Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Wichniarek przede wszystkim powinien mieć zakaz wstępu do tv. Ani z niego ekspert, ani komentator. Hajto przemilczę. 

Są byli piłkarze, którzy nadają się do tego, mają coś do powiedzenia, ale ci dwaj są przykładem, ile znaczy dobra znajomość z jakimś dziennikarzem/redaktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O 19:00 mecz Hiszpania-Polska kobiet. W pierwszym meczu było 0:0 mimo, że to Hiszpanki były zdecydowanymi faworytkami.

Aktualna tabela:

 1 Hiszpania  7  19 45-1
 2 Czechy  8  16 24-9
 3 Polska  7  14 16-2
 4 Mołdawia  7  3 3-43
 5 Azerbejdżan  7  3 2-35

Hiszpanki awansowały bezpośrednio do Euro. Drużyna z drugiego miejsca zagra w barażach. Polki skomplikowały sobie sytuację przegrywając z Czeszkami na własnym terenie tuż po remisie na wyjeździe. 

Transmisja w TVP Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Me Myself and I napisał:

ciekawa s[rawa że od Nike ludzie odchodza

 

 

Raczej ich strategia, żeby odpuszczać starsze gwiazdy (Sterling 26 lat jest wyjątkiem, a reszta albo po 30 albo zaraz będzie miała 30) i skupić się na młodym pokoleniu. W najkach grają Mbappe, Hallanda, Sancho, Rashford czy Fati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jack napisał:

mecz Hiszpania-Polska kobiet

No niestety oczy krwawiły w czasie oglądania. Pierwsze skojarzenie to gra reprezentacji mężczyzn w latach 90tych. Bramkarka klasa światowa, obrona Częstochowy i próby wyprowadzenia kontry. Hiszpanki były szybsze, silniejsze, bardziej wytrzymałe i lepiej wyszkolone technicznie. Może gdyby grała Pajor to chociaż udałoby się wymienić jakieś podania na połowie rywalek. Czołówka europejska jest daleko i wciska gaz uruchamiając duże kluby. U nas też idzie do przodu ale czy dostatecznie szybko to czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, marzec napisał:

Nie mam trza by obejrzeć mecz wcześniej jeszcze i anulowany gol dla Fulham. Ręka tu ręką tam niepojęte to jest serio. 

Sugerujesz żeby obejrzeć 180minut drużyny która Cię nawet nie interesuje, żeby zobaczyć jedna rękę/niereke Kante? ;) 

Nie mówię ze jen nie było, ale Twitter milczy! Wiec jakby była oczywista, to miałbym już ze 150 linków do owego zdarzenia (chcąc/niechcac) wiec dopuściłbym możliwość przereagowania kibicowskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karny na Kante musiał być, nie wiem jakim cudem tego nie gwizdnął, tak samo jak nie wiem co za mózg rysował linię spalonego od łokcia Wernera :P 

Ogólnie teraz mocno pokręcili zasady kiedy jest ręka a kiedy nie. I trochę mnie irytuje, że za rękę Kante nie ma karnego, a Fulham zabierają bramkę, bo piłka trafia w rękę napastnika, która jest przyklejona do ciała i w żaden sposób nie powiększa powierzchni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, airmax napisał:

Karny na Kante musiał być, nie wiem jakim cudem tego nie gwizdnął

Chelsea ma szczęście drugi raz w ciągu kilku dni, w meczu z United też powinien być karny po ręce Odoi. M.in. Clattenburg tak uważa. 

Romana stać :)

Nie może to jednak przysłonić radości z tego, że Klopp kolejny raz w pizdę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, airmax napisał:

Karny na Kante musiał być, nie wiem jakim cudem tego nie gwizdnął, tak samo jak nie wiem co za mózg rysował linię spalonego od łokcia Wernera :P 

Ogólnie teraz mocno pokręcili zasady kiedy jest ręka a kiedy nie. I trochę mnie irytuje, że za rękę Kante nie ma karnego, a Fulham zabierają bramkę, bo piłka trafia w rękę napastnika, która jest przyklejona do ciała i w żaden sposób nie powiększa powierzchni.

 

Ja tam sytuacji nie widziałem, ale pamiętam, że Sławomir Stępniewski w Lidze plus extra mówił, ze każda ręka przyczyniająca się do zdobycia gola jest odgwizdywana i nie ważne czy jest przy ciele czy nie.  Po prostu jakiekolwiek dotknięcie piłki ręką w ataku jest w takiej sytuacji odgwizdywane.

Natomiast co zagrań ręką w obronie to już dochodzi do tak różnych interpretacji, że nigdy nie potrafiłem się w tym połapać. Zresztą chyba cały czas przy tym coś majstrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, The Game 85 napisał:

Ja tam sytuacji nie widziałem, ale pamiętam, że Sławomir Stępniewski w Lidze plus extra mówił, ze każda ręka przyczyniająca się do zdobycia gola jest odgwizdywana i nie ważne czy jest przy ciele czy nie.  Po prostu jakiekolwiek dotknięcie piłki ręką w ataku jest w takiej sytuacji odgwizdywane.

Natomiast co zagrań ręką w obronie to już dochodzi do tak różnych interpretacji, że nigdy nie potrafiłem się w tym połapać. Zresztą chyba cały czas przy tym coś majstrują.

 

Tak ja wiem, że teraz każda ręka atakującego to nieuznana bramka ale moim zdaniem jest to mega krzywdzące. Tym bardziej, że pozwala się na rękę obrońcy przy wślizgu bo podpiera ciało, albo wczorajszą rękę Kante (tutaj to już nie wiem jakim cudem nie było karnego). Czytałem też że jeśli obrońca skiksuje i np próbując wybić piłkę trafi w swoją rękę to nie ma karnego XD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, airmax napisał:

 

Tak ja wiem, że teraz każda ręka atakującego to nieuznana bramka ale moim zdaniem jest to mega krzywdzące. Tym bardziej, że pozwala się na rękę obrońcy przy wślizgu bo podpiera ciało, albo wczorajszą rękę Kante (tutaj to już nie wiem jakim cudem nie było karnego). Czytałem też że jeśli obrońca skiksuje i np próbując wybić piłkę trafi w swoją rękę to nie ma karnego XD

 

 

W sumie dla mnie ten przepis o karaniu za każdą rękę w ataku jest lepszy niż dowolna interpretacja jeśli chodzi o obronę. Zresztą akurat sam bym chyba coś takiego wprowadził też w obronie i każde zagranie to karny. Może i brutalne, ale myślę że zmniejszyło by to ilość kontrowersji. Tak by została tylko granica gdzie kończy się bark. W dobie Varu myślę, że dało by się wyłapywać te zagrania ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.