Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat wiedzę o patologii mam całkiem sporą, bo znam kilka osób, które bezpośrednio się z nią stykają (w sensie zawodowym). Zresztą od kiedy ty jesteś za 500+?

Wow. Kilka osób, by móc wypowiadać się o 4 milionach rodzin. Grubo.

 

 

Reagen dostał kulkę z dalszej odległości niż ta, która dzieliła Adamowicza i zamachowca. Papież przeżył prawdopodobnie tylko dlatego, że się przychylił gdy Agca celował w głowę.

Akurat strzały z bliskiej odległości mogą być nawet mniej niebezpieczne niż z dalszej, czynników przy tym jest mnóstwo i przyznam szczerze, że za bardzo nawet wszystkich ich nie znam.

W tej sytuacji zamachowiec mógł zabić Adamowicza i pistoletem, i nożem, i nawet młotkiem. To, że nie zabił, wynika z jego nieudolności, nie z wyboru broni, bo przy pistolecie mógłby źle strzelić także. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wiedzę o patologii mam całkiem sporą, bo znam kilka osób, które bezpośrednio się z nią stykają (w sensie zawodowym). Zresztą od kiedy ty jesteś za 500+?

Odkąd poczytałem więcej Keynesa i Piketty'ego i zauważyłem generalnie pozytywne skutki tego programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Kilka osób, by móc wypowiadać się o 4 milionach rodzin. Grubo.

 

 

Akurat strzały z bliskiej odległości mogą być nawet mniej niebezpieczne niż z dalszej, czynników przy tym jest mnóstwo i przyznam szczerze, że za bardzo nawet wszystkich ich nie znam.

W tej sytuacji zamachowiec mógł zabić Adamowicza i pistoletem, i nożem, i nawet młotkiem. To, że nie zabił, wynika z jego nieudolności, nie z wyboru broni, bo przy pistolecie mógłby źle strzelić także. 

 

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Osoby mające na codzień styczność z patologią to np. policjant, kurator sądowy, pracownik MOPS czy chociażby nauczycielka ucząca w patologicznej dzielnicy. Każda taka osoba ma styczność z tysiącem przypadków, zatem mówimy o dość dużej próbce.

 

 

Równie dobrze można powiedzieć, że bardzo zdeterminowany zamachowiec mógłby z broni zastrzelić również ochroniarzy czy osoby z publiczności. Mając tylko nóż zabiłby jedną, góra dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Osoby mające na codzień styczność z patologią to np. policjant, kurator sądowy, pracownik MOPS czy chociażby nauczycielka ucząca w patologicznej dzielnicy. Każda taka osoba ma styczność z tysiącem przypadków, zatem mówimy o dość dużej próbce.

Czy patologiczna dzielnica to nie jest powtórzenie się? Przecież skoro mamy do czynienia tylko z patologicznymi rodzinami w Polsce, to w takim razie nie ma dzielnic niepatologicznych. 

 

Równie dobrze można powiedzieć, że bardzo zdeterminowany zamachowiec mógłby z broni zastrzelić również ochroniarzy czy osoby z publiczności. Mając tylko nóż zabiłby jedną, góra dwie osoby.

Ciężarówką nawet więcej. 

To nie broń palna jest przyczyną zabójstw, bo da się ludzi zabijać na setki różnych sposobów. I w sumie wolę jak ludzie dokonują zabójstw tylko bronią ręczną, naprawdę ja jeszcze przed zamachami we Francji i Berlinie wpadłem na pomysł ciężarówki i jest tyle innych możliwości, że po prostu boję się wykazania w tej sprawie zbytniej kreatywności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy patologiczna dzielnica to nie jest powtórzenie się? Przecież skoro mamy do czynienia tylko z patologicznymi rodzinami w Polsce, to w takim razie nie ma dzielnic niepatologicznych. 

 

Ciężarówką nawet więcej. 

To nie broń palna jest przyczyną zabójstw, bo da się ludzi zabijać na setki różnych sposobów. I w sumie wolę jak ludzie dokonują zabójstw tylko bronią ręczną, naprawdę ja jeszcze przed zamachami we Francji i Berlinie wpadłem na pomysł ciężarówki i jest tyle innych możliwości, że po prostu boję się wykazania w tej sprawie zbytniej kreatywności. 

 

 

Rodzinom niepatologicznym można pomagać w inny sposób. To jest w zasadzie najgorszy z możliwych.

 

 

Celowych zabójstw ciężarówką mało kto się dopuszcza a walka z pijanymi czy zmęczonymi kierowcami jest jednak coraz skuteczniejsza.

Broń sama w sobie nie zabija.  Moment w którym to sobie uświadomisz może być momentem Twojego oświecenia., 

 

 

Raczej ty sobie uświadom, że za zwiększeniem dostępu do broni jest głównie lobby zbrojeniowe oraz pożyteczni idioci. Jeżeli ktoś faktycznie potrzebuje broni to ją dostanie według obecnych przepisów. A złodziej ma wyjebane czy masz broń, czy nie - bardziej go interesuje kiedy nie ma ciebie w domu, czy nie masz pancernych drzwi, głośnego alarmu i czujnego sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinom niepatologicznym można pomagać w inny sposób. To jest w zasadzie najgorszy z możliwych.

Ale przecież takich nie ma, więc nie można pomagać im w ogóle.

 

Celowych zabójstw ciężarówką mało kto się dopuszcza a walka z pijanymi czy zmęczonymi kierowcami jest jednak coraz skuteczniejsza.

Celowych zabójstw bronią palną także.

 

Raczej ty sobie uświadom, że za zwiększeniem dostępu do broni jest głównie lobby zbrojeniowe oraz pożyteczni idioci. Jeżeli ktoś faktycznie potrzebuje broni to ją dostanie według obecnych przepisów. A złodziej ma wyjebane czy masz broń, czy nie - bardziej go interesuje kiedy nie ma ciebie w domu, czy nie masz pancernych drzwi, głośnego alarmu i czujnego sąsiada.

Rozumiem, że Ty jesteś z tych niepożytecznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według PSM w Pensylwanii (ok 4500 przypadków kontrolnych) szansa przeżycia przy pojedynczym dźgnięciu w serce/okolice serca wynosi 24.5%. Dla kontrastu przy postrzeleniu (licząc pojedyncza penetrację przy założeniu, że rana jest wylotowa [brak info o kalibrze]) wynosi ona 11.5%

 

 

 

Kiedy indziej poszukam lepszych statystyk, bo temat ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwicie jak ochrona to zakłady pracy chronionej zatrudniające osoby niepełnosprawne. Koleś po 50, z 1 grupą nie powstrzyma młodego bysia.

Nie mieszam w to zdarzenie polityki, bo sądzę, że Adamowicz dostał nożem nie że względu na poglądy, ale komentarze "profesor" jak zawsze na stałym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak jako jedyny zaczął już mieszać do tego politykę, całkiem nie na miejscu. Nawet nie wiadomo, jak to się skończy, a ten już zaczyna jazdy o dzikim kraju i jakieś pierdy o TVP... ehh.

 

E tam, popatrz na Wyborczą i Kurskiego:

Nie wystarczy powiedzieć, że 27-letni sprawca to niezrównoważony kryminalista po wyroku i że „wariatów z nożem” pełno nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - pisze Jarosław Kurski. - Taka interpretacja znaczyłaby, że nie chcemy niczego dowiedzieć się o sobie i o Polsce roku 2019 - dodaje i stawia tezę, że w Gdańsku doszło do politycznej zbrodni.
 
- Nie bez powodu nóż ugodził właśnie Pawła Adamowicza, wieloletniego polityka Platformy Obywatelskiej, organizatora i uczestnika licznych protestów w obronie konstytucji i wolnych sądów, człowieka który jest twarzą zmieniającego się po 1989 r. Gdańska, jedną ze znaczących osobowości III RP. Dlatego zamachowiec wybrał właśnie jego, a nie dowolnego uczestnika "światełka do nieba" - uważa Kurski.
 
- Władza ma monopol na media publiczne, w których wobec WOŚP i Pawła Adamowicza w szczególności i osobiście od lat trwa kampania oskarżeń, oszczerstw i pomówień, przy znaczącym niestety milczeniu większości polskiego Kościoła - dodaje i stwierdza, że "zasiane ziarno nienawiści prędzej czy później wydaje plon".

 

 

Źródło:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kurski-o-ataku-na-adamowicza-zbrodnia-polityczna/t4fq3z2

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nagrania z ataku pokazuja jam ludziom brakuje instynktu samozachowawczego. Typ wpada na scene, dzga Prezydenta a nikt nawet nie zwraca za bardzo na to uwagi, bo swiatelko do nieba. No ludzieeee.

 

Jedyny plus tego ataku to to, ze moze w koncu ktos sie w tym kraju zainteresuje sensem zatrudniania studentow pedagogiki i europeistyki, oraz niepelnosprawnych czy emerytow jako ochroniarzy. Temat jest medialny wiec licze ze w koncu ktos pojdzie po rozum do glowy i ochroniarz nie bedzie sie kojarzyl tylko z niedoleznym dziadkiem dorabiajacym do emerytury z Biedronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nagrania z ataku pokazuja jam ludziom brakuje instynktu samozachowawczego. Typ wpada na scene, dzga Prezydenta a nikt nawet nie zwraca za bardzo na to uwagi, bo swiatelko do nieba. No ludzieeee.

 

Jedyny plus tego ataku to to, ze moze w koncu ktos sie w tym kraju zainteresuje sensem zatrudniania studentow pedagogiki i europeistyki, oraz niepelnosprawnych czy emerytow jako ochroniarzy. Temat jest medialny wiec licze ze w koncu ktos pojdzie po rozum do glowy i ochroniarz nie bedzie sie kojarzyl tylko z niedoleznym dziadkiem dorabiajacym do emerytury z Biedronki.

Przecież jeżeli PIS teraz spróbuje przepchnąć bardziej restrykcyjne przepisy o zabezpieczeniu imprez masowych, to opozycja zacznie wrzeszczeć o zamachu na konstytucję, demokrację i WOŚP w jednym. 

 

Btw. ja pamiętam, że PIS nie chciał swego czasu zgodzić się na te koncerty WOŚP ( coś mi się takiego kojarzy) z powodu zbyt słabego zabezpieczenia ( albo to o Woodstock chodziło, już nie pamiętam), ale zaczęła się medialna nagonka i odpuścili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jeżeli PIS teraz spróbuje przepchnąć bardziej restrykcyjne przepisy o zabezpieczeniu imprez masowych, to opozycja zacznie wrzeszczeć o zamachu na konstytucję, demokrację i WOŚP w jednym.

 

Btw. ja pamiętam, że PIS nie chciał swego czasu zgodzić się na te koncerty WOŚP ( coś mi się takiego kojarzy) z powodu zbyt słabego zabezpieczenia ( albo to o Woodstock chodziło, już nie pamiętam), ale zaczęła się medialna nagonka i odpuścili.

Teraz PiS ma idealna okazje zeby sie tym zajac. Okienko bedzie otwarte krociutko bo na pewno przekaz medialny bedzie mial zabarwienie polityczne, ale jesli PiS zajmie sie tym szybko to jest szansa ze w koncu ochroniarz bedzie ochroniarzem- czego jako ojciec sobie bardzo zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nagrania z ataku pokazuja jam ludziom brakuje instynktu samozachowawczego. Typ wpada na scene, dzga Prezydenta a nikt nawet nie zwraca za bardzo na to uwagi, bo swiatelko do nieba. No ludzieeee.

 

Jedyny plus tego ataku to to, ze moze w koncu ktos sie w tym kraju zainteresuje sensem zatrudniania studentow pedagogiki i europeistyki, oraz niepelnosprawnych czy emerytow jako ochroniarzy. Temat jest medialny wiec licze ze w koncu ktos pojdzie po rozum do glowy i ochroniarz nie bedzie sie kojarzyl tylko z niedoleznym dziadkiem dorabiajacym do emerytury z Biedronki.

Tylko czemu w tym kraju musi dojść do tragedii, by ktoś zrozumiał tą patologię. Firmy ochroniarskie biorą ludzi jak leci, typowych słupów, figurantów, mających robić dobre wrażenie. Imprezy masowe muszą być zabezpieczane przez zawodowców, ludzi, którzy mają ku temu odpowiednie warunki - ba, niech biorą nawet kiboli, myślę, że tacy za odpowiednią opłatą by na to spokojnie poszli. 

To zdarzenie przypomina mi titanica - tam też ludzie się bawili nie zdając sobie sprawy co się dzieje.

 

A tego Tajfuna powinni rozwiązać a ich przedstawicieli wziąć do odpowiedzialności za tą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem Kuba Wojewódzki:

 

"Umberto Eco wymienił w 1995 roku 14 cech prawicowego populizmu, które nazwał profaszystowskimi. Kult tradycji, odrzucenie kultury modernizmu, odrzucenie różnorodności,

nacjonalizm, kult bohaterów, mizoginia, nietolerancja seksualna, nowomowa, publiczna przemoc...
Jak myślicie - W którym miejscu się teraz znajdujemy ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.