Skocz do zawartości

TUTAJ KOMENTUJEMY ŁAPU-CAPU


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

zdajesz sobie sprawę, że o wyniku meczu nie decyduje parkiet lecz statystyka w postaci różnicy między punktami zdobytymi a straconymi?

Dokładnie. Decyduje ta statystyka a nie DRPM ani żaden inny, mniej lub bardziej ułomny wskaźnik próbujący wartościować indywidualną defensywę.

 

Sam cenię zaawansowane statystyki bo eye-test to za mało, ale trzeba zaakceptować, że rewolucja analityczna nie przebiega równie gładko we wszystkich aspektach.

 

Takich statystycznych ciekawostek (tak traktuję sugestię jakoby Kawhi był obok Parkera najgorzej broniacym graczem SAS) jest więcej, ale pozwalam sobie tłumaczyć to niedoskonałością tych wzorów. Ewentualnie wzory i obliczenia mogą być bez zarzutu, ale interpretacja wyników i wyciągnięcie wniosków też może być problematyczne.

 

Dlatego nie mam problemu z przykładowym stwierdzeniem

 

"Kawhi jest słabym obrońcą według DRPM"

 

ale również przykładowe

 

"Kawhi jest słabym obrońcą co potwierdza DRPM"

 

już mnie trochę razi w oczy. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że to kwestia indywidualnego podejścia do statystyk. Nie wylewam dziecka z kąpielą ignorując zupełnie liczby. Każdy sam sobie szuka równowagi pomiędzy zaufaniem a sceptycyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Decyduje ta statystyka a nie DRPM ani żaden inny, mniej lub bardziej ułomny wskaźnik próbujący wartościować indywidualną defensywę.

 

Sam cenię zaawansowane statystyki bo eye-test to za mało, ale trzeba zaakceptować, że rewolucja analityczna nie przebiega równie gładko we wszystkich aspektach.

 

Takich statystycznych ciekawostek (tak traktuję sugestię jakoby Kawhi był obok Parkera najgorzej broniacym graczem SAS) jest więcej, ale pozwalam sobie tłumaczyć to niedoskonałością tych wzorów. Ewentualnie wzory i obliczenia mogą być bez zarzutu, ale interpretacja wyników i wyciągnięcie wniosków też może być problematyczne.

 

Dlatego nie mam problemu z przykładowym stwierdzeniem

 

"Kawhi jest słabym obrońcą według DRPM"

 

ale również przykładowe

 

"Kawhi jest słabym obrońcą co potwierdza DRPM"

 

już mnie trochę razi w oczy. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że to kwestia indywidualnego podejścia do statystyk. Nie wylewam dziecka z kąpielą ignorując zupełnie liczby. Każdy sam sobie szuka równowagi pomiędzy zaufaniem a sceptycyzmem.

Ale co właściwie chcesz napisać? Że jak oglądasz mecze to wg Ciebie Kawhi dobrze broni?

Bo jeśli tak to rzeczywiście mamy sporą róznice zdań

Ja nie widze by Kawhi bronił dobrze w tym roku za to widze dużo błędów zarówno w obronie zespołowej jak i indywidualnej

Ewidentnie odpuścił sobie tę stronę parkietu

DRPM to tylko potwierdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem właśnie po raz pierwszy w życiu bronic rappara ale mnie sam wyprzedzil. Ogolnie mi to wisi ale nie fair jest jak jednego sie za cos opieprza a jak inny to robi jest cisza. Double standads hipokryzja itp. Rappar jest jaki jest ale to noe powot by go szykanowac nawet jesli chodzi tylkp o lapu capu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

5 razy. LAL potrafili zdobyc misia bez Shaqa / bez Pau - nie potrafili bez Fishera. Jak Fisher zrobil sobie przerwe 3 letnia to LAL:

- raz nie weszlo do PO w ogole

- 2 razy odpadlo w 1szej rundzie

 

To sa fakty bedace podstawa mej opinii, do ktorej chyba mam prawo jako uzytkownik forum o tematyce nba

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się nazywa jednodniowa blokada i tyle - nie za bardzo wiem co tu kogos śmieszy poza może tym że co niektórzy na dźwięk Ely3 dostają spazmów i biegną lajkować do popadnie ( a podobno mają na mnie ignora - ot taki paradoks)

 

Nota bene ode mnie każdy dostał z wyjaśnieniem powodów blokady a to że sie nazywa Nieposłuszeństwo - no cóż na to wpływu nie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nazywa jednodniowa blokada i tyle - nie za bardzo wiem co tu kogos śmieszy poza może tym że co niektórzy na dźwięk Ely3 dostają spazmów i biegną lajkować do popadnie ( a podobno mają na mnie ignora - ot taki paradoks)

 

Ale jaki wpływ ma ignore na użytkownika x na to, że ktoś pisze 'x jest głupi'? (bo chyba w ignore* chodzi bardziej o to, że 'nie chcę dostawać raka jak czytam co pisze x' niż 'chcę zapomnieć, że użytkownik x kiedykolwiek się urodził')

 

i  z tego co zauważyłem to z Rapparem nawzajem lajkujecie 'przeciwko sobie' niezależnie od tego czy dany tekst jest śmieszny czy nie

 

* abstrahując już w sumie od tego, że ignore'y to dziwna idea, bo przecież spokojnie można olewać coś co osoba mi niepasująca pisze (nie dotyczy jakichś spammerów ofc, ale Ci tutaj są dość sprawnie usuwani)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.