Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, napisałeś prawdę, ale jednocześnie dopuściłeś się ogromnej manipulacji. To tak jak w tym dowcipie - Kennedy ścigał się z Chruszczowem i Radio Erewań podało, że Chruszczow zajął zaszczytne drugie miejsce a Kennedy był przedostatni. Czy Radio skłamało? No nie. Czy dopuściło się manipulacji w twoim stylu? Oczywiście.

A jak określisz podanie przykładu filmu z lat 50-tych, przy dyskusji o latach XXI wieku?

Manipulacją czy rzetelnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak określisz podanie przykładu filmu z lat 50-tych, przy dyskusji o latach XXI wieku?

Manipulacją czy rzetelnością?

 

 

 

Muszę sobie przypomnieć tą dyskusję, ale jeżeli była jakaś manipulacja z mojej strony to raczej nieświadoma, bo czemu Soros miały mi płacić akurat za to? Z drugiej strony ty sugerowałeś nie tak dawno, że protest ,,dorosłych" lekarzy za czasów PO (porozumienie zielonogórskie) i protest rezydentów za rządów PiS to praktycznie to samo i w tym przypadku trudno zarzucać ci pomyłkę czy nawet niewiedzę, bo to przecież twoja branża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie przypomnieć tą dyskusję, ale jeżeli była jakaś manipulacja z mojej strony to raczej nieświadoma, bo czemu Soros miały mi płacić akurat za to?

Dyskusja była odnośnie zmieniania ras w filmach.

 

Z drugiej strony ty sugerowałeś nie tak dawno, że protest ,,dorosłych" lekarzy za czasów PO (porozumienie zielonogórskie) i protest rezydentów za rządów PiS to praktycznie to samo i w tym przypadku trudno zarzucać ci pomyłkę czy nawet niewiedzę, bo to przecież twoja branża.

k****, tego na pewno, ale to k**** na pewno nie napisałem. k****, nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja była odnośnie zmieniania ras w filmach.

 

k****, tego na pewno, ale to k**** na pewno nie napisałem. k****, nie. 

 

 

 

Napisałeś. Konkretnie to zarzucałeś Wielowiejskiej hipokryzję, bo pochwaliła protest rezydentów a wcześniej krytykowała Porozumienie Zielonogórskie, chociaż oba protesty dotyczyły czego innego. Dobrze to pamiętam, bo nawet ci wtedy odpisałem. Sam tweet Wielowiejskiej z czasów protestu bardzo łatwo znaleźć (wyraźnie jest w nim mowa o MŁODYCH lekarzach czyli rezydentach), twój post też się da, ale to wymaga czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem. 13 października 2017. RappaR wrzucił obrazek na którym porównano tweety Wielowiejskiej z czasów rządów PiS oraz PO dotyczące protestu lekarzy. RappaR wprawdzie nie opatrzył go żadnym komentarzem, ale z kontekstu wynika, że zgadza się z przesłaniem obrazka, który sugeruje Wyborczej hipokryzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem. 13 października 2017. RappaR wrzucił obrazek na którym porównano tweety Wielowiejskiej z czasów rządów PiS oraz PO dotyczące protestu lekarzy. RappaR wprawdzie nie opatrzył go żadnym komentarzem, ale z kontekstu wynika, że zgadza się z przesłaniem obrazka, który sugeruje Wyborczej hipokryzję.

Dawno, ale to naprawdę dawno nje widziałem takiej nadinterpretacji. Nigdzie i nigdy nie stwierdziłem, że te protesty są tym samym albo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, ale to naprawdę dawno nje widziałem takiej nadinterpretacji. Nigdzie i nigdy nie stwierdziłem, że te protesty są tym samym albo podobne.

 

 

Wrzucasz obrazek z jakiegoś pisowskiego szmatłowca sugerujący, że dziennikarka jest hipokrytką, bo popiera jeden protest a drugi krytykuje (pisowski szmatłowiec albo nie wie, że protesty dotyczyły czego innego albo świadomie manipuluje). Dodajmy, że nie wrzucasz tego obrazka z komentarzem ,,patrz Artlan, jaki ten pisowski szmatłowiec jest gupi" tylko wrzucasz go bez komentarza co jednoznacznie sugeruje, że identyfikujesz się z jego przekazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24356229,ciezarna-polka-zaatakowana-nozem-w-niemieckim-szpitalu-sprawca.html

 

25-letnia Polska została zaatakowana w szpitalu w Bad Kreuznach na zachodzie Niemiec. Kobieta przeżyła, ale nie udało się uratować płodu.
 

 

 

Brak słów na tych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz obrazek z jakiegoś pisowskiego szmatłowca sugerujący, że dziennikarka jest hipokrytką, bo popiera jeden protest a drugi krytykuje (pisowski szmatłowiec albo nie wie, że protesty dotyczyły czego innego albo świadomie manipuluje). Dodajmy, że nie wrzucasz tego obrazka z komentarzem ,,patrz Artlan, jaki ten pisowski szmatłowiec jest gupi" tylko wrzucasz go bez komentarza co jednoznacznie sugeruje, że identyfikujesz się z jego przekazem.

Bo jest hipokrytką i bo jedyny powód, dla którego popierała jeden protest, a drugiego nie, była kwestia rządzącej partii. Myślisz, że ona znała różnicę? Druga kwestia, oba protesty były konieczne i słuszne, nawet jeśli nie były tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest hipokrytką i bo jedyny powód, dla którego popierała jeden protest, a drugiego nie, była kwestia rządzącej partii. Myślisz, że ona znała różnicę? Druga kwestia, oba protesty były konieczne i słuszne, nawet jeśli nie były tym samym.

 

 

 

Jak nie znała różnicy?

 

 

Wpis z 2015 roku:  nie popieram protestu lekarzy, bo zarabiają o wiele lepiej niż 7 lat temu

 

Wpis z 2017 roku - są pieniądze na komisję smoleńską, dla Ojca Rydzyka i Gazety Polskiej a dla młodych lekarzy - nie

 

 

Skoro użyła stwierdzenia ,,MŁODZI lekarze" to raczej ogarnęła, że protestują rezydenci.

 

 

Czy jeżeli ja byłbym za wyższymi wynagrodzeniami dla rookies, a jednocześnie krytycznie patrzyłbym na żądania płacowe all-starów to nazwałbyś mnie hipokrytą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pomiędzy 2010 r. a 2014 r. deficyt w Polsce się zmniejszył i to dość wyraźnie.

Deficyt moze i się zmniejszył ale wciąż był wysoki, a przecież już w 2014 niemcy miały nadwyżkę

Poza tym poprzednie ekipy wspomagały sie dochodami z prywatyzacji + nie płaciły 25 mld na 500+

 

prywatyzacja%202015.jpg

Sprzedawaliśmy jak pijany menel byle miec dalej za co pić. Najwięcej sprzedawaliśmy jak wszelkie aktywa były najtańsze.

Obecnie to zamiast przychodów z prywatyzacji my chyba mamy koszty z nacjonalizacji, a wiec te słupki są "ujemne"

 

Innymi słowy chwalisz rząd PiS za zmniejszenie deficytu w czasach, gdy prawie połowa UE wypracowuje nadwyżkę (!!!)

"Poziom długu Polski spada szybciej niż w Europie." https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug-polski-do-pkb-government-debt-to-gdp,195,0,2419395.html

Przypomnę: mimo 500+

 

A akurat za finanse to rząd PIS chwali nawet znienawidzona Komisja Europejska

"Z danych Komisji Europejskiej wynika, że luka w VAT w Polsce wzrosła z niespełna 9 proc. w 2007 r. do niemal 27 proc. w szczytowym momencie w 2012 r. Od tamtej pory zaczęła się nieznacznie obniżać, ale o sukcesie możemy mówić dopiero w ubiegłym roku."

podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1116605,latanie-luki-w-vat.html

 

"Opierając się na metodyce Komisji Europejskiej dotyczącej szacowania luki w VAT, można oszacować, że w 2017 r. poprawa dochodów z VAT dzięki lepszemu przestrzeganiu przez podatników obowiązujących regulacji (tzw. compliance effect) wyniosła 10,8 mld zł (z 17,4 mld zł uzyskanych w latach 2016 - 2017), podano także."

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/luka-vat-sciagalnosc-podatkow,9,0,2407945.html

 

p.s. No i tak dyskusja na przerzucanie się kto bardziej zadłuża a kto mniej ma w sumie nie do końca sens. Po to by pojawiała sie nowa kasa i bysmy byli coraz bogatsi ktoś musi zacuągać długi, albo obywatele, albo firmy, albo państwo, innej drogi do dobrobytu w obecnym systemie nie ma.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam kreatywność tvp1 w wiadomościach aby pokazać ile ciekawego dzieje się na świecie dziś.

 

Widział ktoś początek?

 

Bo przełączyłem lekko za późno i nie wiem czy orkiestry nie było na początku?

 

Widział ktoś?

Nie widziałem ale adamowicz w gdańsku został zaatakowany nożem przez jakiegoś goscia na finale wośp który wpadl na scene wrzeszczac ze niesłusznie siedział w wiezieniu i dzgnal adamowicza dosc powaznie. Byl reanimowany przez kilkadziesiat minut. Straszna sprawa

 

"Halo, halo! Nazywam się Stefan Miłosz. Siedziałem niewinny w więzieniu, Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego... – krzyczał napastnik. Po tym został zatrzymany przez ochronę. "

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak jako jedyny zaczął już mieszać do tego politykę, całkiem nie na miejscu. Nawet nie wiadomo, jak to się skończy, a ten już zaczyna jazdy o dzikim kraju i jakieś pierdy o TVP... ehh.

 

Mówią, że nóż desantowy i strzały koło serca. Jeśli z tego wyjdzie, to będzie mógł mówić sporo o szczęściu, bo to nie byle scyzoryk przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak jako jedyny zaczął już mieszać do tego politykę, całkiem nie na miejscu. Nawet nie wiadomo, jak to się skończy, a ten już zaczyna jazdy o dzikim kraju i jakieś pierdy o TVP... ehh.

 

Mówią, że nóż desantowy i strzały koło serca. Jeśli z tego wyjdzie, to będzie mógł mówić sporo o szczęściu, bo to nie byle scyzoryk przecież.

Pewnie pomyslal ze to jakis atak zwiazany z wosp natomiast wszystko wskazuje na to ze nie i troche bez sensu ta jego przemowa byla. Myslalem ze na takich imprezach sprawdza sie uczestnikow i jakas ochrona pilnuje sceny. W glowie sie nie miesci ze facet wbiega na scene, zadaje kilka ciosow nozem, biegnie na środek sceny, zaczyna tanczyc, biegnie do mikrofonu, zaczyna cos krzyczec i dopiero ktos ogarnia zeby go zatrzymac. Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkonza, akurat kwestia wyższej ściągalności VAT to w zasadzie jedyna rzecz za którą można pochwalić PiS. Wolałbym jednak żeby odzyskana kasa nie szła na 500+. PiS de facto zabrał pieniądze cwaniaczkowatym januszom biznesu i oddał je rodzinom patologicznym (tak w uproszczeniu). Mam zatem mieszane uczucia.

 

Zresztą czy ty sugerujesz, że PO dochody budżetowe przejadało? Przecież to był czas budowy autostrad, dróg ekspresowych, obwodnic i dróg lokalnych, wzrosły wynagrodzenia lekarzy, zwiększeniu uległy emerytury i liczba przedszkoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pomyslal ze to jakis atak zwiazany z wosp natomiast wszystko wskazuje na to ze nie i troche bez sensu ta jego przemowa byla. Myslalem ze na takich imprezach sprawdza sie uczestnikow i jakas ochrona pilnuje sceny. W glowie sie nie miesci ze facet wbiega na scene, zadaje kilka ciosow nozem, biegnie na środek sceny, zaczyna tanczyc, biegnie do mikrofonu, zaczyna cos krzyczec i dopiero ktos ogarnia zeby go zatrzymac.

Trochę bez sensu? To idiota. Kto na gorąco w takiej sytuacji się tak zachowuje? 

 

Uczestników się sprawdza, ale typ podobno miał jakąś plakietkę "media", więc raczej mógł spokojnie tam iść i zrobić wszystko zgodnie z planem, bo nie wierzę, że akcja nie była zaplanowana. Akurat w momencie największego szumu, z przygotowanym narzędziem, później tryumfalne krążenie po scenie... najgorsze, że było tam zero reakcji, zaskoczenie totalne. Koleś mógł mu spokojnie jeszcze wpakować ten nóż w kark, jak Adamowicz się pochylił, lub skierować się na kogoś innego. Mógł też uciec na luzie, ale jak widać w planie było też poddanie, bo spokojnie dał się zatrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.