Skocz do zawartości

[Liga Roto Dynasty] - sezon 2014-2015


karl

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulację evitacre. Byłem przekonany, że wilq, który długo utrzymywał się na prowadzeniu wygra, ale okazało się że Twoja pogoń się udała. 

 

Ja przed sezonem liczyłem na górną połowę tabeli, a przy dobrych wiatrach na TOP5, ale kontuzję kompletnie rozwaliły mi sezon i teraz oczekiwanie na draft. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację evitacre. Byłem przekonany, że wilq, który długo utrzymywał się na prowadzeniu wygra, ale okazało się że Twoja pogoń się udała. 

To samo ode mnie, świetny run.

 

 

A ogolniej rzecz biorac jak oceniacie pierwszy sezon ligi?

 

 

Sezon na pewno był ciekawy, z dramatyczną końcówką, sporo było wymian, myślę że to dopiero przedsmak tego co będzie działo się w następnych, gdy więcej drużyn włączy się do walki o wygraną. Jest kilka spraw do poruszenia w offseason, ale generalnie powiedziałbym że operacja się udała, a pacjent przeżył ; )

 

 

Przy czym to sa oryginalne pensje bez zadnych poprawek takze mozna sie wykazac aktywnoscia... mi na dzis wystarczy.

 

Poprawione pensje 

 

ze względu na opuszczone mecze:

Durant 77

Rubio 23

Varejao 18

Sanders 30

Burks 3

Henry Walker 3 

Bargnani 11

Paul George 34

 

ze względu na ułomność w FT%

Jordan 37

Drummond 30

Howard 16

 

Jest jeszcze kwestia J.Parkera, który to zagrał 25 meczów, ma pensje 8$ i należy mu się obniżka. Niestety nie ma on na swoim koncie sezonu z rozegranymi przynajmniej 30 meczami z oczywistych względów. Proponuję żebyśmy policzyli mu 3$ z braku laku.

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za grę oraz za podziękowania! :)

 

Generalnie sezon ciekawy, w środkowej części zepsuty przez kontuzje (season ending Jrue i Sully), brak szarej masy w głowie pewnego centra i pewnym momencie (jakkolwiek to zabrzmi) popsucie dj augustina przez wymianę do OKC :)

 

@wiLQ

"Caly sezon watpilem, ze rozegrasz wszystkie mecze i tego nie zrobiles... a mimo to wystarczylo!"

na koniec dnia dzieliło nas 7 meczy, spokojnie było to do nadrobienia, po wymianach spartoliłem sloty na których wystawiałem zawodników (UTIL), przez co w ostatnim tygodniu trochę kombinowania było no i na utilu  sporo meczy zostało

 

"Niestety glownie dlatego, ze za dlugo czulem sie zbyt pewnie i zaspalem z aktywnoscia w koncowce choc osobiscie bede zwalal wine na kretynskosc opcji Daily-Tomorrow. Przy Daily-Today mialem duzo mniej problemow z nadrabianiem gier w gorszych sytuacjach, a przy tej po prostu za pozno sie dowiadywalem kto kiedy zagra by cos z tym zrobic"

 

jak dla mnie to nie zareagowałeś w ogóle na moje trejdy (czyli dużo wcześniej), cały czas miałem sporo mniej meczy rozegranych, na średnich miałeś chyba max 10 pkt przewagi (ale to gdzieś w styczniu może lutym, na totalach z 20 :))

 

tego daily - tomorrow to jako argumentu w ogóle nie rozumiem - przecież ja nie miałem daily today żeby to było krzywdzące dla Ciebie, działało w obie strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwszy sezon Ligi Roto Dynasty za nami. Działo się bardzo wiele, walka o mistrzostwo do samego końca i niewielka różnica zadecydowała, że to jednak evitacre a nie wiLQ zdobył mistrzostwo w inauguracyjnym sezonie. Przewaga nad resztą miażdżąca. Gratuluję wszystkim.

 

Moje 5. miejsce, więc dokładnie to co przewidywałem przed startem sezonu. Może niepotrzebnie przewidywałem to, bo chyba jednak czasami przydałoby się podejście, cytując klasyka: "więcej ruchów, a mniej pi****lenia" ;)

 

W najbliższym tygodniu (możliwe, że będzie to następny weekend) wrzucę jakieś obszerne podsumowanie, z planami na offseason, z pensjami (choć jeśli tutaj jest ktoś, kto chce mnie wspomóc, to bardzo proszę) i potencjalnymi ulepszeniami regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 (choć jeśli tutaj jest ktoś, kto chce mnie wspomóc, to bardzo proszę)

 

 

policzone pensje:

salaries.xls 

 

Najlepiej by było gdyby jakaś osoba sprawdziła, czy się nie walnąłem tu:

Poprawione pensje 

 

ze względu na opuszczone mecze:

Durant 77

Rubio 23

Varejao 18

Sanders 30

Burks 3

Henry Walker 3 

Bargnani 11

Paul George 34

 

ze względu na ułomność w FT%

Jordan 37

Drummond 30

Howard 16

 

Jest jeszcze kwestia J.Parkera, który to zagrał 25 meczów, ma pensje 8$ i należy mu się obniżka. Niestety nie ma on na swoim koncie sezonu z rozegranymi przynajmniej 30 meczami z oczywistych względów. Proponuję żebyśmy policzyli mu 3$ z braku laku.

 

 

oraz każdy dla swojej drużyny.

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ode mnie gratulacje dla zasłużonego zwycięzcy :)

Jeśli o mnie chodzi spory niedosyt. Świetny początek sezonu rozbudził apetyt, potem niestety było już tylko gorzej. Z jednej strony załamanie formy liderów - Lowry, Batum z drugiej kontuzje i niekorzystne wymiany - Lee, Green spowodowały, że skończyło się poniżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sobie nie wyobrażasz ? tzn w FBX ma to sens bo jest waiver bez $ więc jest jakaś walka na tym waiverze, skoro my mamy bdg to czemu ma służyć blokada ruchów na FA w offseason ? tzn może ma to sens dlatego pytam :smile:

Ma to sens praktyczny bo w offseason Yahoo nie funkcjonuje [chcialbys pobierac zawodnikow przez forum?] oraz jest sezon urlopowy [czyli jest dobry powod by tygodniami nie zagladac co sie dzieje w lidze].

 

Jest kilka spraw do poruszenia w offseason, ale generalnie powiedziałbym że operacja się udała, a pacjent przeżył ; )

Moze poruszmy je teraz?

 

Jest jeszcze kwestia J.Parkera, który to zagrał 25 meczów, ma pensje 8$ i należy mu się obniżka. Niestety nie ma on na swoim koncie sezonu z rozegranymi przynajmniej 30 meczami z oczywistych względów. Proponuję żebyśmy policzyli mu 3$ z braku laku.

IMO u takich bierzemy ich debiutancka pensje bo i tak powstala na innej podstawie niz rozegrane mecze.

 

jak dla mnie to nie zareagowałeś w ogóle na moje trejdy (czyli dużo wcześniej)

Do wygranej brakowalo mi przechwytu, a nie rozegralem 10 gier...

takze wg mnie ponizsze mialo wieksze znaczenie niz brak reakcji na Twoje trejdy.

 

tego daily - tomorrow to jako argumentu w ogóle nie rozumiem - przecież ja nie miałem daily today żeby to było krzywdzące dla Ciebie, działało w obie strony :smile:

To wyjasnie, ze nie chodzilo o porownanie mozliwosci do Ciebie [bo te byly te same] tylko do mozliwosci nadrabiania gier przy ustawieniach Daily-Today. Tzn jak dowiaduje sie, ze moj zawodnik nie zagra powiedzmy kilka godzin przed meczem to przy Daily-Tomorrow jest za pozno by cos z tym zrobic, a przy Daily-Today nie ma tego problemu bo mozna wymienic zawodnika na innego. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evitacre, walka na waiverach jest taka sama w przypadku tych z $ i tych bez $, więc nie rozumiem tego argumentu. Wręcz nawet powiem, że tutaj jest większa, bo 20 graczy ma takie same szanse na pozyskanie jednego zawodnika, przez co możliwa jest sytuacja, że ponad połowa rzuci się na tego samego gracza. Chcesz, żeby tego nie było, a każdy, kto akurat w danym momencie jest przy internecie a nie wypoczywa w górach, nad morzem czy na wyspach kanaryjskich, bierze sobie z FA zawodnika tak za free?

 

Dla mnie właśnie to nie ma zupełnie sensu i podważa ideę rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam za to inne pytanie - wiem, że znów mówię to odpowiednio wcześnie i Usain Bolt chciałby mieć taką szybkość, jak ja refleks, ale taka zagwozdka, dlaczego jakieś no-name'y z FA, peytony sivy, dj mbengi, czy inni gracze, dla których Eddy Curry to niedoścignięty wzór, mają salary 3, a debiutanci od któregoś tam miejsca ino 1?

 

Czyli reasumując, posiadanie w składzie takich niewątpliwych tuzów jak nadzieja azjatyckiej koszykówki, Sim Bhullar niezupełnie się opłaca, pomijając oczywiście jego niesamowitą oczywiście gibkość, zwrotność, szybkość i skoczność.

 

Może więc tak być, że jeden Bhullar będzie wart trzech Franków Kaminskych, nie, że bym w to wątpił, bo nawet 10 takich Franków to trochę mało, ale tak się tylko pytam.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO u takich bierzemy ich debiutancka pensje bo i tak powstala na innej podstawie niz rozegrane mecze.

Potrzebuję doprecyzowania. Czy według Ciebie na ten sezon bierzemy tę debiutancką pensję , czy debiutancką pensję pomnożoną przez współczynnik. Co z Embiidem, który nie rozegrał meczu w ostatnim sezonie i co z Randlem, który rozegrał 1. 

 

 

Moze poruszmy je teraz?

Ja to bym zrobił dwie 'redyskusje'. Na temat tego ile lat wprzód można sprzedać pick, a także na temat niedogranych meczów.

 

 

a debiutanci od któregoś tam miejsca ino 1?

 

z tego co pamiętam, ma to odzwierciedlać realia nba, w których dalsze picki są mało kosztowne.

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jakieś no-name'y z FA, peytony sivy, dj mbengi, czy inni gracze, dla których Eddy Curry to niedoścignięty wzór, mają salary 3, a debiutanci od któregoś tam miejsca ino 1?

Historycznie i srednio rzecz biorac poza Top10 najlepszych debiutantow wszyscy byli warci zero, wiec taka pensja ma to odzwierciedlac i nadawac wiekszy sens pickom w koncowce naszego draftu.

Zwroc uwage, ze w FBXie 15fppg jest duzo nizszym pulapem niz 3$ w tej.

 

Potrzebuję doprecyzowania. Czy według Ciebie na ten sezon bierzemy tę debiutancką pensję , czy debiutancką pensję pomnożoną przez współczynnik. Co z Embiidem, który nie rozegrał meczu w ostatnim sezonie i co z Randlem, który rozegrał 1.

IMO we wszystkich przypadkach to samo tzn debiutancka pensja razy wspolczynnik zalezny od opuszczonych gier. 

 

Na temat tego ile lat wprzód można sprzedać pick, a także na temat niedogranych meczów.

Co bys proponowal w obu? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evitacre, walka na waiverach jest taka sama w przypadku tych z $ i tych bez $, więc nie rozumiem tego argumentu. Wręcz nawet powiem, że tutaj jest większa, bo 20 graczy ma takie same szanse na pozyskanie jednego zawodnika, przez co możliwa jest sytuacja, że ponad połowa rzuci się na tego samego gracza. Chcesz, żeby tego nie było, a każdy, kto akurat w danym momencie jest przy internecie a nie wypoczywa w górach, nad morzem czy na wyspach kanaryjskich, bierze sobie z FA zawodnika tak za free?

 

Dla mnie właśnie to nie ma zupełnie sensu i podważa ideę rywalizacji.

 

W sumie doszedłem do takich samych wnioskó po wysłaniu posta :) Dzięki za wyjasnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO we wszystkich przypadkach to samo tzn debiutancka pensja razy wspolczynnik zalezny od opuszczonych gier. 

evitacre proponował to samo w salary, myślę że jeżeli nie ma sprzeciwu, to można poprawić Embiida i Parkera w ten właśnie sposób i pomyśleć o liczeniu picków.

 

Co bys proponowal w obu?

 

Kwestia sprzedaży picków

 

z regulaminu:

 

 

d) Draftowe picki uwzględnione w wymianie nie mogą wybiegać w przyszłość na więcej niż 18 miesięcy od ustalonej daty następnego draftu rookich (patrz pkt. 4.1.).

Idea jest dobra, tylko według mnie nie mówi tego co autor miał na myśli. Rozmawialiśmy już kiedyś na ten temat i sądzę, że to powinno brzmieć jakoś tak:

 

Draftowe picki można sprzedawać tylko z tych draftów, które odbędą się w przeciągu 18 miesięcy od bieżącego momentu.

 

Kwestia niedogranych meczów

 

Chyba każdy z nas w tym sezonie odczuł, że ciężko przy takim formacie oraz liczbie uczestników dograć pełne 820 meczów. Dlatego dobrze, że nie jest to rygorystycznie egzekwowane. Jednak z drugiej strony, kompletny brak jakichkolwiek ustaleń, działa demobilizująco. Jeżeli tankuję sezon / połamią mi się zawodnicy i nie mam perspektywy na dobry wynik, to lata mi kto u mnie gra, a kto nie - w lekkim stopniu można było zaobserwować taką postawę w tym sezonie i żeby jej nie pogłębiać przyjąłbym jakąś granicę przyzwoitości. 720 meczów? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guys, poprawiłem lekko regulamin - zmiany na czerwono i zielono. Co o tym sądzicie? Zdaję sobie sprawę, że to może być dopiero początek zmian.

 

Ponadto, co do pensji Randle'a, Parkera i Embiida - to jak na moje, powinni mieć oni 3, 18, 9 dol odpowiednio. 

 

Things to do: pensje drużyn, draft tabela, ew. zmiany w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.