Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Artlan napisał:

Raczej niewiele z tej edukacji wyniosłeś, skoro homoseksualizm uznajesz za chorobę a aborcję zrównujesz z zabójstwem (pewnie przerwanie ciąży przed 10 tygodniem to dla ciebie urodzenie a nie poronienie i chciałbyś nadawać takim dzieciom imiona i numery PESEL :)). 

Cytat

I wciąż to niewiele zostało lepiej ocenione. Co to o Tobie świadczy?

3 minuty temu, Artlan napisał:

Religia to nie nauka. :) A jeżeli nawiązujesz do czegoś innego, to zupełnie nie wiem do czego. 

Cytat

Nauk społecznych - psychologia tłumu, socjologia. 

5 minut temu, Artlan napisał:

Ja po prostu wyraziłem zdziwienie, że jakaś grupka miliarderów podczas palenia cygar i zażywania kokainy miałaby toczyć zażarte dyskutuje o Marianie Banasiu, Krystyny Pawłowicz i reszcie tego polskiego piekiełka. To jest chyba taka typowa polaczkowata megalomania przejawiająca się w postrzeganiu Polski jako centrum wszechświata. :)  

 

Po c*** micromanagment?

Pewna grupka miliarderów płaci pewnej grupce milionerów za robienie pewnych projektów i zbieranie pewnych danych, które to udostępnia pewnej grupce w Polsce, która z ich pomocą zdobywa władzę.

Wygranie wyborów to tylko efekt dobrze zaplanowanej kampanii. Przy czym dobrze to pojęcie względnie - po prostu lepiej od innych.

W USA mają najlepszych fachowców i największe banki danych, więc zwykle im się udaje i za to ciągną profity. Za które grupki miliarderów palą cygara i zażywają kokainę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artlan napisał:

 

Może ty lubisz być trzymany za mordę i nie przeszkadza ci, że państwo wkracza w kolejne aspekty życia, ale wielu ludzi zakazy handlu czy wprowadzenie recept na pigułki ,,dzień po" zwyczajnie irytuje. 

Zaczynam czytać to zdanie, spodziewam się jakiegoś płaczliwego apelu o "zabraną wolność" a problem sprowadza się do pigułki "dzień po".

Współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RappaR napisał:

I wciąż to niewiele zostało lepiej ocenione. Co to o Tobie świadczy?

A co o tobie świadczy, że masz gorsze wykształcenie niż Profesor Nauk Biologicznych Stefan Niesiołowski? :)

Cytat

Nauk społecznych - psychologia tłumu, socjologia. 

Przecież to ty cały czas negujesz naukowość/sens/potrzebę istnienia psychologii i socjologii. Nawet ostatnio sobie ironizowałeś:

Pamiętajcie, socjologia to nauka. Coś jak homeopatia.

Ja akurat wiem jaką rolę w polityce pełni marketing i umiejętność odczytania społecznych emocji. Co najwyżej mogę kwestionować sens studiowania tych dziedzin przez pięć lat i finansowania z budżetu.  
 

Cytat

Pewna grupka miliarderów płaci pewnej grupce milionerów za robienie pewnych projektów i zbieranie pewnych danych, które to udostępnia pewnej grupce w Polsce, która z ich pomocą zdobywa władzę.

Wygranie wyborów to tylko efekt dobrze zaplanowanej kampanii. Przy czym dobrze to pojęcie względnie - po prostu lepiej od innych.

W USA mają najlepszych fachowców i największe banki danych, więc zwykle im się udaje i za to ciągną profity. Za które grupki miliarderów palą cygara i zażywają kokainę

To jakim cudem ta grupka pozwoliła PiSowi na popełnianie tylu błędów w latach 2007-2014? Przy czym te błędy były widoczne na pierwszy rzut oka i stosunkowo łatwe do skorygowania. Wiele osób przychylnych PiSowi przez lata mówiło i pisało, że partia musi otworzyć się na umiarkowany i centrowy elektorat, unikać radykalizmu, schować do szafy Macierewicza i Pawłowicz itp. Tyle tylko, że wówczas Jarosław albo się obrażał (gdy krytykującym był dziennikarz czy publicysta) albo pozbywał z partii (gdy krytykiem był członek PiS). PiS wygrał wybory w 2015 roku między innymi dlatego, że Wódz w końcu zastosował się do rad ludzi, którzy go wcześniej krytykowali w dobrej intencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Artlan napisał:

A co o tobie świadczy, że masz gorsze wykształcenie niż Profesor Nauk Biologicznych Stefan Niesiołowski? :)

Że wiem od niego mniej o robakach?

Clue było, że przyczepiłeś się do mojej wiedzy ogólnej z liceum, która w ogólnych kryteriach została oceniona znacznie wyżej od Twojej.

Więc pytanie ile i gdzie masz braki i z jakim ogromem spraw sobie rady nie dałeś :)

21 minut temu, Artlan napisał:

Przecież to ty cały czas negujesz naukowość/sens/potrzebę istnienia psychologii i socjologii. Nawet ostatnio sobie ironizowałeś:

Pamiętajcie, socjologia to nauka. Coś jak homeopatia.

Douczyłem się i zmieniłem zdanie. Dwie czynności, które Ciebie przerastają :)

 

22 minuty temu, Artlan napisał:

To jakim cudem ta grupka pozwoliła PiSowi na popełnianie tylu błędów w latach 2007-2014? Przy czym te błędy były widoczne na pierwszy rzut oka i stosunkowo łatwe do skorygowania. Wiele osób przychylnych PiSowi przez lata mówiło i pisało, że partia musi otworzyć się na umiarkowany i centrowy elektorat, unikać radykalizmu, schować do szafy Macierewicza i Pawłowicz itp. Tyle tylko, że wówczas Jarosław albo się obrażał (gdy krytykującym był dziennikarz czy publicysta) albo pozbywał z partii (gdy krytykiem był członek PiS). PiS wygrał wybory w 2015 roku między innymi dlatego, że Wódz w końcu zastosował się do rad ludzi, którzy go wcześniej krytykowali w dobrej intencji. 

Bo to też ludzie i zdarza im się popełniać błędy?

Chociażby w odpowiednim sterowaniu Jarosławem, politycy to też ludzie, też trzeba nimi odpowiednio manipulować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

Zaczynam czytać to zdanie, spodziewam się jakiegoś płaczliwego apelu o "zabraną wolność" a problem sprowadza się do pigułki "dzień po".

Ale to również jest ważny aspekt. 

Państwo się bierze również za alkohol, papierosy, cukier, e-papierosy i wiele innych rzeczy. Jaki sens ma chociażby ustawa ,,apteka dla aptekarza", skoro i tak był wymóg zatrudnienia magistra farmacji jako kierownika apteki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Że wiem od niego mniej o robakach?

A ty z czego zrobiłeś doktorat i habilitację? :) 

Cytat

 

Clue było, że przyczepiłeś się do mojej wiedzy ogólnej z liceum, która w ogólnych kryteriach została oceniona znacznie wyżej od Twojej.

Więc pytanie ile i gdzie masz braki i z jakim ogromem spraw sobie rady nie dałeś :)

 

Ale ty musisz mieć kompleksy. :)

Po c*** mi ukończenie medycyny, skoro zupełnie nie widzę się w codziennym towarzystwie starych, schorowanych i umierających ludzi (ofc fajnie, że ktoś się nimi jednak zajmuje i dostaje za to dobre pieniądze). 

Tym bardziej, że raczej nie zarabiam mniej niż przeciętny proktolog, okulista czy inny pediatra i mogłem zacząć pracować te 2, 3 czy nawet 4 lata wcześniej. 

Cytat

Douczyłem się i zmieniłem zdanie. Dwie czynności, które Ciebie przerastają :)

Co nie zmienia faktu, że głosiłeś takie teorie przez kilka lat z arogancją i pełnym przekonaniem. :)  

 

Cytat

 

Bo to też ludzie i zdarza im się popełniać błędy?

Chociażby w odpowiednim sterowaniu Jarosławem, politycy to też ludzie, też trzeba nimi odpowiednio manipulować :)

 

To sporo tych błędów jak na tak wszechmocną grupę.

Prawda jest raczej banalna. Jarosław 2014 roku  był pewnie pogodzony z porażką w walce o pałac, ale chciał ugrać dobry wynik (co najmniej awans do drugiej tury). Być może się z kimś konsultował, być może zlecał jakieś badania i analizy, ale nie jest wykluczone, że po prostu sam poszedł po rozum do głowy i postawił na Dudę (wybór miał między nim, Glińskim oraz sobą samym).  Żadna tajemnicza grupa nie stała za tym wyborem w takim sensie, że go PiSowi narzuciła. Podobnie było z Banasiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artlan napisał:

 

Może ty lubisz być trzymany za mordę i nie przeszkadza ci, że państwo wkracza w kolejne aspekty życia, ale wielu ludzi zakazy handlu czy wprowadzenie recept na pigułki ,,dzień po" zwyczajnie irytuje. 

 

Chyba się pogubiłem, od kiedy jesteś wolnościowcem?:)

Przecież PIS nie wprowadził ani zakazu handlu, ani recept. Zarówno zakaz handlu, jak i recepty były, PIS jedynie rozszerzył liczbę dni niehandlowych i zmienił środki, które wymagają recepty. To nie jest wkraczanie w kolejne aspekty życia, bo państwo już dawno w tych aspektach życia przecież było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Artlan napisał:

A ty z czego zrobiłeś doktorat i habilitację? :) 

Cytat

Z niczego na razie. Ty?

 

1 minutę temu, Artlan napisał:

Ale ty musisz mieć kompleksy. :)

Po c*** mi ukończenie medycyny, skoro zupełnie nie widzę się w codziennym towarzystwie starych, schorowanych i umierających ludzi (ofc fajnie, że ktoś się nimi jednak zajmuje i dostaje za to dobre pieniądze). 

Mówi osoba wyciągająca post sprzed 5 lat :)

Nie mówiłem o medycynie, tylko o LO. W miarę w ciemno strzelam, że miałem lepsze oceny, a do tego piłeś przecież.

2 minuty temu, Artlan napisał:

Co nie zmienia faktu, że głosiłeś takie teorie przez kilka lat z arogancją i pełnym przekonaniem. :)  

 

A Ty dalej głosisz nawet głupsze teorie. 

 

2 minuty temu, Artlan napisał:

To sporo tych błędów jak na tak wszechmocną grupę.

 

Nie są wszechmocni. Są wpływowi i bogaci, to daje władzę, nie boskość.

2 minuty temu, Artlan napisał:

 Prawda jest raczej banalna. Jarosław 2014 roku  był pewnie pogodzony z porażką w walce o pałac, ale chciał ugrać dobry wynik (co najmniej awans do drugiej tury). Być może się z kimś konsultował, być może zlecał jakieś badania i analizy, ale nie jest wykluczone, że po prostu sam poszedł po rozum do głowy i postawił na Dudę (wybór miał między nim, Glińskim oraz sobą samym).  Żadna tajemnicza grupa nie stała za tym wyborem w takim sensie, że go PiSowi narzuciła. Podobnie było z Banasiem. 

Polecam przeczytać choćby Wojnę o Pieniądz. 

 

 

Teraz dotarło do mnie, komu polecam przeczytanie książki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julekstep napisał:

Ty naprawdę myślisz, że Artlan myśli?

Moją opinię o tobie przedstawię w formie rebusu. :)

 

comment_DXL3ioucNGaMU7944dCGom9lgFCgxW7S

3 minuty temu, fluber napisał:

Chyba się pogubiłem, od kiedy jesteś wolnościowcem?:)

Takim w rozumieniu Korwinistów oczywiście nie jestem. 

Cytat

Przecież PIS nie wprowadził ani zakazu handlu, ani recept. Zarówno zakaz handlu, jak i recepty były, PIS jedynie rozszerzył liczbę dni niehandlowych i zmienił środki, które wymagają recepty. To nie jest wkraczanie w kolejne aspekty życia, bo państwo już dawno w tych aspektach życia przecież było:)

Przecież wiesz dobrze o co chodzi. Od biedy można zaakceptować zakaz handlu w Boże Narodzenie, Wielkanoc i może jeszcze w jakieś inne święto, ale rozszerzanie tego na kolejne dni jest niczym nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

 

Przecież wiesz dobrze o co chodzi. Od biedy można zaakceptować zakaz handlu w Boże Narodzenie, Wielkanoc i może jeszcze w jakieś inne święto, ale rozszerzanie tego na kolejne dni jest niczym nieuzasadnione.

Nie rozważam, czy jest uzasadnione, czy nie. Zwracam Twoją uwagę, że państwo nie wkroczyło w tę kwestię, bo od dawna ją reguluje:)

I nie wiem dlaczego w Zielone Świątki zakaz handlu był bardziej uzasadniony niż w zeszłą niedzielę:) 

54 minuty temu, Artlan napisał:

Jaki sens ma chociażby ustawa ,,apteka dla aptekarza", skoro i tak był wymóg zatrudnienia magistra farmacji jako kierownika apteki? 

PIS chciał dostosować polskie prawo farmaceutyczne do unijnego, żebyśmy mieli analogiczne przepisy, jak w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Belgii, czy innych krajach, które trzymają obywateli za mordę i ograniczają im wolność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał:

Nie mówiłem o medycynie, tylko o LO. W miarę w ciemno strzelam, że miałem lepsze oceny, a do tego piłeś przecież.

Masz rację - gdy się zorientowałem, że liczą się głównie wyniki z matury przestałem interesować się ocenami i do dzisiaj kisnę z wyścigów po czerwone paski. 

Cytat

A Ty dalej głosisz nawet głupsze teorie. 

Ty głosisz teorie, które nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości. :)  Nawet nie wiadomo kim ta twoja tajemnicza grupa miałaby być. Miliarderzy mają ciekawsze zajęcia niż babranie się w polskim piekiełku. 

PiS nie umiał w polityczny marketing i stawiał na złych ludzi, w latach 2007-2014. Potem zaczął stawiać na lepszych ludzi, ogarnął marketing i wynajął trolli do hejtowania Platformy (która sama także parę błędów popełniła). Później natomiast rozpoczął politykę przejmowania państwa z powodu autorytarnych ambicji Jarka i Ziobry oraz politykę rozdawnictwa w celu utrzymania władzy. Jakim cudem ty się w tym wszystkim doszukałeś jakiegoś drugiego dna, spisków i tajemniczych grup rządzących zza oceanu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Masz rację - gdy się zorientowałem, że liczą się głównie wyniki z matury przestałem interesować się ocenami i do dzisiaj kisnę z wyścigów po czerwone paski. 

Cytat

A jednak wciąż przejmujesz się zadaniem z rachunkiem prawdopodobieństwa.

Przykre.

2 minuty temu, Artlan napisał:

Ty głosisz teorie, które nie mają żadnego poparcia w rzeczywistości. :)  Nawet nie wiadomo kim ta twoja tajemnicza grupa miałaby być. Miliarderzy mają ciekawsze zajęcia niż babranie się w polskim piekiełku. 

 

Ale mają w nauce. Powtarzam po specjaliście z dziedziny, uznanym za jednego ze 100 najważniejszych naukowców XX wieku. 

 

2 minuty temu, Artlan napisał:

 PiS nie umiał w polityczny marketing i stawiał na złych ludzi, w latach 2007-2014. Potem zaczął stawiać na lepszych ludzi, ogarnął marketing i wynajął trolli do hejtowania Platformy (która sama także parę błędów popełniła). Później natomiast rozpoczął politykę przejmowania państwa z powodu autorytarnych ambicji Jarka i Ziobry oraz politykę rozdawnictwa w celu utrzymania władzy. Jakim cudem ty się w tym wszystkim doszukałeś jakiegoś drugiego dna, spisków i tajemniczych grup rządzących zza oceanu? :)

Zdarzyło mi się w swoim życiu wziąć do ręki książkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

A jednak wciąż przejmujesz się zadaniem z rachunkiem prawdopodobieństwa.

Przykre.

Bo ja w przeciwieństwie do ciebie nie kwestionuję czyjejś inteligencji tylko dlatego, że się z nim nie zgadzam. 

A post był zabawny dlatego go zapamiętałem. :) 

Cytat

Ale mają w nauce. Powtarzam po specjaliście z dziedziny, uznanym za jednego ze 100 najważniejszych naukowców XX wieku. 

Możesz jaśniej? Nie znam na pamięć rankingu top100 najważniejszych naukowców, a już na pewno nie kojarzę wszystkich ich najważniejszych wypowiedzi. 

Cytat

Zdarzyło mi się w swoim życiu wziąć do ręki książkę. 

Były w niej zerżnięte sceny ze skandynawskich kryminałów? :) 

Sam fakt, że taki przykładowy Soros angażuje się w życie społeczne i politykę nie oznacza, że zagłębia się on w szczegóły i że w ogóle kojarzy kim jest taka Ewa Kopacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artlan napisał:
12 minut temu, RappaR napisał:

 

Bo ja w przeciwieństwie do ciebie nie kwestionuję czyjejś inteligencji tylko dlatego, że się z nim nie zgadzam. 

A post był zabawny dlatego go zapamiętałem. :) 

Ależ to robisz. Wyciągając posty sprzed 5 lat. To się nazywają kompleksy :)

3 minuty temu, Artlan napisał:

Możesz jaśniej? Nie znam na pamięć rankingu top100 najważniejszych naukowców, a już na pewno nie kojarzę wszystkich ich najważniejszych wypowiedzi. 

Cytat

https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays

3 minuty temu, Artlan napisał:

 Sam fakt, że taki przykładowy Soros angażuje się w życie społeczne i politykę nie oznacza, że zagłębia się on w szczegóły i że w ogóle kojarzy kim jest taka Ewa Kopacz. 

I nie musi. Ma od tego ludzi. Na tym polega bycie bogatym. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Nie rozważam, czy jest uzasadnione, czy nie. Zwracam Twoją uwagę, że państwo nie wkroczyło w tę kwestię, bo od dawna ją reguluje:)nie wiem dlaczego w Zielone Świątki zakaz handlu był bardziej uzasadniony niż w zeszłą niedzielę:) 

Zakaz w Zielone Świątki był oczywiście do zaorania. Podobnie zresztą jak zakazy w Boże Ciało czy 15 sierpnia. PiS poszedł jednak w zupełnie przeciwną stronę.

Cytat

PIS chciał dostosować polskie prawo farmaceutyczne do unijnego, żebyśmy mieli analogiczne przepisy, jak w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Belgii, czy innych krajach, które trzymają obywateli za mordę i ograniczają im wolność:)

Pod tym względem trzymają. :) 

24 minuty temu, RappaR napisał:

I nie musi. Ma od tego ludzi. Na tym polega bycie bogatym. 

Ale jednak w Polsce Soros zdołał przeforsować mniej ze swojej ideologii niż KK i Solidarność. :)  

31 minut temu, RappaR napisał:

Ależ to robisz. Wyciągając posty sprzed 5 lat. To się nazywają kompleksy :)

Różnica jest taka, że ja wyciągnąłem twój post w odpowiedzi na twoją obelgę jakoby stwierdzono u mnie deficyt logicznego myślenia. Przy czym ty swoją obelgę wypowiedziałeś w odpowiedzi na kwestionowanie przeze mnie twojej teorii spiskowej. To są te detale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Artlan napisał:

Ale jednak w Polsce Soros zdołał przeforsować mniej ze swojej ideologii niż KK i Solidarność. :)  

Tak skrupulatnie wyliczasz ile Polska i Polacy dają kasy na KK, a teraz jesteś zdziwiony, że KK ma pieniądze?

Nie, nie obrażam Twojej inteligencji, dlatego, że się z Tobą nie zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.