Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper 2016-2017


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

jako,ze sprawa dotyczy mnie to sie wypowiem:

1) przed sezonem mialem mega ambicje-super 4 ,tanich keeperow-duzy budzet-zaczal sie sezon a tu taka padaczka w wykonaniu lowry`ego,gallinariegi czy bazemora

2) za rok lowry na 99% nie bylby u mnie keeperem (jokic bedzie)

3) nie mowie,ze ide w tank,ale mysle tez o przyszlosci

4) i tak ! jokic ma wyzszy sufit niz olynyk,anderson itp

5) nikt mnie nie zmuszal to akceptacji-mam swoje cele i go zaakceptowalem

6) jak wiekszosc odrzuci to trudno

No właśnie w tego typu motywacjach widzę problem, bo osłabienie zespołu w trakcie sezonu, by w przyszłym było lepiej, nie jest przewidziane w regulaminie. Dla mnie to absurd, ale poprzednia taka wymiana przeszła, więc teraz piszę, by to wyjaśnić. No i dowiedzieć się czy są jakieś kryteria oceny trejdu dopuszczalnego, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tego typu motywacjach widzę problem, bo osłabienie zespołu w trakcie sezonu, by w przyszłym było lepiej, nie jest przewidziane w regulaminie. Dla mnie to absurd, ale poprzednia taka wymiana przeszła, więc teraz piszę, by to wyjaśnić. No i dowiedzieć się czy są jakieś kryteria oceny trejdu dopuszczalnego, czy nie.

Jako że nie mamy specjalnych ustaleń w regulaminie odnośnie wymian keeperowych, to dla mnie jest to znakiem tego iż taką wymianę oceniamy jak każdą inną. Dzisiejsze deklaracje kto będzie kiperem a kto nie traktuję jako ciekawostkę, a nie coś z czego dany manager będzie rozliczany w przyszłości (zwłaszcza, że tutaj też nie mamy narzędzi ktorymi można "zmusić" kogokolwiek do zatrzymania zawodnika, którego zatrzymać nie chce).

 

Na dzisiaj wymiana Jokic-Lowry dla mnie nie trzyma parametrów pozwalających na spokojne puszczenie chociazby dlatego, że wielkość danych odnośnie Lowry'ego sugeruje jego znacznie lepszą grę w niedalekiej przyszłości. Jokic już takich gwarancji nie daje ani dzisiaj, ani za rok (alb materiał dowodowy jest nieporównanie mniejszy).

Jeżeli chcemy się z tematem zmierzyć jako liga, to ja bardzo chętnie wezmę udział w dyskusji co i kiedy powinno być dopuszczalne, ale i tak wszelkie zmiany wejdą w życie dopiero za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zaszły jakieś zmiany w ocenie kryteriów dopuszczalnych trade'ów w offseason? Był LeBron za Hassana po kilku meczach, był zdrowy gracz za polamanego EOS jenen na jeden... nie widze powodu by tu czepiać się rankingu po kilku meczach. Ze 4 dni temu Lowry tez był poza setką. Jokic wygląda na jednego z lepszych keeperów w grze i to czy gra obecnie więcej czy mniej od Nurka ma małe znaczenie. Liczy się potencjał, a w ten zdaje sie nikt nie wątpił przed draftami robiąc z niego gracza top25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zaszły jakieś zmiany w ocenie kryteriów dopuszczalnych trade'ów w offseason? Był LeBron za Hassana po kilku meczach, był zdrowy gracz za polamanego EOS jenen na jeden... nie widze powodu by tu czepiać się rankingu po kilku meczach. Ze 4 dni temu Lowry tez był poza setką. Jokic wygląda na jednego z lepszych keeperów w grze i to czy gra obecnie więcej czy mniej od Nurka ma małe znaczenie. Liczy się potencjał, a w ten zdaje sie nikt nie wątpił przed draftami robiąc z niego gracza top25.

Problem w tym, że w regulaminie nie ma mowy o tym, by trejdy oceniać wg potencjału ani kto ma go określać. Nie wiadomo też, kiedy ów potencjał ma się objawić i czy w ogóle.

A weto jest, więc pytam jakie są jego zasady. Jak odróżnić, że trejd jest wałkiem od tego, gdy jest nabyciem potencjału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sam musi ocenić, czy w przypadku danej wymiany potencjał jest na tyle wysoki, by wymiana mogła zostać przez niego uznana za w porządku. To zawsze będzie subiektywna ocena, dlatego nie ma sensu wprowadzanie jakichś ram, czy konkretnych zasad, bo tego nie da się po prostu egzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako,ze sprawa dotyczy mnie to sie wypowiem:

1) przed sezonem mialem mega ambicje-super 4 ,tanich keeperow-duzy budzet-zaczal sie sezon a tu taka padaczka w wykonaniu lowry`ego,gallinariegi czy bazemora

2) za rok lowry na 99% nie bylby u mnie keeperem (jokic bedzie)

3) nie mowie,ze ide w tank,ale mysle tez o przyszlosci

4) i tak ! jokic ma wyzszy sufit niz olynyk,anderson itp

5) nikt mnie nie zmuszal to akceptacji-mam swoje cele i go zaakceptowalem

6) jak wiekszosc odrzuci to trudno

Jeżeli Jordan widzi w tym sens i perspektywy na przyszłość to nie mi to oceniać i wetować nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Jordan widzi w tym sens i perspektywy na przyszłość to nie mi to oceniać i wetować nie będę.

 

A jakby zamiast Jokica był Hibbert, to twoje postrzeganie tej wymiany byłoby takie samo?

Każdy sam musi ocenić, czy w przypadku danej wymiany potencjał jest na tyle wysoki, by wymiana mogła zostać przez niego uznana za w porządku. To zawsze będzie subiektywna ocena, dlatego nie ma sensu wprowadzanie jakichś ram, czy konkretnych zasad, bo tego nie da się po prostu egzekwować.

 

No dobra, ale jakimi kryteriami mam się posługiwać przy tej ocenie? Też wybranymi samodzielnie? Czyli np. mogę uznać, że kryterium potencjału nie może być uwzględniane przy ocenie? A z drugiej strony czy kryterium potencjału może spowodować, że równa w tym sezonie wymiana będzie uznana za nierówną, bo potencjał jest rażąco nierówny? Dajmy na to czy wymiana np. Towns - James może być zawetowana, bo James jest na równi pochyłej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jakimi kryteriami mam się posługiwać przy tej ocenie? Też wybranymi samodzielnie? Czyli np. mogę uznać, że kryterium potencjału nie może być uwzględniane przy ocenie? A z drugiej strony czy kryterium potencjału może spowodować, że równa w tym sezonie wymiana będzie uznana za nierówną, bo potencjał jest rażąco nierówny? Dajmy na to czy wymiana np. Towns - James może być zawetowana, bo James jest na równi pochyłej?

 

Dokładnie tak to widzę - sam interpretujesz to, jak oceniasz wymianę oraz ile dla Ciebie znaczenia ma potencjał, a ile wartość tu i teraz + zależność między tymi czynnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko ilu meczów Hassana potrzebowałeś by ocenić, że jego potencjał jest ok za LBJ-a? Z czego czerpałeś wiedzę, ze statystyk w d-league? Tu masz Jokicia, który jest drugi sezon w lidze, a per-36 jego kariery w NBA 16.5 pkt, 11.6 reb, 3.9 as, 1.6 stl, 1 blk na super procentach i wygląda jak samorodek w roto. Połowa espn-u ma wzwód na samą myśl o nim, a BBM czy rotoworld hajpowały go całe wakacje. Dla mnie nie ma tu żadnych podstaw do weta. Ba, żałuje, że mam inne priorytety w lidze, bo gdyby nie to, zaproponowałbym PG13 za Jokicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze do tego dodać wetowanie wymiany, ponieważ Twój rywal z tabeli zyskuje. Takie mamy obecnie zasady.


Jedyne co bym zmienił, to to o czym pisałem w dziale rozgrywek drzewkowych - zwiększyć min. głosów przeciw wymianie do 50% + 1 głos. To na bank pomoże w wymianach na styku, a wystarczy, by blokować wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze do tego dodać wetowanie wymiany, ponieważ Twój rywal z tabeli zyskuje. Takie mamy obecnie zasady.

 

Jedyne co bym zmienił, to to o czym pisałem w dziale rozgrywek drzewkowych - zwiększyć min. głosów przeciw wymianie do 50% + 1 głos. To na bank pomoże w wymianach na styku, a wystarczy, by blokować wałki.

Wg przedstawionej koncepcji, nie ma czegoś takiego jak wałki, tylko niezgodność w ocenie potencjałów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg przedstawionej koncepcji, nie ma czegoś takiego jak wałki, tylko niezgodność w ocenie potencjałów :tongue:

 

Nie, bo jeśli obie strony nie będą chciały uzasadnić wymiany, mimo że reszta GMów będzie o to prosić, to dla mnie np. to sygnał, że idzie wałek.

 

Tutaj natomiast mówimy o faktycznej rozbieżności w ocenie potencjału lub stosunku wartości potencjału do wartości obecnej graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić nie tak dawno był oceniany jako jeden z najlepszych keeperów w lidze, więc nie dajmy się zwariować,

że po 6 meczach już jest FAsem jak Hibbert ;)

Dla mnie wymiana się spokojnie broni choć ryzyko jest oczywiście takie że Jokić nie osiągnie pułapów jakie mu wróżono

bo Nurkić mu za bardzo przeszkadza.

 

A przykład wymiany sprzed 2 lat Hassan za LBJa tylko pokazuje że ryzyko się może opłacać i tyle.

 

Ale oczywiście przycisk veta każdy ma dostępny i ma prawo z nim zrobić co uważa za stosowne,

z tym że mimo wszystko zachęcam do spokojnej oceny nie tylko ranku po tygodniu gry,

ale również do analizy ceny grajka jako keepera, oceny jego potencjału nie tylko w tym sezonie itp.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie róbmy tu kolejnej TradeGate (Trade Drama czy jak kto tam chce) jak w I lidze roto. Jest trade, jest dwóch menagos którzy widzą w nim sens i korzyści (na krótki czy długi dystans) i to powinno wystarczyc. Jokic waży 10$ ma sufit bardzo wysoko, sami widzieliście jakie ceny chodziły na drafcie. Także bez przesady z vetowaniem.

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze do tego dodać wetowanie wymiany, ponieważ Twój rywal z tabeli zyskuje. Takie mamy obecnie zasady.

 

Jedyne co bym zmienił, to to o czym pisałem w dziale rozgrywek drzewkowych - zwiększyć min. głosów przeciw wymianie do 50% + 1 głos. To na bank pomoże w wymianach na styku, a wystarczy, by blokować wałki.

Ale o tym już rozmawialiśmy. 50%+1 efektywnie blokuje możliwość wetowania wymian w tak dużej lidze bez rozpętania akcji PR'owych na privie. A tego nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien robić.

 

Jeżeli wymiana w takiej formie nie przejdzie, to mysle, ze kreatywni managerowie będą w stanie zmodyfikować pierwotny pomysł tak żeby przy drugim podejściu weta nie było.

W każdym razie lepszą inwestycją energii i emocji jest zmiana wyglądu wymiany niż odkurzanie tematów póki co zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciało by się napisać, że w tego typu wymianach każdy powinien wykazać się zdrowym rozsądkiem, ale takie pojęcie w roto chyba nie istnieje, tym bardziej w keeperze, gdzie gra 20 osób ;) Mi ta wymiana się podoba, cena, wiek i potecjał Jokicia zdecydowanie rekompensuje stratę w statach do Lowrego. Przecież gdyby ta dwójka była na dzień dzisiejszy na podobnym poziomie to ta wymiana w życiu by nie poszła. Jednak rzeczywiście wypadało by jakoś to uściślić w regulaminie, bo w przyszłości zapewne będą szły bardziej kontrowersyjne trade'y niż ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że wymiana naprawdę podchodząca pod weto dostałaby 11 głosów weta bez wysyłania prywatnych wiadomości. Wystarczyłoby - tak jak mówiłem - poprosić obie strony wymiany o uzasadnienie w tym wątku. Jeśli by się nie pojawiło, albo było niezadowalające, to z pewnością 11 menadżerów by zareagowało. Reszta wymian dla mnie powinna przechodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jokić nie tak dawno był oceniany jako jeden z najlepszych keeperów w lidze, więc nie dajmy się zwariować,

że po 6 meczach już jest FAsem jak Hibbert ;)

Ocena potencjału przed sezonem to jedno, a faktyczna produkcja w sezonie to inna bajka.

Ba - jesli taka wymiana nie podoba się komuś dzisiaj, to moze ewentualnie warto zaczekać aż zawodnicy zaczną produkować na bardziej reprezentatywny poziomie za 1-2-3 tygodnie?

Wtedy będzie mniej argumentów przeciwko wymianie (lub wręcz straci ona sens).

 

BTW - poddawanie sezonu po 14 dniach rozgrywek jest IMO działaniem przedwczesnym, ale to już tylko moja opinia stetryczałego zgreda.

Jestem pewien, że wymiana naprawdę podchodząca pod weto dostałaby 11 głosów weta bez wysyłania prywatnych wiadomości. Wystarczyłoby - tak jak mówiłem - poprosić obie strony wymiany o uzasadnienie w tym wątku. Jeśli by się nie pojawiło, albo było niezadowalające, to z pewnością 11 menadżerów by zareagowało. Reszta wymian dla mnie powinna przechodzić.

Nie 11 a 10. Zakładam, że 50%+1 bierze pod uwagę 2 managos którzy wymianę klepnęli i wetować jej nie będą.

Ale mniejsza o detale.

W dniu dzisiejszym 9 managerów nie logowało się do ligi w ciągu ostatnich 2 dni.

Ba - mamy jednego asa ktory nie zrobił tego od 25 października.

 

To raczej wskazuje, że codzienna aktywność nie jest rzeczą naturalną, a co za tym idzie - moglibyśmy mieć problem z uzbieraniem wymaganej ilości głosów nawet gdyby poszła wymiana Curry+Davis za Briana Scalabrine.

Co więcej - jest spora grupa managerów którzy z zasady nie wetują - bo im się nie chce, bo są pacyfistami, lub zwyczajnie nie umieją oceniać wymian.

Zatem zasada 50%+1 mimo że ładnie wygląda w teorii - w praktyce raczej nie działałaby w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym 9 managerów nie logowało się do ligi w ciągu ostatnich 2 dni.

 

Raczej nie robiło zmian w składzie, nie? Mogą mieć ustawiony roster, wchodzić na ligę, ale jeśli nic nie zmienią + nikogo nie pobiorą, to nie dostajesz info, że weszli. Czy się mylę?

 

Nie będę się upierał, bo nie przeszkadzają mi obecne zasady w tym gronie keeperowym.

Ba - mamy jednego asa ktory nie zrobił tego od 25 października.

 

To akurat niepokoi i to wcale nie w kwestii wetowania wymian, a po prostu jego aktywności w ogóle. Kto to taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.