Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Sebastian napisał:

Ja myślę, że Bereszyński będzie grał na prawym wahadle. Realnie  nie mamy żadnego skrzydłowego w formie, będziemy więc raczej zamykać skrzydła i kreować coś środkiem. 

Na tak zwany wszelki wypadek jest Grosicki na 45 minut na skrzydło. Szymański też może tam zagrać.

Tych dwóch o których piszesz zagra pewnie z Andorą. Taka nagroda za postępy.

A i na koniec: Dziękuję za to pytanie.

Ty ale ja nie piszę o Beresiu jako pśo tylko w odpowiedzi do postu januarego który tak go widzi. 

40 minut temu, january napisał:

Nie do końca. 4-X-X-X w obronie z fałszywym LP Zielińskim (np. Bereś-Glik-Bednarek-Rybus) i jakieś wariacje 3-4-3 w ofensywie (np. Bereś-Bednarek-Glik, Rybus na wahadło, skrzydłowy prawy w roli wahadła, Zieliński do tercetu ofensywnego).

Tak obstawiam, a jak będzie zobaczymy :) 

Zmartwię cię ale Kędziora też grał jako śo w Kijowie. I szło mu nadspodziewanie dobrze. Nawet w 5 ostatnich meczach Dynama w 2 z nich grał jako so. 

Po prostu nie ma logicznych przesłanek co do braku powołania dla Kędziory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, january napisał:

Ale ja tu przecież nie bronię (nie oceniam nawet) braku powołania dla Kędziory - moje posty dotyczyły odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie - "kogo Sousa zamierza wystawić, jeśli Beresiowi coś się (tfu) wydarzy" :) 

Czyli wg tego co piszesz to w razie potrzeby za Beresia zagra Piątkowski/Bochniewicz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolader napisał:

Ja cały czas podchodzę do tego że Bereszyński to będzie wahadłowy w systemie z 3 so więc dlatego się dziwię

Ale czemu ? Przecież dla niego to nie jest zły system. Ponadto ten system w obronie zamienia się w 5-3-2 lub 5-4-1 

Musimy pogodzić się z tym, że nie mamy skrzydłowych po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Ale czemu ? Przecież dla niego to nie jest zły system. Ponadto ten system w obronie zamienia się w 5-3-2 lub 5-4-1 

Musimy pogodzić się z tym, że nie mamy skrzydłowych po prostu. 

Jako wahadlowy spoko, jako so niezbyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba turniejów międzynarodowych w których wystąpili topowi napastnicy w dekadzie 2010-2019:
Cavani - 9
Suarez - 7
Messi - 7
Neymar - 7
Aguero - 7
Ronaldo - 6
Higuain - 6
Lewandowski - 3
Ibrahimovic - 2
Benzema - 2

Wynik Cavaniego to jakiś kosmos - niemal co roku jakiś turniej. Dokładnie wyglądało to tak:

2010 - Mundial

2011 - Copa America

2012 - Igrzyska Olimpijskie

2013 - Puchar Konfederacji

2014 - Mundial

2015 - Copa America

2016 - Copa America

2017 - jedynie normalne wakacje w całej dekadzie xD

2018 - Mundial

2019 - Copa America

 

Zwracam też uwagę na trzy ostatnie nazwiska - wszyscy mieli długie wakacje niemal co roku a teraz uchodzą za długowiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Artlan napisał:

Liczba turniejów międzynarodowych w których wystąpili topowi napastnicy w dekadzie 2010-2019:
Cavani - 9
Suarez - 7
Messi - 7
Neymar - 7
Aguero - 7
Ronaldo - 6
Higuain - 6
Lewandowski - 3
Ibrahimovic - 2
Benzema - 2

Wynik Cavaniego to jakiś kosmos - niemal co roku jakiś turniej. Dokładnie wyglądało to tak:

2010 - Mundial

2011 - Copa America

2012 - Igrzyska Olimpijskie

2013 - Puchar Konfederacji

2014 - Mundial

2015 - Copa America

2016 - Copa America

2017 - jedynie normalne wakacje w całej dekadzie xD

2018 - Mundial

2019 - Copa America

 

Zwracam też uwagę na trzy ostatnie nazwiska - wszyscy mieli długie wakacje niemal co roku a teraz uchodzą za długowiecznych.

Pomijając już kwestie tego, że dekady raczej się nie liczy od 0 do 9 tylko od 1 do 10 to Copa America jest po prostu grana zbyt często i w dodatku grają tam zawsze (poza przypadkami gdy nie chcę grać np. w Kolumbii w 2001 r.) wszystkie reprezentacje zrzeszone w Południowo Amerykańskiej Federacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, airmax napisał:

Copa jest normalnie grana co 4 lata, wyjątkiem był 2016 gdzie zrobili turniej z okazji setnej rocznicy założenia CONMEBOL 

Bzdura. Copa jest grana nieregularnie. W latach 90-tych co dwa lata, potem po 3. Na krótko zmienili na co 4 lata (i ze dwa razy w latach 80-tych było co 4 lata), a potem znów wolna amerykanka.
1987, 91, 93, 95, 97, 99, 01, 04, 07, 11, 15, 16, 19, 21, 24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qbajag napisał:

Bzdura. Copa jest grana nieregularnie. W latach 90-tych co dwa lata, potem po 3. Na krótko zmienili na co 4 lata (i ze dwa razy w latach 80-tych było co 4 lata), a potem znów wolna amerykanka.
1987, 91, 93, 95, 97, 99, 01, 04, 07, 11, 15, 16, 19, 21, 24. 

 

O widzisz to mój błąd, dobrze że poprawiasz. Pisałem o tych, które pamiętam/oglądałem, a że oglądałem od 2007 to te 4 lata zapadły w pamięć. Ale 2016 było specjalnie organizowane na 100lecie federacji :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, airmax napisał:

 

O widzisz to mój błąd, dobrze że poprawiasz. Pisałem o tych, które pamiętam/oglądałem, a że oglądałem od 2007 to te 4 lata zapadły w pamięć. Ale 2016 było specjalnie organizowane na 100lecie federacji :P 

Sam siebie też muszę poprawić. Być może jednak jest teraz co 4 lata. Rzeczywiście lata 15-16 i dwa turnieje pod rząd trochę pomieszały to wszystko, ale po 2016 następny miał być w 2020 a potem w 2024. Tylko dołożyli nie wiem czemu 2019 i 2020 przenieśli na 2021 przez Covid. W każdym razie trochę ta Copa jest dziwna (jeżeli chodzi o terminy turniejów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 22:37, Qbajag napisał:

Pomijając już kwestie tego, że dekady raczej się nie liczy od 0 do 9 tylko od 1 do 10

Nawet w wiki masz podane, że istnieją dwie metody (abstrahując już od faktu, że branie pod uwagę 2020 roku w tym konkretnym przypadku i tak nie miało sensu, skoro odwołano Euro i Copę i nie było typowego okresu wakacyjnego w kopanej).

Nie istnieje ściśle określony porządek nazewnictwa dekad w języku polskim, jednak są stosowane dwie metody.

Pierwsza metoda
Pierwsza metoda, najczęściej stosowana w popkulturze i życiu codziennym, odnosi się od stosowania tzw. lat, tj. okresu odnoszącego się do roku zakończonego na 0 i następujących po nim 9 lat, zgodnie z tą metodą lata 1980. to okres od 1980 do 1989 roku, lata 1990. to okres od 1990 do 1999, lata 2000. to okres od 2000 do 2009, a lata 2010. to okres od 2010 do 2019.

Druga metoda
Inną metodą jest ściśle skorelowana ze stosowaniem kalendarza gregoriańskiego, zgodnie z którą dekady są numerowane kolejno od rozpoczęcia ery chrześcijańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się stało, że Lewandowski nie wybrał Realu parę lat temu. Pewnie wygrałby 2 albo 3 Ligi Mistrzów, ale byłby tylko przydupasem Ronaldo (w mniejszym stopniu niż Benzema, ale jednak). W Bayernie jest samcem alfa i już teraz legendą Bundesligi a Ligę Mistrzów zdobył w efektownym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Artlan napisał:

Bardzo dobrze się stało, że Lewandowski nie wybrał Realu parę lat temu. Pewnie wygrałby 2 albo 3 Ligi Mistrzów, ale byłby tylko przydupasem Ronaldo (w mniejszym stopniu niż Benzema, ale jednak). W Bayernie jest samcem alfa i już teraz legendą Bundesligi a Ligę Mistrzów zdobył w efektownym stylu.

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie... Benzema ma swój czas w Realu a i wcześniej przy Ronaldo mógł go mieć, ale często łapał kontuzje i zdarzało mu się grać poniżej normalnego poziomu. Ponadto miał sporo poza boiskowych wyskoków i problemów. Kto wie czy Lewandowski na jego miejscu nie byłby takim Neymarem w Barcelonie. Gdzie w zasadzie w pewnych okresach stawiano go na równi z Messim.

Ale nieważne, nigdy się nie dowiemy, jest jak jest i jak widać jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.