Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ozzy110 napisał:

Co wy piszecie, że Memphis nie może dać gotówki jak dostali 200k od Knicks

 

"10.3.c Gotówkę mogą przesyłać tylko drużyny realnie ją posiadającą, a więc posiadające dodatni bądź neutralny (zerowy) bilans finansowy po dokonaniu transferu." 

Ja to rozumiem w ten sposób, że Grizzlies mogliby wysłać gotówkę (te 200k) do Sixers, jeśli ich bilans byłby, co najmniej 200k na plusie przed dokonaniem transferu. A niestety jest ujemny. 

Ale tu już ekspert od systemu finansowego musi się wypowiedzieć :)

@january??? 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Dobrze czytałem, że ktoś tu pisał, że Malcolm Brogdon to jest przepłacona umowa? o_O

Bardzo dobrze wygląda ten deal dla Thunder. Weszli półkę wyżej, bo tak to głębia głębią, ale ciężko widziałbym tą walkę o PO na plecach SGA w roli pierwszej opcji...

Dla Człowieka Morze każdy kto nie gra w Knicks jest przeplacony :) 

Ja tutaj się z Tobą zgadzam na dziś to jest bdb deal Thunder + to ze Lakers nie dostaną picku w loterii (najpewniej) to jest dodatkowy bonus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Qcin_69 napisał:

Dla Człowieka Morze każdy kto nie gra w Knicks jest przeplacony :) 

Eh, rynek tak powyjaśniał graczy Knicks... CM podpisał multiyear kontrakty za 3 miliony z Plumleem i Jevonem Carterem, za 2 miliony z Dotsonem i już zaczyna narrację o mocnej 11-osobowej rotacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie ze wyjaśnię mój ruch bo uważam ze porównanie do POR jest totalnie nietrafione:

1. Brak lidera - rok temu mimo błędów GM lakers nie pozyskałem gracza którego upatrzyłem na lidera zespołu. Świetny gracz ale nie udało się. Oczywiście przyjmuje krytykę ze w walce o niego powinienem się nie odzywać co wielu z Was podnosiło ale fakty są nieubłagane. Gracz został w słonecznej Kalifornii zamiast zostać liderem i mieć zespół dla siebie. 
2. uważnie obserwowałem rynek FA i obojętnie co byście nie napisali to wiadomo ze nie miałem wyjścia. Musiałem przepłacić Brogdona którego sprowadziłem z POR. Cena była sroga 2+5 w pickach wiec totalnie nieuzasadnione było odpuszczenie go za darmo. 
3. POR miało przed wyprzedażą Lillarda jako lidera i to takiego LOJALNEGO plus skład na WCF a moje spurs krytykowane z każdej strony ledwo doczłapali do PO i gdyby nie krótki sezon pewnie bym nie dojechał. 
4. POR skumulowało picki (3) w słabym 2020 drafcie a moim celem jest przede wszystkim 2021. Stad odzyskanie własnego 2021 oraz pozyskanie kolejnego. To ze w dodatku uzyskałem jeszcze dobry 2022 to bonus w dealu  

5. sezon 2020/21 to będzie dziwny losowy sezon z mnóstwem covidowych nieobecności. Bez publiczności. Z kibicami zajętymi innymi sprawami bo kryzys postCOV będzie potężny. Wrzuciłem nizszy bieg bardzo odmlodzilem skład i....

wcale nie muszę na tym sportowo złe wypaść gdy sezon potoczy się covidowo masakrycznie dla innych ekip zachodu. 
czas pokaże jak to się ułoży ale mogę sobie wyobrazić dziwne akcje ze grać będą składy G League. 
 

6. odszedł Brogdon którego inni GM w rozmowach surowo oceniali względem PRZEPŁACENIA oraz samego ZDROWIA. ostatecznym argumentem w rozmowach był przytaczany fakt ze nie jest to SS i oferty w druga stronę nawet wstepne były dalekie od rokujące na pozyskanie gwiazdy której szukam

7. Dużo większa fale krytyki otrzymywałem za 35 letniego LMA. Coraz mniej argumentów przeciw miałem niestety. Cenie gracza ale on na forum spadł grubo poniżej top 50. Szkoda. 

8. niby nie ma to znaczenia w naszej grze ale muszę obserwować moich odpowiedników czyli spurs w rl. a tam może być od marca szczątkowe używanie LMA gdy Pop by oddał stery i zespół chciał jednak wyłowić perle draftu. Wtedy moje utrzymywanie LMA i jego dwóch lat kontraktu byłoby bez sensu. 
resume: znaczące osłabienie w tak masakrycznie dziwnym sezonie jest dopuszczalne. Realnie się obawiałem ze zespół za 135.000.000 może nie wejść do PO a i tak sufitem było #7 i oklep od ŁA / POR 4:0. 
czynnikiem decydującym jest uzyskany cap space 2021 (50.000.000) brak publiczności na trybunach co robi sezon i tak smutny i świetna klasa draftu. 
bardzo żałuje ale nigdy nie miałem potencjału wyprzedanego POR. 

języczkiem uwagi jest sytuacja rl ATL. może się zdarzyć ze rozwój w mocniejszym zestawieniu zrobią Cam Reddish ( rekordzista o wasze zapytania ofertowe) oraz John Collins. To jedyne promyczki nadziei w tym smutnym COVID sezonie. Nie jest dobrze Panowie. Mamy kryzys. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

Pozwólcie ze wyjaśnię mój ruch bo uważam ze porównanie do POR jest totalnie nietrafione:

Brogdon i Aldridge - dwóch graczy Ignaś, którzy mi mentalnie bardzo pasują/pasowali do Spurs. U nas się przepłaca - żongluje składami i ciężko jest utrzymać kolektyw. Niestety Twoi Spurs również padli ofiarą tej popularnej u nas polityki prowadzenia drużyny.. :( Wg mnie źle zrobiłeś sprowadzając Collinsa i oddając Murraya. Miałeś młodego lidera pod samym nosem, ale zabrakło Tobie cierpliwości. Może nie będzie graczem top20 - a może będzie - nie wiem, ale już teraz jest spokojnie w top25-30.  

Oczywiście rozumiem doskonale Twoje podejście do potencjału draftu 2021 - draft i rozwijanie młodzieży jest u nas najprzyjemniejszą i najbardziej uczciwą częścią BeGM.

Jednak szkoda Spurs - bo jako nielicznych stawiałem ich u nas w BeGM bardzo wysoko.. A odnośnie argumentu że miałeś słaby team rok temu i mogli Ciebie dogonić Jazz, czy Mavs - bzdura totalna. Miałeś od nich lepszy team o co zawsze walczyłem - problemem niestety u nas nie była siła Twojego teamu, tylko to, że Lama, czy Karpik mieli większą siłę przebicia wśród GMów - w ten sam sposób ja przegrałem z Knicks w I rundzie. Niestety nie siła drużyny ma u nas często znaczenie.. 

15 godzin temu, człowiek...morza napisał:

mozliwe, dlatego ciesze sie, ze stworzylem juz mocna 11-osobwa rotacje, a i pewnie z jeden zawodnik jeszcze wpadnie!

Pomyślałem sobie - pooglądam sobie dziś Wielkiego Justina Duncana Mitchella Robinsona i Wielkiego Damyeana Dotsona, a tu mi z ekranu wyskakuje ktoś zupełnie inny.. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Alonzo napisał:

Pomyślałem sobie - pooglądam sobie dziś Wielkiego Justina Duncana Mitchella Robinsona i Wielkiego Damyeana Dotsona, a tu mi z ekranu wyskakuje ktoś zupełnie inny.. ;) 

 

Jakbyś oglądał, to nie miałbyś problemu z przyznaniem, że Robinson był dzisiaj świetny :) On i Davis to ściana pod koszem jakiej nie ma nikt u nas w lidze.

 

Mitchell Robinson didn't commit a single foul in 27 minutes of action on Friday, finishing with eight points, 12 rebounds and four blocks in an exhibition win over the Cavs.

a mecz wcześniej:

Robinson started at center on Wednesday. It was his first start of the preseason. In New York’s first two games, Robinson came off the bench behind Nerlens Noel. On Wednesday, Robinson picked up two early fouls in the first quarter and third quarter. He was able to have an impact in the second half while playing through foul trouble. The third-year center finished with 13 points, 10 rebounds and four blocks and impacted the game during New York’s strong fourth quarter.

“I like the fact that he was able to play 32 minutes (but) we’ve got to eliminate the ticky tack fouls,” Thibodeau said. “He’s a hard guy to score over. Great rim protector. I think as he continues to understand the position and grow, he’s been doing a great job in practice. I think he’ll get better and better. Sky’s the limit for him.”

Before the game, Thibodeau said Robinson continues to work on shooting from the perimeter in practice. Thibodeau believes Robinson is making progress toward being able to implement his shooting in a game.

“What he’s doing right now is preparing to do it – he’s coming early, working on it at practice, staying late. He’s come back in the evenings,” the coach said. “…. I think his touch around the basket is improving right now. I think it’s a feel and there’ll be a progression to it. But if he continues to work he has been working, he will improve. And get comfortable with it.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał:

Jakbyś oglądał, to nie miałbyś problemu z przyznaniem, że Robinson był dzisiaj świetny :) On i Davis to ściana pod koszem jakiej nie ma nikt u nas w lidze.

.. ale ja nigdzie nie napisałem, że Twój Nowy Robinson zagrał źle :) 

Po prostu w oczy rzucał się  przede wszystkim IQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alonzo napisał:

problemem niestety u nas nie była siła Twojego teamu, tylko to, że Lama, czy Karpik mieli większą siłę przebicia wśród GMów - w ten sam sposób ja przegrałem z Knicks w I rundzie. Niestety nie siła drużyny ma u nas często znaczenie.. 

No właśnie siła zespołów ma znaczenie, widocznie większość GM-ów uznała, że Twój team jest słabszy od Knicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

Ależ Heat rzucają lekko tymi 1st rounderami (Portis, Brooks) za niewielkie uzupełnienia rotacji. Nie wiem czy to nie zaboli kiedyś jak będzie trzeba assetów na obudowywanie Doncicia.

podobne zdanie mam.

a jesli juz myslalo sie nad oddaniem picku, to w lutym predzej bylby odpowiedni moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Heat potrzebowali kogoś takiego do rotacji a Brooks znakomicie wygląda w preseason. Choć sam bym wolał nie oddawać picku za 7 lat. Za dużo niewiadomych. Na tu i teraz solidne wzmocnienie. 

mysle, ze gracz w typie brooksa byl najmniejsza potrzeba tej druzyny.

zdziwiony jestem mocno tym ruchem. jednoczesnie dlatego ciekawy uzasadnienia @tangiers

na pewno ross pojdzie w handel

bardziej bym pogadal z kings na temat dfs'a jak juz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.