Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, january napisał:

A tu 15/29 agenta w RL zagłosowało na Clippers w przypadku Kawhiego rok później :P 

Bo rzucił morze assetów za Paul George. Jakby mu West powiedział "no patrz, tu mam świetnego prospecta SGA i sporo picków, więc w razie czego nie będzie problemu pozyskać kolejną gwiazdę" to Kawhi by się uśmiechnął z politowaniem i olał temat.

I przypomnij sobie pierwszy powrót Griffina do Clippers i jego reakcje. Nie mów, że reszta ligi tego nie pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcusCamby napisał:

 

Różnica między Nami jest taka Panowie, że gdyby teraz była walka Pistons - Hornets o wolnego to większość moich oponentów wskaże na Pistons, bo ma więcej assetów i Moranta. Ja wybieram flubera, bo wiem, że jest GM godnym zaufania, potrafiącym walczyć o wynik i stworzyć coś z niczego. I takich GMów, takie organizacje wolę nagradzać niż takich, którzy po za tankowaniem nie mają sobą wiele do zaoferowania.

 

Otoz to:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ile razy walczyłem u Ciebie o Gallo? Mieliśmy właściwie dograny deal, kiedy pojawiła się propozycja Blake Griffina i temat upadł. A od razu propsowałem też tangiersa po jego pozyskaniu. Nie mów, więc że mędrkuje. Tu podobnie jak z Reggie Jacksonem można było powiedzieć, że zdrowy Gallo to oksymoron. Ale jednak był zdrowy i kolejny raz dawał znakomity impact.

Ja nie mówię, że to był zespół na PO, ale szkielet na pewno. Nikt nie mówi, że picki trzeba chomikować. Można je przecież wymieniać na lepszych graczy i zwiększać sobie szanse.

Różnica między Nami jest taka Panowie, że gdyby teraz była walka Pistons - Hornets o wolnego to większość moich oponentów wskaże na Pistons, bo ma więcej assetów i Moranta. Ja wybieram flubera, bo wiem, że jest GM godnym zaufania, potrafiącym walczyć o wynik i stworzyć coś z niczego. I takich GMów, takie organizacje wolę nagradzać niż takich, którzy po za tankowaniem nie mają sobą wiele do zaoferowania.

 

Tak, walczyłeś o Gallo a ja z początku mocno myślałem o pozyskaniu Griffina. To są fakty. Ale faktem jest też to, że się przeraziłem jego kontraktem. Jeżeli się nie mylę to ten deal nie był dograny, był w fazie długich negocjacji. Jeżeli ja mam dogadany jakiś deal to się z niego nie wycofuje. Czego przykładem jest ostatnia wymiana z Regisem, którą na początku zjebałem i sam siebie karząc odpuściłem pozyskanie asseta za moje niedopatrzenie.

Mędrkujesz bo mówisz post factum wiedząc jaki sezon miał Gallinari. Gdyby tamten sezon miał z głowy przez kontuzje też twierdziłbyś że dobrze robię mając go? Różnica na korzyść tego że RJa miałem do niedawna była taka, że mocno w Pistons wierzę i w ich grajków. 

Można picki wymienić, zrobić złą wymianę a po sezonie nie mieć ani solidnych wyników (a nawet takich jak rl Pistons czyli do pewnego momentu walka o PO co sezon). Za rok znów zrobić to samo. Również można trafić z wymianami, nie przeczę. Ale obrałem taką a nie inną drogę. I uważam że na kulturę organizacji składa się multum czynników. Coś co osłabiłoby kulturę organizacji to zmiana co kilka miesięcy planów na drużynę. Walczę, tankuje, ale za chwilę znowu walczę a za semestr jak moi zagrali cienko to jednak przybieram narrację że tankuje. W mojej skromnej opinii nie mamy tu w beGM kryształowej kultury organizacji w żadnej drużynie. W każdej są jakieś skazy. 

Gdyby była walka na FA pomiędzy Pistons a Hornets to ja jako 1/29 agenta sprawdzam w 1 kolejności gdzie mój agent ma większe szanse na grę. Bo jeżeli jako pg mam trafić do zespołu numer 1 gdzie na pg występuje gwiazda drużyny a do numer 2, gdzie na tej pozycji jest pustka to skłaniam się ku tej drugiej opcji (zakładam te same propozycje kontraktów i to, że zawodnik jest ambitny i chce grać a nie przyszedł tylko po kasę).

Pamiętasz jak mocno wierzyłem w twoje zdrowe Pels? Nazwałbym to sikaniem pod wiatr ale dalej uważam tamto zdrowe Pels za bardzo dobry zespół choć oberwało mi się za to. Ty wierzyłeś w Gallo, ja w sukces trzonu Wall-Griffin-Davis. I obaj byliśmy w mniejszości ale tak czasami bywa.

 

18 minut temu, MarcusCamby napisał:

Tak

A zawodnicy nie chcieli przejść do drużyny bo gm dopiero co pozbył się franchise playera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Bo rzucił morze assetów za Paul George.

Morze assetów West miał m.in. dlatego, że oddał Griffina za Harrisa i first roundera (SGA), a potem Harrisa wymienił na Shameta i kolejne picki. Ty byś grzmiał, że jak śmiał oddać franchise playera po extension i jak śmiał oddać istotnego zawodnika w trakcie sezonu za prospekta i assety.

Kawhi i George sobie myślą ,,ci Clippers są naprawdę dobrze zarządzani''. 

Po jakimś czasie, cała liga myśli ,,ci Clippers są naprawdę dobrze zarządzani''. 

To jest kultura organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Brogdon i Murray nie przejdą pewnie pierwszej rundy, jeśli Murray z LMA w ogóle powachają PO, podobnie u nas, bez HCA Spurs nie mają większych szans na coś więcej skoro PG dopiero zaczyna dochodzić do formy, to raczej nie wystrzeli nagle na jakiś kosmiczny poziom

Mówimy o przyszłym sezonie (wydaje mi się że pg13 dołączyłby dopiero w offseason). Zakładając zdrowie w Pacers powinni spokojnie być na 3/4 miejscu za Bucks i Sixers (w założeniu idealnym czyli bez kontuzji żadnego zawodnika), walcząc z Raptors, Heat i Celtics o HCA. Wiadomo, to wróżenie fusów ale ze  zdrowym Oladipo w tym sezonie myślę że spokojnie byliby na 3 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Morze assetów West miał m.in. dlatego, że oddał Griffina za Harrisa i first roundera (SGA), a potem Harrisa wymienił na Shameta i kolejne picki. Ty byś grzmiał, że jak śmiał oddać franchise playera po extension i jak śmiał oddać istotnego zawodnika w trakcie sezonu za prospekta i assety.

Kawhi i George sobie myślą ,,ci Clippers są naprawdę dobrze zarządzani''. 

Po jakimś czasie, cała liga myśli ,,ci Clippers są naprawdę dobrze zarządzani''. 

To jest kultura organizacji.

Czyli wymienił Blake Griffina na Paul George. Aczkolwiek nie jest powiedziane, że Kawhi Leonard nie byłby zainteresowany też utworzeniem duetu z inną gwiazdą ligi jak właśnie Blake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

To jest los angeles i big market ktory u nas mial nie miec znaczenia:)

Clippers mieli reputację świetnie zarządzanej organizacji przed przyjściem Kawhiego i George'a. 

Tak samo wszyscy w NBA chwalili Marksa za rebuilding Nets przed przyjściem Irvinga i Duranta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Clippers mieli reputację świetnie zarządzanej organizacji przed przyjściem Kawhiego i George'a. 

Pewnie dlatego ze 9 sezon z rzedu maja dodatni bilans:)

6 minut temu, BMF napisał:

 

Tak samo wszyscy w NBA chwalili Marksa za rebuilding Nets przed przyjściem Irvinga i Duranta. 

Bo zrobili play-offs bez pickow praktycznie z niczego? Wlasciwie przyznajesz racje Cambyemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BMF napisał:

Morze assetów West miał m.in. dlatego, że oddał Griffina za Harrisa i first roundera (SGA), a potem Harrisa wymienił na Shameta i kolejne picki. Ty byś grzmiał, że jak śmiał oddać franchise playera po extension i jak śmiał oddać istotnego zawodnika w trakcie sezonu za prospekta i assety.

Kawhi i George sobie myślą ,,ci Clippers są naprawdę dobrze zarządzani''. 

Po jakimś czasie, cała liga myśli ,,ci Clippers są naprawdę dobrze zarządzani''. 

To jest kultura organizacji.

Daj power ranking Kultury Organizacji beGM :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MarcusCamby napisał:

I przypomnij sobie pierwszy powrót Griffina do Clippers i jego reakcje. Nie mów, że reszta ligi tego nie pamięta.

po czym Reggie wybiera LAC ponad ładnie budujących się LAL z pewnymi minutami :) dowód doceniania kultury organizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Pewnie dlatego ze 9 sezon z rzedu maja dodatni bilans:)

Głównie dlatego, że robią świetne ruchy po odejściu Paula i Griffina - u nas byliby przez część osób krytykowani za wymiany Griffina i Harrisa.

Sam Camby pisze, jak to zaminusował West oddając Griffina, co w rzeczywistości było kluczem do zbudowania obecnej potęgi Clippers, a co nie miało żadnego związku z big marketem.

To świetne porównanie kultury organizacji wg (części) beGM - a wg rzeczywistości. 

7 minut temu, fluber napisał:

Bo zrobili play-offs bez pickow praktycznie z niczego? Wlasciwie przyznajesz racje Cambyemu:)

Nets byli na dnie przez 3-4 lata - i raz ugrali 42 mecze. Nijak to się ma do definicji ,,liczy się przede wszystkim granie o wynik i wzmacnianie teamu'' - Nets przez lata zbierali assety za cap space biorąc picki za dobrych graczy/słabe umowy, szorując po dnie na cześć Bostonu, a zarazem zachowując flexibility pod potencjalne gwiazdy.

Marks byłby w beGM pewnie podobnie krytykowany przez Camby'ego, jak jest kolader teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Niemniej wcześniejsze (propsowane przez ogół) ruchy Clippers to tak ogólnie (oddanie Griffina, oddanie T.Harrisa) byłoby harakiri w dyskusji GMa z Cambym, byś rzucał koktajlami mołotowa u nas prędzej w Westa niż zaglosował za Kawhim w Clipps :) 

Mogłoby tak być. Mam prawo do własnej filozofii, a zawsze znajdą się odchyły od normy. Zwłaszcza, że w przypadku Nets i Clippers nie oszukujmy się, ale kluczową sprawą był big market.

Ja uważam, że równie dobrze mógł West dać Griffina + te dodatkowe assety za Paul George i wyszłoby to samo, a postrzeganie sprawy byłoby inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.