Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie widzę powodu, aby premiować asekuranckie (nie zawsze, ale bardzo często) granie ponad próby strzelania bramek. Ta reguła skutecznie kastruje dwumecze bo nagle grając przed własną widownią masz przede wszystkim uważać żeby nie stracić bramki i lepiej wygrać 1-0 niż 2-1.

<br />

<br />Prosta zasada, że wygrywa ten, który zdobędzie więcej punktów/bramek ten wygrywa jest wystarczająco dobra moim zdaniem.

<br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie 3 mecz? 

 

U zespołu wyżej notowanego. Ale fakt, tu się pojawia problem w 1/4 i 1/2 więc takie rozwiązanie dopiero po tym jak się najbogatsi wkurwią i utworzą własną elitarną ligę z i będą grać w niej zamiast rozgrywek ligowych :) 

 

Wiem, wiem - za dużo sportów zza Atlantyku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrywki to akurat taka ciemięga, że większość opowiada się raczej za ich zlikwidowaniem.

Jakieś dane na temat tej większości czy po prostu "większość to ja"?

Poza tym chodziło mi o samą perspektywę dogrywki jako sytuację ciekawszą od obecnej. Wyobraźmy sobie 1:0 dla gospodarzy w pierwszym miejscu, a następnie w rewanżu gola na 1:1 na 5 minut przed końcem w rewanżu. Sytuacja, w którym gospodarz drugiego meczu może doprowadzić do dogrywki i iść za ciosem w dogrywce jest mniej czy bardziej atrakcyjna od tego co jest obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brałem udział w sporej ilości dyskusji na ten temat i większość zdań była taka, że jest to przeważnie ciężkie do przetrawienia, bo ile tak na prawdę sam pamiętasz dobrych dogrywek? Przeważnie jest to dogorywanie i czekanie na karne i przeważała opinia, że może najlepiej byłoby zrezygnować z tego etapu rozstrzygania rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu brałem udział w sporej ilości dyskusji na ten temat i większość zdań była taka, że jest to przeważnie ciężkie do przetrawienia, bo ile tak na prawdę sam pamiętasz dobrych dogrywek? Przeważnie jest to dogorywanie i czekanie na karne i przeważała opinia, że może najlepiej byłoby zrezygnować z tego etapu rozstrzygania rywalizacji.

Wystarczy dać coachom dwie dodatkowe zmiany w przypadku dogrywki. O jednej dodatkowej już się mówi na szczeblu FIFA i ma to szansę wejść prędzej niż powtórki video.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż możliwe jest, że finałach europejskich rozgrywek zagrają tylko i wyłącznie hiszpańskie zespoły.

 

Atletico vs Real w Lidze Mistrzów

Sevilla vs Villarreal w Lidze Europy

 

Jeszcze nic pewnego, ale to możliwy scenariusz.

 

No i jeszcze coś takiego:

 

Od 2001 roku (15 lat) jedenaście (!!!) różnych HISZPAŃSKICH drużyn grało w półfinałach europejskich rozgrywek.

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała historia, aż trudno ubrać w słowa. Zresztą zajmą się tym odpowiedni (nieodpowiedni pewnie również) ludzie i artykułów czy nawet książek nie zabraknie. Coś historycznego.

 

https://twitter.com/FuchsOfficial/status/727242055995392000/video/1

 

https://amp.twimg.com/v/dbd0cf17-0456-46fd-b84b-7b305ac864f4

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.