Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko nie bylo Casemiro przez co Kroos musial wiecej pracowac w defensywie a tak to Kazek go wyręcza ze tak to ujme. Nie bylo Karima ktory w ataku pozycyjnym jest niezbedny. Co jeszcze? Hmm. Teraz byly tylko 3 dni odpoczynku, a od ostatniej kolejki w lidze czyli 15 maj do finału LM 28 maj bedzie az 13 dni przerwy czyli prawie 2 tygodnie regeneracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real cholernie przeciętny. W dwumeczu 3 razy marnowane 100% okazje: Pepe, Modrić i wreszcie James, który sytuację 1 na 1 z bramkarzem zakończył nawet efektowną wywrotką na plecy, a jedyny gol wlazł przypadkowo.

Dobrze, że przynajmniej w końcu City odpadło, bo obecność takich cieniasów w półfinale była wystarczającą kpiną.

 

https://twitter.com/Squawka/status/727965247529693184 - Augero niezłe osiągnięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w meczu z PSG wykonywał rzut karny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mega się cieszę że Bayern odpadł. Ja już nie mam siły ich oglądać, Guardiola zniszczył ten zespół i nie zdzierżyłbym żeby w ostatnim swoim sezonie zdobył LM. Mam nadzieję że Ancelotti sprawi, że Bayern będzie się znowu dało oglądać. Najlepszym podsumowaniem "kadencji" Guardioli w Bayernie była zmiana po której na boisko wszedł Konan Barba... znaczy się Coman. To było jedne z najgorszych 15 minut jednego zawodnika na boisku jakie w życiu widziałem. Śmiem twierdzić, żę gdyby na boisku pojawił się Gotze Bayern wygrałby 3-1, a co mi tam.

 

Ich styl gry to kwestia gustu, ale do efektów sportowych nie ma za bardzo co się przyczepiać. W Bundeslidze dominacja a w LM na przestrzeni 3 sezonów lepsze wyniki niż Barca, Chelsea, City czy PSG i niewiele gorsze od Realu.

 

Nie ma pewności, że inny trener ugrałby coś więcej. Argument typu ,,z takim składem każdy wygrałby Bundesligę" nie do końca odpowiada prawdzie, bo w 2011 i 2012 roku Bayern miał też bardzo silny skład i renomowanych coachów, a dostawał baty od Borussi.

 

Za jedyną poważną wpadkę uznałbym tylko ten rewanżowy mecz z Realem w 2014 roku w Monachium. Z Barcą też była klęska w pierwszym meczu rok temu, ale Bayern grał wówczas bez Ribberego i Robbena, a Barca wtedy grała chyba najlepszą ofensywną piłkę all time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez takich, że Bayern w tych 3 latach miał lepsze wyniki w LM niż Barca. Barca przede wszystkim w tym czasie wygrała LM w wielkim stylu, a Bayern ani razu nie wszedł do finału, dwukrotnie zostając po prostu zmiecionym na odchodne. Nie zaszkodziłoby też dodać, ze mowa o ekipie, która przed przyjściem Guardioli rozwaliła cały piłkarski świat, mając w ataku Mandżukica, a nie Lewandowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie lepsze, ale porównywalne. Gdybyśmy przyznawali 1 punkt za każdą fazę LM (1 za fazę grupową, 6 za zwycięstwo itp) to na przestrzeni 3 sezonów Barca i Bayern wychodzą na remis. A Barca jednak miała większe indywidualności (ostatnie 2 sezony to najlepszy atak all time).

 

W 2013 r. Bayern pozamiatał, ale to nie znaczy, że w kolejnych latach z innym coachem niż Guardiola wchodziłby do finału. Mourinho też zatrzymywał się na półfinałach z Realem, chociaż wchodził do finału z teoretycznie słabszymi Interem i Porto.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalamany ze United nie zatrudnili Kloppa patrzac na gre Lpoolu w LE i w ogole na to jak gosciu zyje meczem i jak wplywa na gre zespolu, gdzie po drugiej stronie mam wiecznie zasepionego Van Gaala (pomijam pierdoly ktore wygaduje na konferencjach bo czasem rece opadaja).

Chcialbym wierzyc, ze z tej jego filozofii wykielkuje moze za jakis czas ale niiestety nie widze tego, po prostu nie wierze w typa. Klopp ze swoja haryzma IDEALNIE pasowalby do nas i z taka kasa na transfery jak ma VG moglibysmy za rok, 2 wlaczyc sie z powrotem do czolowki. A tak imo marnujemy czas. Mou tez jest spoko, wole jego niz vG ale jednak imo Klopp lepiej by pasowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.