśli kolejną akcją będzie w miarę rozsądne pozyskanie PG, ewentualnie wyjście na jaw jakiegoś ostrego kwasu zza kulis.

 

Pozbycie się topowego prospecta z zespołu zawsze boli fanów, nie ma co ukrywać. Magic chyba chce zebrać grupkę miejscowych - Lopez, Ball, PG - ciekawe, co mu z tego wyjdzie  :smile:

 

Z pozytywów - wyczyszczenie kasy oraz to, że Lopez wydaje się dobrze pasować do Randle'a na boisku, jeśli ten zostanie w drużynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to Lakers sporo ryzykują bo przecież mogli wysłać Russella za George, co prawda nie mieliby miejsca w salary ale mieliby już PG13. Zdecydowali jednak zaatakować na FA, jeśli to wyjdzie to super, a jeśli nie i George podpiszę gdzieś indziej, a wtedy żaden inny topowy FA nie będzie chciał podpisać w Lakers to będzie tragedia.

 

Chyba jednak lepszy byłby wróbel w garści.. no cóż, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Jendras, bo to mi utkwiło w pamięci. Ty z tego co kojarzę od razu krytykowałeś, ale były też głosy podobne do Jendrasa. Wybacz, ale nie będę teraz przeszukiwał tamtego tematu. Mam lepsze sposoby na marnowanie czasu.

 

Karpik twierdził, że trójkąty są super, a Melo to MVP. Podałbym dowody, ale nie chce mi się szukać.

 

99% fanów było mocno przeciw Mozdengowi. Nie wiem czy poza mną ktoś tu bronił tych ruchów, pojedyncze osoby może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to Lakers sporo ryzykują bo przecież mogli wysłać Russella za George, co prawda nie mieliby miejsca w salary ale mieliby już PG13. 

Być może DAR był oferowany Indianie, ale nie chcieli go wziąć z różnych powodów? Skoro już poleciał, to raczej nie był proponowany tylko Nets. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Lakers chyba rzeczywiście chcieli oddać Russella za 12 pick i nikt go nie chciał więc może to z Russellem jest coś nie tak.. chociaż dopiero teraz rozegra ten magiczny trzeci rok, mam nadzieję że nie zacznie rozpierdalać bo się załamie.

 

Myślę, że do Russella chcieli dołożyć jakiś większy kontrakt by wyczyścić sobie salary a w zamian miał być 12 pick i ... (właśnie Detroit nie miało zbytnio miejsca by wziąć jakiś większy kontrakt a nie ma co iść w drugą stronę by szybko spadło).

 

Swoją drogą, ciekawe czy uderzali do Phili: Deng + DLO za Hendersona / Baylessa i jakiś przyszły średniawy pick. DLO-Fultz-Deng/Cov-Simmons-Embiid. Jest doświadczony gracz, jest przede wszystkim DLO, którego chcieli. A LAL? Przede wszystkim średniawy pick, który mogliby dorzucić do paczki za PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantasy:

 

- Lakers podpisują w tym roku CP3

- wymiana #2 na #5 i #10

- #10, #27, #28 + Clarkson za George'a

- #5 - Isaac/Tatum

- Randle + Ingram + Deng + Future Pick za Derozana i PJ Tuckera

 

Poszedłbym na to, bo za rok przyszedłby jeszcze Lebron i Warriors mogą się schować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może DAR był oferowany Indianie, ale nie chcieli go wziąć z różnych powodów? Skoro już poleciał, to raczej nie był proponowany tylko Nets.

Być może, ale jeśli rzeczywiście nikt tego Russella nie chciał to on musi mieć nieźle nasrane w bani bo przecież na parkiecie nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzeba przyjąć do wiadomości, że wartość Russella była niska.

 

Można było spróbować to przeczekać, licząc na poprawę w przyszłym sezonie, ale Lakers zdecydowali się na sell low. Być może mają Russella za zgniłe jajo, a może po prostu nowy management jest chuujowy. :grin: Czas pokaże.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może DAR był oferowany Indianie, ale nie chcieli go wziąć z różnych powodów? Skoro już poleciał, to raczej nie był proponowany tylko Nets. 

Ja obstawiam raczej, że "aż" Russella nie chcieli oddawać do Pacers za George'a - tzn. pewnie go oferowali, ale również z kontraktem. 

Oddając Russella za George'a nie mieliby opcji spuścić Mozgowa, ani Denga, bo Randle, czy Clakrson do żadna atrakcja i nawet Brooklyn by nie łyknął ich z Luolem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.