Skocz do zawartości

beGM: Wymiany - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumuję dotychczasowe ruchy.

Dzięki wymianie z Dallas zamieniłem graczy którzy nie byli dopasowani do mojej ekipy na takich którzy będą pasować dużo lepiej. D-Will ma schodzący kontrakt po sezonie więc ryzyko żadne. Curry i Powell to fajni zmiennicy na PO. Oddaję pick najprawdopodobniej z tego roku spoza top 10 i Rondo - który sam w sobie nie ma wartości moim zdaniem - oraz MCW który to akurat jet ciekawym gościem ale po sezonie jest RFA i średnio chciałem mu płacić.

Wymiana z Pistons była osobiście dla mnie pewnym zaskoczeniem, ale oddając spoko(ale tylko spoko) centra w osobie RoLo i Niko - na którego po wymianie z MAVS zabrakło mniejsca u mnie - dostaje gościa który może być moim longtime centrem w osobie Drummonda oraz Udriha który gra prawie za darmo.

Wymiany dają mi zdecydowanie większą pewność wejścia do PO(przez lepsze dopasowanie, a do tego dają możliwość wyboru latem w którym kierunku iść - oddać Butlera i przebudowa czy szukać szczęścia na rynku FA - bo nawet dłuższe umowy które mam mogę w razie czego spokojnie zrzucić.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też skomentuję, bo tutaj to jest istotne, choć poniekąd już to zrobiłem w ogłoszeniach.

 

Brewer nie mieści się w moich planach. Już pal sześć, gdyby miał niższy kontrakt, ale na tą chwilę jest przepłacony, a w Rockets nie może liczyć na minuty. Odchodzi również McDaniels, który w Houston nie mieści się w rotacji, więc jego ubytek będzie niezauważalny. W zamian pozyskałem gości tylko i wyłącznie na ten sezon. Bogut wchodząc ławki wspomoże Capelę na kilkanaście minut w walce pod koszami, w związku z tym Harrell zostaje przesunięty na pozycję nr 4, gdyż nie ma on predyspozycji do gry siłowej, a lepszy jest w grze przodem do kosza. Ariza na pozycji nr 3 będzie miał solidnego zmiennika w postacji Thabo, uznałem, iż w obecnej sytuacji bardziej przydatny rakietom będzie defensywny niski skrzydłowy, potrafiący uprzykrzyć życie niższym od siebie zawodnikom. Pick na ten rok wolałem zachować, oddaję któryś z mniej istotnych picków w najbliższych sezonach.

Uważam, iż wzmocniłem ławkę w tegorocznym sezonie, tym samym zwalniając kilka ładnych $ po jego upływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie odnośnie tych 5 wymian, które miały miejsce:

 

Detroit, Dallas i Orlando idą w totalną przebudowę składu pozyskując picki i jest to droga odważna, ale jak najbardziej ciekawa (w NBA zespoły tak nie ryzykują :P) i naprawdę podoba mi się ta decyzja, że skupiacie się na przebudowie i nie boicie się zaryzykować ;)

 

Minnesota pozyskała KCP i Morrisa. W tym roku mogą raczej maksymalnie osiągnąć 1 rundę play-offów, a na przyszły rok to dobra inwestycja, jednak podejrzewam, że ktoś może sypnąc maxa KCP (i T-Wolves będą decydowali, czy wyrównać) i wtedy ta wymiana już nie będzie wyglądać tak kolorowo ;)

 

Hornets według mnie ruch nie najlepszy - Fournier < Batum, a Vucevic jest wzmocnieniem na C, ale w takim razie potrzeba wymienić kogoś z dwójki Zeller-Plumlee, bo tak mają 3 C, którzy zarabiają dużo...

 

Bulls bardzo dobre ruchy na ten sezon i nie tylko ;) pozyskanie Curry'ego i Powella, którzy mogą się rozwinąć, Drummonda na C za niewielkie koszty to bardzo dobre ruchy i Bulls już w tym sezonie mają szanse na dojście nawet do Finałów Konferencji i stać się czarnym koniem ligi ;)

 

Rockets również dobra wymiana, bo pozbywają się kontraktu Brewera, a dostają dobrych obrońców (Sefolosha i Bogut), co jest ważne w zespole, który jest jednym z najlepszych w ataku. Te wzmocnienia dają szansę na sprawienie niespodzianki już w tych play-offach ;)

 

Jak na razie Bulls i Rockets zrobili najlepsze wymiany według mnie ;) przynajmniej na ten sezon, natomiast Magic, Pistons i Mavs - zobaczymy za parę lat, czy wymiany się opłacały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko, jaki jest cel łączenia braci ponownie. Niepotrzebne ryzyko. Dodatkowo ogranicza Oubre, średnio fituje do ławki, jak i s5. 

Deal z Williams'em oceniam pozytywnie, ale z Morrisem bardzo negatywnie.  

Dla Wolves oddanie Morrisa tez miało mały sens. Akurat z ławki na tym kontrakcie przydałby się, a pick z trzeciej dziesiątki draftu dla nich ma marne znaczenie. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shevcu w sumie ładnie poczarował i jeśli to wszystko ogarniam to ma teraz w rotacji Rubio, KCP, Wigginsa, Batuma, Ibakę, Townsa i Dienga. Całkiem nieźle. Dalej mało tam obrony, ale więcej niż było plus lepszy bardziej zbilansowany atak. Wolves chyba nawet są teraz moim faworytem do ósemki.

 

Z kolei kompletnie nie rozumiem tego co zrobili Jazz. Zamienili Burksa i Favorsa na Rossa, Miroticia i mało znaczące picki. O ile jeszcze oddanie Burksa za Miroticia rozumiem jako zwolnienie kasy na podpisanie latem Haywarda i Hilla, to trejd Favorsa osłabia drużynę na tu i teraz i oraz długoterminowo. Nie ma teraz sensownego zmiennika dla Goberta, na PF są Lyles, Diaw i Mirotic, wszyscy są spoko jako backup na kwadrans, żaden nie prezentuje poziomu startera w PO. Dziwne, może jeszcze będą jakieś wymiany, ale wcale bym się nie zdziwił jeśli po czymś takim Hayward latem by zwiał z Utah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Wolves oddanie Morrisa tez miało mały sens. Akurat z ławki na tym kontrakcie przydałby się, a pick z trzeciej dziesiątki draftu dla nich ma marne znaczenie. 

 

Niby tak, ale udało się pozyskać pick, który w połączeniu z LaVinem oraz spadającymi kontraktami daje mi Batuma oraz Ibakę. Ktoś powie, że przepłaciłem, ale biorąc pod uwagę, że pół ligi chce tutaj tankować, to nie widziałem najmniejszego sensu iść w drogę tanku, a wręcz odwrotnie ceny niektórych graczy skłaniały mnie do pójścia all in. Batum > Morris, KCP >LaVine przy Rubio i Wigginsie, Ibaka > wszystko co było pod koszem i nie nazywa się Towns i Dieng. 

 

shevcu w sumie ładnie poczarował i jeśli to wszystko ogarniam to ma teraz w rotacji Rubio, KCP, Wigginsa, Batuma, Ibakę, Townsa i Dienga. Całkiem nieźle. Dalej mało tam obrony, ale więcej niż było plus lepszy bardziej zbilansowany atak. Wolves chyba nawet są teraz moim faworytem do ósemki.

 

Z obroną bym nie przesadzał. Faktycznie w każdej piątce będzie dwóch ludzi, którzy w obronie raczej się nie starają, ale można powiedzieć, że w każdej piątce trzech ludzi dobrze zapieprza po bronionej stronie i dobrze punktuje w ataku.

 

Bolączką tej ekipy były rzuty za trzy. KCP je dodaje, Ibaka też. Obrona od tych dwóch panów to i tak poziom wyżej niż Dieng plus zdrowy LaVine. Do tego wszystko switc***e, poszerzyłem rotację a i tak pozbywałem się graczy, którzy nie byli mi potrzebni. 

 

Na Zachodzie mamy: GSW, Spurs, LAC (w takim kształcie na dziś jakim są), Utah (o ile zostaną Hill i Hayward), Houston, Memphis do których raczej mam słaby podjazd. Ale wśród tych ekip mamy starych Memphis i coraz starszych LAC. Troszkę żywiołowo reagującego GM-a Utah, Houston z niepewnym zdrowiem oraz pewniaków w drużynach GSW i Spurs. 

 

Pozostają jednak dwa miejsca w PO na Zachodzie w przyszłym sezonie:

- OKC - nie mam Westbrooka, ale moja s5: Rubio-KCP-Wiggins-Ibaka-Towns podoba mi się bardziej niż piątka Westbrook-Oladipo-Robertson-Sabonis-Adams. Wyjęcie Westbrooka kryjąc go ciągle trio Rubio/KCP/Batum pozwoli z tym teamem nawiązać walkę, a być może West zostanie rozmieniony na talent.

- Denver - fajna młoda ekipa, ale co z Gallo, Plumlee, Harrisem,Bartonem - wszyscy ci gracze teraz lub za rok są do podpisania więc tak jak u mnie szykuje się wywalenie kasy, a siłę obu ekip oceniam podobnie

- PTB - siedząc z założonymi rękoma ich GM nie poprawia sytuacji, nie są ekipą wcale mocniejsza od mojej

- Kings- DMC, DMC, DMC...nie ma tematu, pierwsza z ekip do totalnej przebudowy i świetny króliczek doświadczalny dla GM

- NOP - DAvis, Davis, Davis...to samo co wyżej

- Dallas - konkretne ruchy karpika mi się podobają, zbieranie assetów, czyszczenie ekipy, może ściąganie FA lepiej mu pójdzie niż Cubanowi

- LAL - walka o obronę picku, a tutaj zebrało się niezłe towarzystwo, Nets nie przeskoczą, Orlando ze swoimi wymianami to dla mnie No. 2 teraz, a zostaje przeskoczyć Suns, 76ers, Detroit, powodzenia january bo zadanie piekielnie trudne!!!

- Suns - chyba tank, chyba pick w top5 i pytania co dalej

 

Podsumowując, do Denver mam stratę 3.5 zwycięstwa. Teraz w moich rękach i wyobraźni w przerwie ASG pozostaje rozpisać ta tema, żeby was przekonać, że jestem zespołem na PO. W najgorszym wypadku zakręcę się koło 10-12 miejsca w drafcie i będę szukał znowu wymian w dniu draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem że się ogólnie poprawiłeś w obronie. Mimo wszystko nie uważam, żeby Ibaka i KCP robili jakąś wielką różnicę. Oni są tylko ponadprzeciętni, stąd oczekuję poprawy, ale wątpię, żeby udało się z tego ukręcić choćby średnią ligową.

 

Co do przyszłych sezonów, to myślę, że powinieneś wchodzić do PO, ale najpierw musisz zatrzymać Ibakę i KCP, co może nie być łatwę biorąc pod uwagę Wigginsa i Townsa stojących w kolejce po extension.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei kompletnie nie rozumiem tego co zrobili Jazz. Zamienili Burksa i Favorsa na Rossa, Miroticia i mało znaczące picki. O ile jeszcze oddanie Burksa za Miroticia rozumiem jako zwolnienie kasy na podpisanie latem Haywarda i Hilla, to trejd Favorsa osłabia drużynę na tu i teraz i oraz długoterminowo. Nie ma teraz sensownego zmiennika dla Goberta, na PF są Lyles, Diaw i Mirotic, wszyscy są spoko jako backup na kwadrans, żaden nie prezentuje poziomu startera w PO. Dziwne, może jeszcze będą jakieś wymiany, ale wcale bym się nie zdziwił jeśli po czymś takim Hayward latem by zwiał z Utah.

 

Nie podobał mi się spory kontrakt Burksa i uważam, że Ross jest bardziej wartościowy, a ma podobny kontrakt, zatem tu mam nadwyżkę jako back-up na SG, co przy częstych kontuzjach Hooda jest ważne ;)

 

Favors jak dla mnie to bardziej C niż PF - nie grozi rzutem za 3 punkty i lepiej czuje się blisko obręczy ;) Oprócz tego okazem zdrowia to on nie jest... i po problemach z kolanami jeszcze nie pokazuje swoich pełnych umiejętności. Jako starting PF będzie teraz Mirotić, który grozi rzutem za 3 punkty, a na ławce będzie Lyles, który się rozwija. Na centrze z ławki miał być Diaw (small-ball), ale teraz przy nowej wersji wymiany będzie Baynes, który ma ok kontrakt i będzie grał te 15 minut za Gobertem.

 

Zatem podsumowując, uważam, że za Burksa i Favorsa, których chętnie chciałem się pozbyć, dostałem nadwyżkę w postaci Rossa, Miroticia i Baynesa. Favorsowi za rok kończył się kontrakt i raczej by nie został, więc chętnie go wymieniłem. Ross ma fajny kontrakt, Mirotić i Baynes może zostaną, zobaczymy. Oprócz tych graczy dostałem 2 picki 2-rundowe i jeden z 1 rundy i naprawdę jestem zadowolony z tych wymian. Jeszcze szukam dobrego PF-a na ten sezon, zobaczymy, czy się uda i to byłoby super. Jednak dość dużo zależy od offseason, na które mam plan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobał mi się spory kontrakt Burksa i uważam, że Ross jest bardziej wartościowy, a ma podobny kontrakt, zatem tu mam nadwyżkę jako back-up na SG, co przy częstych kontuzjach Hooda jest ważne ;)

 

Favors jak dla mnie to bardziej C niż PF - nie grozi rzutem za 3 punkty i lepiej czuje się blisko obręczy ;) Oprócz tego okazem zdrowia to on nie jest... i po problemach z kolanami jeszcze nie pokazuje swoich pełnych umiejętności. Jako starting PF będzie teraz Mirotić, który grozi rzutem za 3 punkty, a na ławce będzie Lyles, który się rozwija. Na centrze z ławki miał być Diaw (small-ball), ale teraz przy nowej wersji wymiany będzie Baynes, który ma ok kontrakt i będzie grał te 15 minut za Gobertem.

I jak bym na Twoim miejscu na tej wymianie Burksa na Miro skończył. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale Mirotic trafia niespełna 30&% trójek w obecnym sezonie i jeśli powodem wymiany Favorsa była chęć rozciągnięcia gry, to Mirotic raczej Ci tego nie zapewni. Ucierpisz za to w obronie.

 

Ross jest ok, tylko w zasadzie po co Ci on? Na jego pozycjach masz Haywarda, Hooda i JJ. W razie czego Exum też może grać 2/3. Sorry, ale dla mnie te ruchy są robione bez sensu i w pośpiechu, bo jeśli nie chciałeś płacić Favorsowi, to można go było wymienić latem, a nie osłabiać się przed PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak bym na Twoim miejscu na tej wymianie Burksa na Miro skończył. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale Mirotic trafia niespełna 30&% trójek w obecnym sezonie i jeśli powodem wymiany Favorsa była chęć rozciągnięcia gry, to Mirotic raczej Ci tego nie zapewni. Ucierpisz za to w obronie.

 

Ross jest ok, tylko w zasadzie po co Ci on? Na jego pozycjach masz Haywarda, Hooda i JJ. W razie czego Exum też może grać 2/3. Sorry, ale dla mnie te ruchy są robione bez sensu i w pośpiechu, bo jeśli nie chciałeś płacić Favorsowi, to można go było wymienić latem, a nie osłabiać się przed PO.

 

Liczyłbym na to, że Mirotić dostanie lepsze pozycje do rzutu w Utah niż w Chicago, w którym mało graczy rzuca za 3. A jak są lepsze pozycje, to skuteczność powinna być lepsza. Wobec wielu problemów z kontuzjami Hooda, Ross może się bardzo przydać, a JJ to wsparcie z ławki i doświadczenie. Dostałem ofertę od Toronto i pomyślałem, że za Favorsa raczej więcej nie dostanę, więc chętnie go oddałem. Poza tym to jeszcze chyba nie koniec moich ruchów w tym okienku ;) chcę się wzmocnić przed PO ;)

 

EDIT: Może popełniłem błąd, ale to jest zabawa :) trzeba próbować, ryzykować, aby był jakiś zysk. Gdybym nic nie robił z tym składem, skończyłbym max w 2.rundzie PO i niczym więcej...

Edytowane przez MJ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłbym na to, że Mirotić dostanie lepsze pozycje do rzutu w Utah niż w Chicago, w którym mało graczy rzuca za 3. A jak są lepsze pozycje, to skuteczność powinna być lepsza. Wobec wielu problemów z kontuzjami Hooda, Ross może się bardzo przydać, a JJ to wsparcie z ławki i doświadczenie. Dostałem ofertę od Toronto i pomyślałem, że za Favorsa raczej więcej nie dostanę, więc chętnie go oddałem. Poza tym to jeszcze chyba nie koniec moich ruchów w tym okienku ;) chcę się wzmocnić przed PO ;)

Jeśli to nie koniec ruchów, to ok, da się z tego jeszcze coś wyrzeźbić. Weź tylko pod uwagę, że mało kto będzie tak dogłębnie analizował sytuację każdej drużyny i wyobrażał sobie, że Mirotic w Jazz by się odbudował (bo równie dobrze mógłby się nie odbudować i skisnąć na ławce w PO). Także póki co masz stretch four trafiające nawet nie co trzecią trójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza się było do Celtics z Favorsem raczej odezwać, lepszy zwrot by pewnie był.

Ale nie moje kredki^

Ja sam się odezwałem, jak zawiesiłeś wymianę, ale było już za późno.

Świetny deal dla Raptors, słaby dla Jazz

 

EDIT: Może popełniłem błąd, ale to jest zabawa :) trzeba próbować, ryzykować, aby był jakiś zysk. Gdybym nic nie robił z tym składem, skończyłbym max w 2.rundzie PO i niczym więcej...

Obawiam się, że tetaz możesz mieć problem z przejściem 1. rundy. O ile spuszczenie Burksa na plus, to pozbycie się Fava bez żadnego zastępstwa na PF to spory błąd. Mirotic to żart w tym sezonie, a przyszłym może go już nie być w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.